De Behandeling (2014) ☆ 👁

The Treatment

(Hans Herbots)

belga thriller

2020-06-05 02:07:02 devidke (2) #21

Borzasztó és felesleges brutalitás, amit végig kell nézni és cserébe kapunk egy logikai hibákkal teli, kőbalta egyszerű sztorit.

2020-04-25 20:29:26 Rorschach (2) #20

Vérlázítóan ostobán megírt film, ezerötszáz lyukkal a sztoriban, a leginkompetensebb nyomozóval, akit filmen valaha láttam.

Bizalomgerjesztően indul, aztán fél óra után akkora lejtmenetbe csap át, mint egy toronyház.

2020-03-15 22:46:33 Mario Brothers (5) #19

Különleges film, az egyik legnyomasztóbb hangulatú, amit valaha láttam. Mégis logikus, intelligens és profi módon felépített krimi, ami olyan szinten beteg és brutális, hogy szem nem marad szárazon. És valahogyan mégse lesz ízléstelen baromság az egész, ahogyan például az Ichi the killer vagy a Sodoma 120 napja.

2017-08-28 22:42:28 Mwokar (2) #18

Tökéletesen kizárt, hogy egy ilyen témájú filmet másképpen lehet értékelni ... nem szabadna ilyeneket forgalmazni sem!

2017-04-30 20:21:41 Lanie (5) #17

Erős, nehéz kifejezni, hogy mennyire az, én meg pont hogy ezért tudok rá ötöst adni. Az a film ami ennyi érzelmet vált ki az emberből az számomra csak ötöst kaphat. Feszülten néztem minden pillanatát, el vagyok borzadva és elképedve is, hogy mennyire "jól" dolgozták fel a témát. Annyira valósnak tűnt, hogy szinte beleszédültem. Nem ajánlom mindenkinek, érzékeny emberek mindenféleképpen kerüljék messzire a filmet, akinek viszont erősebb az idegrendszere, az tegyen egy próbát.

2016-11-14 09:27:24 goromba (4) #16

Nagyon intenzív élmény, de rohadtul kellemetlen.
És nem a kellemetlensége miatt nem tudok rá ötöst adni, hanem a többek által is írt töketlenségek miatt.
Geert Van Rampelberg nagyszerűen alakítja szerepét, deilyen hibákat elkövetve valószínűleg nyomozó már nem lenne a szakmában-ahogy a töketlen társai sem-igen, pl. a guberálós idegbeteg gyökér cseppet sem gyanús senkinek, meg a végén is, ha el is vesztem a pisztolyt, azért csak lefutok már egy ekkora embert
De igazából sirámaim ellenére főleg az zavar, hogy érzelmileg feldolgozni ezt a filmet kissé megterhelő.
Az író, Mo Hayder meg nő, szóval, mint férfi, mondhatom neki, kösz, b..meg.

2016-01-31 20:53:04 ujhelyiferike (?) #15

A végéhez lenne egy hozzáfűzni valóm:
A nyomozó testvére tenyerével üti az ablakot a film végén,viszont előtte láthatóan úgy volt összekötözve, hogy ezt nem tudta volna végrehajtani,ha nem szabadítja ki a kezeit

2015-12-31 12:36:18 miraculum (4) #14

No, így egy nap után, miután az atmoszféra már elillant, a következő gondjaim vannak logikailag, ami miatt biztos hogy marad a négyes, pláne hogy egy alapvetően nyomozós filmről van szó:

Amikor az elején a hajtóvadászatnál a zsaruk rálelnek a zavarodott Claerenre a szemétben turkálva, hogy a fenébe hagyják futni? Nyilvánvaló hogy teljesen ütődött, ők meg épp egy őrültet keresnek, aki elrabolt egy kisfiút. Ordas hiba. Aztán azt is nehezen hiszem hogy az apa ne adna pontos személyleírást az elkövetőről. Még ha olyan erős benne a szégyen is, hogy próbálja elfelejteni, mit tett, akkor is a gyerek halála szerintem felül kellene hogy írja ezt a félelmet. A harmadik dolog tulajdonképpen ízlés kérdése, meg a való életből voltak rá példák, hogy meg lehet oldani, de hogy megfigyelt, számontartott és elítélt pedofilek hálózata tulajdonképpen elrejtve bírt tartani egy gyermeket 30 évig, hát, nálam határeset.

2015-12-30 23:51:34 miraculum (4) #13

Brutális film, maga a megtekintése is felér egy kínzással. Annyira intenzív, hogy rá kéne tolnom a zseniálist, de egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy egy ennyire romlott témával kapcsolatosan ötöst adjak. Kizárt hogy még egyszer megnézzem, de attól tartok, így is sokáig fog kísérteni.

2015-02-14 13:29:00 dikalosz (4) #12

Egyébként brutális film, letaglózó!

2015-02-14 13:28:47 dikalosz (4) #11

Szerintem sem találják meg mert nem otthon volt hanem valahol egy lakókocsiban. A kisöccs még mondta is hogy haza akar menni.

2015-01-22 23:28:17 hhgygy (5) #10

Szerintem nem találják meg, illetve valamikor hetek/hónapok/évek múlva a maradványait. Érdekesen gonosz forgatókönyv, hogy tkp. Nancy bebörtönzésével "végleg" megölték a testvérét.

2015-01-15 10:50:31 tomside (4) #9

Egy ilyen filmnek így kell véget érnie.
Valahol a totális reménytelenségben abba kell hagyni, és hadd basszon ott. A néző meg pukkadjon meg. Döntse csak ő el, van még itt is remény.

2015-01-11 21:16:43 Dió (5) #8

Nyitva hagyták ugye, de csak kb. annyira, mint a Prisoners esetében (egyébként pofátlanul hasonló a kettő): szerintem erősen valószínű, hogy mivel a csajt bűnösnek fogják találni, az elítélése után még a nyomozás lezárásához átpásztázzák a lakását, és megtalálják a srácot, odakötözve a radiátorhoz. Más kérdés persze, hogy ez időben lesz -e... Tökéletes befejezés.

előzmény: Calavera (#5)

2015-01-11 21:14:32 Dió (5) #7

De viselnek - az üldözés kezdeténél konkrétan elejtette, amikor kihúzták alóla a létrát.

előzmény: zetor (#4)

2015-01-11 21:11:41 Dió (5) #6

Úgy ültem le elé, hogy az elmúlt pár évben ebben a műfajban már nem egy igen jó belga filmet láttam, úgyhogy voltak elvárások. Ezeket a film maximálisan hozta.
Először is a feszültség: ritka az olyan film, amiben ilyen erősen, kb svájci késsel lehet azt vágni. Szerintem a film végére kb duplájára duzzadtak az ereim, olyan egy rohadék mocsok paratúra az egész. Ezek a belgák ebben nem rosszak. Ehhez a vasököllel vezetett, okos, kellően komplex de azért még bőven emészthető, 120+ percen keresztül is izgalmas történetfonás, a brutalitás kellő mértékű adagolása (nem egy gyerekfilm ez), nem utolsósorban pedig a megint hatásos operatőri munka és a kemény atmoszféra mind-mind hozzájárultak. Az pedig, amit itt Geert Van Rampelberg művel a főszerepben, egy külön bekezdést érdemelne. Az összhatás konkrétan az utóbbi évek legjobb thrillerei közé emeli a Kezelést, amely Fincher Zodiákusára kövér köröket ver, és számomra még a Hetediket is beéri (persze nem fair őket összehasonlítani, de számomra ugyanakkora élmény volt).

2014-12-30 08:38:09 Calavera (?) #5

nagyon tetszett, talán egy picit hosszú,de még mégis nagyon jó volt
egy dolog sajnos nem hagy nyugodni: mi lett az öccsével?ott rohad meg abban a lakókocsiban?nem kezdenek el a nőnél keresgélni?vagy ez olyan hogy lehet hogy megtalálja akárki, lehethogy nem ?

2014-11-22 23:47:52 zetor (4) #4

A belga rendőrök/nyomozók nem viselnek fegyvert? Illetve ha az illető (nő) már a 32-ik hónapban tart, akkor őt mért küldik gyanúsítottakat kihallgatni? Maximum szülésznők kihallgatását bíznám rá. No mindegy. Jó film volt. Utolsó kérdés, hogy minden belga férfi sánta/bicegve jár? (Nem kihallgatni ment a nő, tudom, csak fogalmam sincs mi annak a neve, amikor random kérdezget dolgokat.)

2014-11-17 22:16:51 Mikkey (4) #3

eléggé adta a súlyos atmoszférát, személy szerint nekem egy hajszállal meg is előzi a Fogságban-t vagy épp a Frozen Ground-os pályatársakat.

2014-11-09 23:54:57 Hicks (4) #2

Elég beteg film. A főszereplő nyomozását nem bírtam teljesen követni.

2014-07-30 15:21:23 ifj. Ó. Posszum (5) #1

Először is: körmöt csontig rágós. Másodszor is: izgalmasan elegyíti a noir és a skandináv thillerekre jellemző elemeket. Harmadszor is: a téma, a műfaj és a történet lerágott csont, a "hogyannal" mégis bebizonyítja, hogy volt értelme ismét elővenni. Negyedszer is: betegségben túl tesz skandináv társain is. Ötödször is: A főszereplő sablonkaraktere a klisék ellenére működőképes, Geert Van Rampelberg uralja a vásznat.
+ 1 is: ötös osztályzat, de azért többet ne kelljen végignéznem.