The Hundred-Foot Journey (2014) ☆ 👁

(Lasse Hallström)

amerikai-egyesült arab emírségekbeli-indiai dráma

3,5

2015-01-12 11:59:25 von Schatu (3) #7

Ha szereted a gasztro filmeket, akkor javaslom az Étel, ital, férfi, nő-t is. Nem rossz film ez sem, ahogy írtad aranyos limonádé, de az szerintem mérföldekkel jobb!

előzmény: GabN (#6)

2015-01-11 22:39:17 GabN (4) #6

A story egy tökéletes kliséhalmaz, a beállítások néhol túl giccsesek, az egész film egy kicsit túl amerikai, ennek ellenére én bírom ezeket a gasztro filmeket. A francia feeling rendben van, a táj szép, az ételektől pedig csorog a nyálunk. Vasárnap estére illő lazítós, limonádé.

2014-09-16 18:43:38 Horusz (5) #5

Görbe tükör az életnek.
Egy film ami remekül bemutatja, hogy teljesen eltérő kultúrák hogyan tudnak összhangot teremteni, elásva az előítéleteiket, ellenségeskedéseiket és a saját hatalomvágyukat. Mindenképp ajánlom, de ha egy szőke nő szintjén élsz akkor jobb ha kihagyod. A remek filmekhez, többek között ehhez is, érzék és értés kell ami sajnos a mai alapjáraton ketyegő mindent szájbarágós társadalom nagy résznek nem megy.
A filmnek egyébként remek (indiai/francia) hangulata van. Az indiai az egyszerűségbe vezet be, a francia a kifinomultság világába. Mégis ez a két ellentét szoros összhangba kerül ami a való életben sajnos ritka. Természetesen van romantika, és érzelmekre ható jelenet bőven benne, így remek kis társas film.
Hangulatát nézve, romantikus, keleties.
Nézzétek meg és értsétek :)

2014-09-06 19:39:44 Loretta (3) #4

Szép képek, jó hangulat, túl sok tűzijáték... Minden értelemben.

2014-08-25 18:08:07 zsandar filip (4) #3

Kedves, szórakoztató, szinte 4 dimenziós mese. Tényleg, az ízek - illatok minket is elárasztanak, bódítanak, persze ha engedjük, hogy felnőttként ringatózzunk ebben a mesepatakban.
Az indiai főszereplő szinte ki és lemossa a pályáról a Helen Mirrent, mindenesetre méltóan képviseli a közös évődésben.

A romantikus szál számomra szokványos, viszont hiányt pótlóan pazar betekintést kaptam a séfvilág küzdelmeibe, zseniális érzék,intuició,szorgalom és nem kevés szerencse szükséges a komoly hivatáshoz.

No, azért egy lerobbant autó sem árt:-)...

2014-08-17 20:48:29 reting1111 (1) #2

Az embert beszippantják a kajával és mit kap? - Dupla szerelmi szál. Olyan kiszámítható, hogy az asszony húga is azt mondta, hogy klisés. A szóban forgó illetőtől ez olyan, mint ha egy ország lerohanására Amerika azt mondaná, hogy "túl költséges".
A főszereplőknél a szereposztás visszahozta a filmet nulláról, de semmi jót nem tudok mondani róla.
Követték a bevált receptet és semmi rendkívülit nem kaptunk.

2014-08-17 10:44:57 szakmunkás (5) #1

Szerintem a maga kategóriájában zseniális. A törtėnet aranyos szereplők abszolut szerethetőek, nekem a kėp ės a a zene is tetszett. Az egész filmnek jó volt a hangulata, jó kis randifilm.