Blade Runner (1982) ☆ 👁

Szárnyas fejvadász

(Ridley Scott)

amerikai-hongkongi akciófilm, dráma, sci-fi, thriller

4,1

Roy Batty: "I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain... Time to die."

"Láttam, láttam sok olyat, amit ti emberek el se hinnétek. Lángban álló hadihajókat túl az Orion-csillagképen, láttam C-sugarakat csillogni a sötétben a Tannhauser kapu mellett. Ezek a csodás pillanatok eltűnnek az időben, akár a könnyek az esőben... Ideje meghalni."

Gaff: Monsieur, azonnal kövessen engem, bitte.
sushi-árus: He say you under arrest, Mister Deckard.
Deckard: Got the wrong guy, pal.
Gaff: Lófaszt! Nehogy már! Te vagy a Blade, Blade Runner!
sushi-árus: He say you blade runner.

Gaff: Kár, hogy nem fog élni. Na de hát ki fog?
(It's too bad, she won't live. But then again, who does?)

(Bevezető szöveg)
A XXI. század elején, a Tyrell Corporation a Nexus 6 fázisára fejlesztette ki robotjait, akik látszólag olyanok, mint az emberek. Ők a Másolatok. A Nexus 6 Másolatok erőben és ügyességben magasabb szinten vannak, intelligenciában pedig ugyanott, mint az őket tervező mérnökök. A Másolatokat Világon-kívüli rabszolgaként használják: a többi bolygó veszélyes felkutatásánál és gyarmatosításánál. Az egyik Nexus 6 harci osztagnál bekövetkezett brutáis lázadás miatt a Másolatok halállal büntethető betolakodók lettek a Földön. A rendőrség speciális osztaga - a Blade Runner-ek - kilövetési parancsot kaptak minden törvényt megszegő Másolatra. Ezt nem kivégzésnek hívják, hanem nyugdíjazásnak.

Roy Batty: Tüzes az angyalok bukása mély dübörgés görög partjaik körül Ork tüzébe égve

Roy Batty: Érdekes élmény a rettegés, ugye? Ezt jelenti a rabszolgalét.

Leon (miközben összeveri Deckardot): Kellemetlen félelemben élni, mi? Nincs rosszabb a viszketésnél, amit nem vakarhatsz meg.

Roy Batty: Hosszabb életet akarok, faszfej.

Roy Batty: Nincs olyan, amiért a biomechanika istene megtagadná belépésedet a mennyországba.

Tyrell: A láng, ha kétszer olyan erősen világít, fele annyi ideig ég! És te nagy lánggal égtél Roy!

Leon:Nincs rosszabb mint olyanra vágyni ami sosem lehet a tiéd.

Deckard: "-Mesterséges?"
Rachael: "-Természetesen!"