Big Hero 6 (2014) ☆ 👁

Hős6os

(Chris Williams (IX) - Don Hall (VI))

amerikai-japán akciófilm, animáció, sci-fi, vígjáték

3,7

2015-10-05 16:03:14 betti (5) #21

Lehet, h rosszul értem, amit írtál... "nem értem, egy szereplőt veszítünk el". Úgy gondolod, h mivel kitalált karakterről van szó, akkor már nem is kellene szomorkodni rajta? (Ha másra céloztál, és félreértettelek, akkor felejtsd el a hsz-emet :-) ).
De hát szinte minden műalkotás (irodalmi, filmes, stb), ahol egy karakter meghal, az "csak egy szereplő". Attól még fájhat, attól függően, mennyire tudtuk beleélni magunkat az alkotásba, mennyire szerettük meg az adott karaktert.
Nekem a báty karaktere pl nagyon rokonszenves volt, és még úgy is fájt, h a film megnézése előtt tudtam, h őt "hamar elveszítjük". B-mex-et meg nem tudtam nem imádni. Oké, h robot, de kedves, gyengéd, lényegében tökéletes: minden emberi gyengeség (irigység, közöny, undokság, önzés stb) hiányzik belőle, olyan, mint egy túl-tökéletes igaz barát. De közben meg bűbájos.

előzmény: Simpleton Larry (#13)

2015-09-10 17:45:42 schankox (4) #20

Egy nagyon jó kis ötletből készült film, remek, szinte könnyfakasztóan jól eltalált robottal. Majdnem zseniális a film, de két dolog irtóra zavart:
1. Egy gyönyörűen, már-már realisztikusan megrajzolt környezetbe miért kell aránytalan (nagy szemű stb.) szereplőket rajzolni? (Tudom, hogy ez majdnem minden mostani rajzfilmre jellemző, de úgy örülnék, ha valaki elvállalna egy "valódi"-nak megrajzolt szereplős filmet.
2. Manapság miért nem létezhet film szuperhősök nélkül?

2015-07-04 22:14:16 Batyu (4) #19

Nekem nagyon tetszett az eleje, aztán kicsit elgyengült nekem a film. A fő gonosz nem volt elég erős, nem is tudtuk hogy gonosz-e se hogy egyáltalán mit akar. (csak a legvégén)
Jobban örültem volna ha a film a zseniális robot és a szeretni való srác története marad. A szokásos sablon mint a flúgos barátok akik végig használhatatlanok (és hol idegesítőek hol viccesek) de a legvégén van egy momentuma mindegyiknek szerintem kimaradhatott volna. Meg a végső összeállás szupercsapattá is. Ki mondta hogy van több gonosz? Minek állnak ezek össze? Semmi értelme, csak hogy lehessen még egy film. Vagy egy tv sorozat.
Nem kellett volna ennyi harcolás idő a vásznon.

De igazából biztos vagyok benne hogy nagyon jól működik ez gyerek filmként.
Ha lett volna még 20 perc B-Maxel akkor 5-ös :D

2015-06-25 11:40:42 Perselus (4) #18

Jó ez a mese, de tényleg! Nagy meglepetés volt számomra, de minden percét élveztem. És bár nem szeretem ezt a szót, de ha valakire akkor Baymax-re mondhatjuk azt, hogy cuki.

2015-06-07 18:39:36 slawter (3) #17

Alig vártam, hogy kicsinálják Fredet, de csalódnom kellett :/. Baromi idegesítő volt.

2015-05-27 18:41:49 Sántha Orsolya (4) #16

Ez egy cukiság. A legjobb értelemben.

2015-03-14 23:13:45 betti (5) #15

Koszi :-) mondjuk az Oroszlankiralyt es a Bambit pont nem lattuk - ill a Oroszlankiralybol latott rovid reszt (az oviban! ) . Azon nagyon kiakadt, es utana mar nem is akarta megnezni az egeszet. Egyebkent nekem nagyon fontos, h egy gyerekfilm a GYEREKEKRE hogy hat. Sokan irnak ugy velemenyt v kritikat mintha az adott film felnottelvarasokhoz, felnott-tudashoz, felnott tapastalatokhoz szolna. Persze lehet igy is nezni (hiszen tenyleg fontos h felnottfejjel is ertelmes es ertekes munek tartom e az adott filmet pl) , de nagyon fontos az is h a gyerekben hogy csapodik le.

előzmény: Ágó (#14)

2015-03-08 17:52:44 Ágó (4) #14

Teljesen egyetértek a lányoddal és a meglátásával.
Ha a "mostani magamat" nézem, nem sok a tragikum, ha a 11-12 éves magamat, akkor rengeteg.
Jól tettétek, hogy átbeszéltétek a látottakat. Ez sokszor hiányzik a kamaszoknál.

Viszont amitől most nem tudok szabadulni, így frissiben megnézve... lehet, hogy csak engem zavart ez, nem tudom.
Az említett Oroszlánkirály vagy Bambi esetében azért erősebb a hatás, mert ott szerintem kevésbé van meg ez a minden érzékszervet igénybe vevő akciófilmes jelleg, jobban átjöhet a gondolati sík. Komolyan mondom, az utóbbi 8-10 évben a mainstream animációk egy jelentős részét még én sem tudom normálisan befogadni, annyira pergő, gyors vágású, villódzó, az élőszereplős akciófilmeket kenterbe verő a látvány. Minek? Ez így kinek készül? Hova akarják még a nagy stúdiók felülmúlni egymást?
Bocsánat, lehet, hogy ez nem annyira fontos, csak engem zavar.

előzmény: betti (#7)

2015-02-11 07:48:26 Simpleton Larry (4) #13

No, úgy volt, ahogy gondoltam :) Nekem nem volt sok a tragikum. A Disney túl sokszor cukormázaskodik, kellemes meglepetés, amikor tud igazinak hatni, nem elzárkózni a tragikumoktól (azok is része a világnak, életnek). De nem is értem, egy szereplőt veszítünk el, ez elmondható pl. Az Oroszlánkirályról is, vagy akár a Bambiról.
Baymax remek figura, főként az elején, ahol lassú mozgásaival egyszerű jeleneteket tesz fergetegesen viccessé. De mégis csak négyes, nem érzem zseniálisnak, de ez a négyes igen erős - ami nálam kivételes, ha Disney-meséről van szó.

2015-02-11 02:30:09 Vitelotte (4) #12

Szerintem is kicsit túl dark módon indít, de Baymax nekem is felhúzta négyesre. Amúgy én már a maszkos figura első megjelenésénél tudtam hogy a professzor az :)

2015-01-29 19:55:39 tomside (4) #11

Most, hogy így olvasgatok, tényleg sok egy kicsit a tragikumból. A tizenhat éves unokahúgommal néztem, még ő is sírt rajta - igaz, neki vajszíve van, de akkor is. A betonkemény gumiemberünk iszonyatosan szerethető, ez a meggyógyító attitűd zseniális. (Bár hozzá kell tennem, hogy folyamatosan ütöttek befelé a vasember, a Stay Puft habcsókemberke és a Michelin-emberke allúziók.) Mondjuk, ez sem gáz, sőt, csak jobb lett tőle a figura, dúsabb.

2015-01-16 20:04:46 Ubul (5) #10

barátnőmmel most mentünk el megnézni, és az utóbbi idők egyik legjobb moziélménye volt. 3D amúgy semmi, konkrétan észre se vettük, csak a szemüveg súlyát a fejünkön :D

Amúgy nem voltunk sokan (kb 6 család, kisgyerekkel), ebből 1 elment valószínűleg a felénél (nagymama, unokával)...persze azt nem tudjuk, miért, de lehet hogy tényleg nem 6 éveseknek kéne mutogatni, hogy x,y meghal egy mesében.

Másik oldalról Baymax a legviccesebb figura benne, konkrétan az első felén a mesének hangosan sírva nevettünk barátnőmmel, konkrétan szerintem csak mi...legalábbis a gyerekeket nem igazán hallottuk felnevetni :D

A másik felére viszont kicsit ellaposodik, de még nézhető, bár kicsit többet helyezkedtem a székben, mint korábban :D

Az 5ös csakis Baymaxért megy, rég nevettünk ennyit egy mesefigurán. Kár, hogy az egésznek a második felében már nem nagyon a poénokon volt a hangsúly, és kicsit háttérbe szorult Baymax is.

2015-01-15 10:00:49 Simpleton Larry (4) #9

Most kezditek felkelteni a kiváncsiságom, mert nekem pont az szokott lenni a gondom a "mesékkel", hogy túl keveset várnak a fiatalabbaktól, keveset néznek ki belőlük, cukormázba mártanak mindent, félve, hogy egy gyerek nem képes felfogni vagy feldolgozni egy komolyabb, esetleg súlyosabb témát. Ha ez a film nem fél az ilyesmitől, akkor mindenképpen felrakom a listára.

2015-01-14 12:26:53 yahooboi (?) #8

Egyértek, számomra elég véleményes, hogy a gyerekemnek megmutatnám-e. Valójában érettségfüggő, de néhol még nekem is sok volt, főleg, hogy az ember egy rajzfilmen inkább belazulni.

előzmény: betti (#7)

2015-01-13 11:41:58 betti (5) #7

Kicsit zavarban vagyok. Nekem tetszett, de a 10 éves lányomon azt látom, hogy őt kicsit nyomasztotta a sok halál. Elkezdtünk beszélgetni, mert nem értettem, Hiro bátyján kívül ki hal meg igazából, kérdeztem? Kiderült, hogy őt szíven ütötte, hogy a szüleik meghaltak, meghal az egyébként nagyon szimpatikus testvér, úgy tűnik elég sokáig, hogy a rokonszenves prof is, végül pedig a bűbájos, jópofa , végtelenül szelíd robot is ("látszólag"). Ez pedig sok volt, még akkor is, ha a profról kiderül, hogy él (csak épp gyilkolászni akar...), a robot meg a floppy segítségével klónozható.

Viszont: a robot mindent visz. Tökéletes karakter, szeretnivaló, humoros, tökéletes.
A bátyó elvesztése tényleg szomorú, nagyobbat üt, mint pl a Némó nyomában-ban (jaj) az anyuka halála, hiszen őt épp csak egy percig látjuk, Tamasinak viszont van ideje belopni magát a szívünkbe, okos, jófej, bárki elfogadna egy ilyen tesót.

2015-01-11 14:07:57 yahooboi (?) #6

Talán kicsit több benne a halál közelsége és valósága az egy rajzfilmtől megszokott és elvárható. Nekem kicsit szomorú is volt. Viszont volt emiatt valami mondanivalója is. Persze csak a maga Disney-módján.

2015-01-05 12:35:56 Olórin (3) #5

Mitől lenne ez komolyabb bárminél is? Totál ártalmatlan, aranyos, jópofa kis izé. (Tőlem pont azért nem kap négyest, mert túl gyerekes.)

2015-01-05 12:30:37 Ubul (5) #4

mondjuk arra is kíváncsi lennék, hogy mi okból ad valaki nézhetetlent rá :) (Ágó-nak ment volna)

előzmény: henisz (#3)

2015-01-02 21:07:09 henisz (4) #3

Szerintem nagyon jó kis film és a 6-os korhatárt alullőtték egy kicsit, mert komolyabb, mint egy "csak" gyerekeknek való animációs film

2014-12-28 22:29:27 Ágó (4) #2

Miért csak közepesek? (az első osztályzatok)

2014-11-06 23:02:21 depositum (5) #1

Miért csak januárban?