Eliza Graves (2014) ☆ 👁

3,4

2017-07-15 00:13:11 slawter (3) #11

Kihagyott ziccerek filmje...

2016-02-11 08:01:56 jesi (3) #10

Kate Beckinsale nagyon gyengén játszik, nem volt hiteles egy elmebeteg szerepében.
Megint egy amerikai film, ahol az elmebetegek üvöltenek, ordítanak, de ez messze nem a valóság.

2015-11-08 12:34:11 tomside (3) #9

Értem, hogy a végső képlet felől akár még ez a nagy nyáladzás is indokolt lehet, de sajnos ezzel együtt is élvezhetetlenné teszi az a szerelmi szál, ami a Megveszem ezt a nőt c. sorozat legborzasztóbb toposzait idézi meg.

2015-11-07 21:21:43 ifj. Ó. Posszum (4) #8

Nem szeretem a diliházas filmeket és ódzkodom Brad Andersontól a Transz-Szibéria óta, de ezt most nagyon elkapták. Finom, feszültséggel teli, klasszikusan remek darab. Jim Sturgess pedig kifejezetten jó, nem nyomják el a többiek, menőség egyensúly végig.

2015-09-25 20:32:21 Mikkey (3) #7

Ben Kingsley a legigazibb igazabb alak, aki eljátszhat egy karaktert egy Asylum-ban :)
Eliza szerepében pedig megnéztem volna egy Eva Green-t :)

2015-09-02 21:32:16 Killjoy (4) #6

Ezért is volt furcsa itt is, mert minden magyar oldalon ezt a címet látom, de közben a szinkronban az "A Stonehearst elmegyógyintézet" hangzik el a film elején. Esetleg bekerülhetne, mint hivatalos magyar cím?

előzmény: Ubul (#5)

2015-09-02 21:04:28 Ubul (3) #5

az Eliza Graves se magyar cím tudtommal :)

előzmény: Killjoy (#4)

2015-09-02 20:34:23 Killjoy (4) #4

Kosztümös, elmegyógyintézetes, feszült hangulatú. Három jó tulajdonságból három pipa. Mindenki hozza szépen a kötelezőt, Kingsley szokás szerint remek, talán csak Sturgess lógott ki nekem egy kicsit. (Valahogy nem tudok elvonatkoztatni az ő esetében pár előző szerepétől, és ez engem nagyon zavart.) Nem egy Oscar-díjas darab, de ha egy kis izgalom kell a lehűlésre várva, akkor teljesen jó választás.

De hogy a Stonehearst Elmegyógyintézetnél mitől nézőcsalogatób az Eliza Graves magyar cím? Na erről viszont fogalmam sincs. Ha ez a két cím lenne a thriller választék egy mozi bejáratánál én tutira az Elmegyógyintézetest választanám...

2015-08-30 23:46:58 blazserbozso (5) #3

Ez egy nagyon jó kis film, inkább 5-öst ér, mint 4-est. Érdekes, egyedi hangulatú, szépen filmezett, remek atmoszférájú film, izgalmas fordulatokkal. Nem értek egyet azzal, hogy középszerű lenne, sőt. Jó film, ajánlom mindenkinek, aki fordulatos, kissé sejtelmes, izgalmas-romantikus-megfejtős filmet keres.

2015-01-05 00:33:27 flake (3) #2

Éppen elég erős hangulata van ahhoz, hogy mentse a filmet. Anderson pont ebben erős, de minden más tekintetben totál középszer. Hiába a remek színészgárda, ha a szerepük üres, fakó... Azért kellemes élmény volt, de örültem volna, ha több lesz annál.

2015-01-01 20:08:36 Calavera (?) #1

szerintem nem volt rossz, egyszer megnézős egy kellemes csütörtöki napon:)
de ne várjunk tőle túl sokat