A Walk Among the Tombstones (2014) ☆ 👁

3,2

2019-07-20 23:31:07 dittike (5) #15

Csernák János kurvajo magyarszinkronja Liam Neesonnak

2019-07-20 23:30:29 dittike (5) #14

Nagyon meglepődtem totál brutál és mégis okés mozifilm.

2015-03-24 23:26:19 ifj. Ó. Posszum (4) #13

Az eddigi legjobb Liam Neeson menet, és kifejezetten jól áll neki ez a hetvenes-nyolcvanas akció-krimi íz. Viszont a Black Hole Sun tényleg szörnyű...

2015-02-11 21:51:23 greenfog (4) #12

Rosszabbat vartam.

2015-01-12 16:40:53 zetor (3) #11

A stáblista alatt mi az a borzasztó Black Hole Sun feldolgozás?

2015-01-09 22:04:52 Jason13 (4) #10

Nem volt ez rossz film.
Liam Neeson az Elrabolva óta sorra kapja a főszerepeket a különböző akció-thrillerekben, itt viszont egy visszafogottabb magándetektívet formál meg, aki egy brutálisan megölt nő gyilkosait próbálja kézre keríteni.
Nem is lett nagy siker a Sírok között, ennek az oka pedig az lehet, hogy a kissé koros főszereplő most nem rúgja szét a maffia seggét. Ehelyett egy lassan csordogáló történetben próbálja kibogozni a szálakat és megtalálni a gazfickókat.
Ezzel pedig nincs is baj. Nekem kifejezetten tetszett a komótosan építkező sztori, amit a kiváló operatőri munka és a lepusztult helyszínek egy meglehetősen nyomasztó, néhol feszült atmoszférával fejeltek meg.
A bajok ott kezdődnek, mikor egyre tisztábbá válik az elkövetők személye. Sajnos a film a fináléra semmi fordulattal nem készült, így az eleinte izgalmas nyomozás végeredménye egy teljesen átlagos befejezés lett, ami semmi meglepetést nem tartalmaz. Azért egy krimitől ilyen téren többet várnék.
De összesítve a dolgokat, egyáltalán nem rossz kis mozi ez. Engem már a játékidő elején megfogott komor atmoszférája, erre pedig rátett még egy lapáttal Neeson,a pazar alakításával. És ugye a történet nem tartogat sok újdonságot, de legalább izgalmasan tálalja a nyomozást, néhol pedig brutálisabb képsorokat is szolgáltat.
Így aki egy Elrabolva szintű adrenalinpumpáló akció menetre vágyik, máshol keresgéljen, de akik szeretik a minőségi krimiket, tehetnek ezzel egy próbát.

2014-11-16 17:45:08 BonnyJohnny (3) #9

Érzésre olyannak mondanám, mint a Jack Reachert. Leszámítva, hogy Matthew Scudder földreszálltabb figura. Nem olyan tökéletes, vannak problémái, vannak múltbéli démonai, amik még láthatóan kísértik. Valamint nem olyan mindent tudó, Sherlock Holmes-os megfigyeléssel nyomoz, hanem talpal, megfigyel, kérdez. És Liam Neeson nagyságrendekkel jobb ebben a karakterben, mint Tom Cruise.
Összességében korrekt, tetszetős darab, erős közepes. De valami hiányzik belőle, hogy jó legyen. Gondolom valami olyasmi, ami a könyvnek sajátja.

2014-11-11 14:53:29 opposition (3) #8

Azt hittem, hogy ez is az utóbbi időszak "szokásos" L.N.-os akciófilmje lesz, de nem. Ha már ilyen lineáris cselekményt sikerült összehozni, legalább lehetett volna benne több hentelés. Így számomra csak közepes.

2014-11-05 11:04:35 betti (?) #7

Nem illendő, hogy ide írok, ui nem láttam, sőt, kifejezetten nem is akarom megnézni a filmet. Szeretem Block könyveit, de már amikor megláttam a moziplakátot L.N-nal, azt éreztem, hogy ezt ne... Pedig Liam N. -t is bírom, csak épp Matt Scudder-t abszolut nem ilyen figurának "látom". Arról nem beszélve, hogy spec pont ezt a regényét én egy picit gyengébbnek érzem a sorozaton belül, kicsit mintha rutinból nyomná a párbeszédeket (amik egyébként mindig nagyon jók), a szituációk is kicsit kiszámíthatóak. De lehet, hogy ezt már csak azért éreztem, mert nagyon sokat olvastam Block-ot, némelyik regényét többször is, kevésbé tud meglepetést okozni. Attól viszont tartottam, hogy a film csak egy lesz az öldöklős, jaj-de-csúnya dolgokat művelnek a rosszfiúk típusú filmekből.

2014-11-05 11:00:51 betti (?) #6

Melyikeket olvastad? Én nagyon szeretem Block krimijeit, ráadásul majdnem sorrendben sikerült elolvasnom az eddig magyarul megjelenteket (a 3.-nál kapcsolódtam be, az első kettőt utólag olvastam el), és így még hatásosabb pl az alkohollal való küzdelme, a barátaihoz, barátnőihez, vagy pl az önbíráskodáshoz való viszonya... De ha eleve nem szereted a krimiket, akkor inkább hanyagold :) Ebben az esetben (bocs, off lesz), ha már mazochista módon vmiért mégiscsak krimit akarsz olvasni, javaslom a Fagyöngyös gyilkosság-ot, abban novellák vannak, de nagyon különböző stílusúak, ott jobban van esélyed, hogy kedvedre valót találj. Ja, és esetleg Simenon: nála az a jó, AHOGY ír, nem az, hogy spec pont krimi az a műfaj, amiben alkot.

előzmény: vadPINGvin (#1)

2014-10-30 00:11:00 Olórin (3) #5

Korrekt, de ebből az alapanyagból, egyáltalán, ebből a karakterből sokkal többet kellett volna kihozni. Igazából mindaz hiányzik belőle, ami a könyveket (magasan) az átlag fölé emeli.

2014-10-30 00:06:26 kircsia (2) #4

Szétesett, nagyon gyenge film.

2014-10-01 13:09:56 vadPINGvin (3) #3

Ha szőrszálat akarnék hasogatni, akkor mondhatnám, hogy ez még nem jelent semmit :), de a krimi eleve nem a kedvenc műfajom, úgyhogy inkább elhiszem. Lehet, hogy csak pechem volt két gyenge sztorijával.

2014-10-01 11:51:13 Olórin (3) #2

Akkor megcáfollak, mert Block Scudder-könyvei a legjobb kortárs krimik közé tartoznak:)

előzmény: vadPINGvin (#1)

2014-10-01 01:46:49 vadPINGvin (3) #1

Nagyon hasonlít a regényeredetire. Pontosan ezt nem olvastam, de az a Scudder regény amit elfogyasztottam szintén ugyanilyen hangulatú volt. Nagyon nyomasztó New York-i alvilág, ex-alkoholista ex-zsaruval a nyomában, meg minden. És pont ugyanennyire volt felejthető és ugyanennyire izgatott hogy mi is lesz a következő regényben (vagy filmben, de a bevételek alapján az nem lesz). Semennyire.
Persze nem rossz a film, Neeson is a kisujjából kiráz egy ilyen karaktert és a többiek is kifejezetten ügyesen átlagosak, egyszerűen csak Block Scudder sztorijaiban nincs elég spiritusz. Ha valaki olvasta mindet, esetleg cáfoljon meg, de nálam eddig kettőből kettő.