Devil's Knot (2013) ☆ 👁

Ördöglakat

(Atom Egoyan)

amerikai dráma, életrajzi film, krimi

3,3

2018-01-22 13:48:48 terika (?) #6

A filmről nem igazán tudok írni, képtelen vagyok leosztályozni, pusztán csak a hánykolódásomról tudok számot adni.

Az ilyen filmek kapcsán mindig elgondolkozom azon, hogy micsoda lelki toprongy vagyok én. Elnézem a sok lövöldözős, kardozós akció-sci-fi-fantasy akármit, amibe halomra ölik egymást és jót röhögök rajta. A halál egy üzlet, nemis, AZ üzlet. Aztán itt vannak az ilyen filmek, amelyek megtörtént eseteket dolgoznak fel. Rettenetes. Vagy a háborúról szólóak. Én meg itt elülök szépen a négy fal között és elképzelem, hogy itt nem történhet ilyen, meg ez nem az a kor.

Pedig de történhet, történik.

Nem is kell messze menni érte. Még ebben az istenhátamögötti városban is volt gyilkosság, ahol én lakom. És a sok ki nem derült eset.
Tragikus.
Mit lehet ez ellen tenni?
Milyen lény az, ami gyerekeket kínoz? Honnan jöttek az ilyenek?

Gyenge vagyok az ilyenekhez. Egyszerűen nem tudom elviselni. Mióta pedig gyerekeim vannak azóta abszolút érzékenyen érint minden ilyen jellegű dolog.
Pedig itt is milyen esetek vannak. Úgy olvasom őket sokszor, hogy el sem hiszem az egészet. Egyszerűen képtelen vagyok elfogadni, hogy ez valóság.
Amikor azért hal meg egy csecsemő, mert hangosan sírt.
Amikor azért kapnak egy kislányokat, mert túl szépek.
Amikor a féltékenységi vita során vétellenül a gyereket verik agyon.
Amikor valakit arra ítélnek létezése első percétől, hogy egész életében módszeresen kínozzák, de meg nem ölik.
Amikor éhen hal egy csecsemő, pedig féltucat felnőtt gondozza.
Amikor Terike mesélte, hogy a gyerekek, akik hozzá kerültek még hónapokon keresztül ordítottak álmukban.

De ha valaki mégis túléli az ellene elkövetett tetteket, vajon mit fog továbbadni a világnak?

2017-04-30 10:04:09 Fischer Erzsébet (4) #5

A végén kiderül hogy ki a gyilkos....
Itt az eredeti sztori:

2017-01-19 09:05:47 jesi (4) #4

Nem értek egyet, mert ennek a filmnek a lényege, hogy az igazságszolgáltatás mennyire nem akarta az igazságot, hanem valamiféle bűnbakot találva a saját igazságát hangoztatta nem figyelve az egyéb körülményekre (véres kés, vérző férfi stb)

előzmény: Killjoy (#1)

2017-01-17 15:46:34 noresz02 (5) #3

Én szeretem azt a filmet, ami kétségek közt hagy, vagy rám bízza a befejezést, főleg tudva azt, hogy megtörtént szörnyűségről van szó. Ez is egy ilyen film és szerintem nagyon távol van attól, hogy dokumentumfilm-szagú legyen. Annyira nyomott, sötét hangulatot áraszt, hogy ha választanom kellene, hogy az összes látott filmből melyik filmkocka birizgálja legjobban az agyam félelemközpontját lehet hogy első helyre tenném az utca végén lévő dupla szalagkorlátot közepén a STOP táblával, két oldalról az erdőbe vezető ösvényekkel.

És tuti, hogy ez Reese Witherspoon egyik legnagyobb alakítása, na Ő tényleg dokumentumfilm szerű, mintha Ő lenne a megölt gyerek igazi anyja.

előzmény: Killjoy (#1)

2017-01-02 15:12:17 Reaper (3) #2

Killjoy véleménye szórol szóra az enyém is... :)

2015-03-29 09:25:50 Killjoy (3) #1

Sajnos a film egy speciális szemszögből felvett dokumentumfilm lett egy érdekes krimi helyett. Nem volna rossz, de két óra után úgy áll fel az ember, hogy pont annyit tud, mint a film elején, és ez engem zavart, de nagyon.