Senki szigete (2014) ☆ 👁

(Török Ferenc)

magyar dráma, szerelmi történet, vígjáték

3,1

2020-08-30 23:05:54 oguszt (3) #9

Nehéz erre igazán rossz osztályzatot adni, mert láthatóan nem veszi komolyan magát.

2015-04-10 16:24:37 van zan (3) #8

Számomra nagy csalódás...

2014-11-12 19:53:02 somogyireka (2) #7

ajajj..Érzem én, hogy nagyon akart a rendező, de ebből számomra csak egy nagy nyögés hallatszódott, és a végére már nekem fájt a hasam az erőlködéstől.Elnézést.
Miközben a Senki szigetét néztem, folyton a VAN....ugrott be, s innen látszódott igazán, hogy az mennyire egy természetes és őszinte film .
Itt viszont minden és mindenki megjátszott és megjátszós. Egyik színész sem önmaga, mindenki a saját lénye mellé kényszerül leülni, mindenkit megizzaszt a szerepe, érezhetően nem érzi jól magát benne egyik színész sem. Valahogy mindenki túl sok..(vagy éppen kevés)

A mondanivalóról pedig....hát..nagyjából 3-4 "nagy" mondat van,mind elég banális, a házassággal,mint lejáratott intézménnyel jönni pedig nem annyira eredeti.
Jakab Juli itt is jó, de nem annyira szerencsés, hogy két új filmben játszik egymás után..Margitai Ágit egy ideig sajnáltam is, majdnem amolyan öreg bohócszerep jutott neki, aztán a végén szerencsére ezt feloldja a film..Legalább ennyi jó is van benne.
Majdnem kijöttem a felénél, olyan dühös voltam...Hol van ez a film a Moszkva tér dicsőségétől..

2014-10-26 09:50:45 Fluga (5) #6

A kategóriájában zseniális szerintem is.
Kijössz a moziból és fel vagy dobva, szebbnek és színesebbnek látod az életedet.
Olyan mint egy jó koktél.
Kellenek az ilyen filmek.
Köszi Török Feri!

2014-10-20 00:25:05 zéel (5) #5

OFF: Eddy úr (mr. eddy)! Ha nem veszi tolakodásnak, elmondaná, hogy miért néz meg ilyen sok - szerinte - rossz filmet? (Ahogy azt a számtalan egyes, kettes osztályzata bizonyítja.)

2014-10-19 09:46:02 zéel (5) #4

súlytalan? esetleg könnyed?!
Az biztos, hogy nem egy katarzis, hanem csak egy könnyű szórakozás.
Ami elvileg nem az én kedvenc műfajom. De ennek a filmnek hangulata, lendülete van. Nálam most nagyon betalált. (Meg az is igaz, hogy a Pesti Est kritikusával szemben, nekem Török Feri az egyik kedvenc magyar rendezőm.)
Remek figurák, remek fiatal színészek. Ütős zene. Bravúros, vidám képek.
Mondhatni, egy anti-tarrbéla film!

Kíváncsi vagyok, hogy mennyi nézője lesz. Félek, hogy a Hajnal/Vajna Tímea rajongóknak túl igényes ez a mozi. Az igényes, művészfilmek kedvelőinek meg túl könnyed.

előzmény: sleepingdancer (#3)

2014-10-18 23:00:13 sleepingdancer (3) #3

A színészvezetés nagyon jó, többnyire hihetőek a dialaógusok is, de valahogy a sztori sok is, kevés is, meseszerű, iránytalan és súlytalan. Szerintem erőltetett a piros-kék-sárga színdramaturgia, talán annyi az értelme, hogy dekoratívan mutat.

2014-10-16 17:58:41 wurlitzer (3) #2

erre gondolsz?

ebből egyértelműen kiderül, hogy nem látta.

2014-10-16 16:16:14 zéel (5) #1

Remek mozi. Nagyon tetszett. Nagyon jó. Történet, képek, zene, színészek abszolút rendben.
(Mozi után elolvastam a Pesti Est kritikának álcázott fikázását. A "kritikus" egyetlen mentsége, hogy vszleg nem látta a filmet. Legalábbis a szövege erősen erre utal.)