Outland (1981) ☆

Gyilkos bolygó

(Peter Hyams)

angol akciófilm, krimi, sci-fi, thriller

3,2

2018-01-12 17:34:15 csabaga (3) #2

Gyakorlatilag 30 év után néztem meg újra.

Jogosan említik,az a film alapja egy-egy korábbi sci-fi és egy másik western.

A külsőségek,a bezártság,zsúfoltság,hideg,villogó kellemetlen fények az Alien hangulatát idézik,akárcsak a mindenható "társaság".
Miután a főszereplő rájön,mi is folyik itt,utána a Délidő c. filmre lehet igen könnyen asszociálni,főképpen,hogy rendre megjelenik egy "óra",ami itt egy 50 órás visszaszámláló,ennyi idő van hátra néhány ember megérkezéséig.
Ennyi idő van,hogy a "rend fenntartója" segítséget szerezzen,legalább a saját embereit,ha már az ott dolgozókat( lásd:a város lakosait) nem érdekli az egész.
Nem árulok el nagy titkot,milyen eredménnyel jár,bár egy segítője itt is akad. Nem a felesége (elég felesleges szereplő),aki "lelépett" a gyerekükkel",hanem az orvosnő.A történet végén ugyanúgy távozik,mint Kane a Délidőben

A film a maga idejében jól nyitott,de utána alaposan visszaesett a látogatottsága,végül éppen csak behozta az árát.
Akkor nekem sem tetszett különösebben,de most már elkapott a hangulata,talán a filmes utalások miatt.
Connery optimális erre a szerepre,a helyi vezető és az orvosnő karaktere kidolgozottabb még,itt is kevés (leginkább egy) ember viszi a filmet.

Olyan háromnegyed,még meglátom.

2017-07-09 20:17:29 tomside (2) #1

Borzasztóan unalmas volt, faék egyszerűségű, de legalább helyenként izgalmas látványvilággal.