John Wick (2014) ☆ 👁

(Chad Stahelski - David Leitch)

amerikai akciófilm, krimi, thriller

3,4

2020-07-08 09:08:59 Mario Brothers (5) #52

Chad Stahelski egészen a John Wick elkészítéséig arról volt híres, hogy ő volt Brandon Lee dublőre a Hollóban, miután a fiatal színész életét vesztette. Profi kaszkadőr volt, hatalmas múlttal és tapasztalattal a háta mögött (Mátrix-filmek!). Aztán gondolta, ideje elkészíteni a saját filmjét... A John Wick erőssége a hangulatában, a látványvilágában és a tökéletesen megkomponált akciójeleneteiben rejlik. Keanu Reeves előtt emelnem kell kalapomat, ugyanis 50 évesen ezt a teljesítményt öröm nézni. A hapsi amúgy is egy vámpír, nem képes megöregedni, mármint külsőleg, de a kaszkadőrmutatványain se látszik, hogy ezt egy 50 éves ember csinálja. A 2. részen még jól szórakoztam, kicsikét kibővítették a bérgyilkosok világát, de a titokzatosságot sikerült megtartaniuk. A 3-ikban viszont már leromboltak minden misztikumot, ami nagyon nem tett jót a sorozatnak. Ez az első rész a csúcs, egy igazi felüdülés a mai CGI-ra alapuló, a kreativitás legkisebb szikráját is nélkülöző, műanyag szuperhősfilmek korában.

2020-02-03 08:00:54 tomside (3) #51

John Vicc

El lehet nézegetni a világot, amely a 3. részben is inkább csak épül, mint rombolódna, és ebben van némi érdekességfaktor. Mert amúgy teljességgel szerencsétlenek és túlnyújtottak az akciók. Azért egy minimális hitelességet elvárna az ember.

2018-12-15 13:36:12 saatonda (2) #50

ez még a fekete párducnál is rosszabb, idétlen történet, ronda szereplők, ronda képi világ, minimális humor, minimális izgalom, helyenként mint egy rossz paródia, jó, a verekedések kompetensen rendezettek, és, még azok sem érdekesek.
a folytatása sem különb semmivel.
ebből lesz a kultuszfilm?

2017-02-13 10:01:40 ChrisAdam (3) #49

És közben megtudná, hogy a buta, tájékozatlan orosz maffiózók sem Hitchcock, sem Kubrick, sem Malick filmjeit nem ismerik, és leginkább utálják a régi filmeket, ezért még jobban összeszorítja fogát, megráncolja szemöldökét és kétszeres tempóban kaszabolja le a tudatlan agyakat. Hmm, add el Hollywoodnak, mindketten jól járunk! :D

2017-02-13 07:46:40 BonnyJohnny (4) #48

"én is hasonlóan tennék, ha a vizslámat valaki bántaná!"

"Csak filmeket akart nézni..." (idilli körsvenk, ahogy boldogan, vizslát simogatva filmet néz)
"De elvették szeretett vizsláját..." (távolodó kamera ahogy szomorúan az ölében tartja a halott kutyát)
"És ezzel megadták neki a zöld jelzést..." (sebváltó rántás, kerékcsikorgás, autósüldözés, futás, lövöldözés, kocsi leszorítás, pár rosszarcú lezúzása Taken stílusban, lövöldözés, üvegtörés, robbanás, autóborulás, keményebb rosszarcú lezúzása csonttöréses hangokkal, vetődés, még nagyobb robbanás, elkap a levegőben egy pisztolyt és balettosan leterít öt fószert, csend és sötét... Majd a véres arcú ChrisAdam liheg a kamerába nézve)
ChrisAdam... Február 23-tól a mozikban.

2017-02-13 01:39:06 ChrisAdam (3) #47

Hát ha ezt valaki komolyan veszi, akkor simán egy harmatgyenge kettest érdemel, mert tényleg semmi plusz, semmi érték nincs benne, egy centtel sem több, mint egy hasonló akciófilm, melyben az orosz maffia csinál rosszat, amit aztán megtorolnak egy kereskedelmi kikötő éjszakájában, miután három exkluzív hotelt, négy elhagyatott gyárépületet lepusztítottak. Egyszóval sablon annak a rendje módja szerint.
Viszont ha poénként fogjuk fel - márpedig hiszek abban, hogy nem komolyan gondolták az alkotók, és csak egy bűnös élvezetként dobták az asztalra, hogy "nesze nektek, csináltunk egy klisélistát némi humorba és jól kinéző jelenetsorba pakolva", akkor még akár egy gyenge négyest is megérdemelhetne, ha nem én lennék. Mert tényleg a John Wick három dologgal rendelkezik: látvánnyal, sok-sok tölténnyel és Keanu Reevessel. És egy bitangaranyos kutyával, természetesen. Meg egy kis cinizmussal. Jó, ez öt dolog. De semmi komoly motiváció (habár a motiváció ennek ellenére zseniális, én is hasonlóan tennék, ha a vizslámat valaki bántaná!), logika, valósághű momentum. Sokszor rájöttem, hogy a céltalan akciófilmek célpontja nem én vagyok, hacsak nem valami elképesztően jó csomagolásban van (lásd The Raid), így hiába nem vettem komolyan, annyira nem volt az egész komolytalan, hogy igazán jól is szórakozzak rajta. Szóval kicsit untam is a totális kiszámíthatóság miatt és tényleg a film egy akkora kupac, száradt banthaguanó lenne Keanu Reeves nélkül, hogy az elképesztő. De Keanut meg ugye szeretjük és várjuk minden filmjét, mint a Messiást. A második részt azért majd megnézem, főleg, hogy jókat írnak róla. Ez így egy stabil hármas, de most jó ideig nem leszek vevő ilyen agypusztításra.

2016-10-16 11:19:35 replay4 (3) #46

Jó kis akciófilm volt, bár számomra picit elrugaszkodott volt a történet, meg nem is volt benne semmi extra. Viszont egyszer nézhető és szórakoztató. Tetszettek benne a verekedés-koreográfiák, meg hogy nem tökölt, mindenkit lehetőség szerint azonnal fejbe lőtt. :)

2016-02-07 19:18:20 Mizi (5) #45

Úgy néz ki egyedül Keanu Reeves-nek áll jól 50 felett az "akciósztárság". De neki nagyon. Ráadásul igen stílusos kis akciófilm lett a John Wick.
Volt, aki az Everly-hez hasonlította (vagy azt ehhez). Végül is van benne valami... De míg annál kicsit összeszedettebb volt a rendezés (itt azért mégiscsak elsőfilmes direktorról van szó), ennél ezerszer jobb lett a befejezés.
Várom a második részt! :)

2015-08-15 15:47:36 Killjoy (5) #44

Tetszett. A sok béna és vérszegény akció után itt aztán volt headshot-fiesta. Kiváncsi leszek, mit hoznak ki a második részből, mert nemrég olvastam, hogy lesz. De akár egy univerzum-építős mókát is szívesen látnék a szállodára építve :D

2015-05-25 16:54:03 Rorschach (4) #43

A cím senkit ne tévesszen meg - ez a Hitman film, amivel Hollywood oly régóta adósunk. Avagy a John Wick belevaló, tökölésmentes és mindenek előtt meglepően stílusos hentelés, melynek tortáján csak hab az öltönyös Keanu Reeves (akiről egyébként simán el lehet hinni, hogy profi bérgyilkos, nem csak egy szúrós szemű stathami-i figura).

2015-03-22 19:54:36 greenfog (4) #42

Bár én Jason Stathamet jobban el tudnám képzeli ebben a szerepben , de neki is van pár bosszúállós filmje.

2015-03-09 06:45:03 BonnyJohnny (4) #41

Szerintem teli találat a szerepre. Ide pont ez a durcás, bamba, jollakott ovodás fej kellett, ami neki van a Féktelenül óta. Az azóta eltelt két évtizedben amúgy nem öregedett.

előzmény: R2d2 (#40)

2015-03-08 22:49:54 R2d2 (3) #40

Keanu Reeves nem tud hiteles lenni egy ilyen szerepben. A Mátrixban még elment mert az fantázia, de itt...a kutyus kapta a 3 pontot.

2015-03-01 21:39:48 THE (4) #39

Kicsit a "Visszavágó" (Payback) -re hasonlított, Neo még mindíg formában van.
És újra harcoltak egyet Johnson ügynökkel :) (Daniel Bernhardt)

2015-02-28 17:26:37 carmine (4) #38

Skizofrén hangulatú film ez. Egyrészt idézi a 80-as, 90-es évek "egyedül bosszút állok mindenkin" hangulatát a történetével és azok logikai buktatójával együtt. Másrészt teszi ezt mai stílusban, pont szembemenve néhány azért ma is jellemző klisével. Itt azért nem lőnek mellé négyszázszor, a lezuhanó kocsik sem robbannak fel és bizony gyakran a tár is kifogy, néha pont a fejlövés előtt, de szerencsére ez csak egy másodpercnyi megállást ad és a végeredmény ugyanaz.
Reeves-szel nincs én bajom én bírom a formát, annak ellenére is, hogy finoman szólva sem egy színész zseni. De nem éreztem jó választásnak a szerepre, egy fizikálisabb személyt jobban eltudtam volna képzelni (pl. G. Butler).

2015-02-27 23:27:25 bloodyfox (1) #37

Szerény véleményem szerint ez a film még Zs filmnek sem mondható, mert azok a filmek tudják, hogy ők Zs kategória ez a film vizont a hülyegyerek a téren aki azt képzeli ő a legnagyobb Jani a világon, mint a felhőtlen philadelphiás Dennis. A sztori nekem kicsit olyan mintha a lehető legótvarabb módon próbáltak volna lopni motivációt a Punisherből meg a Keresztapából csak persze nem jött össze. Borzasztó rossz ez a film.

2015-02-27 13:31:22 Bbazsa (5) #36

Tettszet végre nem össze vissza lövöldözös hanem célzott pontos lövések. Profizmus. Nincs zuhanástól felrobbanó kocsi. Vicces a többi emberhez való viszonya.
Tettszet.

2015-02-26 12:41:38 schankox (4) #35

Nem vagyok nagy rajongója az ilyen egyedül-lezúzzuk-az-összes-ellenséget típusú filmeknek. Ez a film azonban szórakoztatott. Legnagyobb erénye, hogy a kamerát nem rángatják ide-oda, meg nem zoomolgatnak ki-be, hanem megfelelő távolságból veszik az akciókat. Végre nem szédültem bele egy akciófilmbe és ez bizony mostanában nagy szó. A sztori semmilyensége (illetve hihetetlensége) az, amin fejben túl kell tenni magunkat, és akkor megérdemel egy gyenge négyest.

2015-02-03 06:20:45 BonnyJohnny (4) #34

Nem kell, hogy önmaga paródiájává váljon azért, hogy szeressék. De ugyanezt komolyan előadva (mint a "dicső" '80-as években sok akciófilm tette), rossz lenne... ahogy a '80-as akciófilmek zöme is az. (De nem is kell olyan messzire menni... ott a szintén tavalyi Equalizer és Taken 3.) Amúgy a kiemelkedő darabokat többek között a humoruk is megkülönböztette a többitől. Bár ez nyilván nem ugyanaz.

Amúgy igen. A Kill Bill óta ez az egyik út az akciófilm készítésének. Bár nyilván az sem ugyanez az eset.

előzmény: erahurka (#33)

2015-02-02 23:19:08 erahurka (4) #33

Klippeket dobáltak egymás után. Ez lenne a jövő akciófilmje? Ne már. Hol van egy Halálos Fegyver vagy Utolsó Cserkész? Miért kell manapság önmaga paródiájává válnia egy akciófilmnek hogy szeresse a közönség?
Nem mondom kellenek ilyen darabok is, bűnös élvezet, de nem az igazi akciófilmek helyett.

2015-01-25 13:00:08 Dió (2) #32

Legnagyobb meglepetésemre, ez a film - elnézést a rajongóktól - egy szar. Nem, a legnagyobb meglepetésem igazából az, hogy a muris trailert oly' sokszor megtekintve biztos voltam benne, hogy én leszek az utolsó ember a földön, aki ezt a filmet majd komolyan akarja venni. És mivel a filmnek mindent sikerült, csak ezt tartania nem, a várakozásokkal ellentétben egy olyan, baromságokkal teleszórt, élvezhető akciójelenetektől és végigizgulható momentumoktól teljességgel mentes, átlagosnak is maximum csak álmomban nevezhető iparosmunka lett az egész, amihez képest konkrétan a Fast Five egy akcióklasszikus. Próbáltam találni benne valami élvezhetőt, de valahogy kivételesen még Reeves sem volt szimpatikus. Mondanám, hogy majd egyszer előveszem, mert lehet bennem volt a hiba, de ahhoz túlságosan lefárasztott. Nagy kár.

2015-01-25 12:34:52 Jason13 (5) #31

A tavalyi év kevés jól sikerült akciófilmjei közé tartozik a John Wick, amelyben Keanu Reeves gondol egyet, és leradírozza az orosz maffiát a Föld színéről.
Történet, mint olyan, nincs, a készítők a szokásos "nyugdíjba vonult gyilkológép újra pályára lép" sablont lövik el és erre építenek rá egy elképesztően pörgős és dinamikus zúzást, ahol a golyózáporok igazi hússzaggató mészárszékek és a harcok is kőkemény, csonttörő mutatványok.
Szerencsére a John Wick stábja nem ijedt meg a korhatár besorolástól, így vérgőzös akciókból nincs hiány! Aminek külön örültem, hogy az operatőr a mai "trend" ellenére nem rángatja össze-vissza a kamerát, hogy a kedves néző végül semmit se tudjon kivenni a vásznon látottakból. Ehelyett a régi iskola szerint vezet be minket az akciók sűrűjébe, így garantálva azt, hogy egy fejlövésről se maradjunk le.
A színészi játék megüti azt a szintet, amit a műfaj kíván és annyi. Hiába a nagy nevek, egytől egyig sablonfigurákat keltenek életre, így nem is tudnak kibontakozni. Viszont a címszerepben tündöklő Reeves azért bőven átlagon felüli, remekül passzolt hozzá ez a mestergyilkos karakter.
Mindent összevetve, közel sem egy korszakalkotó és műfajújító darab a John Wick, de a mostanság készülő akciómozik sorából sikerül kiemelkednie brutalitásával, hangulatával és pörgős tempójával.

2015-01-22 14:46:06 Lajos The Silent (5) #30

Tetszett, mostanában nem láttam olyan "régimódi" akciófilmet, melyet végig is néztem.

2015-01-18 17:40:49 tomside (3) #29

Szép pisztolyok vannak egy lövöldözős filmben, aminek a megnézésére nemcsak iPhone-os Keanu Reeves-sel veszik rá a nőket, de még azzal is, hogy kutyuska van benne, halljátok? Kutyuska! És tudjátok még mi? Ford Mustang, basszus, igazi Ford Mustang! Le van filmezve, én mondom nektek! Egy amerikai akciófilm 70-es, akarom mondani 69-es Ford Mustanggal, hát nem tündéri! Szóval ezt a minden ízében autentikus és ősi és eredeti akciófilmet mindenkinek ajánlom, aki... (bocsánat, nem tudom befejezni a mondatot).

2015-01-18 01:05:06 Klein András (2) #28

Rettenetesen gagyi C-film.

2015-01-16 07:40:42 McCl@ne (2) #27

Én sokkal messzebbről indítottam, eleve a nő karaktere minek kellett a filmbe azon kívül, hogy a készítők tudták, hogy az ilyen filmekben szokott lenni mindig szexi bérgyilkosnő, úgyhogy kötelező jelleggel bevették. Kb. annyi értelme volt, mint a Faster c. Dwayne Johnson filmbe beletenni a szépfiú bérgyilkost és a nőjét. Röhej.

előzmény: mue (#26)

2015-01-16 00:03:44 mue (?) #26

Az életszerűség nyilván nem volt a film célja, de azért egy jelenetet kiemelnék.

Bérgyilkosnő halála.
4 bérgyilkost mozgósítanak, mindegyik elbújik egy-egy oszlop mögött. Tudták honnan fog jönni a csaj, ezért pontosan mindenki takarásba tudott helyezkedni. Megbeszélték, hogy amikor a földön előre festett x-re lép a nő, akkor mindnyájan komótosan előresétálnak és megállnak az előre megbeszélt négyzet alakzatban, majd ezután az ötödik elbújt arc is előjön, elmondja a mondandót, majd nem zavartatva egymást avégett, hogy négyszögben egymásfelé néz mindegyikük, lelövik a középen álló nőt. A komótosságra visszatérve arra egyáltalán nem kellett számítani, hogy az egyik legbecstelenebb és legdurvább bérgyilkos esetleg vissza fog támadni amikor az életét veszélyeztetik, ezért teljesen megfelelő volt a komótos kivégzés.

2014-12-03 13:43:40 Egy filmkritikus (2) #25

Nem találtam izgalmas filmnek, inkább még egy bőr a gyilkolászom-lövöldözöm-szuperhős vagyok kategóriában. Korábban valahol írták: hogy, "na, még egy film, amit Keanu Reeves képes volt mimika nélkül végigcsinálni". Azt hiszem ez az Amikor megállt a föld c. volt. Itt szintén semmitmondó színészi játékot adott elő. Kissé túlzottan felkapott színész, aki ügyesen betanul néhány szuper látványvilágú akciójelenetet, és persze hatalmas szerencséje van a jó forgatókönyvekkel-de azon kívül semmi. 5/2, de csak azért, mert átélhettük azt, amit sokunk szeretne - a bosszút, miután meglopták, megölték egy szerettét, vagy jól helyben hagyták minden ok nélkül.

2014-11-24 10:20:54 VVega (4) #24

Az év B-filmje. A sztori két mondatba belefér, de ez kit érdekel, amikor a film furcsa humora és menőzős stílusa is nagyon jól működik, Keanu Reeves pedig a leglazább, badass badass akcióhőst viszi vászonra, akit idén moziban láttunk.

2014-11-24 10:09:51 jackbau33 (3) #23

Korrekt kis action -movie.Talán lehet azt mondani hogy az utóbbi 2-3 év legjobb akciófilmje.Egy biztos.Unatkozni nem nagyon lehet rajta viszont történetről nem nagyon beszélhetünk mert az nincs.De kikapcsolódásnak tökéletes.Pörgős gyors tempójú látványos kis mozi.

2014-11-23 14:51:36 BonnyJohnny (4) #22

Pont olyan, amilyennek gondoltam. Dinamikus, pergős, látványos és tökös. Csak az eleje és a vége lehetne egy kicsit összébb vágva (kicsit tökölős mindkettő), de hát így is alig másfél óra.
John Wick pedig a legbadassebb karakter a mozik jelenlegi kínálatában. Annak ellenére, hogy Keanu Reeves alakítja. Aki jó a szerepben (fél éve még nem gondoltam volna, hogy ilyet írok).

2014-11-20 23:09:34 aka100 (2) #21

Nem tudtam hogy ennyire akciófilm a dolog, úgyhogy szenvedtem már nagyon a felétől, viszont a film szereposztása parádés az amerikai sorozatkedvelők számára. Sorjáznak a színészek olyan sorozatokból mint a Friday night lights, The wire, Trónok harca, Deadwood, Rescue me. Meg a további mellékszereplők sora is jelentős.

2014-11-16 14:19:19 jackbau33 (3) #20

Megelőlegeztem a 4-est neki.:D ..trailer alapján pörgős kis filmnek tűnik nekem szval közepestől biztos hogy jobb de 5 pontot nem fogok rá adni megnézés után se ..ahhoz nagyon meg kell hogy fogjon egy film engem hogy max pontot adjak rá :D

előzmény: McCl@ne (#19)

2014-11-16 13:27:52 McCl@ne (2) #19

"Nem láttam még a filmet"
De hiszen már pontoztad. Négyest adtál rá, meg lehet kérdezni, hogy akkor mi alapján? :)

Szerk.: Értem én, hogy most visszavontad, de azért továbba is kíváncsi vagyok :D

előzmény: jackbau33 (#18)

2014-11-16 13:21:04 jackbau33 (3) #18

Nem láttam még a filmet de az Imdb-n jelenleg 7.9.Igaz hogy 21 000 szavazat körül van még csak ...majd úgyis megy még lejjebb.HA már akciófilm akkor nálam a Bourne trilógia viszi a pálmát...esetleg még az Elrabolva bár azért a Bourne filmektől az is elmarad történetileg... viszont kivitelezésbe remek.

2014-11-16 12:51:39 lesik20 (5) #17

A Raid 2-höz nem is, de a Raid 1-et simán veri. Az még nem volt nagyon kiforrot egy film.

Talán John Wick 2 olyan jó lesz mint a Raid 2.

előzmény: McCl@ne (#15)

2014-11-16 10:29:34 BonnyJohnny (4) #16

Az Equalizerhez azért hasonlítottam, mert az egy komótos, komoly indulás után ment le paródia szintre, úgy, hogy továbbra is komolyan vette magát. Szerintem ez az elejétől kezdve nem veszi magát komolyan, csak zúz. Remélem dinamikusan, és tökösen. Mint a Raid első része. Csak ez nem keleti harcművészesen, hanem amolyan amerikaiasan, cowboyosan mindenkinél gyorsabban és pontosabban lőve. És Keanu Reeves szerintem telitalálat egy ilyen szerepre.

előzmény: McCl@ne (#15)

2014-11-16 10:19:34 McCl@ne (2) #15

A The Raid 2-vel ezt a filmet nem lehet összemérni, egyszerűen más mértékegységet kellene használni. Ha ez méter, akkor a The Raid 2 fényév, ha így világos.
Az Equalizer jó hasonlat, az egy totál közepes film szerintem, de még az is simán jobb volt így visszagondolva, mint ez a kacat. Ott legalább volt valami stílus, színészi játék, voltak jó jelenetek. Az sem több egy 5|10-nél, de ez meg kb. 3.

2014-11-16 10:02:00 BonnyJohnny (4) #14

Ezt a filmet még nem láttam. De a Shoot'em up vígjáték volt (szinte paródia), ez viszont inkább guilty pleasure-nek tűnik. Nem ugyanaz az "ökörség" a kettő. Ez szerintem inkább olyan, mint a Raid. Eljutni A-ból B-be, közben lehentelni mindenkit. Történet, karakterek, motiváció? Give me a brake! :P És látatlanban mondom, szerintem hangulatilag ez olyan lesz, amilyennek az Equalizernek kellett volna lennie. :)

előzmény: McCl@ne (#13)

2014-11-16 01:05:31 McCl@ne (2) #13

Komolyan, mi az Isten baja van az embereknek? Ez a film váltja meg az akció műfaját? Mivel? SEMMI plusz nincs benne. Oké, a főhős annyira tökös, hogy értelmetlen érte aggódni, erre még rátesz egy lapáttal a nyitó képsor, aminek SEMMI értelme, mármint dramaturgiailag mi indokolja, hogy a végével kezdődjön, azon kívül, hogy ezt látták valahol?
Ezután jön az egész kellemes felvezető rész, amikor megtudjuk, hogy igazán fosni kell a főhőstől, mert rohadt kemény. Oké, itt van pár jó poén és hangulatosabb jelenet, eloszlik a félelmem, jó lesz ez. Aztán beindul az akció, de hogy!
Sehogy. Megy, lő, megint lő, és megint, mindenkit fejbe, tovább megy, lő, stb. Nem lenne ezzel baj, én is örülök a véres akcióknak, úgyis híján vagyunk mostanában, főleg a moziban, de el azért nem élvezek, ha nem baj. Azt mondjuk John Woo korai filmjeitől lehet, vagy a másik végletként a Bourne csapda/ultimátum koreográfiájától. Utóbbiban a verekedés a fürdőben, valaki? Az bunyó, ami itt van, az nem. The Raid 2 c. film rémlik valakinek? A The Raid 2 által lehugyozott falra ez a John Wick már egy erőtlen "fuck you"-t sem graffitizhetne.
De úgy a film feléig még bízom, nem feszengek, vannak hülyeségek, de benyelem a bérgyilkos hotelt is, bár feleannyira sem nagy és vicces ötlet, mint gondolták, de aztán menthetetlenül beindul a lejtmenet.
Könyörgöm, 2014-es akciófilmben szexi bérgyilkosnő és "ahelyett, hogy fejbelőnénk a főhőst, vigyük el valahova, ahol pofázzunk neki a semmiről, majd hagyjuk meglépni"-jelenet? Ez komoly? Melyik kellemetlenebb? Mert ez már nem vicces, nem röhögtem.
Nekem elment volna az önirónia, a jellemfejlődés teljes hiánya, sőt, szinte bármi. Jól szórakoztam anno a Shoot 'em Up-on, benne vagyok az ökörségben, de ez egy nagyon rossz vicc.
Egyedül tempója van, semmi mása. Stílusa nincs, hangulata nincs, csapong össze-vissza, és direkt nem hozok fel logikai problémákat, mert akkor jöttök, hogy minek várok el ilyet egy ilyen filmtől. Nem várok el, de azért nem zavart volna.

Hogy ez a film mivel zavarta annyira össze a kritikusokat, hogy végül magasabb százalékon állhat, mint az Interstellar, az rohadtul érdekelne. Egyszerűen nevetséges belegondolni, hogy ott mekkora mértékű tehetség, munka, akarat, hozzáértés és ötlet kellett, hogy végül megszülethessen, itt meg van egy faszi, aki összevissza lövöldöz egy darab arckifejezéssel, és beszopja mindenki.
2 dolog:
- ha otthon nézem, a felénél kinyomom
- a kutya halála okozta kellemetlen érzést sem érte meg ez az egész, kár volt beülni rá

Ebben az "ötletben" nem volt több egy Androidos játéknál, természetesen az ingyenes fajtából.
Egyedül azért nem nézhetetlen, mert Keanu Reeves-t kedvelem (a Speed és a Matrix miatt), illetve azért jó volt nézni - egy darabig - az akciókat, és az OST is rendben van.

2014-11-15 19:58:51 Singularity8 (4) #12

Akinek pl. történet vagy karakterrajz/jellemfejlődés nélkülözhetetlen egy filmből, és nem lebeg előtte a "kezeljünk mindent a helyén" szlogen sem, annak ez a film simán lehet nézhetetlen.

előzmény: Gruden Gergo (#10)

2014-11-15 16:42:30 gerbence (3) #11

A John Wick egy egyszerű, alapvetően, sőt, kizárólag a látványra és a lendületre építő akciómozi, ami arról szól, hogy szépen öltözött emberek szépen berendezett enteriőrökben halomra ölik egymást. Pontosítok: a látványra, a lendületre és a főszereplőjére építő mozi.
Keanu Reeves nem egy nagy színésztálentum, szerintem konkrétan Steven Seagal-díjas, egész pontosan kettő arckifejezése van: a sima, meg az összevont szemöldökkel zavartan nézős. De alapvetően szeretem az eszköztelen színésztípust (itt hivatkozzunk mondjuk Charles Bronsonra és Steve McQueenre igen megengedően), és Keanu, ha széles (vagy bármilyen) színészi eszköztárral nem is, de bír egyfajta karizmatikus jelenléttel, ami ehhez a szerephez pontosan a szükséges és az elégséges keresztmetszetét adja. Kedvelem őt a Bill és Ted zseniális kalandja óta, és szerepeljen (le) bárhányszor, bármilyen ócska bóvliban (47 ronin, hogy csak tavalyig lapozzunk vissza), időről időre felbukkan egy legalábbis számomra emlékezetes szerepben (pl. Vásott szülők, Mátrix, Kamera által homályosan), így sosem tudom megutálni.
Ez a szerep, mondom, kifejezetten jól áll neki – pontosabban: kifejezettem ez a szerep áll neki jól.
Hogy a film mégsem tud megmaradni a coolság határain belül és ki-kileng a blődség/gagyiság/bóvliság tartományaiba, az ezúttal nem rajta múlik. Hanem múlik az írókon, akik időnként olyan modoros és mesterkélt mondatokat adnak a figurák szájába, amilyen fordulatokat pakolnak köréjük is. Sokszor a forgatókönyv önmagáért van, akár a szereplők motivációinak, céljainak és a cselekmény logikájának ellenében is. Márpedig az ilyesmi nem elegáns – hiába a szürke öltöny és a fekete ing.
Mondjak példát?
-amikor John Wick utat tör magának a Red Circle szórakozóhelyen a medencéknél pancsoló célpontjáig, majd egy egyértelmű vágás erejéig mutatják, hogy célba is veszi a védtelen és tisztán látható személyt, ám az addig pillanatonként akár többeket szimultán és azonnal gyilkoló vérprofi egy teljes másodpercig tétovázik, csak hogy megzavarhassák és zsákmánya végül kereket oldhasson. Vagy miért.
-amikor a még mindig halálprofi, szenvtelen és százegy százalékig céltudatos gyilkológépünk nem hogy nem öli meg az életére orvul törő konkurenst, de még csak nem is ártalmatlanítja (pl. kéz- és lábtörést neki), hanem a lehető legkétesebb és legértelmetlenebb megoldást választja: odaadja egy éppen arra bóklászó havernak, hogy figyeljen már rá egy kicsit. Addig, ameddig ő…. izé, meddig is? És miért is..? Valószínű csak azért, hogy később helyet kaphasson a büntetés-jelenet.
-és ha már itt tartok: a „bérgyilkosok klubjának” szabályait megszegő orvtámadó büntetése papíron biztos menő ötletnek tűnt, a filmen azonban felesleges wannabe „stílusoskodás”: az illető – amúgy a maffia egy profi bérgyilkosáról van szó - valamiért gyanútlanul besétál egy amúgy teljesen geometrikus négyzet alapú helyszínre, ahonnan szinkronúszólányoat megszégyenítő koreografáltsággal és összeidőzítettséggel léphetnek elő a büntibrigád tagjai, akik mértanilag keresztbe fogják a célpontot és egyszerre tüzelnek. Ezt legkésőbb a Ronin óta tudjuk, hogy profik nem csinálják, mert simán lelőhetik egymást. Viszont így látványos, ugye.
-amikor (természetesen zuhogó esőben) az utoljára maradt főellenséget (természetesen) pusztakezes párbajban kell legyőzni, és még ki is mondják jó szájbarágósan, hogy aszondja „nem kell fegyver. csak mi ketten.” Aztán Wick még meg is ismétli, hogy: „csak mi ketten.” Aztán természetesen eldobja a fegyvert és beállnak karatézósba. Amúgy van arra magyar kifejezés, hogy ’facepalm’?
-amikor Wick úgy oldja meg a késpárbajos patthelyzetet, hogy ellenfele kését önmagába tolja, majd ezután lenyomja az ellent. Ez kétségtelenül hatásos jelenet, átjön az önpusztításig feszített céltudatosság és elszántság, de számomra inkább hatott életszerűtlennek és hatásvadásznak.

Múlik továbbá azon, hogy a szereposztás többi tagja nem mind tud megbírkózni ezzel a stílussal és hangnemmel, ami a film sajátja kívánna lenni. Ez a kissé stilizált, képregény-szerű, de azon belül a realisztikusságra törekvő, egyszerre artisztikus és „cool”, egyszerre húsbavágóan életszerűnek ható, az absztrakcióig leegyszerűsített, határozott és egyenes vonalakkal megrajzolt világ amennyire otthonos közege Reeves-nek, annyira nem ad kapaszkodókat némely másik szereplőnek: így billeg Michael Nyqvist alakítása a visszafogott és ettől félelmetes, valamint az eltúlzott és ettől karikatúra-szerű között (illetve válik az előbbiből az utóbbivá a film során); míg Adrianne Palicki végig rajzfilmszerűen túljátszott, lapos sablonkaraktert ad, sanda pillantásokkal és mesterkélt félmosolyokkal.
Arra pedig kíváncsi lennék, hogy John Leguizamo vajon mennyi pénzt, és milyen szerződést kapott ezért a szerepért… Kétszer jelenik meg a filmben, egyszer úgy 15, egyszer pedig 5 másodpercre, ezalatt van kb. négy mondata és egy pofonja. Nem vagyok az ürge rajongója, jól megvagyok nélküle, de ennél kisebb szerepben szerintem még sohasem láttam. Ő lefelé építkezik?
Jó volt viszont újra látni a Drót c. sorozat két szereplőjét is rövid mellékszerepekben, kellemesen színesítették a gárdát.
Willem Dafoe pedig nem tud hibázni: bármibe is rakják be, megoldja, ahogyan itt is.

A felemlegetett hibák azt gondolom, hogy alapvetően forgatókönyv-írói és rendezői hibák, a film minden más téren rendben van: nem vállal sokat, és azt majdnem teljesíti. Hogy ez kinek elég, kinek kevés, az már ízlés kérdése. Tény, hogy a lövöldözés engem ritkán szórakoztat ennyire, a sok gyors és pontos fejlövés haláltáncában van egyfajta szépség. A gyönyörű veterán Ford Mustang-ok robogása pedig mindig a szívemhez daloló szerelmes szerenád. Én tehát kellemesen elvoltam rajta, de azért a két nappal korábban látott koreai Bácsihoz képest az a léc, amit a John Wick meg tud ugrani, nagyon alacsonynak tűnik. Előbbire még holnap is fogok emlékezni, ez utóbbira már ma sem nagyon.

2014-11-15 13:29:28 Gruden Gergo (4) #10

igen, ez a párbeszéd/telefonos csevegés valóban jóra sikerült, de még mindig azoktól várnék el egy magyarázatot akik 1 azaz 1-re (nézhetetlen) minősitették a filmet. Kiváncsi volnék az ő álláspontjukra is :D

előzmény: lesik20 (#9)

2014-11-14 22:06:19 lesik20 (5) #9

Azért nem egy 10/10 hanem kb egy 8/10.

"Az Mitő' zseniális ha nem tökéletes"

Én magam azért adtam neki zseniálist mert műfajában (Nevezzük Akció bosszúnak) kívételes.. halál laza, frankó Soundtrackal. Végre nem az agyonvággot közelitsünk-a-pofájába sz

>Hallom megütötted a fimat
>Igen
>Megkérdezhetem miért?
>Mert ellopta John Wick kocsiját és megölte a kutyáját
>Oh

Hát ez zseniális

előzmény: Gruden Gergo (#8)

2014-11-14 19:59:49 Gruden Gergo (4) #8

Azért kiváncsi volnék azoknak is a véleményéra, akik nézhetetlent adtak neki

2014-11-14 17:48:49 Singularity8 (4) #7

Na ezt nevezem én guilty pleasure-nek.

2014-11-14 13:29:05 BonnyJohnny (4) #6

Mert uralja a Mátrixot. :D

előzmény: lesik20 (#5)

2014-11-14 12:29:47 lesik20 (5) #5

Hihetetlen John Wick Célzása. Ha éppen nem fejbe lő csak azért hogy a következő lővése az legyen :D

2014-11-07 06:02:31 johndoe4 (5) #4

Csupán az utóbbi idők legjobb akciófilmje. Ennyi.

2014-11-06 16:41:53 simijohnny (?) #3

Reeves is jó.
Nem gondoltam volna, hogy te valaha leírod ezt. :) Várós.

2014-11-06 15:02:27 Olórin (4) #2

A végére kicsit elfárad (pontosabban feleslegesen tovább tart a kelleténél), de egyébként tényleg az, aminek az akciófilm-rajongók remélték. És Reeves is jó.

2014-11-06 00:25:04 Gruden Gergo (4) #1

Határozottan ajánlom mindenkinek, aki szereti az akciófilmeket.
Mondhatnám, hogy "tele" van klisékkel, de akkor szerencsére hazudnék.

Igaz, hogy kb egyedül legyőzi az egész maffiát, mert megölték a kutyáját

de valahogy mégis realisztikusabb és hihetőbb, mint az ehhez hasonló művek. Határozottan jó volt!