The Woodsman (2004) ☆ 👁

(Nicole Kassell)

amerikai dráma

4,0

2020-04-26 16:36:42 Mizi (5) #10

Bizony, ez egy nagyon erős alkotás. És talán a legjobb nő rendezte film is egyben.

2020-04-26 14:30:31 Rorschach (5) #9

Fantasztikus film. Nem is tudom, mit emeljek ki, a színészek pont ugyanúgy brillíroznak, ahogy a rendezés és a forgatókönyv is - amilyen betonkemény párbeszédeket kapunk, kicsit sem lep meg, hogy a történet színdarabként létezett először.

Abszolút lenyűgöző, hogy első filmként ilyet lehet tenni az asztalra. A The Woodsman bármely kortárs nagy rendezőnek dicséretére válna, ezzel a filmmel karriert kezdeni elképesztő teljesítmény. Kegyetlen az élet, hogy Nicole Kassell ezzel nem csak elkezdte, de nagyjából be is fejezte rendezői pályafutását.

2018-09-11 23:26:30 BonnyJohnny (4) #8

Dióval értek egyet. Valahogy nálam sincs meg az a plusz, amitől zseniálisat adnék a filmre. De jó film. pontosan azért, amit lentebb is írtak: őszinte, sallang- és melodráma mentes film, kiváló dialógusokkal, kiváló színészek tálalásában, élükön csúcsévtizedének ('95-'04) végén járó Kavin Baconnel.

2014-07-09 19:57:04 Daywith (5) #7

A parkos jelenet nagyon nagyon burtális volt

2006-09-03 23:50:47 Dió (4) #6

Igen, most, hogy mondod, a zsaruval való közös jelenetek valóban elég emlékezetesek.

2006-09-03 23:32:19 Olórin (5) #5

Nagyon erőteljes még pl. Bacon és a zsaru dialógusai, vagy a barátjával folytatott beszélgetései is.

2006-09-03 23:26:57 Dió (4) #4

Kevin Bacon valóban erős, egy kiemelkedően jól megírt dialógust valóban láttam a filmben (a parkban a kislánnyal), ott konkrétan a frász jött rám a dialógus árasztotta feszültségtől, de a többi nálam "csak" egy jó filmre elég, igazából meg is vagyok lepődve, hogy ennyire jól áll. Kérdezném, hogy mitől tetszik mindenkinek ennyire, de lentebb már ott van.
"őszinte" --> való igaz
"sallangmentes" --> valóban sallangmentesebb, mint a szánalmas, mai átlagdrámák, de azért ezen a vonalon nem nevezném ennyire erősnek
a melodrámát valóban kerülte, és így is jó volt, de ugyanakkor mindez csendes kis filmet szült. Ez persze nem baj, mert ebből is lehet jó film, de ez most valahogy mégse elég kiemelkedő ahhoz, hogy ötös legyen... nem az a felkavaró, se nem a különösebben elgondolkodtató típus, inkább a csendesen folydogáló, egyszerűségével gyönyörködtető típus.

2006-07-29 01:25:38 Olórin (5) #3

imdb, pff... amúgy most már azért igencsak jobban áll:) (ami a téma és az elbeszélsémód tekintetében szinte csoda)

2006-07-29 01:22:18 Dió (4) #2

Ez aranyos: emlékszem, hogy vártam ezt a filmet, amikor nyitott az amcsi mozikban. Tette mindezt imdb-n vmi 5.2-vel (kb), úgyhogy el is felejtettem, de ezek szerint kár volt :)

2006-07-29 01:10:39 Olórin (5) #1

12 év börtön után hazatér egy pedofil, hogy új életet kezdjen, ami persze nem könnyű. Jó filmet sem lehetett könnyű készíteni ebben a témában, de az elsőfilmes Nicole Kassellnek semmilyen téren nem tört bele a bicskája. Őszinte, sallangmentes, melodrámát kerülő film született, nagyszerű dialógusokkal, többnyire tárgyilagos stílusban, egy fantasztikus Kevin Baconnel a főszerepben.