A Most Wanted Man (2014) ☆ 👁

(Anton Corbijn)

amerikai-angol-német dráma, thriller

3,5

2020-07-26 05:32:37 gondolatolvasó (4) #19

az elejétől eltekintve kiváló film, műfajában is
a zene is profi: https://youtu.be/Ts1NV4kFcq4

2019-06-08 19:42:25 saatonda (2) #18

igen, tény, hogy a regény nagyjából az, aminek heller ágnes filozófus minősítette, rosszul megírt ponyva, messze a le carré-átlag alatt, DE pont ezért kellett volna egy jó filmet csinálni belőle, a képi világ nem is lenne rossz, de a tempó szükségtelenül lassú, a létező legnagyobb hiba pedig a PSH-játszotta karakterre fókuszálás, itt van megvádolt üldözött, van fiatal pártfogója, de nem, nem, azok mellékesek, a középkorú férfi (roppant érdekfeszítő ) drámája a fontos, a konklúzió meg ugyanaz a roppant árnyalt megközelítés, mint a könyvben.
ezt így kár volt mecsinálni, pedig jó is lehetett volna

2015-12-12 15:45:06 robertjordan (5) #17

Nem azért, mert nem tudták volna lenyomni utasítással a torkán, hanem azért, mert ha nincs átverve ő és (általa) az ügyvédnő, az az egész akciót meghiúsíthatta volna. Ő volt az operatív parancsnok, ha nem együttműködő, akkor nem tudják tőrbe csalni Abdullahot. Szükségük volt PSH-ra, addig a pontig, amikor Abdullah az al-kaidás szervezetet megjelöli kedvezményezettként a bankban.

előzmény: ender1112 (#14)

2015-06-19 17:42:49 Leo_Stotch (3) #16

Az utolsó negyed miatt meglett a hármas.. Borzasztó lassú, bár kétségtelen tény,hangulatos mozi.

2015-01-25 17:08:00 Mizi (2) #15

Az utolsó félóra miatt megkapja a kettest, de amúgy nem sokat ér a film. Lassú, nincsen meg a kellő lendület, ami egy ilyen típusú filmnél elvárt lenne, sőt feszültséget sem igazán tud kelteni a rendező. A történet sem túl érdekfeszítő. PSH játéka is enervált, a karaktere pedig felületes. Valószínűleg ez lesz az utolsó film, ami eszembe jut, ha rá gondolok.

2015-01-03 17:55:17 ender1112 (4) #14

De, annak a része volt, bár eléggé önállóan dolgoztak. Az utolsó akció előtt volt egy nagy összeülés is, hogy mit tegyenek, ott közösen elfogadtak valamit, amcsik, németek együttesen, aztán ehhez képest jött az átverés. Meglehet azért, amit BonnyJohnny írt, de nekem ez továbbra is inkább sima rendezői húzásnak tűnik, nem valóságos ügymenetnek.

előzmény: Golyo (#12)

2014-12-31 18:47:31 sztich (4) #13

Letaglózó a vége.

2014-12-26 00:21:00 Golyo (5) #12

Régebben láttam, de az az emlék, hogy az PSH által vezetett csapat nem közvetlenül a német titkosszolgálat része, hanem egy újabb csapat, amit a 2001-es terrortámadások után létrehoztak a németek. Nincs közvetlen alá- és felérendeltség.

előzmény: ender1112 (#6)

2014-11-27 00:49:45 BonnyJohnny (4) #11

Ő nem egy átlagos beosztott... :)

előzmény: ender1112 (#10)

2014-11-27 00:46:36 ender1112 (4) #10

Lehet...bár szerintem a valóságban nem jellemzőek az akadékoskodó beosztottak ebben a munkakörben sem :)

2014-11-27 00:42:23 BonnyJohnny (4) #9

Így készségesebb és kezelhetőbb volt.
A tárgyalások alatt látszik, hogy tud ő akadékos is lenni. Amúgy nég lehet, hogy valamit cselezett is volna.

előzmény: ender1112 (#8)

2014-11-27 00:36:17 ender1112 (4) #8

Tudom, és azt kérdeztem, hogy miért? Ő csak egy csoport vezetője volt, nem pedig a nagyfőnök. Ha a nagyfőnök azt mondja, hogy márpedig ezt alapítványos csókát és a csecsent börtönbe vágjuk, akkor Günthernek is engedelmeskednie kell...

2014-11-26 22:08:12 BonnyJohnny (4) #7

ő is át lett verve a végén.

előzmény: ender1112 (#6)

2014-11-26 19:59:46 ender1112 (4) #6

A végét nem értem,
minek kellett az az átverés? Kiadják a parancsot Günthernek, azt tetszik-nem tetszik, végrehajtja, vagy páros lábbal rúgják ki, vagy akár komolyabb büntetést is adnak neki sima szolgálati úton.

2014-09-14 00:07:02 ryood (4) #5

ez egy nagyon jó film (majdnem zseniális)!
régen kaptam ekkora gyomorszájast filmtől..fúh..
fokozatosan, tökéletes "információ-adagolással" épül fel a történet, vannak bonyodalmak, de végül minden elrendeződik...
vagyis elrendeződne..mert váratlanul véget ér az illúzió, és az arcomba nyomja kegyetlen hirtelenséggel a realitást corbijn mindenféle giccs és pátosz nélkül..és felrobbanok a dühtől, ahogy philip seymour hoffmann is a film végi utcai jelenetben..
nekem tetszik ez az egyszerű képi világ, így még realistább a realizmus.
a színészek remekelnek, fantasztikus élményt nyújtott hoffmann mellet az orosz Grigorij Dobrigin is, akit szuper volt újra látni az így ért véget a nyaram után..nagyon érzékeny alakaítást nyújtott..hoffmann néhány mondata egészen tragikus a filmben, nemrégi halála ismeretében, de szerencsére humorizál is, nem is akárhogy, és ez egensúlyt teremt.
egyedül a film hosszával van bajom. összességében elnyújtottnak éreztem, és feszesebb vágással egy jó 15 perccel lehetne rövidebb, dehát ez legyen a legnagyobb baj egy filmmel!
nagyon erős négyes.

2014-09-06 15:20:29 maci (4) #4

Jól felépített, realista film, nemcsak Hoffman nagyon jó benne.
Lehetne képileg érdekesebb, a vége viszont telitalálat.

2014-09-05 00:06:42 tomside (4) #3

Isten nyugosztalja ezt a zsenit, akinek ez az alakítása már talán a Magnoliában nyújtottat is űbereli. Most már igazán hiányozni fog. A film fegyelmezett, szépen átjön a végére a keserű tanulság. Bizonyos értelemben hiteles képet nyújt a politika természetéről. Fantasztikusan, mármint fantasztikus módon lassú az utolsó három-négy perc. AZ utolsó kép után nem volt kedvem kijönni, csak az járt az eszemben, hogy akkor most ott marad a helyem: egy üres szék.

Apró de fontos dolog, hogy van itt végre egy reflexív, jelentéstanilag dús, nyelvileg sűrű, szumma szummárum végre nagyon jó címfordítás.

2014-09-04 22:55:08 hedike (5) #2

egyik kedvenc irom regenye alapjan, kivancsian vartam a filmet. Es, enm csalodtam. Hipp-hopp eltelt az a ket ora. Noha, termeszetesen ennyi idobe nem lehet belesuriteni a regeny teljes tartalmat, igy olyan szemelynek - pl akivel en is neztem a filmet- aki nem ismeri a regeny tortenetet, homalyosak lehetnek egyes reszek.

2014-09-02 17:35:12 zéel (5) #1

A zseniális Philip Seymour Hoffman végrendelete: vigyázzatok emberek, a legmagasabb szinteken keverik a kártyát!
Anton Corbijn, aki eddig inkább csak zenés filmekkel jeleskedett (Joy Division!), most egy másik műfajban is bizonyított.