Káin gyermekei (2014) ☆ 👁

Cain's Children

(Gerő Marcell)

francia-magyar dokumentumfilm, dráma, életrajzi film

4,0

2020-06-29 18:33:47 Rituska (5) #15

Sokféle gondolat kavarog bennem a film kapcsán. Nem olyan sokkoló, mint elődje, a Bebukottak, de mégis úgyanúgy megrázott. Annyira fájdalmas ez a feneketlen reménytelenség, ez a kilátástalanság. Szinte éreztem a dohos falak nyirkosságát, a csikkek bűzét és a sült hal illatát. Annyira közel mentek az alkotók, hogy annál közelebb talán már nincs is. Csak remélni tudom, hogy van valami szervezet, vagy alapítvány, aki segíti a fiatalkorú bűnözök beilleszkedését, mert önerőből ilyen előzményekkel, családi háttérrel és a súlyos bűnökkel a vállukon, hát mit mondjak...... hogy a fenébe is lehetne. Sehogy. Ez a végkifejlet olyan biztos volt, mint egy kémiai képlet az általános iskolás tankönyvekben. Végy egy nehezen kezelhető, rossz családi háttérrel rendelkező gyereket, egy hirtelen felindulásból elkövetett gyilkosságot, néhány börtönévet és megkapod a végeredményt. A nyomort, a pszichiátriát, a visszaesést. Szörnyen szomorú ez az egész.

2020-06-07 23:26:27 dittike (5) #14

Kemény sorsok elevenednek meg a filmben, pusztán csak következményei azoknak a létformáknak, melyeket a Bebukottak is felvázolt anno.

2020-02-11 22:10:48 Nordbright (5) #13

Itt nincsenek klasszikus "történetszálak", csupán pillanatok, életképek, elkapott és megörökített érzelmek egy-egy ember életéből. Itt maga ez a hatás, nincs rendezői elképzelés, mit akar ő kifejezni... itt a karakterek beszélnek ... magukért.

2020-02-11 22:06:57 Nordbright (5) #12

Hú! Meg még vagy két-három hú... Erős valóban. Hatásos. Meg kell érni rá, nem huszonéveseknek szánt film és téma. Nagyon érzelmes, nagyon elgondolkodtató, nagyon érdekes gondolatokat is hallani a szereplőktől maguktól is, a fényképezés pedig helyenként zseniális.
Amúgy ki a fene vette rá a francia stábot, hogy eljöjjön Gelejre filmet forgatni?

2019-08-21 06:04:36 budaik (4) #11
2015-02-13 10:08:21 Corleone01 (5) #10

Tegnap volt szerencsém megtekinteni a miskolci Béke Moziban a művet. Húsba vágóan erős film. Egy egészen új dokumentumfilmes tapasztalat tárult elém gyönyörű fényképezéssel.
A szereplők őszintesége és a realista közvetítés hátborzongató hatást kelt. Effektíve az történt, hogy húsvér elítéltek jelenleg is napról napra sínylődő hétköznapjaiba nyerünk betekintést úgy, hogy közben archív felvételek segítségével megjelenik előttünk a "Bebukottak" témához illő beszédei.

És mindeközben valami hátborzongatóan ható zenei aláfestés kíséri a filmet, méghozzá profi módon!

Gratulálok Gerő Marcellnek! És köszönöm Neki és Stábjának hogy egy ilyen sokkoló, oktató, és elgondolkoztató kórképet adott az igazságtalanság és kiszolgáltatottságról! Bravó!!!!

*5/5*

2015-01-24 22:45:58 gerbence (5) #9

Össze kéne kötni a Bebukottak-kal.

2015-01-24 17:53:32 lizardking (5) #8

Itt meg lehet nézni. A sorstragédiákon kívül, Magyarország sötétebb oldaláról is képet kapunk. Ugyanis nem csak börtönviselt emberek és családjaik élnek ilyen körülmények közt. Ettől a filmtől nem lesz jobb kedved, az biztos.

2015-01-20 16:04:27 zéel (5) #7

...lúdbőröztető, torokszorító, bizonyos pillanatokban pedig katartikus. (Horeczky Krisztina, Filmvilág, 2015. jan.)

2014-12-18 23:47:19 zéel (5) #6

Egyetértek. Ráadásul (dokumentum)filmes szempontból is abszolút rendben van. Ilyen közel kerülni a szereplőkhöz, az azért nem semmi. Látszik a filmen a sok munka, a tisztességes munka. Látszik, hogy sokkal több anyaguk lehet a témáról, mint ami bekerült a filmbe.
Eszméletlen, ahogy ezek az emberek megnyílnak a kamera előtt. És milyen jól látják a rendszerváltás utáni Magyarország helyzetét, a kilátástalanságot. Már, ugye, annak a néhány milliónak a kilátástalanságát, aki rossz helyre született. Mert, aki rossz helyre született, az ott is marad.

előzmény: -senki- (#4)

2014-12-14 02:26:34 Rorschach (5) #5

A legborzasztóbb kín, amit valaha filmen láttam. A Bebukottak legalább a remény csírájával, tervekkel, szabadulással végződött; de a Káin gyermekei?
Ha nem lett volna elég a másfél órányi anyag, zárásképpen a majd' harminc éves képekkel vágják a pofánkba, hogy nincs menekvés - ha egyszer kisiklasz, soha nem találsz vissza a vágányra, és onnantól már csak rosszabb lesz. Onnantól már csak annyi jogod van, hogy eldöntsd: a családod, az áldozatod, vagy inkább a rendszert hibáztatod mindenért, miközben szétesik az élet.
Monumentális pofon, nagyszerű technikai háttérrel. A hab a tortán pedig, hogy egyszer, egyetlenegyszer sem érződik műnek, megrendezettnek.

2014-12-06 07:32:10 -senki- (5) #4

Ez az élet. Lehet felróni neki filmes szempontból akármit, de nem érdemes összehasonlítani, mert ez az élet, nem több nem kevesebb. Fiktív filmek lehetnek szebbek, jobbak, de csak hablatty valahol, hogy így is úgy is lehet, tegyük fel... ez a film arról szól hogy hogyan történek a dolgok amelyek nem tudnak máshogy történni.

2014-11-19 00:55:52 critixx (3) #3

A képek tényleg szépek, mondhatjuk úgy, igazi profi munka (HBO...), a tartalom kicsit kevés. Sokszor a rendező sem igazán tudja, mihez is akar kezdeni ezekkel az emberekkel. Mint említették már előttem, a történetszálak gyakran kuszák, szétesnek. Mindenesetre dicsérendő vállalkozás felkutatni a Bebukottak egykori szereplőit.

2014-11-14 10:12:01 onoff (3) #2

A gyönyörű képek mellett a történetszál sajnos sokszor szétesik. Sőt: sokszor épp a gyönyörű képek miatt esik szét.

2014-11-12 18:27:26 Kalevala (4) #1

Hogy is állunk az esélyegyenlőséggel??
Vagy a bölcsőnk meghatározza a koporsónkat?