The Interview (2014) ☆ 👁

Az interjú

(Evan Goldberg - Seth Rogen)

amerikai szatíra, vígjáték

3,1

2019-04-30 19:48:11 desmond (3) #24

A befejezés annyira klisés, hogy szerintem bátorság kellett az alkalmazásához.

2015-12-11 09:29:00 schankox (4) #23

A vártnál sokkal jobban szórakoztam. Talán csak Franco tolta túl a kretént, egy kicsit már zavaró volt. Főleg a film csúcspontjának szánt interjúban. Na, az nagyon nem jött be.
De a többi a párostól megszokott színvonalon és poénokkal rendben működött. Majdnem megadtam rá a gyenge ötöst, de azért ez mégsem tökéletes film :)

2015-08-15 14:21:07 Killjoy (4) #22

Most lehet, hogy belegyalogolok pár filmértő lelki világába, de ez a film nálam olyan filmek szellemi örökségét cipeli (még az altesti poénok ellenére is), mint Chaplin Diktátora, vagy épp Kubrik Dr. Strangelove-ja. Az éppen aktuális valós vagy képzelt félelmeket mutatja be kőkemény szatíraként, csak épp a mai moziba járó ÁTLAGNÉZŐ igényeihez igazítva. (Szándékos a csupa nagybetű!)

Nem hagyományos vígjáték, az biztos. Provokatívan, néha kicsit túllőve a célon, de szépen gyúrta egybe a már sokszor látott médiagenyók világát (Született gyilkosok, Éjjeli féreg, stb.) azzal az egyszerű ténnyel, hogy Észak-Korea sok szempontból pontosan olyan lehet, mint amilyennek itt láttatják (Bár lehet, hogy mégsem igaz az a mondás, hogy a történelem ismétli önmagát... vagy mégis.), miközben tovább mennek az eddigi filmjeik által kitaposott és mára már a nézőik számára ismert ösvényen, ami persze sokaknak nem gyerebe, de akinek tetszettek az eddigi agymenéseik, annak ez is fog. Nekem még mindig inkább ezek, mint a nemrég bemutatott Haláli iramban és társaik...

2015-08-06 21:19:10 Vitelotte (4) #21

Nekem igenis bejött, több hasonló témájú és hangvételű filmet kéne készíteni! Különösképp a Katy Perryvel való megtörés az interjúban, az engem is könnyre fakasztott xDD Szerintem feküdtek a poénok, egyedül az ujjlerágás volt már túl sok nekem.

2015-03-22 09:49:32 tomside (?) #20

Hát a hanyatló nyugat kapitalista provokátora vagy, te?! :DDD

előzmény: greenfog (#17)

2015-03-22 09:47:56 greenfog (4) #19

A film logikája szerint ezt a poént nem lehetett kihagyni :))

2015-03-21 20:34:46 hhgygy (1) #18

Akinek meg nem tetszett az Kimmel van egy véleményen.

Igen, logikailag tökéletes, hiszen ha szerintem ez egy rakás szar, és Kim szerint is, akkor bizony egy platformra kerültem a diktátorral. Ez a kristálytiszta logika, értelme semmi, de jól hangzik.

előzmény: greenfog (#17)

2015-03-21 18:03:41 greenfog (4) #17

De jó lenne már látni hogy Észak-Koreában is röhögve jönnek ki az emberek a moziból ez után a film után.
Akinek meg nem tetszett az Kimmel van egy véleményen.

2014-12-31 08:29:33 BonnyJohnny (3) #16

Nem olyan rossz, szerintem, mint amennyire itt olvastam. De tényleg nem egy nagy eresztés, és még a tipikus Rogen-Franco vígjátékok közül is gyengébb (legalábbis nekem az Ananász expressz, de még a Világvége is jobban bejött). Azért vannak benne jó poénok, Rogen és Franco párosa sokadszorra is működik (én amúgy bírom őket). Egy gyenge hármast azért megér.

2014-12-30 09:02:59 Ubul (1) #15

Volt 10 is egy rövid ideig :D kb. 20K szavazattal is akkor már. Rottenen azért már szépen realizálódott. Mondjuk az imdb-t se értem, hogy miért nem törölte ezeket a szavazatokat se akkor, se azóta

aki idetéved, és nem érti az imdb-n a reálistól távol álló pontszámot, annak kis olvasmány

off vége.

nem dőltem be a hype-nak, anélkül pontoztam, de úgy látszik, hogy a rendező páros filmjeit nem nekem találták ki (főleg az alpári poénokra célzok)

nálam az ilyen instant egyes, bármennyi egyéb "jó" poént, és rejtett kincseket is tartogat a film ezek mellett.

2014-12-30 02:00:09 ChrisAdam (3) #14

Én jókat nevettem rajta. Persze alpári meg minden, de valahogy ez most átjött, Gyenge 4, lehet lesz ez 3 is.

2014-12-29 23:24:17 Jason13 (5) #13

Nálam ez az év vígjátéka, és kész!
A Seth Rogen-James Franco-Evan Goldberg trió már az Ananász expresszel és a This is the End-el is megnevettetett, és a The Interview című, elég hányatott sorsú vígjátéktól sem vártam mást, csak azt, hogy majd két órára kapcsolja ki az agyam és szórakoztasson. Ezt pedig megkaptam tőle!
Persze, a poénok nem valami ízlésesek, rengeteg a káromkodás és az altesti poén, de én pont azért szeretem a készítőket, mert ezzel a fajta humorral remekül bánnak. Itt is jobbnál jobb, betegebbnél betegebb ötleteket sütnek el percről perce, voltak olyan részek, ahol már majdnem megfulladtam a röhögéstől:)
Kedvencem Katy Perry Firework című muzsikájának felhasználása volt, de Franco kimenekülési ötlete se volt piskóta, na, meg az, se, ahogy az a valóságban kiviteleződött:D
Szerintem a színészi játékok is rendben voltak, Rogen hozta szokásos formáját, kicsit talán Franco pörgette túl Dave Skylark figuráját, de még így is jókat derültem kretén dumáin. És ne hogy megfeledkezzek Randall Park-ról, aki jól formálta meg "mindenki kedvenc diktátorát", a valódi Kimmy-t is valahogy így képzelem el:)
Összegezve a dolgokat, számomra nem okozott csalódást ez az idióta baromság. Tény, hogy témája elég meredek, de az a botrány, ami körülötte kerekedett, eléggé túlzás. De már ez is adott a mozinak egy külön dimenziót, hiszen akadtak benne olyan részek, amelyek a SONY körüli balhék miatt külön viccesek.
Visszatérve a filmre, a maga alpári és idióta módján bitang szórakoztató a The Interview, aki szereti Rogen és Franco stílusát és az előző közös alkotásaikat is élvezte, ezt se hagyja ki!

2014-12-29 00:06:56 manson84 (4) #12

Nekem bejött az agymenés, kicsit az Amerika kommandó: Világrendőrségre emlékeztetett (pozitív értelemben), csak élő szereplőkkel. Ez egyben a gyengéje is, mert annyira felpörgetik a humort az elején, hogy a közepétől képtelenség fokozni azt és leül az egész.

2014-12-28 23:37:50 Olórin (3) #11

Igen, már akkor sok ezer szavazattal 9 közelében állt, amikor már dúlt körülötte a botrány, de még SENKI nem láthatta.

előzmény: Ubul (#10)

2014-12-28 23:30:12 Ubul (1) #10

jópár cikk erről szólt a hetekben hogy felnyomták a "fanok" imdb-n , ugyebár ott bárki szavazhat hülye módjára

2014-12-28 22:44:36 hhgygy (1) #9

De minek foglalkozol vele, amikor az egymilliárd indiai úgyis szarrá torzítja az osztályzatokat? :-)

2014-12-28 22:42:23 tomside (?) #8

egy ideje a Hobbim, hogy eljárok az imdb-re pontokon röhögni. :) Még jó, hogy van nekünk ez a KT. ;)

előzmény: hhgygy (#7)

2014-12-28 22:39:19 hhgygy (1) #7

Ha az osztályozásra gondolsz, az nyilvánvalóan politikai hisztéria, álhazafiasság.

2014-12-28 21:42:17 tomside (?) #6

imdb dafaq már megint?! :D

2014-12-28 18:55:31 VVega (3) #5

Rogen és Franco túltolták saját magukat, ez most már biztos. Közepes vígjáték, kizárólag a rajongóknak, mert mindenki más utálni fogja.

2014-12-28 18:25:11 Rorschach (1) #4

Ekkora rakást sem látni minden nap, Friedberg-Seltzer szint.

2014-12-27 18:18:50 BonnyJohnny (3) #3

Lehet, hogy a fenyegetés miatti leszedés csak porhintés... azért nem mutatják be, mert ótvar szar. :D

2014-12-27 18:05:57 hhgygy (1) #2

Szerintem az undorító szar tökéletesen illik erre a termékre. Ha már úgyis a szarás, a bélműködés és egyéb altesti szervek az egyik központi témája, ami meglepheti azokat, akik még nem látták a filmet, bár én mindenkit lebeszélnék róla.

2014-12-25 16:59:07 safranyn (1) #1

Biztosan csak a hájp okozta a csalódást, de ez egy rettenetesen gyenge vígjáték volt.