Timecop (1994) ☆ 👁

(Peter Hyams)

amerikai-japán-kanadai akciófilm, sci-fi, thriller

2,9

2018-07-29 00:28:38 betti (4) #11

Elméletileg lehetséges, sőt: valószínűleg csak így, az általad leírt módon van értelme (és valóban a filmben - más szereplő kapcsán - ez a fenyegetettség elhangzik). Csak a filmben pont ennél a csajnál totál úgy jön le, mintha egyszerűen amiatt tűnne el, mert lelőtték amikor visszament a múltba, és semmiféle utalás nincs rá (pl a szenátor sem említi, de pl van Damme karaktere sem, hogy "ja őt ezek szerint büntetésként kiiktatták"). Szerintem simán lehet, hogy így volt, ahogy te írod, és esetleg volt is erre egy egymondatnyi utalás eredetileg a filmben, csak a végső verzióból kivágták. Végülis nem szükséges, mert tényleg össze lehet így rakni, csak az események egymásutánja miatt meg nagyon úgy látszik, mintha csak az lenne a magyarázat, amit alább leírtam.

+ ebből viszont így adódik egy másik "baki", ill nem is az, csak az egész elméletnek az ügyetlensége még nyilvánvalóbb: A filmben az időzsaruk dolga pont az, h a hullámokat kövessék és rendbehozzák, ha vki visszaszaladgál és rendetlenkedik a múltban. Ehhez képest leginkább azt veszik észre, amikor vki pénzt lop - de már azt, hogy konkrétan eltüntetnek embereket, azt meg már nem annyira? :)

2018-07-28 22:33:22 critixx (1) #10

Nagyon nagyon nagyon régen láttam ezt a filmet, de nem úgy van, hogy a csaj azért "tűnik el", vagyis kiderül, hogy nem is létezett, mert a gonosz szenátor emberei visszamennek a múltba és eltörlik őt vagy az őseit, stb. Mintha ez szóba kerülne párszor, hogy ők így intézik el azokat, akik útban vannak nekik, megölik őket gyerekkorukban vagy a szüleiket mielőtt nemzenék őt, ilyesmi.

előzmény: betti (#9)

2018-07-28 22:21:40 betti (4) #9

Ezen jót mosolyogtam. Nyilván nem _kell_ (egyébként az "univerzumot" még a film szerint sem semmisíti meg), de ennek a filmnek az időutazásról alkotott valóságában azt teszi :-) - ahogy pl a Terminátorban az utazó pucéran érkezik :)) .
Ennél engem sokkal jobban zavar az olyan baki, mint hogy a Jane Doe nevű csajszi "megsemmisül", hirtelen eltűnik, senki nem is tudja, hogy létezett. Miközben csak annyi történt, hogy 2004-ben visszament (főhősünkkel együtt) 1994-be, amikor - ahogy el is mondja - valójában 16 éves volt, és épp a szülinapi bulijára készült. Majd ezt a csajt meglövik (ekkor még nem is hal meg), mármint a 26 éves, időutazó valóját, NEM a 16 éves kori önmagát(!), mégis, amikor Jean-Claude van Damme visszautazik 2004-be, senki sem tud a nőről, olyan, mintha nem is létezett volna. Ez nekem abszurd. Szó nem volt arról, hogy a jelenből a múltba utazó emberkék, ha ott - a múltban - megsérülnek, akkor hirtelen "kinullázódnak" az életből. Nincs is értelme, hiszen nyilván - a csaj esetében például - millió dologra volt hatással az élete az eltelt 10 évben. Oké, h ez mind eltűnhetne - ha a 16 éves kori önmagát nyírná ki valaki. De az életben maradt, szépen eléldegélt 26 éves koráig - most mégsem tud róla senki.

A másik nagyobb gondom az volt, hogy nagyon gáz a duma. Olyan esetlen, szerencsétlen mondatok vannak benne, hogy jaj. Viszont sajnos most is (másodszor) szinkronnal sikerült :( megnézni, úgyhogy nem tudom, h eredetiben is ennyire katasztrofális a szereplők (lényegében az összes szereplő) hanghordozása, illetve a szájukba adott mondatok. Nem húzom le a négyesről, mert szerintem hozta, amit vállalt, szórakoztató volt, a maga szintjén érdekes, de elég gyenge négyeske ez azért.

előzmény: Simpleton Larry (#8)

2015-07-05 15:10:29 Simpleton Larry (2) #8

Sokat töprengtem és arra jutottam, hogy azért mert valami önmagát megérinti egy magasabb dimenzió mentén még nem kellene feltétlenül megsemmisülnie, vagy megsemmisítenie az univerzumot, sőt.

2014-10-01 21:09:32 petiinek (4) #7

A történet leírásában azért a Silver szenátor elég vicces. Talán McComb szenátor lesz az.

2011-08-14 09:11:13 Pete (3) #6

Szerintem a Van Damme filmek közül ez és a JCVD a legjobbak "filmileg" és ebben a két filmben, valamint a Dupla dinamitban nyújt kimondottan jó színészi alakítást.

Egyébként Van Damme-ot nem a színészi képességeiért (sőt szerintem nem is a szakmailag megkérdőjelezhető filmbeli harci jeleneteiért) kell szeretni, hanem mert jó fej és "laza", de ha nagyon akar, azért valamennyire tud játszani, itt pl. ezt be is mutatta. :))))

2010-08-04 01:30:17 -senki- (4) #5

A jó öreg ’90-es évekbeli filmek... Nem hittem volna, de ma elkezdtem nézni és megfogott a film. A jeleneteknek van atmoszférája, a fények, a látvány és a zene mint remekül kivitelezett. Szintén meglepő de Jean-Claude Van Damme jól játszik, drámai. Az időutazós téma is izgalmas, szintén meglepően hihető. Komolyan vehető film.

2008-08-14 16:50:17 k3pl3r (?) #4

Gyerekkori kedvenc ez is. 1-2 éve láttam újra, sajnos nem nyújtott akkora élményt mint régen. Nálam is 6/10

2008-08-14 16:41:36 [: Azuroo andrew :] (3) #3

2008-08-14 16:31:13 terika (4) #2

Nekem azért tetszett ez a film anno (rég láttam már, de többször is), mert Van Damme egy normális alakításban látható...az >übervagyok< filmjei nagyon nem tetszenek, de ez elég üdítő színfolt a munkásságában.

2008-08-14 15:17:19 Ivan/ (5) #1

Egyike a ’90-es évek legkiválóbb filmjeinek, amit sajnos közel se ismernek annyian, mint megérdemelné. Izgalmas, kiválóan felépített sc-fi akciófilm, ami mindvégig leköti az ember figyelmét és Van Damme ebben a szerepében tényleg jó.