The Edge (1997) ☆ 👁

A vadon foglyai

(Lee Tamahori)

amerikai dráma, kalandfilm, thriller

2020-05-03 22:28:46 JohnnyJohnny (4) #14

Bámulatos látványvilág, fülbemászó zene, Anthony Hopkins pedig újfent zseniális, bár nálam ő is az a kategória, mint Jack Nicholson vagy Morgan Freeman: a puszta jelenléte is elég önmagában ahhoz, hogy beragyogja a jeleneteket. Tökéletes one man show ill. two man show, viszont számomra kicsit el lett nyújtva a lelki vívódásuk, ezért egyelőre nem tudom tökéletesre osztályozni. A film befejezése jó lett, szépen körbeért a megváltás történet.

2014-12-15 10:06:46 BonnyJohnny (4) #13

Betti hozzászólása nyomán vettem egyáltalán észre a filmet. Valamiért eddig elkerülte a figyelmemet. Pedig valóban kiváló film. Tamahori a Once Were Warriors után még egyszer megmutatta, hogy tud ő rendezni... aztán elfelejtett. De a fényképezés és vágás is remek, nem különben Jerry Goldsmith zenéje. A filmhez rengeteget ad még a táj, és Bart (a medve), az egyik gyönyörű, a másik kiváló munkát végez. A színészekről ez nem feltétlenül mondható el. Kivéve persze Anthony Hopkinst, aki (megint) zseniális, és rövid ideig Harold Perrineau. Alac Baldwin legfeljebb elmegy kategória, Elle Macpherson annyi sem.

2014-12-08 09:45:49 betti (5) #12

Ötöst adtam, de kimondottan Anthony Hopkins alakítása miatt. Plusz egy kicsit a forgatókönyv miatt is, bár ott azért volt számomra egy-két bizonytalan pillanat.

2014-12-08 09:44:49 betti (5) #11

Most láttam, Anthony Hopkins alakítása torkon ragadott az első másodpercben, és el sem engedett a legvégéig. Mivel pont előtte párom szörfölt a csatornák között, és negyed órát egy totál idióta, istentudjamilyen sorozatot is nézhettem, még volt egy plusz élményem: rájöttem, milyen néven sem nevezhető különbség van aközött, amikor vki 10 perccel forgatás előtt megkapja az adott jelenet szövegét, amit lenyom úgy, hogy semmiféle képe, ismerete nincs az egyébként általa játszott karakterről, arról, hogy az illetőnek mi a "múltja", a jelleme, a tapasztalata, mentalitása... Csak lenyom egy konkrét szöveget, de az egész úgy semmilyen, ahogy van.
Anthony Hopkins-t látni ezek után... :) A szó szoros értelmében az első percben már ott volt az egész ember. Nem arról van szó, h mindent tudtam róla, de Ő TUDTA, vagy legalábbis el tudta hitetni. Hogy ő egy kerek egész, ott van a figurában a gyerekkorától kezdve minden, a tanulmányai, tapasztalatai, csalódásai, emberismerete. Hogy ott van benne mindaz, ami később elő is jön, és ezer más dolog, ami ebben a történetben most nem jön elő, de attól még benne van.

2012-03-23 10:57:57 Lil Martin (3) #10

amikor megzabálja afroamerikai barátunkat az esőben, ott a kialudt tűz hogyan gyulladt meg 2 pillanat alatt? kis baki.

2011-07-24 11:51:24 Leppard (5) #9

Egyik kedvenc filmem. Minden a helyén van, szerintem még Baldwin is. Ami az alább említetteken kívül még tetszett benne, az üzenete. Mégpedig, hogy érdemes olvasni; olyan dolgokat tudni és ismerni, amelyeknek nincs azonnali gyakorlati hasznuk. A film végén Hopkins utolsó mondata - egy nagy és jó ember szavai...

2011-06-05 18:20:02 budaik (3) #8

szerintem kicsit elnyújtott.... :)

előzmény: dorothygale (#7)

2011-06-05 09:03:31 dorothygale (5) #7

Szép táj, s akár meg is történhet. Hopkins nagyon jó benne, s én is bármikor meg tudnám nézni újra, pedig én nem szeretem az ismétléseket...Minden ok ezzel a filmmel.

2010-05-27 11:50:21 anyegin (4) #6

A gyönyörü táj, igen. Ezen kívül nagyon szeretem Hopkins magyar hangját: valahogy úgy ad hozzá a színész által kialakított képhez, hogy Hopkins talán még higgadtabbnak tünik a vásznon.

2009-12-18 13:49:28 van zan (5) #5

Nagyon szeretem ezt a filmet, és valóban akárhányszor adják mindig képes vagyok megnézni. Írtóra tetszik a karakter amit hopkins megformál. Sajna nem hinném, hogy meg akarnék menteni bárkit is aki előtte két perccel megpróbált lepuffantani.

2008-03-18 20:40:32 Dió (5) #4

Az operatőrök és Goldsmith egyaránt kitettek magukért (nameg a Jóisten / materiális erők, amik ezt a tájat alkották), de ezektől eltekintve maga a film is teljesen rendben van minden más tekintetben számomra (bár Baldwin valóban nem a színészi játék Everestje).
Azon kevés filmek egyike, amik gyermekkoromban a kedvenceim voltak, és később többször újranézve se csökkentek nagyon.

2008-03-18 19:39:05 Gasz András (4) #3

Hát igen a Goldsmith zene nélkül nem lenne az igazi.

2008-03-18 18:10:49 Hannibal Lecter (5) #2

Hopkins nyilván nem Shakespeare-t játszik (egyébként nem is szereti megrögzötten), ennek ellenére zseniális a játéka, Alec Baldwinnak viszont annál több szégyenkeznivalója van. Az operatőri munkáról tényleg csak szuperlatívuszokban [lehet beszélni], de a hó fútta hegyvidékeket pásztázó képsorokat aláfestő zenét (Goldsmith) szintén kiemelném, sokat lendítenek a hangulaton a főtéma komor, méltóságteljes dallamai. Egyébként pedig összességében szórakoztató, feszültségteljes, kiváló mozi.

2008-03-18 17:59:57 Gasz András (4) #1

A vadon foglyai:

Nagyszerű rendezés és operatőri munka jellemzi a filmet ennyit előre elmondhatok. A totálok, a kanadai hegyvidék, a repülőbaleset nagyon ott van. Hopkins itt nem korszakalkotó persze de hozza amit kell. :) a zene viszont Jerry Goldsmith által nagyon szép pont ide a vadonba illő. :)

Tetszett még hogy néhol a dármai trhilleres elemek is benne vannak a kalandfilmben pl. kicsi SPOILER: szülinapi party elött.

Nagyon kellemes meglepi volt e film, most már Kanadába is el akarok majd menni. :) de vérmedvével nem akarok talizni. :) (ezt s medvefajtát is most hallottam elöször )