Dying of the Light (2014) ☆ 👁

(Paul Schrader)

amerikai-Bahama-szigeteki dráma, thriller

2,2

2020-02-26 12:48:18 Mikkey (?) #5

2017-ben Schrader összevágott egy 65-70 perces változatot a filmből, ami megközelítőleg tükrözi az alkotói szándékait. A címe Dark, kőkemény avantgárd kollázs, sajnos így sem tökéletes, mert a teljes verzióból egyszerűen nem lehet dolgozni, de aki nem látta az első, kompromittált változatot, inkább kezdje ezzel:
(Filmvilág cikk alapján)

2016-05-08 09:58:38 frogman (2) #4

nem tudom, milyenre csinálta volna Schrader eredetileg, de ez tényleg félkész, összehányt kontármunka, ami inkább hasonlít egy Seagal-marhasághoz, mint egy halálról szóló, kifordított akciódrámához. szép magyar szóval, egy gány. Schrader-t azért nem hibáztatom, a stúdiót, ami elvette tőle a filmet, viszont sújtsa a dementia, de keményen.

2016-05-08 03:30:28 Hicks (2) #3

Nicolas Cage ilyen melyre sullyedt volna hogy ilyen remes filmeket elvallal?

2014-12-26 18:39:19 BonnyJohnny (2) #2

Az alapkoncepció alapján hasonlítható a Most Wanted Manhez... csak Hoffman helyett Nick Cage... és B filmes megvalósítás.

Ezt én is így éreztem.

előzmény: Ninety-Four (#1)

2014-12-26 17:58:39 Ninety-Four (2) #1

Eredetileg voltak elvárásaim ezzel a filmmel kapcsolatban, de amikor megláttam a posztert... jesszusom.

Az alapkoncepcióban rejlett volna némi kraft, de ez a megvalósítás egyszerűen vállalhatatlan lett: dögunalmas, amatőr operatőri munka, lapos sztori, pocsék színészi játék. Még Anton Yelchin is rettenetes volt, ez a szerep egy pillanatig sem volt hozzá illő.

Ha egyszer valamilyen formában megjelenik Schrader verziója, talán megnézem, de túl sok reményt azért ahhoz sem fűznék.