The Terminator (1984) ☆ 👁

Terminátor - A halálosztó

(James Cameron)

amerikai-angol akciófilm, sci-fi, thriller

4,1

Narrátor: A GÉPEK ÉLETRE KELTEK A NUKLEÁRIS TŰZ HAMVAIBÓL. TÖBB ÉVTIZEDE HARCOLNAK, HOGY KIPUSZTíTSÁK AZ EMBERI FAJT, DE AZ UTOLSÓ CSATA KIMENETELE NEM A JÖVŐBEN FOG ELDŐLNI. HANEM ITT. A MI JELENÜNKBEN......MA ESTE...

Terminator: Sarah Connor barátja vagyok. Beszélhetek vele?
Rendőrtiszt: Nem, most nem, kihallgatás folyik. Ez eltart egy ideig. Ha meg akarja várni, oda üljön le.
Terminator: Visszajövök.

Kyle Reese: Meg fogja találni. Ez a feladata. Nem állíthatják meg! Átgázol magukon, lenyúl a lány torkán, és kitépi a szívét!

Kyle Reese: (mutat egy jelet, amit a kezére égettek) Ezt lézerrel égették belém. Néhányunkat életben hagytak… munkára… hullaszállításra. Éjjel-nappal folyt a megsemmisítés. Mi is sorra kerültünk volna. De volt egy ember, aki megtanított minket küzdeni, áttörni a szögesdróton, ócskavassá verni azokat a kurva gépeket. Felrázott bennünket, visszarántott a szakadék széléről. A neve Connor, John Connor. A maga fia, Sarah, akit még nem szült meg.

Mexikói fiú: Viene la tormenta.
Sarah Connor: (a fiú apjának) És most mit mondott?
Benzinkutas: Hogy nemsokára nagy vihar lesz.
Sarah Connor: Tudom.

Sarah Connor: (egy magnetofonra beszél) Azt a legnehezebb eldöntenem, mit mondjak el és mit nem. De még úgy is beletelik egy időbe, míg megérted ezeket a kazettákat. Most is csak inkább magamnak akarom tisztázni, mi is történt… Mondjak valamit apádról? Hát nehéz lesz. Mert hogy, aztán majd ideküldöd-e, ha tudod, hogy ő az édesapád? Ha nem küldöd ide, sosem születsz meg. Ebbe még belegondolni is őrjítő… de mégis elmondom… tartozom neki ezzel. Talán segít, hogyha tudod, hogy az a pár órás együttlétünk… életre szóló volt.

Kyle Reese: Figyeljen és fogja fel! A Megsemmisítő üldözi. Hiába beszélne neki, nem lehet szót érteni vele. Nem érez szánalmat, se gátlást, se félelmet. Nincs semmi, ami visszatartaná. Semmi, amíg meg nem hal.

Kyle Reese: John Connor egyszer adott rólad egy képet. Akkor nem értettem, miért. Régi fénykép volt – gyűrött, megfakult. Olyan fiatal voltál rajta, mint most. Csak egy kicsit szomorúnak látszottál. Mindig kíváncsi voltam, mire gondolhattál akkor. Emlékezetembe véstem minden arcvonásodat. Érted jöttem át az időn, Sarah.

Kyle Reese: Jöjjön velem, ha élni akar.

Kyle Reese: (elmondja John üzenetét) „Köszönöm, Sarah, hogy kitartottál a nehéz időkben. Olyasmi előtt állsz, amiben nem tudok segíteni, csak azt mondhatom, a jövő még nem dőlt el. Erősebbnek kell lenned, mint amilyennek hiszed magad. Túl kell élned, különben én nem születek meg.”

Kyle Reese: (Sarah beleharap a kezébe) Én nem vagyok kiborg. Nekem fáj. Hagyja ezt abba!

Talán segíteni fog, ha tudod, hogy a néhány együtt töltött rövid órába egy életnyi szeretetet sűrítettünk.

Házmester: Hé, döglött macskát tart odabent vagy mi?!?!
Terminator: Picsába seggfej!!!
FUCK YOU ASSHOLE!

Kyle Reese: (épp, hogy megérkezett 1984-be) Milyen nap van ma?!
Rendőr: Május 12., csütörtök.
Kyle Reese: (ingerültebben) Milyen év?!
Rendőr: (döbbenten) Micsoda?

Egy huligán a rendőrörsön (éppen megbilincselve rángatják be): A kurva anyátokat! Úgyis elkapom tökötöket!

Ed Traxler hadnagy: Hogy nézek ki?
Vukovich detektív: Szarul, de büszkén.
Ed Traxler hadnagy: Anyád.