The Drop (2014) ☆ 👁

(Michaël R. Roskam)

amerikai dráma, krimi

3,6

2022-03-03 22:52:57 orbistertius (4) #21

Hú, köszi, filmnézés közben újra és újra azon kaptam magam, hogy azon gondolkodom, miért olyan ismerős, kire emlékeztet Saginowski karaktere. Most már megvan a válasz. (A Közöny szinte már kellemetlenül mélyen érintett annak idején, lassan ideje lenne újra elolvasnom, de emiatt kicsit félek tőle.) Hardy valóban nagyon hasonló hangulatot teremt a játékával. Maga a film is jó egyébként, minden szempontból, bár engem annyira lekötött Hardy, hogy a többi szereplő és a cselekmény néha majdhogynem mellékessé vált.

Ezekben a hetekben láttam a Locke-ot, ami szintén egy kiváló film, kiváló Hardy-alakítással. Lehet, hogy módszeresen végig kellene néznem az összes filmjét, amit még nem láttam; habár erős a gyanúm, hogy ezt a színvonalat azért nehéz lesz fenntartani.

előzmény: mephisto5 (#20)

2015-11-20 17:12:59 mephisto5 (5) #20

Számomra Tom Hardy karaktere egy 21. századi new york-i külvárosba áthelyezett Meursault, Camus Közönyéből.

2015-05-31 11:16:58 ifj. Ó. Posszum (4) #19

Tom Hardy néha kicsit sok, de, ha így nyomja továbbra is, még a végén kikerül az utálós zokniból.
Félelmetes, mikor rájössz, hogy a karakterében rejlő feszkó, nem az együgyűségéből és félelméből ered, hanem az elfojtott agresszióból. A sztori fasza.

2015-04-13 02:41:46 Vitelotte (1) #18

Egyertértek, a kutya fürdetése volt a legizgalmasabb jelenet...

előzmény: THE (#9)

2015-02-10 18:08:35 dora87 (5) #17

A teremtett hangulat, a végig gyűrűző feszültség, a színészek: sztem 5-ös. Na meg a végén a kezdődő, modern Bűn és bűnhődés érzet. Vagyis ott felrémlett.

2015-02-06 08:32:41 opposition (4) #16

Ismét egy film, ahol a színészek sokkal jobb történetet érdemeltek volna...pedig a novella szerzője alapból egy zseni...fura...

2015-01-25 13:03:13 Dió (4) #15

Nagy meglepetés, és Hardy játéka miatt még az ötösön is elgondolkoztam. A fináléban úgy lopja el az egész addigi filmet, mint ha csak egy one-man-show lenne az egész. És az addig finoman építgetett, visszafogott ám akkor és ott atombombaként robbanó alakításának hála, az is. Persze a többiek is jók, az okos sztori és a remek atmoszféra pedig igen kerekké teszik az egészet. Must-see.

2015-01-08 21:26:14 Mikkey (4) #14

igen, énsem vártam sokat, de annyira különleges, elidegenítő, nyomasztó atmoszféra járta át végig, ami a nagy filmek sajátja, igen kellemes meglepetést okozva ezzel. a karakterek is annyira szuggesztívek voltak, teljesen beszippantott az egész!

előzmény: hhgygy (#13)

2015-01-08 19:32:45 hhgygy (4) #13

Igen, fura hangulata volt, de végig fenntartotta a feszültséget.

2015-01-08 18:05:49 Rorschach (4) #12

Én nem szoktam szeretni az ilyesfajta filmeket, de ez valami veszett jó volt. Szokásos posványként indult, majd ahogy egyre furcsább és feszültebb lett, a végén már szájtátva bámultam Hardy kocsmai monológját, állítsanak már aranyszobrot ennek az embernek!
Na és azok a párbeszédek, bazki, hihetetlen él van bennünk, és nagyon precízek, egy pillanat alatt átírják egy egész jelenet atmoszféráját. Csodálkoztam is, hogy kinek az ingujjából kerültek elő, aztán megláttam a stáblistán Dennis Lehane nevét, ja... Nincs több kérdésem.

2015-01-03 11:07:12 dabo (4) #11

Nem. Igazad van, valóban a második. Én írtam rosszul

előzmény: zetor (#10)

2015-01-02 21:56:44 zetor (4) #10

Ez a második egész estés filmje. Ha tévedek, annak örülnék a legjobban.

előzmény: dabo (#3)

2015-01-01 16:22:36 THE (2) #9

Vontatott, vérszegény sovány sztori.

2014-12-31 13:47:34 Ubul (4) #8

*látni kimaradt :D

ebből már nem jövök ki jól :D

előzmény: Danesz99 (#7)

2014-12-31 13:38:36 Danesz99 (3) #7

Te játszottad Hardy-t? :P

előzmény: Ubul (#6)

2014-12-31 13:34:49 Ubul (4) #6

fura volt Hardy-t ilyen szerepben játszani, de kellemes meglepetés volt. A vége meg még ütött is, eléggé meglepődtem :)

2014-12-30 08:21:09 dabo (4) #5

Engem már meg is győztél :) Utólag módosítottam a 3-as osztályzatomat 4-esre :)

előzmény: McCl@ne (#4)

2014-12-29 23:13:53 McCl@ne (4) #4

Szerintem ez egy jó erős négyes. Olyan film, ami tudja a maga által választott korlátait (egy ilyen környezetbe helyezett, visszafogott, kisvárosi thriller sosem gázol majd el száguldó gőzmozdony módjára, legyen akármennyire profi is), de az adott körülményekből kihozza a maximumot. Hardy már megint valami mást játszik, és azt is kitűnően, nagyon érzi ezt a figurát, teljesen elhitte neki, hogy bármikor robbanhat. Gandolfini-t nem kell dicsérni, bizonyára mindenki tudja, hol az ő szintje, mi pedig legalább újra és újra rájöhetünk, hogy micsoda veszteség ért minket.
Igazából annyira megtetszett már a végére, és annyira profinak éreztem, hogy meg sem lepődtem a zseniális Dennis Lehane nevén a stáblistán. Viszont a rendezőtől a Bikanyak eddig kimaradt, de ezek után első dolgom lesz, talán még idén!
Szerintem adjatok egy esélyt ennek a filmnek, ne szegje kedveteket a sok hármas osztályzat!

2014-12-25 15:50:18 dabo (4) #3

Roskam előző filmjéhez, A Bikanyakhoz hasonlóan (melynek kedélyborzoló főszereplőjét mindannyiunk legnagyobb örömére ismét viszontláthatjuk) itt is vannak érzékelhető rendezésbeli hiányosságok. Sebaj, elvégre ez még csak a 3. egész estét filmje a fiatal flamand rendezőnek, és a hiányosságok egy részét a remek színészi gárda enyhíti. A film első fele komótosan és döcögésen indul, a végére azonban sikerül egy-két olyan suspens jelenetet megvalósítani, amit a fénykorában lévő Brian de Palma is széles mosollyal az arcán nézett volna végig.

2014-10-29 16:45:09 critixx (3) #2

Meglepett a film, sokkal rosszabbra számítottam. A maga nemében teljesen korrekt.

2014-10-25 07:17:59 tomasso (3) #1

A trailer nagyon erős, és gyanítom hogy a film is az. Apparat - Good bye c. zenéje meg már csak hab a tortán. A legjobban várt mozi nálam idén!