John Wick (2014) ☆ 👁

(Chad Stahelski - David Leitch)

amerikai akciófilm, krimi, thriller

3,4

Viggo Taraszov: Hallom, megütötted a fiamat.
Aureilo: Igen.
Viggo Taraszov: Megkérdezhetem, miért?
Aureilo: Mert ellopta John Wick kocsiját, és megölte a kutyáját.
Viggo Taraszov: Ó...

John Wick: Abban a pillanatban kaptam egy kis morzsányi reményt. Lehetőséget, hogy ne magányosan gyászoljak. A fiad pedig elvette ezt tőlem.
Viggo Taraszov: Jaj, ne csináld...
John Wick: Ellopta tőlem! És kegyetlenül meggyilkolta. Mindenki azt kérdi, visszatértem-e. És eddig nem is tudtam a választ. De most már igen, azt hiszem, visszatértem. Szóval vagy azonnal átadod nekem a fiadat, vagy te is üvöltve fogsz megdögleni vele együtt!

John Wick: (Joszifnak telefonon, oroszul) Mindennek megvan az ára, szuka.

Viggo Taraszov: Mi történt John? Profik voltunk. Civilizáltak.
John Wick: Civilizáltnak látszom?

Viggo Taraszov: Nem az a baj amit tettél. Ami feldühít, az az, hogy kivel tetted.
Joszif Taraszov: Kivel? Egy kibaszott senkivel?
Viggo Taraszov: Az a kibaszott senki...John Wick. Egykor a partnerünk volt. A beceneve Mumus(Baba Yaga) volt.
Joszif Taraszov: Mumus(The Boogeyman)?
Viggo Taraszov: Nemhogy John volt a Mumus. Ő volt az akit elküldtünk megölni a kibaszott Mumust.
Joszif Taraszov: Oh...
Viggo Taraszov: John fegyelmezett...elkötelezett...erős akaratú. Olyasmi, amiről te nagyon keveset tudsz. Egyszer láttam őt megölni három srácot egy bárban...egy ceruzával. Egy kibaszott...ceruzával. Hirtelen egy napon megkért, hogy elmehessen. Egy nő miatt természetesen. Szóval alkut kötöttem vele. Megkértem egy lehetetlen feladatra. Egy munkára, amit senki sem tudott megcsinálni. A holttesteket aznap temették amikor letették az alapját a háznak ahol most vagyunk. És ezek után fiam...néhány nappal a felesége halála után...te elloptad az autóját...és megölted a kibaszott kutyáját.
Joszif Taraszov: Apám, én megpróbálom rendbe hozni.
Viggo Taraszov: És hogy tervezed?
Joszif Taraszov: Befejezem amit elkezdtem.
Viggo Taraszov: A francba! Nem hallottad amit mondtam neked?
Joszif Taraszov: Apám, megtudom csinálni! Kérlek!
Viggo Taraszov: Joszif! Figyelj! John eljön érted. És te nem teszel semmit...mert nem tudsz tenni semmit. Szóval takarodj a szemem elől!

Viggo Taraszov: Nem láttad a fiamat?

Viggo Taraszov: Milyen szép ez a zakó!

Viggo Taraszov: Maradsz, az anyádat!

Viggo Taraszov: John nem hibázik. Elszánt. Csupa akarat...

John Wick: Nem eladó.

Rendőr: Jó éjt, John!
John Wick: Jó éjt, Jimmy!

Rendőr: Megint dolgozol?
John Wick: Csak elintéztem valamit.

"Takarítók" főnöke (Charlie): Remélem, még hallunk felőled!

Charlie: Pedig már azt hittem, hogy kiszálltál.

Francis: Üzleti ügyben érkezett, uram?

John Wick: Elloptátok a kocsimat. Megöltétek a kutyámat.

Orvos: Fájdalomcsillapítót kér?
John Wick: Nem, azt már megoldottam.

John Wick: Halljam, mit tudsz?

Atya: Fiam, miben segíthetek?

Atya: Tudod te, kivel b.szakodsz?!

John Wick: Hölgyeim, kifelé! További szép napot!