Starman (1984) ☆ 👁

Csillagember

(John Carpenter)

amerikai dráma, kalandfilm, sci-fi, szerelmi történet

3,4

2018-02-22 22:09:35 ryood (4) #16

gyerekkoromban a kilencvenes évek eleje táján láttam először kb a tv-ben. volt egy fantasztikus filmek című sorozat éjjelente, és ott ment le. egy dologra élesen emlékeztem a filmből: holland almáspite. valamikor jóval később, már felnőttként találkoztam vele egy étlapon, és egyből beugrott a film, gondolkodás nélkül azt kértem. hihetetlenül finom volt..
a film pedig különleges, egészen kilóg az "ácsjani" életműből (akárcsak a semmit a szemnek). nagyon finoman, visszafogottan romantizál, szerencsére giccsen innen sikerül maradnia. egyzerű lineáris történet, mégis igazán mélyen érinti az érző szívű embert. és igen idealista, dehát ha mélyen magamba tekintek, én is az vagyok..,megszólított ez a film nagyon.és nem szoktam szeretni a folytatásokat, de itt most tényleg kíváncsi volnék, mi lett jenny fiával..

2017-06-22 02:25:29 Ugor (2) #15

Nem találom a megfelelő jelzőket. Kis helyes, aranyoska történet, de totál kidolgozatlan, végig kihagyott lehetőségek tömege, sehol semmi nem átélhető, szerethető vagy hiteles benne, se nem vicces, se nem komoly, végig műfaj nélküli nemtudommi.

2017-05-28 16:05:41 csabaga (4) #14

Nem kis részben E.T. utánzat.Azért vannak jó részei,inkább az első felében a filmnek.
Egy idő után sajnos túlzásba viszi a giccset.

2012-09-14 03:38:05 #NULL (?) #13

Imádom ezt a filmet. :)

A film egyik legszebb jelenete:
"Mi az hogy szeretni? A szeretet az, amikor, a másik fontosabb nekünk mint saját magunk. Úgy érezzük, hogy vele vagyunk teljesen, és egyek vagyunk.."

A film végén lévő zene pedig csodálatos:

Az éneklős jelenet a TV-ben pedig külön fel is lett véve!
1. A filmjelenet: [link]
2. A klip: http://www.youtube.com/watch?v=Ri-NEhcplbI

2011-07-04 20:24:11 Olórin (3) #12

Pár hónapja. Megajándékoztam egy harmatgyenge hármassal.

előzmény: simijohnny (#11)

2011-07-04 19:41:20 simijohnny (4) #11

Mi történt Olórin? Netán újra megnézted?

2011-07-04 19:16:28 [: Azuroo andrew :] (2) #10

Carpenter filmje sajnos unalmas, látványelemiben közepes színvonalú, romantikai és szentimentalizmus tekintetében azonban túl sok, ráadásul mindezt a cselekmény és a feszültség kárára.

Carpenter elmondta egy interjúban, hogy azért vállalta el a stúdió és a producer felkérését, mert a Dolog (The Thing) anyagi csődje után mindenképpen szűksége volt egy olyan filmre amely anyagi értelemben helyre billenti a karrierjét.

2011-03-05 01:47:39 Hannibal Lecter (4) #9

Szépen elkészített, nagyon egyben lévő műfajkevercs Carpentertől. Néha a giccs borotvaélén táncol, de ennyi bőven megbocsátható, Jeff Bridges pedig nagyon erőset hoz ebben a szerepben. A zene is tökjó.

2010-07-15 12:32:10 Order (1) #8

Hát ez katasztrófa volt! Ekkora blődséget ritkán látni! Carpenter két évvel a szenzációs A dolog után valami borzasztóan gusztustalan módon megpróbálta rokonítani a Love story-t a Harmadik típusú találkozásokkal. A végeredmény egy irtózatos nyáltenger. Olcsó vígjátékba illő jelenet, amikor a betojt pantomimest imitáló Csillagember/Jeff Bridges romantikázik a hősnővel, de láthatóan a mester mindezt halálosan komolyan gondolja. Ráadásul nevetségesen közhelyes zenével képes megspékelni művét, amely azonban ezen tulajdonságainál fogva tökéletesen kiegészíti a látottakat.
Bűn volt elkészíteni, vétek végignézni.

2009-06-20 21:22:20 wayage (5) #7

Ma újra néztem, s egyetértek Dió minden szavával. Csodálatos film, Carpenter rengeteg műfajt ötvözött, elkalandozott a romantika irányába is, s lám ő még itt is tudott rendkívülit alkotni. A főszereplő hármasfogat könnyen megszerethető, köszönhetően a remek alakításoknak. A zenéje kissé szokatlan, mégis ez teszi hangulatossá az egész filmet. Jeff Bridges, megszületése az elején, még mai szemmel is fantasztikus. Utána meg úgy járkál, mint egy mai CGI figura:) John Carpentert idáig is nagyon bírtam, de most már tényleg a kedvenc rendezőm lett. A Csillagemberrel már a 9. filmjét értékeltem zseniálisra. Remélem ez a szám holnap 10re fog növekedni, ugyanis végre megtekintem az Elpusztíthatatlanokat:) (They Live)

2009-02-01 21:18:20 terika (4) #6

A hétvégén sikerült megnéznünk ezt a filmet is. Nagyon nem tudok mit mondani, lehetne elemezgetni meg hibákat kereseni, de elbűvölő kis történet szerintem.:)

2009-01-18 10:07:20 Olórin (3) #5

Én sajnos még elég sok mindenre emlékszem belőle, ezért van az 1-es:)

2009-01-18 09:32:59 wayage (5) #4

Valamikor a 90-es évek elején láttam utoljára és akkor nagyon tetszett. Most csak pár dologra emlékszem belőle, ezért van a 4-es értékelés.

2009-01-17 22:51:39 simijohnny (4) #3

Én is láttam már vagy kétszer, de nagyon nagyon régen. Éppen ezért is lesz olyan jó megnézni ismét... az meg csak a hab a tortán hogy szinkronosan.

2009-01-17 22:44:13 Dió (5) #2

Én már számtalanszor láttam, világéletemben marha nagy rajongója voltam, szerintem egy unikum a maga műfaján belül.

2009-01-17 22:29:25 simijohnny (4) #1

Te jó ég megtaláltam szinkronosan és meg sem kellett erőltetnem magam... hajrá aki nem látta! A tapasztaltak véleménye különösképp érdekelne Carpenter mester eme művéről (ami egyébként valóban megosztja az embereket), szóval tessék bepötyögni szépen a címet oda ahova szoktuk...