Panic Room (2002) ☆

(David Fincher)

amerikai akciófilm, krimi, thriller

3,5

2018-04-15 20:14:09 betti (3) #42

Az volt a legfőbb gondom, hogy nagyjából a 10. percnél volt számomra egy teljesen érthetetlen dolog (úgy tűnik, a csajt elhagyta a férje, a saját lábára kell állnia, de kivesz egy a szó szoros értelmében hatalmas lakást, amire látszólag semmi szüksége nincsen, a lányával csak lézengenek benne - egy csomó ideig vártam, hogy egyszercsak kiderül, mégis mi a fenéért kell ez neki, aztán persze rá kellett jönnöm, h csak azért, mert így van hol kerülgetni egymást a betörőkkel...). Namost ezzel a félreértéssel azért eleve volt rá némi eséllyem, hogy ne ájuljak el a filmtől, pedig nekem pl kimondottan tetszett az inzulinosgyerek vonal, meg úgy általában az alaphelyzeet.

2018-01-09 18:50:41 unrealnoise (5) #41

Nem nagyon értem, miért nem áll ez a film jobban a legtöbb oldalon. Oké, sima betörős mozi csak lényegében, de könyörgöm, nem is feltétlen akarok mindig szájbarágós, vagy utalgatós' társadalomkritikákkal átszőtt mesterműveket nézni. Ez egy viszonylag egyszerű film, visszafogott befejezéssel.

Nekem viszont pont ez a befejezés tette fel a koronát a filmre, mert nem volt benne oda nem illő csattanó, stb. Ezzel a keserédes végkifejlettel teljes mértékben azonosulni lehet. A szereplők jók, a fényképezés kiváló, a feszültség pedig végig fenntartja a néző figyelmét. Pont a szokásos Fincher-es dolgok elhagyása miatt is kiváló ez a film, annak ellenére mondom ezt, hogy természetesen erősen érződik rajta az úr professzionális hozzáállása. Két kezem összetenném, ha egy-két évente ilyen lendületes, izgalmas kis krimit tudnék akár csak egyszer is moziban szemrevételezni.

2015-12-26 16:11:43 ChrisAdam (4) #40

Haloványak az emlékek róla, de a film jó volt. :)

2015-12-26 15:18:08 BonnyJohnny (3) #39

Az Advanturelandet láttad, nem? Szerintem abban is jó volt.

2015-12-26 15:11:47 ChrisAdam (4) #38

Akkor szegény csak rossz kezek alatt lett híres.

előzmény: Mizi (#37)

2015-12-26 15:01:28 Mizi (4) #37

Ez fura, mert kisebb szenzáció volt: Stewart lett az első amerikai színésznő, aki megkapta a César díjat.
A Still Alice kapcsán is sokan úgy vélték, hogy akár Oscar esélyes is lehetett volna, ha nem csak Julianne Moore-nak kampányolnak. De régebben is voltak jó alakításai, a 'The Cake Eaters'-ben egy halálos beteg tinédzsert játszik, rendkívül meggyőzően.

2015-12-26 14:42:40 ChrisAdam (4) #36

Jó, bevallom őszintén, eddig csak rossz filmben láttam ezek szerint Stewartot. A Sils Maria felhőiről pl. most hallok szerintem először. :O Szóval visszavonom akkor azt a kijelentésemet. :)

2015-12-26 02:44:01 Mizi (4) #35

A Sils Maria felhőiben viszont ő a legjobb, pedig nem akárki volt a partnere.

2015-12-26 02:32:53 BonnyJohnny (3) #34

Ahogy észrevettem Mizi is védte Stewartot.
Amúgy a Runawaysben (bár tényleg nem rossz), Fanning jobb nála... Shannon meg mindkettejüknél.

előzmény: Danesz99 (#33)

2015-12-26 02:09:54 Danesz99 (4) #33

Na na na na na: A rocker csajok!!

előzmény: Mizi (#32)

2015-12-26 02:05:40 Mizi (4) #32

Én továbbmegyek: szerintem ez a "Kristen Stewart egy mega-antitalentum" dolog egy igazi urban legend, amit divat lett mantrázni. Oké, az Alkonyatban borzalmas teljesítményt nyújtott, de hát abban ki nem? Ott még Michael Sheen is egy rossz vicc.

2015-12-26 01:25:22 BonnyJohnny (3) #31

Kristen Stewart talán utoljára játszott jól a vásznon
2014-ig. ;)

2015-12-26 00:42:50 ChrisAdam (4) #30

Ahogy azt sokan leírták, sokkal kevesebb, mint egy megszokott Fincher-mozi, nincsenek benne nagy csavarok, mindfuck szerkezetek, hatalmas dialógusok vagy mély karakterábrázolás, ahogy azt ebben-abban a filmjében megszokhattuk.
Viszont a rutinmozi is jó mozi, sőt: ha Fincher rendezi, még jobb. Így lesz a Pánikszoba egy elég ütős feszültséggel megáldott thriller, aminek egy-két jelenete ráadásul lélegzetelállító, gondolok itt például a mobilmegszerzős jelenetre, vagy a bújócskára, de a finálé is minden kliséje ellenére üt.
Kristen Stewart talán utoljára játszott jól a vásznon, itt majdnem hogy kielégítő. Jodie Foster pedig testhezálló feladatot kap, de a film színfoltja mégis Forest Whitaker, mind a karakter mind a színész nagyon jó - a végén őt sajnáltam legjobban.
Összességében tehát jó kis mozi ez, főleg aki csak össze akarja szorítani a gyomrát 2 órára. 70%
És ezennel Fincher kipipálva.

2014-11-04 16:31:44 Leo_Stotch (4) #29

Nem lehet egyszerű, az ilyen nagy rendezők élete..mindig felülmúlni a mesterműveiket. :) Néha belefér egy egy ujjgyakorlat. Én pl ezt jobban szeretem, mint a Zodiákust..

2014-11-02 19:53:06 gerbence (3) #28

Igen, de egy csöppet túlzó hasonlattal élve: a Sixtus-kápolna és egyéb művei után, ha elmegyek megnézni egy újabb Michelangelo-munkát, és kiderül, hogy szuperül kimeszelte a szomszéd konyháját, akkor az lehet bármilyen szép szakmunka, azért mégiscsak csalódás.
De írtam is, hogy jól van megrendezve a film, tehát Fincher rendezői (szak)tudását e film kapcsán is elismerem, mint kivitelezőét, de mint tartalmi alkotót, szerzőt, nem látom benne. És ez nem azon múlik, hogy ő írta-e a filmet: önmagában a választása is valahol őt mint alkotót is minősíti, én pedig nem értem, miért ezt a filmet rendezte meg. Ezelőtt is, ez után is klasszisokkal jobbakat (úgy értem: érdekesebbeket, tartalmasabbakat) csinált.
Újabb hasonlattal: el tudnám róla képzelni, hogy a Szomszédok legfaszább részét is meg tudta volna rendezni, de attól még nem érteném, mit keres egy olyan munkánál. :)
Szóval az, hogy mástól ez jónak számítana, őt nem menti fel, mert az ő léce máshol van, mint a "másoké".

Ja és engem is kiborított, mi a szart akarnak kezdeni egy ekkora lakással - a takarítókat is a volt férj fizesse? :)

2014-11-02 17:58:01 ryood (2) #27

erősen művi, hatásvadász álomgyári kliséhalmaz. inkább volt röhejes, mint feszült..tartalom nulla.

2014-11-02 14:10:07 Leo_Stotch (4) #26

Szerintem is Fincher egy gyengébb filmje, de sok rendező a csuklójával együtt a fél karját is odaadná, ha ilyen jó mozit tudna alkotni.
Én nagyon szeretem, egyedül az nem tetszik, hogy mi a fenének ekkora lakás..de ugye egy másfél szoba, konyhában nem lett volna ennyire izgi :)

előzmény: gerbence (#25)

2014-11-02 12:36:18 gerbence (3) #25

Egy remekül megrendezett, középgyengén megírt közepes flm, érdektelen színészi előadásokkal.
A hangulata, képi világa, zenei aláfestése miatt az atmoszféra sokkal nagyobb szabásúra sikeredett, mint a tényleges tartalom.
Azért itt-ott volt benne feszültség, de többnyire steril a film, nem ránt be, nincs hatással, legfeljebb csak szórakoztat - akár egy bűvészmutatvány. Fincher csuklógyakorlata.

2013-05-20 23:34:49 dorothygale (4) #24

Nèzem nèzem....hm de ismerôs ez a nyomifej....jah. A vàmpírlàny...

2011-05-16 23:19:00 csirke (3) #23

Tipikusan elrontott film, amit mindenki felpontoz a stáblista meg a történelem miatt - holott pocsék az egész, a "császár meztelen" kategória.

2010-11-12 01:39:32 Hannibal Lecter (3) #22

Gondoltam, mielőtt nekiugrok a Social Network-nek, felfrissítem egy korábbi Fincher-élményemet. Bár ne tettem volna: egy határozottan izgalmasabb, összetettebb filmre emlékeztem, de a Pánikszoba nem több, mint egy kompromisszumkész, egyéniségtelen rutinmozi. Pedig a rendező által választott alapkoncepció kifejezetten biztató. Filmünk klausztrofób thrillerként tálalja magát, és ehhez nem is lehetne ideálisabb az elővezetés (elvált, sanyarú anya és sajtkukac kamaszlány újrakezdené az életét), és a mattsötét, esőáztatta képvilág is meghozza a néző étvágyát, de amint beizzik a tulajdonképpeni cselekmény, Fincher mintha robotpilótára kapcsolna. A macskaegér-játék kötelező állomásai többnyire esetlenek és kiszámíthatók, és csak nagyritkán képesek dobni az adrenalinszinten, de ami még bosszantóbb, lassan, észrevétlenül gyűlnek a logikai bakik is. Mindez azért, hogy aztán a nagy finálé (a szikszalaggal karosszékbe erőszakolt apukával, aki félholtan, megkötözve óhajtja lepuffantani a mocskos betörő-vezért) már-már röhejesen hiteltelen legyen, és Whitaker tökértelmetlenül és tökfeleslegesen hőssé avanzsálhasson.

2010-01-10 19:18:24 Balint (4) #21

Fincher filmjeiben az tetszik nagyon, hogy jól tudja használni a számítógépes trükköket, nem túlozza el a mennyiségét a filmekben, és ami van, annak is hangulata van, pl ebben a filmben a ház bemutatása, amikor a betörők próbálnak bejutni. Ha jól tudom, az egész belső tér ebben a nagyon hosszú jelenetben számítógéppel készült.

2009-10-04 20:08:16 bothbenedek (3) #20

több lehetőség rejlett volna a karakterekben, a film utolsó félórája eléggé leül, de tetszett a film idézetvilága...

2009-09-25 13:00:58 Bigacsiga (4) #19

Szerintem kicsit thriller is és egy kicsit akció film is. Hiszen van benne abszurd fejbelövős jelenet, meg fifikás gondolkodós rész. Nekem nagyon tetszett. Jodie a nyerő, meg Whitaker!

2009-04-23 14:41:14 jesi (4) #18

A végén eléggé sok benne az akció, sőt a filmben egész végig. Az igazság, hogy nekem ez nem thriller inkább akciófilm

előzmény: terika (#17)

2009-04-23 14:36:09 terika (2) #17

Szerintem sincs semmi köze az akciófilmhez ennek a műnek.
Leírhatnád, hogy mitől akciódús ez a film? :)

előzmény: jesi (#16)

2009-04-23 14:31:58 jesi (4) #16

szerintem azért eléggé akciókkal teli, nekem az

előzmény: JeszKar (#15)

2009-04-23 14:20:50 JeszKar (3) #15

ez nem akciófilm

előzmény: jesi (#13)

2009-04-23 14:09:13 puttancsospeti (?) #14

Ugye nem láttad a Francia kapcsolatot? :-)

előzmény: jesi (#13)

2009-04-23 14:02:02 jesi (4) #13

Nem rossz ez a film a képi megoldásaival együtt: bár a legtöbb akciófilm ilyen lenne

2009-03-17 15:07:42 kulcsar03 (3) #12

Az eddigi leggyengébb film Finchertől. Nekem 1-2 helyen kicsit lapos a story. Persze lehet, hogy csak Fincher eddigi remekművei vannak rám akkor hatással, hogy ez csak egy közepes...

2009-01-24 18:17:37 madcows (5) #11

hm, ahogy latom itt mindenki lehuzza, nekem nagyon tetszett, feltem tole a sok ellenvelemeny miatt, de kellemesen meglepett, nalam egy szinten van a He7edik-el, es az Alien3-al, a forgatokonyv is tetszett, vagyis az, hogy elegge vegiggondolt forgatokonyv volt, itt a szereplok elelmesek voltak, nem olyanok, akiket en csak egy "jaj vazze, mi csinalsz ma'?!"-val elintezek. nalam siman zsenialis, lattam mar jobb filmet, de millionyi rosszabbat, es ha a He7edik-re megadtam itt KT-n az 5-ost, akkor ennek is siman jar, es kulon plusszpont a castingert, Jared Leto inkabb szineszkedjen, mint zeneljen...

2009-01-10 13:48:41 operett (2) #10

Nemcsak az inzulinos gyerekek, hanem a mindenkit megmentő férfi-nők, akik alig költöztek be valahova, gazdag, semimihez sem értő háziasszonyok (?), mégis kommandós harcsosokat megszégyenítő ötleteik vannak mások kiírtására, az isemretlen lakás adottságait is kihasználva, persze; a gonosztevő, mégis szívében jó nagydarab négerek is unalmasak, a lényegileg bejósolható forgatókönyvvel az élen, ami meg iszonyú unalmas.

2009-01-07 22:22:06 Morzsi (?) #9

én imádom

2009-01-04 10:30:11 terika (2) #8

Sajnos nem ért kellemes csalódás. Tegnap éjjel sikerült megnéznem a filmet. Semmi extra, semmi különös, igazából semmi olyan, mint amit eddig megszoktam Finchertől. Olyan kapkodósnak tűnt az egész. És jah, uncsik az inzulinos amcsi kölykök. :D

2008-12-14 09:23:55 terika (2) #7

Ma láttam a beharangozóját az AXN-en, kíváncsian várom, ezt a művet még nem láttam, szóval kedd 22:00. A véleményeket olvasva próbálom nem fenntartásokkal nézni. :D

2008-03-12 11:51:56 ronin07 (?) #6

Semmi különlegeset nem vettem észre benne.

2008-01-18 03:18:32 Moki (?) #5

Hát pedig ez a film tiszta Fincher. Arról nem tehet, hogy maga a történet gyenge. Valljuk be, egy szar alapból csupán a rendezéssel egy kiválló filmet alkotott. Darius Khondji képi világa meg ismét mindent aláz. Juenet mellett végre Fincherrel is örök barátságot kéne kötnie :D

2007-12-08 02:25:36 k3pl3r (?) #4

A kamera mozgásai, és a képek nagyon jók voltak, de nem egy nagy durranás. Az első fele még kifejezetten tetszett is, de aztán ami a végére lett belőle… hm. Nem a legjobb Fincher film, az biztos. Többet vártam.

2007-08-13 23:08:04 deviant (5) #3

annyira uncsik az inzulinos amerikai gyerekek.

ez egy jó mondat, megjegyzem magamnak. :D

2007-08-13 22:24:45 Rituska (2) #2

Egyszerűen nem hiszem el, hogy ezt a filmet Ő csinálta. nekem egyátalán nem tetszett. annyira uncsik az inzulinos amerikai gyerekek. meg az egész olyan....sokkal többet ki lehetett volna hozni a történetből.

2005-12-15 22:34:05 Umberto (4) #1

Fincher mester három remekmű(Játsz/ma,Hetedik,Harcosok klubja) után "csak" egy jó filmet készített.Izgalmas,ütős film lett,de ennél sajnos nem több.