Kingsman: The Secret Service (2014) ☆

Kingsman: A titkos szolgálat

(Matthew Vaughn)

amerikai-angol akciófilm, kalandfilm, krimi, vígjáték

2017-06-04 23:48:38 ifj. Ó. Posszum (5) #55

Két év után újra nézve, hármasról egy retkes nagy ötös!! Éreztem én, hogy adni kell neki még egy esélyt, vannak esték, amikor savanyúecet. Zseniális, cseszettül zseniális, régi bond, kellesz, kellesz nagyon, az infantilizmusoddal együtt; Craigék meg nyomják realbe, depibe a vodkamartinit!

2016-07-03 14:23:24 Freee (3) #54

Csalódás volt, rákészültem egy jó akciófilmre, de végig nem tudtam eldönteni, hogy vígjáték lenne, vagy az angolok híres humorát erőltetik (pocsékul), az akciójeleneteket sem lehet komolyan venni, röhögni meg fájna rajtuk főleg a templomos jeleneten. Michael Caine úgy látszik mindent elvállal jó pénzért, Colin Firth csak jóvágású gentlemenkedik, Töki meg tényleg "töki". Végignézhető és gyorsan felejthető. Azonban a "If you save the world we can do it in the asshole.-mondatnál már erősen a 2-es fele hajlott...

2016-01-03 13:38:27 Sántha Orsolya (4) #53

Ötletes, izgalmas, paródiába hajló. Összességében tetszett, de az erőszak ilyen naturalista ábrázolásától eltekinthettek volna.

2015-12-18 14:29:06 Mizi (2) #52

Ez a film egy rossz vicc. Olyan, mint... tudjátok, mint az a srác, amelyik annyira kényszeredetten vagány és jópofa akar lenni (és emellett olyan kellemetlenül erőltetett akcentussal tolja), hogy az már nekünk kínos. Nem mintha komolyan vettem volna egy percig is, de nevetni sem tudtam rajta.

2015-12-16 23:01:17 Szürke Dorian (4) #51

Nagyjából így néz ki, ha egy film szórakoztató, vicces popcornmozi.
Ami tetszik a megvalósításban, hogy a paródiaszerű történet ellenére nem válik paródiává. Nagyon jó one-linerek, nagyon eredeti ötletek jellemzik a párbeszédeket és a jeleneteket.
Azért adtam neki Jó minősítést (aminél nagyobbat nem adok popcornmozinak), mert reflektál a valóságra, van egy enyhe (enyhe?) társadalomkritika benne, ez viszont nem rontja el az élményt. A maga nemében és műfajában egy jó film.

2015-08-20 12:37:37 Leo_Stotch (5) #50

Ez így ahogy van mestermű a maga szórakoztató,vicces,ötletes és véres kategóriájában. Feltéve ha van ilyen :)

2015-08-06 12:52:38 blazserbozso (5) #49

Rendkívül látványos, elképesztően jól megcsinált, sajátos, könnyed, kellemes humorú történet, nagyon jól kitalált és eljátszott karakterekkel. Nagyon lekötött. A vége felé betyár a poén a hercegnővel.:) A zenéje is jó volt. Sok ilyen minőségű filmet!

2015-06-17 13:44:25 ifj. Ó. Posszum (5) #48

Jó volt, megvolt, de már kicsit csömöröm van ettől a sok idézgetéstől... Ha két évvel ezelőtt nézem, tutira szétvagyok tőle, de most csak egy 1 patronos menet. Pipa, jöhet a következő.
Viszont Jackson zseniális.

2015-06-07 13:50:22 Denice (5) #47

Baromi jó volt, remekül szórakoztam :) A színészek brillíroztak (főleg a főszereplő srác és Firth). Jacksont sosem szerettem, így eleve ellenszenves minden szerepben...
A zenék is tetszettek!
Még tuti meg fogom nézni :D

2015-05-03 18:38:16 BalaKovesi (5) #46

Nekem a zene is tetszett,bár eléggé beleolvadt a filmbe. Kinek mi a véleménye a soundrack-ről?

2015-05-03 16:47:10 ChrisAdam (3) #45

Értem én. :) De továbbra is azt gondolom, feleslegesen egy lapon említeni, mivel értelemszerűen nem ilyen lesz a két film. :) Vagy: nem így lesznek látványos akciójelenetek. Más stílus.

flake: Vettem-vettem. :D

2015-05-03 16:43:45 flake (5) #44

Júliusban privát Kingsman vetítés a Balatonon. Chris, a szervezést rád bízom :D

2015-05-03 16:40:40 Rorschach (4) #43

Nem olyan nehéz dekódolni, hogy mit is értek a kijelentésem alatt, de ha nem megy, leírom érthetőbben: nem hiszem, hogy lesz idén a Kingsman templomos jelenetéhez hasonlóan vagány, kiemelkedően látványos akciójelenet.

Véresebb még talán lehet, de azt tuti nem a Bosszúállók vagy a SW7 fogja szállítani :)

2015-05-03 16:36:18 ChrisAdam (3) #42

kingsmantnezunknyaron@szeretematejet.hu

Aki megnyeri a JÁTÉK-ot, csatlakozhat ingyen. :)

2015-05-03 16:26:40 BonnyJohnny (4) #41

2015-05-03 16:07:02 ChrisAdam (3) #39

Majd újranézem veled nyáron. :D

előzmény: flake (#38)

2015-05-03 16:01:49 flake (5) #38

Először szinkronosan láttam, és eredeti nyelven valóban sokkal jobb. Szóval, akkor újra fogod nézni, nemde? :D

2015-05-03 15:51:41 ChrisAdam (3) #37

Minden megszólalása (magyar szinkron), mozdulata egyszerűen szörnyű volt.

előzmény: flake (#36)

2015-05-03 15:43:13 flake (5) #36

Hanem önmaga paródiája lesz...

Akkor a készítők elérték a célukat :)

Nem beszélve Jacksonról, aki fertelmes volt úgy ahogy.

Ezt meg nem is értem! Tessék kifejteni! :)

2015-05-03 14:01:10 ChrisAdam (3) #35

Nem értem, miért kéne überelniük ezt a kápolnai "gyakást". Szerintem full más filmek, full más besorolással.
Vegyes, néha nagyon jó, kiemelkedő, pl. a kápolnás jelenet, sőt egész ügyesen felépíti magát, tetszenek az öltönyök, Colin Firth lubickol, de a végére úgy elszáll, hogy "hát az már úgy nem teccett." Azért sem, mert túlmegy azon, hogy ez egy krimi akcióvígjáték. Hanem önmaga paródiája lesz... Persze pörög, vicces, meg látványos is, ötletes, de valahogy a végére nagy katyvasz lett belőle. Nem beszélve Jacksonról, aki fertelmes volt úgy ahogy.
Gyenge négyes, de súrolja a hármast.

2015-03-24 15:11:35 kobretti88 (5) #34

Ma végre újrázhatom a fimet :)

2015-03-22 15:59:42 flake (5) #33

+1 :)

előzmény: Szabó Dániel (#32)

2015-03-22 15:30:47 Szabó Dániel (4) #32

Szerintem az Oldboyban a jelenet célja nem feltétlenül a szórakoztatás volt :D
Amúgy a kápolnás rész alatt menő zene: Lynird Skynyrd-Freebird

előzmény: Mannishboy (#31)

2015-03-05 01:42:11 Mannishboy (5) #31

Eszméletlen jól szórakoztam a moziban. az a bizonyos kápolnas jelenet valóban megér egy misét, utoljára az oldboynal szórakoztam ennyire

2015-02-28 20:36:56 BalaKovesi (5) #30

Nekem nagyon tetszett a film :)
Kicsit sablonosnak éreztem (ügynökök vs. Gonosz és meg kell menteni a világot)
Samuel L. Jackson nagyon szórakoztató volt,bár keveslettem,nemis tudom miért :)
Michael Kaine nevét már a film megnézése elött kiszúrtam,de csalódtam,mert nem tett sokat hozzá a filmhez :/
Taron Egerton viszont remek választás volt „töki!?” szerepére,Colin Firth elött pedig le a kalappal (kora ellenére a film 80%-át dublőrök nélkül játszotta el)
A filmnek jó volt a humora,a stílusa,sőt, a zenéje is jó volt :)
A mondanivalója is tetszett,amit kibogarásztam belőle :D
A templomi mészárlás pedig olyan látványos volt és koreografált,hogy leesett az állam,főleg,amikor egy bot féleséggel fölnyársalnak egy embert
Nekem tetszett a film,bár így 13 évesen lehet hogy korai volt számomra a film :D
pár nappal a film után beültem a Jupiter Felemelkedésére,és a kingsman messze túlszárnyalja a jupitert(megmerem kockáztatni,látványban is) :)
Összegésben egy nagyon jo film,nekem tetszett (főleg az operatőri munka) kár azért a pár hibáért
nálam 90%-os a film :) :)

2015-02-26 15:14:54 elmouse (5) #29

A templomos jelenetnél olyan érzés szállt meg, mint amikor
a Hullajó végén előkerül a fűnyíró. :D

2015-02-24 04:17:45 Rorschach (4) #28

A huszonegyedik század legelegánsabb beállítása... És nem, nem azt írtam, hogy a filmtörténeté. :)

előzmény: flake (#27)

2015-02-23 22:03:41 flake (5) #27

America is Doomed

2015-02-23 00:20:13 Rorschach (4) #26

Azt a mocskos kurva élet, igencsak fel kell kötnie a gatyát az Avengers 2-nek és az SW7-nek, ha ezt a kápolnai gyakást überelni akarják...

2015-02-22 18:40:32 kobretti88 (5) #25

Zseniális volt! Imádtam minden percét. Még a szinkron se tudta elrontani, habár nagyon érződött Fülöp Zsigmond hiánya :(

2015-02-21 21:34:50 TheDriver (5) #24

és mégis hogyan?? :D

előzmény: flake (#18)

2015-02-21 21:07:34 tractorking (2) #23

De sajnos muszáj... :(

előzmény: kobretti88 (#22)

2015-02-21 21:02:19 kobretti88 (5) #22

Olvastam kik a szinkronhangok. Egyedül Michael Caine szinkronjától félek. Fülöp Zsigmondhoz képtelenség felnőni.

előzmény: carmine (#20)

2015-02-21 20:51:18 zetor (4) #21

Nagyon rossz a szinkron, rémes. Sokat elvett az élményből.

2015-02-21 20:35:16 carmine (4) #20

Szerintem ha nem hallod az eredetit, akkor nem zavaró! Én csak szinkronnal láttam és nem volt vészes.

előzmény: kobretti88 (#19)

2015-02-21 20:24:44 kobretti88 (5) #19

Holnap elvileg én is láthatom a filmet. A magyar szinkrontól azért tartok egy kicsit.

2015-02-21 20:09:10 flake (5) #18

Ha a folytatás zöld utat kap, akkor benne lesz :)

előzmény: TheDriver (#17)

2015-02-21 19:52:40 TheDriver (5) #17

De kellett már egy ilyen laza, cool mozi! Zseniális volt!

Colin Firth halála rendesen meglepett, de remek húzás volt! Nyilván nem tudott volna együtt élni, ezzel a tudattal, hogy megölt pár száz embert...

2015-02-18 21:17:36 carmine (4) #16

Érdekes számomra a film megítélése, mert ha az utolsó kb. 20 perc színvonala, az elején lett volna, akkor egy közepest adnék rá. De így a végkicsengése egy jó film, még ha hajszálon múlik is a négyes. Alapvetően a klasszikus 'nem rossz, de nem is jó' film színvonalát hozza a film a nagyrészében. Nem eléggé akció dús és nem eléggé vicces egy jó filmhez. Átlagos alakítások, átlagos történet és az átlagosnál is szerényebb zeneválasztás. Még a templomi jelenetet se éreztem erősnek, pedig láthatóan annak szánták. Az ilyen nálam már nem tud pluszt adni. Viszont a végére kárpótolt mindenért a film. Remek akciók, remek poénok és sodró lendület. A "tűzijáték" jelenet pedig zseniális. Így egy gyenge négyest megérdemel összességében, érdemes megnézni.

2015-02-18 11:50:48 zetor (4) #15

Hacsak nincs Lee tábornok a vádlijára tetoválva akkor nem, nem hiszem, hogy jobban tetszene neki.

előzmény: TheDriver (#14)

2015-02-18 07:56:01 TheDriver (5) #14

Jön velünk anyám is :) nem tudom akkor melyiket érdemes inkább megnézni... idősebb korosztálynak inkább jön be a Mesterlövész, nem?

előzmény: flake (#13)

2015-02-17 21:56:34 flake (5) #13

Én már múlthéten akartam, csak közbe jött némi influenza... Mentem volna úgy is, míg rá nem világítottak, önzőségemben megfertőzhetem az egész mozit :) American Sniper nem rossz, de ez klasszisokkal jobb, még akkor is, ha mindent a helyén kezelünk :)

előzmény: TheDriver (#12)

2015-02-17 21:33:28 TheDriver (5) #12

én majd jövő hétvégén nézem! most hétvégén Snipert nézünk! :)

2015-02-17 21:30:05 flake (5) #11

Ennyire! Sőt! Irány a mozi! :)

előzmény: TheDriver (#10)

2015-02-17 21:13:08 TheDriver (5) #10

ennyire jó lett? :)

2015-02-17 20:54:22 TomPowell (5) #9

Én már 3x láttam, de ha tehetném, még párszor én is beülnék rá.:)

2015-02-17 20:09:32 flake (5) #8

Most legszívesebben megnézném még vagy 5x :)

2015-02-15 11:35:24 hogyi (1) #7

Eszerint velem van a baj, meg azokkal, akikkel elmentem a filmre mert hármunk közül senkinek men tetszett. Nem vágytunk mélyenszántó történetre, a téma miatt nem is lehetett az, de nekem végig az járt a fejemben, hogy “ez valami ócska paródia?” (Konkrétan a Támad a Mars! jutott eszembe, az volt hasonló színvonalú és az elé ma, felnőtt fejjel már nem ülnék le.)
Én sajnálom ezt…

2015-02-14 16:28:36 Jason13 (5) #6

Így kell kinéznie egy szórakoztató akció-vígjátéknak!
Matthew Vaughn a Kick/Ass első részével már megmutatta, hogy nagyon érti ezt a humoros, nézőre kikacsintós, néhol már zsánerparódiába illő műfajt, ezt pedig a Kingsman esetében még tovább fejleszti.
Kapunk itt rengeteg utalást a klasszikus kémfilmekre, a bennük előforduló klisékre és ezekből hol viccet csinál a rendező, hol a végletekig kiforgatja őket. Mindezt pedig beleágyazta egy rendkívül pörgős történetbe, amit úton-útfélen igencsak látványos verekedések és tűzpárbajok szakítanak meg, melyek nem hódolnak be a gyerekbarát PG-13 korhatár besorolásnak. Sőt, a már most sokat emlegetett templomos jelenet elképesztően brutálisra sikeredett, nem hittem volna, hogy egy ilyen vérgőzős erőszakorgiát majd pont egy nagy stúdiófilmtől kapok az arcomba.
Aztán itt vannak a színészek is. Nem semmi gárdát sikerült összehozni, a nagy öregek hozzák is a kötelező színvonalat. Firth tökéletes gentleman kém, Sam Jackson igazán mókás figura a fő gonosz szerepében és Mark Strong kiképzőtisztje is tartogat emlékezetes pillanatokat. És a számomra teljesen ismeretlen főhős se okozott csalódást , sikerült felnőnie az öregekhez. Egyedül Michael Caine esetében éreztem azt, hogy nem kapott elég teret, de egy ilyen modern kémparódiában azért alapvető, hogy tiszteletét tette.
Mindent összevetve, nagyon ütős kis matiné ez, amely nem váltja meg a világot, viszont elég bátor volt ahhoz, hogy messzebb tolja a műfaj határait és csonttörő akciók mellett könnyed és eltalált poénokkal is megfűszerezze az élményt. Nagyon bízom benne, hogy sikeres lesz, hiszen a mostanra már kissé monotonná váló CGI-robbantgatások között szükség lenne ehhez hasonló alkotásokra.
Most pedig megyek a szabómhoz és utána iszok egy pohár martinit:)

2015-02-13 08:24:39 TomPowell (5) #5

Mivel meglátásom szerint Jackson is túltolja a karakterét - de pont az ideális keretek között - Vass pont annyira játssza túl, amennyire ehhez illik. Nekem Caine szinkronjával volt bajom, mert Fülöp Zsigmond hiánya rohadtul érződött, és Fodor Tamás finoman fogalmazva sem volt a legideálisabb választás. Ha már az egykori Harry Palmer játszott benne, akkor felkérhették volna Újréti Lászlót, aki azokban (vagy legalábbis emlékeim szerint néhányban) megszólaltatta. Azt viszont aláírom, hogy eredetiben az ízes angolság sokat dobhat az élményen, viszont ehhez mérten a szinkron így is abszolút vállalható. De ez már off. Ahogy lentebb írták (igaz más okból), ez a film nem a szinkron miatt olyan, amilyen.:)

2015-02-13 01:17:26 Olórin (5) #4

"Zseniálisan hozza"??? Inkább gyalázatosan, öncélúan, botrányosan túljátssza. Senkinek nem ajánlom a szinkront.

előzmény: TomPowell (#2)

2015-02-13 00:57:55 hogyi (1) #3

nem a szinkron miatt volt ez a film olyan, amilyen...

2015-02-10 20:47:51 TomPowell (5) #2

Ha nem vesszük figyelembe Gáti Oszkár zseniális szinkronját a Ponyvaregényben Jacksonhoz Kőszegi Ákos vagy Vass Gábor illik a legjobban. Jelen esetben az utóbbi szólaltatta meg, és zseniálisan hozza az eredeti karakter beszédhibáját.

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#1)

2015-02-10 20:26:44 [: Azuroo andrew :] (2) #1

Mi a véleményetek Samuel L. Jackson karakterének szinkronjáról?