Pride (2014) ☆ 👁

(Matthew Warchus)

angol dráma, vígjáték

3,9

2020-09-15 02:56:17 Ugor (4) #8

Nagyon kedves, szerethető, simán megvett, én meg hagytam magam. Egy jobb világ illúziója. Már csak ezért is érdemes.

2016-01-04 12:33:32 zetor (3) #7

Aranyos film, de annyira bugyuta. Azon gondolkoztam közben, hogy Ken Loach kezében ez egy mesterremek is lehetett volna.

Az meg külön szívügyem, és itt is felbaszott, hogy a 80-as évek skinheadjeinek 10 filmből 9-ben ilyen szerep jut, miközben ők voltak akkoriban a legradikálisabb antifák.

2015-10-26 18:13:11 schankox (3) #6

Nehéz úgy értékelni egy filmet, ha az ember leginkább a "főgonosszal" ért egyet, és nálam ez a helyzet.

A film azonban nem rossz. Egy kicsit több humor lehetőség volt a témában, ezt szerintem nem aknázta ki eléggé. Inkább dráma ez, mint vígjáték. A szereplők ha nem is szimpatikusak, de jól működnek a vásznon. Sőt, néhány egészen kiváló jelenet is van (öregasszonyok...)

De ami igazán megmenti a filmet, az a soundtrack. Aki fiatal volt 1984/85-ben, az nem fog csalódni: Yazoo, Dead or alive, Frankie goes to Hollywood és persze az elmaradhatatlan Jimmy Sommerville is "feltűnik" - na azért az 5 percért már megérte beülni a filmre!

2015-08-13 23:14:45 katoband (5) #5

Nem csak amiatt gondolom fontosnak ezt a filmet,mert a szolidaritásról,vagy a másság elfogadásáról szól,hanem mert megmutatja,hogy a mostaninál sokkal keményebb helyzetben,konkrétan "Margaret Kibaszott Thatcher" pokoli kormányzása alatt is voltak bátor emberek,akik kiálltak azokért az eszmékért,amelyekben hittek.

2015-02-11 06:20:26 Vitelotte (5) #4

Nagyon bele tudtam élni magam és rengetegszer röhögtem, főleg a viháncoló nyanyákon :D Fura hogy a briteknél már harminc évvel ezelőtt megtörtént az ami nálunk manapság még mindig elképzelhetetlen lenne

2015-01-20 02:26:48 leplesbitang (5) #3

Zseniális film. Általában nem hajlok a szentimentalizmusra, de az ilyen filmek jobbá teszik a világot! Éljen a szolidaritás!

2015-01-09 19:37:11 dikalosz (3) #2

Nem az én világom..

2015-01-05 23:17:13 TomPowell (5) #1

Eredetiséget nélkülöző, szerethető típusfigurákkal dolgozó kis mozi, amelyben a mondani való egy pillanatig sem tűnik didaktikusnak és éppen ezért minden perce igazi kincs. Imádnivalóan aranyos.