Predestination (2014) ☆ 👁

Időhurok

(Michael Spierig - Peter Spierig)

ausztrál dráma, sci-fi, thriller

3,4

2019-09-16 08:44:58 Calavera (?) #49

Nem baj, a lényeg, hogy meglett és ha most nézed meg először, akkor szerencsés vagy:)

előzmény: Gruden Gergo (#48)

2019-09-12 20:49:37 Gruden Gergo (3) #48

Csupán 4 és fél év kellett, de csak megérte megírni ezt a kommentet.
Köszi :))

előzmény: Calavera (#47)

2019-09-11 11:14:17 Calavera (?) #47

Primer ?

előzmény: Gruden Gergo (#39)

2018-09-24 09:47:12 GothMan (1) #46

Ettől erőltetettebb szart még életemben nem láttam. A főhős nem csupán önmagát üldözi (ilyet láttunk már, ez kevés), hanem nemet vált, megdugja önmagát, megszüli önmagát és a végén megöli önmagát. Mindezt úgy, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga volna. Komolyan mondom, néha oldalra néztem, van-e valahol egy kandi kamera a szobában.

2016-06-29 15:13:13 acidphase (?) #45

rájöttem h az én agyam kevés az ilyen időutazós filmekhez :D

2015-08-20 11:37:17 cafa (3) #44

Az a baj ezzel a filmmel, hogy a felénél már lehet tudni, hogy mi lesz a vége és ez nem túl jó, mikor a történeten kívül semmi más értékelhető nincs a filmben.

2015-07-13 11:25:48 Nordbright (4) #43

A film végén látszik, hogy miután lelőtte saját magát "kicsit furcsán" kezd viselkedni, szinte begolyózik. A beszédjén, mozdulatain látszik, hogy kicsit "szétszórt". Valószínűleg itt zakkan meg az elméje és tényleg egy/az őrült robbantgatós lesz saját magából.

előzmény: Calavera (#42)

2015-07-08 09:16:34 Calavera (?) #42

tegnap megnéztem újra a filmet és próbálom megmagyarázhatóvá tenni magamnak.
az egész dolog csakis úgy mőködik, hogy kivesszük a folytonosságot és nem nézzük, azt hogy a csajnak, -miközben meséli a történetet- tudnia kellett volna, hogy magáról beszél, vagy pl azt hogy saját magát viszi az árvaházba.
Úgy működik a dolog, hogy minden egyszer és először történik meg és mi nézők mindent úgy látunk, hogy ez az első alkalom a nyomozása során.
viszont a robbantós vonalat én sem értem. szóval most akkor ő robbantott, azért hogy megvédjen embereket?lelővi magát, de azt mondja, hogy "Ha lelősz, ez leszel, amit itt látsz"

de szerintem zseni egy film!
ilyen nem is volt, nem is lesz. könyvben is tuti bitang jó
SZERK.: érdekességek között a novella

2015-05-03 20:50:16 idomtalan (4) #41

előzmény: project640 (#40)

2015-02-25 08:23:07 project640 (3) #40

háááát ... nekem sokan ajánlották a filmet, és lehet sokakat elkeserítek, de számomra egy zagyvaság az egész ... kissé beteges. Ez nagyon csavaros!!!!???? Nevetnem kell!!!! Ha megbízok egy átlagos forgatókönyvírót, hogy írjon egy ídőgépes filmet, és ne foglalkozzon a logikai csapdákkal, egyszerűen semmivel ne foglalkozzon ... bárki, bármit össze tud hozni ... még azt is, hogy az összes diktátor a Földön egy ember volt, aki valójában Isten, smeg stb..... nevetnem kell, ha ezt valaki jó filmnek tartja. A vissza a jövőbe kevesebb időparadoxon volt, mint ebben. A jó időutazós filmben az időparadoxonok száma minimális, ha egy rendező csupa ilyennel dolgozik, az elveszi az ízét, logikailag meg teljesen gyermeki egyszerűségűre süllyeszti a filmet ... szerintem ... zagyva, beteges, az ídősíkos filmek egyzserűbb feléről közelítő film

2015-02-15 01:03:01 Gruden Gergo (3) #39

!!!!!SEGITSEEEEGGGG!!!!!

Nincs semmi koze ehhez a filmhez, de kerdeznek valamit.
Van egy "idoutazos" amiban 2 ficko van egy nagyobb csarnokban egy valami idogeppel. Kb ebben a helysegben zajlik az egesz film. Avege az, hogy az egyik ficko le akarja loni sajat maganak vagy a tarsanak a multbeli enjet.
Regebben lattam a filmet, de mar nem emlekszem a cimere. Nem tudna valaki segiteni???

2015-02-09 10:10:04 tomside (3) #38

:D
Hát igen! Ha azt vesszük, egészen egyedi formája ez az
önkielégítésnek! Ne mondd, hogy nem próbálnád ki! :D

előzmény: erahurka (#24)

2015-02-09 06:01:39 lizardking (4) #37

Ezzel a filmmel 2 baj van.

1. Lejjebb már említették, hogy mikor Joe (Hawke) megöli az idősebb önmagát, vagyis a Sistergőt, azzal lehetetlenné teszi a későbbi több, mint 10 000 áldozatot követelő robbantást, mivel így majd később, mikor már bekattan, őt is meg fogja ölni a fiatal önmaga... És itt bukik a paradoxon.
2. Elvileg ez az időutazós iroda arra szakosodott, hogy bűncselekményeket akadályozzanak meg, mielőtt azok megtörténnének. És Joe már egy veteránnak számít, aki rengeteg időt töltött terepen és az egyik legjobb a munkájában. Ezek szerint akkor meg lehet változtatni a jövőt. De, akkor hogyan lehetne csak egyetlen idősík, ami az időparadoxon feltétele?

Na, meg persze az, hogy a film felénél rá lehet jönni mindenre. Ettől függetlenül mégis tetszett.

2015-01-26 17:04:47 rrGery (5) #36

Szerintem csak annak zagyvaság, aki nem tiszteli meg a filmet annyival, hogy hajlandó legyen megdolgoztatni picit az agyát a megértés érdekében.
Aki nem értené, hogy "miért akarja megdugni önmagát": ahogyan ő is elmeséli a bárban, az élete legboldogabb szakasza az volt, amikor az idegennel szerelembe esett. Miért megy vissza az időben? Azért, hogy megölje az idegent, aki otthagyta és véget vetett ezzel annak a bizonyos legboldogabb szakasznak. Amint ez tudatosul benne az összeütközés utáni pillanatokban, az alapvető terv szerint ugye meg kéne, hogy ölje magát ott helyben, viszont akkor megfosztaná a fiatalkori énjét azoktól a boldog napoktól, amit a későbbi önmagával fog tölteni. Ekkor még nem tudja, hogy el van rendelve, hogy OTT KELL MAJD HAGYNIA ÖNMAGÁT a padon, annak érdekében, hogy ez az egész szerelmesdi csavar megtörténhessen (itt történik a visszacsatolás). Egyébként ha tudatosul benne, hogy lány korában jövőbeli énjébe volt szerelmes, rögtön nem bizarr neki viszontszereti fiatalkor önmagát. És itt már azt is tudja, hogyha nem dugja meg, akkor nem születhetne meg élete egyetlen reménysugara később. De egyébként ez az asszexualitással egybekötött hermafroditizmus (alapból paradoxon) remek hangsúlyt kap a lánykorának elmesélése alatt, szóval számomra emiatt sem furcsa ez az egész "megdugja önmagát sztori".
Kettő felesleges szemet szúró szájbarágás(nézőpontom szerint rendezői hiba):
A bárban nyilván csak azért mondja, hogy "már nem csak vaktölténnyel lövöldözik újabban", hogy ne furcsáljuk azt, hogy képes lesz megtermékenyíteni egy nőt(önmagát). Majd később, amikor Ethan Hawk-ként újra írni kezd a menő írógéppel, akkor nem kellene úgy aláírnia eleinte, hogy Jane. Hiszen a történet szerint már rég elfogadta önmagát férfiként, ez nyilvánvalóan csak a nézők álleesésének garantálása miatt került bele, szóval logikailag nem igazán stimmel.
A vágás egyébként több, mint zseniális (a jelenet, amikor a táj hirtelen télire vált úgy, hogy közben kameramozgás is van). Illetve a sminkeseknek is jár egy óriási emelemakalapom, mert nem mindennapi, amit véghez vittek. Film: ötös, magyar cím: mínusz százhetvennyolcas. Predestináció jelentése: eleve elrendelés. Fényévekkel találóbb... :(

2015-01-06 22:15:04 ryood (2) #35

zagyvaság a köbön..

2015-01-06 01:54:27 HejjaX (4) #34

Vannak filmek, melyeknek elnézem a hibáit és vannak, melyeknek nem. Ez az előbbiek körébe tartozik. Hogy miért? A válasz roppant egyszerű: mert tetszett. Mert megfogott. Olyasmi ez, mint a szerelem.
A film utolsó mondata pedig egyszerűen fenomenális.

2015-01-05 11:54:11 purplerain (1) #33

Jó kérdés, lehet átaludtam ezt-azt, de ritka szar egy film volt...

előzmény: Leslie (#32)

2015-01-04 23:18:09 Leslie (4) #32

Nem tudom, mit néztél, ha ez nem volt egyértelmű. :)

előzmény: purplerain (#31)

2015-01-04 23:00:31 purplerain (1) #31

Ne csináld már baszki..... Ha ez igaz, akkor erre nullát kell adnom :)

előzmény: flake (#30)

2015-01-04 21:48:59 flake (3) #30

Ethan Hawke a nő :)

előzmény: purplerain (#29)

2015-01-04 20:30:33 purplerain (1) #29

Segítsen már megfejteni valaki ezt a filmet, mielőtt rányomom a nézhetetlent :D

1) Most valóban, megdugta magát a férfivá operált nő? Mert egyrészt nem értettem a motivációját, hogy miért érzett késztetést erre, mi volt az ami belenyilallt, fellángolt benne azután, hogy a fiatal női énje nekiment és találkozott a tekintetük. Másrészről pedig kurvára nem gondolnám, hogy ez így egészséges... Tudnia kellett, hogy az ő maga, hisz pont ezért ment oda, hogy lássa a fiatal énjét. Nem hinném, hogy egy emberben férfivá operálása után felmerülne, hogy szívesen megbasznám magam...

2) Ethan Hawke most akkor ki volt, miért volt jelentősége neki? A film végén ül a padon Hawke, majd felmegy hozzá a férfivá operált izé. Ekkor kérdi tőle Hawke, hogy "Ugye most már tudod ki vagyok"? Itt mire gondolt, ki amúgy ő? Oké, hogy az a robbantós, de itt szerintem nem erre gondolt, a hermafrodita barátunkat ez nem izgathatta, hogy most ő a robbantós vagy se...

2014-12-26 20:34:59 BonnyJohnny (3) #28

Nem beszélve az elágazó idővonal elméletről. :)

előzmény: flake (#27)

2014-12-26 20:22:04 flake (3) #27

Az attól függ. Ha az időn kívülről szemléljük az "eseményeket", akkor van :)

előzmény: od.gszal (#26)

2014-12-26 20:13:46 od.gszal (5) #26

Mindazokkal egyetértek, akik ötöst adtak a filmre. Szerintem nem szakíthatja meg sehol az időhurkot, azért időhurok. Sokan nem akarnak tudomást venni arról, hogy amennyiben létezne időutazás, onnantól annak a kifejezésnek, hogy "szabad akarat", nincs értelme. Nem véletlen az eredeti cím, felhívnám rá a figyelmet!

2014-12-11 08:10:47 BonnyJohnny (3) #25

Újabb olyan film, ami rövidfilmben működne igazán.

2014-12-11 00:49:52 erahurka (4) #24

Nem tudom hányast adjak rá, 3-4 közt vacillálok. Tetszett is meg nem is, furák a fordulatok, ami nem kiszámítható az meg valahogy taszító.
Komolyan megdugta magát? WTF? Nem érzi hogy ez nem okés? Mármint lehet lányként nem tudja hogy önmaga de férfiként már tudnia kell.

2014-12-07 17:20:58 Calavera (?) #23

"a találkozás egy olyan időparadoxont hoz létre, amelynek következtében olyan láncreakció keletkezhet, amitől felborul az egész tér-idő kontinuum és megsemmisül a világegyetem!! Ez persze a legrosszabb eshetőség, szerencsés esetben csak a mi galaxisunk fog megsemmisülni."

2014-12-02 07:59:08 tomside (3) #22

"...Spierig tesók nem találták fel újra a spanyolviaszt, szimplán a műfaj jól ismert elemeit pakolták egymás mellé..." -> Dehogynem! Mármint a második tagmondattal épp azt támasztod alá, hogy a Spierig tesók igenis feltalálták a spanyolviaszt! :D

előzmény: Jason13 (#3)

2014-12-02 07:52:06 tomside (3) #21

Nekem épp az első 40 perc tetszett, amiből persze
cakk-pakk összeraktam a második felét, pusztán az alapján, hogy soha nem mutatták sem a gyerekhozó, sem a gyerektolvaj, sem a sistergő fejét. Véletlenül sem keménykedek, csak közlök. :D
Ezzel együtt is jó egyszer megnézni ezt a filmet.

2014-11-29 15:38:45 kovi1970 (4) #20

Fölösleges azon agyalni, hogy
hol kezdődik a főszereplő. Mivel már az időutazás is hülyeség.
Tudom, elmélet meg minden, de gyakorlatilag akkor is hülyeség visszautazni az időbe. Előre lehetne, úgy, hogy lefagyasztod magad aztán 100 év múlva meg ki. De ehhez is még pár "apró" problémát meg kellene oldani.

Maga a film nem rossz, ilyen oldalról megközelítve a dolgot nekem még új volt. Persze ettől még a film közepétől már lehet sejteni a megoldást. Amihez a szokás szerint balfék magyar cím is hozzájárul.

2014-11-27 22:25:38 BonnyJohnny (3) #19

Ez a film a tyúk meg a tojás története. A kérdés amit feltettél tulajdonképpen a jól ismert találóskérdés. Válasz viszont nincs, mert paradoxon.

előzmény: inmedias (#17)

2014-11-26 22:37:16 Vincent (4) #18

..es akkor a parhuzamos idosikok lehetoseget nem is emlitettuk

2014-11-26 17:48:58 inmedias (3) #17

Megint palira vettek 2 órára. Hogyan létezhet az emberünk egyáltalán? Ez nem épp tyúk meg a tojás és a kópé. Ez tyúxar... Magyarázza ezt meg nekem valaki, hogyan kezdődik a lány-faszi léte, talán Isten keze van benne, csettintett, hopp most már vagy és kész?

2014-11-26 05:28:05 -senki- (1) #16

Hát ez aztán teli van nagyon-nagyon életszerűtlen faszságokkal, egyszerűen meg van erőszakolva minden valószerűség egy ilyen kis időutazós játékért. Elfogadom mások véleményét de hátast dobtam hogy ennyi önmagában funkciótlan faszsággal van teli a forgatókönyv. Pl. az űrhajósoknak ribancképző intézet... Azt meg hogy bárki eltudja képzelni hogy valakit felébresztenek egy műtét után, kijelenték hogy most már nemet fogsz váltani és ezt el is fogadja, és aztán megdugom magam.... hát hát. Le lehet írni bármit, a nyomdafesték elbírja, meg a celluloid is úgy néz ki, vagy hdd vagy mi... de azért nekem vannak határaim.

2014-11-25 13:57:46 leplesbitang (5) #15

Nem hiszem, hogy sértené.
Az öreg csávónak ebben a jelenetben fényképei vannak olyan dolgokról, amik végül nem történtek meg, a film logikája szerint át lehet vinni egyes tárgyakat az egyik idősíkból a másikba. Bár a bombamerénylet nem történik meg, lehetnek nyomai a lehetőségének, különben nem működhetne az egész iroda, hiszen nem akadályozhatnának meg bűncselekményeket, amelyeket végül megakadályoztak. És lehet egy másik magyarázat is. Lehet, hogy szó sem volt az igazán nagy bombamerényletről, és a nyomait meghamisították, ebben az esetben igaza van az öreg csávónak, és az iroda vezetője keveri a kártyákat.
Csak a főhős története a kerek és lezárt, az idő "normális" folyásán kívüli, önmagába záruló paradoxon. Ennek a léte nem zárja ki más típusú paradoxonok jelenlétét.
Szerintem ez belefér. A főhős saját maga, saját anyja, saját apja és saját gyilkosa. Egy másik értelemben pont így zárul be a kör.

2014-11-25 00:11:09 Olórin (3) #14

Azért nem ugyanaz a paradoxon, mert az első (a babavisszavivős) egy teljes kört zár be - minden azon a körön belül van, minden tökéletesen flott, elvarrt, hibátlan, semmi nincs a körön kívül - a farkába harapó kígyó, ugyebár. Mindig minden ugyanúgy történik, és soha nem történhet máshogy. (Mint Kyle Reese, aki visszamegy '84-be megvédeni a még meg sem született John Connort, és aztán ő lesz az apja.) A második paradoxon (bombamerénylő önmagának lelövése) viszont felrúgja az egészet, mert ott a New York-i merénylet, ami sosem történhetne meg (hiszen a fiatalabb Hawke mindig megöli az idősebbet), mégis megtörténik. Ez körön kívüli, nem passzol sehová, sérti a film belső logikáját.

2014-11-24 23:59:41 Dió (4) #13

Most újranéztem, és értelmet nyert egy két dolog: a mosodás jelenetben Hawke azt mondja, "Now, if you shoot me, you'll become me. If you wanna break the chain, you have to not kill me." Tehát, ha jól értem, azzal, hogy végül mégis megöli a későbbi önmagát, csak egy Hawke marad, aki viszont így megöregszik azzá a Fizzle Bomberré, aki végül robbant. Az más kérdés, hogy közben meg kéne, hogy haljon a fiatalabb Hawke kezei által - de ez viszont ugyanaz a paradoxon, mint a lentebb írt, bébis paradoxon (ha még nem is élt, hogy visszavigye saját magát, hogyan tudta visszavinni saját magát). Nem tudok érdemben belekötni, de nyugodni sem hagy. És nekem épp ezektől zseniális a film.

2014-11-24 15:38:17 Olórin (3) #12

"Ki robbant?"
Pedig ez bizony plot hole... Minden, egyéb - amit az eredeti novellából egy az egyben, sőt, nem egyszer szóról szóra vettek át - szép, kerek, jól kimunkált (persze, van benne egy hatalmas paradoxon, de hát éppen ez a lényege), ez viszont - amit direkt a filmhez írtak hozzá a sztorihoz - azonnal buktatja az egészet.

2014-11-24 08:02:58 Leslie (4) #11

Mondjuk én nem ezzel a tartalommal tettem fel pár napja. :) Tényleg baromira spoileres. Töröltem azt a félmondatot.

2014-11-24 07:22:15 Ubul (4) #10

az,szólt már érte flake tegnap délután,de még semmi...

2014-11-24 01:33:27 Artu (4) #9

De, az. :(

2014-11-24 01:06:15 Dió (4) #8

Ja, és nem tudom jól olvasom a főoldali tartalmi összefoglalót, de a második mondat nem egy baszott nagy SPOILER véletlenül?!

2014-11-24 00:55:13 Dió (4) #7

Ez tényleg nem csak simán egy jó film, de az egyik legokosabb is, amit mostanában láttam... csak az a "baja", hogy legnagyobb erénye, a minden nézőpontból körüljárt, és valószínűleg szándékosan beletett paradox egyben a hibája is... legalábbis nekem kicsit nehéz volt befogadni, anélkül hogy ne próbáljam meg szétcincálni, amihez ugyanakkor fel is kéne kötnöm a gatyámat: szóval a lány főhős beiskolázódik a space recruit táborba, ahol teherbe esik, amelyet követően kiesik a suliból, közben egy nemváltáson is átesve. Így már férfiként besétál Hawke bárjába, aki visszaviszi az időben, egészen pontosan az előbbi suliba, ahol saját magát ejti teherbe. A gyerek megszületik, akit Hawke visszavisz az időben, hogy "saját maga megszülethessen" - mert közben kiderül, hogy az összeégett arcú kétnemű főhősből lesz Hawke, akiből pedig a bombás gyilkos lesz. Akármennyire is erős a script, amelyet aztán még brilliánsan is futtatnak ki a színészekkel, hangulatteremtéssel, sztorivezetéssel, képekkel és zenével, kicsit zavar, hogy ha Hawke nem viszi vissza a bébit az időben, ő maga meg sem született volna. De ahhoz, hogy a bébit visszavigye, ahhoz ott és akkor már élnie kéne. Szóval így az egész plot nem létezhetne... mindemellett az a vicc, hogy a film meg is próbálja megmagyarázni ezt a "mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás" gondolattal, és még majdnem sikerül is neki... de azért kicsit zavar, még ha plothole-nak nem is fogom hívni. Ami még jobban zavar (ezt pedig tényleg nem értem): ha Hawke végül megöli "önmagát", mielőtt az újságban látott 10.000 emberéletet követő robbantást véghez vihetné, akkor maga a robbantás hogyan történik meg mégis? Ki robbant? És akkor olyanba már ne is menjünk bele, hogy amikor egy főhős a jövőből visszatért saját magával fekszik le, amiből még gyereket is szül saját magának (ja, mindezt úgy, hogy ide a "harmadik saját maga" viszi vissza), ott kapásból magába kéne hogy omoljon az univerzum... legalábbis erre iskoláztattak eddig az időutazós filmek.
Anyway, ezeket leszámítva tényleg az a fajta film, amit újra- és újranézve egyre több párhuzamot és okosságot fedezel fel. Még ha nem is töri meg a Back to future egyeduralmát, mint az egyetlen időutazós film, amibe nem tudok és nem is akarok belekötni.

2014-11-24 00:11:07 leplesbitang (5) #6

Vannak jobb időutazós filmek (Primer, Időbűnök), de szerintem ez egy okos film, ha nem is igazán innovatív. Azok számára lehet izgalmas, akik a műfaj nagy barátai, akiket az időutazás ontológiája foglalkoztatja. Abszolút megértem, ha sokaknak nem tetszik majd, rétegfilm.

Zseniális például szerintem egy apró megjegyzés, amikor a főhős "zombinak" nevezi az átlagembereket: saját élettapasztalata alapján számára a paradoxon logikája a természetes ("én tudom, hogy honnan jöttem"), és "normális" az érthetetlen ("ti honnan jöttetek?"). Remek perspektívaváltás.

Szintén elgondolkodtató az, ahogy a hős önmaga korábbi állapotával esik szerelembe. Az is izgalmas jelenet, ahogy az antikvárium tulajdonosa megtippeli és meghatározza a főhős ízlését, ami épp olyan, mint maga a film. Végül érdekes, amiről a film nem beszél: vajon változtathat-e a főhős azon, ami akkor történik (majd), amikor a film már nem követi a sorsát?

Talán négyes járna a filmre, például a kivitelezésre: a(z egyik) csattanó számomra már negyven perccel korábban se okozott volna meglepetést. De a "vállalása" miatt számomra ötös.

2014-11-24 00:08:12 Annika (?) #5

Kedves fórumozók! Nemrég láttam ezt filmet, de bármennyire is figyelmesen néztem, nem értettem meg a lényeget... Leírná valaki röviden a mondanivalót?

2014-11-23 14:05:27 flake (3) #4

Mostanában eléggé rákattantam az időutazós mozikra,

Ajánlom a Primer-t :)

előzmény: Jason13 (#3)

2014-11-23 14:03:52 Jason13 (5) #3

Mostanában eléggé rákattantam az időutazós mozikra, az elmúlt hetekben tekintettem meg például az Időbűnöket, a Pillangó-hatást és az Időcsavart. Most meg itt ez a Predestination, ami számomra feltette az i-re a pontot.
Azt azért meg kell hagyni, hogy a Daybreakers címő vámpír-horrort is jegyző Spierig tesók nem találták fel újra a spanyolviaszt, szimplán a műfaj jól ismert elemeit pakolták egymás mellé. De ezt rendkívül profi módon tették. A cselekmény végig fent tartja az érdeklődést és ahogy haladunk előre (és vissza) az időben, úgy kristályosodik ki egyre jobban a sztori. Külön kiemelném Ethan Hawke alakítását, ismét megmutatta a fickó, hogy remek színész. De a mellette felbukkanó Sarah Snook is pazar játékot prezentált.
És akkor lentebb folytatom kisebb SPOILER-ekkel:

Az ehhez hasonló időutazós, időhurkos filmekre jellemző, hogy egy körforgást mutatnak be, viszont kisebb-nagyobb bakik mindig kerülnek a gépezetbe. Itt viszont zseniálisan lett levezetve a folyamat, végig érthető minden és világos, hogy hogyan is kezdődött el a kör. Emiatt is tetszett nagyon a film, mert a vége főcímnél egy szép nagy egésszé állt össze a sztori, amibe most így hirtelen nem is tudok belekötni.

Összesítve a dolgokat, igazi meglepés volt számomra ez az alkotás. Egyáltalán nem vártam tőle sokat, azonban a végeredmény egy szórakoztató és okos sci-fi dráma lett, ami nem hangos effektekkel operál, hanem a kiválóan megírt történettel és az erős színészi alakításokkal.
A műfaj szerelmeseinek kötelező!

2014-11-23 11:32:45 flake (3) #2

Tegnap még 4-es volt, de most így átgondolva a dolgot...

2014-11-22 21:25:26 VMVKWA (2) #1

Uramisten ez a film egy katasztrófa, senki ne nézze meg... 2 órát elvettek az életemből...