Terminator 2: Judgment Day (1991) ☆

Terminátor 2.: Az ítélet napja

(James Cameron)

amerikai-francia akciófilm, sci-fi, thriller

4,3

Sarah Connor: Ismeretlen jövő közelít felénk, most érzem először, hogy bízhatok benne. Mert ha egy gép, egy terminátor fel tudta ismerni az élet értékét, akkor talán van még remény.

Sarah Connor: Nincs végzet, csak ha bevégzed.

Terminator (a T-1000-nek): Hasta la vista, baby!

(a telefonfülkében:)
Terminator: Hogy hívják a kutyát?
John Connor: Maxnak.
Terminator (a kagylóba beszél, John Connor hangján): Te Janelle, mi baja Wolfie-nak? Hallom, hogy ugat! Minden oké?
T-1000 (Janelle Voight hangján): Wolfie jól van, drágám. De te hol vagy most?
Terminator (leteszi a telefonkagylót): A nevelőszüleid halottak.

John Connor: Figyelj oda jobban, hogy nyomják az emberek a vakert! Például nem mondunk ilyet, hogy "vettem". Helyette elég ha annyit mondasz: "no problemo". Vagy annyit: "Hasta la vista, baby!"
Terminator: Hasta la vista, baby.
John Connor: Ez az! Ha valaki nem tetszik neked, azt mondod: "Seggfej". Ha pedig beszól neked, elég ha annyit mondasz: "Szétrúgom a segged". És lehet kombinálni is őket.
Terminator: Szétrúgom a seggfejedet!
John Connor: Ez az! Látod már érted is!
Terminator: No problemo.

Sarah Connor: Néztem, hogy játszik gyerek a géppel, és egyszerre mindenre rájöttem. Ő nem kiabál vele, nem veri meg, ő neki mindig van ideje. Ebben a beteg világban egyedül ő egészséges.

Terminator: Most már tudom miért sírtok ti emberek, csak én sohasem tudok sírni.

Terminator: (miután lábon lőtte a biztonsági őrt) Életben marad.

T-1000: (egy óriási szúrófegyverrel Sarah vállába döf) Hívja ide Johnt!
Sarah Connor: Nem! Neeem!!!
T-1000: (erősebben megforgatja a fegyvert) Hívja ide a fiát!
Sarah Connor: (a fájdalomtól) Neem!!!
T-1000: Pedig ez fáj.

Terminator: (meztelenül belép a motoros pubba) Szükségem van a ruhádra, a csizmádra és a motorodra!
Motoros: Nem mondtad azt, hogy kérem szépen! (majd az arcába fújja a szivarfüstöt, erre a Terminátor kicsavarja a karját)

John Connor: Jézusom, te kinyírtad volna azt a tagot!
Terminator: Nyilvánvaló. Terminátor vagyok.
John Connor: Na akkor most nyisd ki az összes füledet, jó!? Ettől a perctől nem vagy Terminátor, vili? Az agyadba vésted? Nem öldösheted csak úgy az embereket!
Terminator: Miért?
John Connor: Hogyhogy miért? Mert nem, és kész!

T-1000: Nem mondom. Csinos motor.

Terminator: Szétrúgom a seggfejed.

John Connor: Nem tesszük meg, ugye? Mármint mi, emberek...
Terminator: A véretekben van az önpusztítás.

A harcok során ócskavassá amortizálódott Terminator: Rám férne a pihenés...

Sarah Connor: 215 csont van az emberi testben. És ez csak egy volt!

Sarah Connor: (a filmet indító narráció) 3 milliárd emberélet hunyt ki 1997. augusztus 29-én. A túlélők úgy emlegették a nukleáris tüzet: az Ítélet Napja. Röviddel utána új rémálommal kellett szembesülniük: a gépek elleni háborúval. Skynet, a gépeket irányító komputer két Terminátort küldött vissza az időben. A feladatuk: megölni John Connor-t, az ellenállók vezérét. A fiamat. Az első Terminátor engem vett célba 1984-ben, John születése előtt. Kudarcot vallott. A második John-t akarta megölni gyerekkorában. Az ellenállás azonban egy magányos harcost, egy védelmezőt küldött John számára. A kérdés csak az volt, melyikük talál rá előbb.

Sarah Connor: Honnan tudhatta volna előre? A magafajták találták fel a hidrogénbombát. Az ilyen mocskok! Azt hiszik, alkottak. Pedig fogalmuk sincs, mit jelent az alkotás. Az érzés, hogy valami belül növekszik. Csak a halált teremtik
John Connor: Anya.
Sarah Connor: és pusztítanak!
John Connor: Anya! Legyünk már picit konstruktívabbak, jó?

John Connor: (az önmegsemmisítésre készülő Terminatornak) Parancsolom, hogy ne menj! Parancsolom, hogy ne!!! (üvöltve és sírva) PARANCSOLOM, HOGY NE MENJ!!!

T-1000: Hívd John-t.
Sarah Connor: Nem.
T-1000: Pedig ez fáj. Hívd John-t. Hívd John-t, most.
Sarah Connor: Bazd meg.

Sarah Connor: Néztem, ahogy játszott a robottal és egyszerre megvilágosodott minden.

PG

Sarah Connor: A gép soha nem fogja megára hagyni, nem lesz vele türelmetlen, nem kiabál rá, nem mondja, hogy hagyjál.

PG

Terminator: Ha Dyson meghal, nem lesz háború.

PG

Helikopter pilóta: A fene a csúzliját!

Terminator: Jöjjön velem, ha élni akar!

(John Connor sír)
Terminator: Mi baja van a szemednek?