The Equalizer (2014) ☆ 👁

(Antoine Fuqua)

amerikai akciófilm, krimi, thriller

3,4

2020-09-21 01:59:14 Doc (1) #31

Azon gondolkoztam, hogy ha ez a fickó kiöregedve ilyen simán kinyírja az orosz maffiát, benne a jól őrzött főfőnökkel, és a Szpecnaznál kiképzett főgenyóval, akkor fénykorában milyen lehetett?
A fenéért nem dobták át a Szovjetunióba, aztán vége is lett volna a hidegháborúnak... utána már csak takarítani kellett volna :)

2020-09-21 00:01:23 Doc (1) #30

Sztori: felbosszantják, bosszút áll.
Tesco gazdaságos akciójelenetek, folyton az óráját bámuló főhős. Mondjuk ezzel volt bennünk valami közös, én is az órámat néztem :(
Teátrális dögunalom - kétely nélküli 1-es.

2020-02-23 23:56:14 elmouse (3) #29

OBI Rambo.

2019-05-04 23:04:39 Raul (3) #28

Egyszer nézhető, de azért...
A jó Tamás báttya, aki egy barkácsáruházban melózik, özvegy, könyveket olvas és hobbiként fittness életmód tanácsadó, valójában egy szuperhíró. Legyakja a rosszfiúkat (akik történetesen "véletlenül" mind fehérek). Tipikus hollywoodi agymosoda.

2018-10-05 03:21:19 dorothygale (3) #27

Jòk a zenèk, izgalmas, de a sztori annyira leràgott màr.... gonosz oroszok es a jo amcsik bla bla....

2018-03-21 18:14:04 Demóna (5) #26

Denzel Washingtonra szerintem nagyon illett ez a szerep,a zenék is jók,az egész jo ugy ahogy van.Profi a csavó nem kicsit!:)

2016-12-23 10:23:12 Dezsmant (5) #25

Nagyon Jó, jól kidolgozott kivégzésekkel. Még a tűzben edzett férfi című filmjéhez hasonlít a legjobban.

2016-12-22 23:12:17 The Cortez (5) #24

Tipikus bosszúsztori, kurva stílusosan tálalva. Olyan az egész mint az Elrabolva és a The Punisher csak itt a főszereplő nem személyes okból kezd el hősködni. Az action jelenetek igényesek és ötletesek, de egyik sem múlja felül a finálét + az alatta szóló zenét. Színészek közül Denzel és Csókás (a főellenség) viszik 1000-el a filmet.

2015-05-20 23:23:06 Leo_Stotch (4) #23

Nagyon jó szuperhős film...

2015-01-08 00:46:18 lizardking (5) #22

Pont úgy, ahogy Washington csinálta ebben a filmben :) Vagy, mint pl. Charles Bronson a Volt egyszer egy vadnyugatban, esetleg Tom Hardy a Fékezhetetlenben.

előzmény: yahooboi (#21)

2015-01-02 21:08:34 yahooboi (?) #21

Semmi személyeskedés, de hogyan lehet valaki betonképű és zseniális egyszerre? :D

előzmény: lizardking (#17)

2014-12-23 20:56:43 tomside (3) #20

Ha D. W. egyszer Steven Seagal-típusú szerepekkel végzi, abban Antoine Fuqua-nak is szerepe lesz... ez egy helyenként nagyon is giccses film ugyanis. A lassított közelik a "hősről" iszonyatosan romantikusak és buták, néhány felvétel szinte önmaga paródiája. Nem azt mondom, van 1-2 szerethető oldala a filmnek, de ha nem D.W. tolná - akit az átlagnál valamivel jobb színésznek ismerek -, itt 3 alatt lenne a film átlaga...
Chloe jó, és szinte már tényleg nő; már szinte nincs is bűntudatom és szinte le is merem írni azt, hogy szinte kívá...os. :) Szinte!
Ugyanakkor Csókás Marci szerintem kifejezetten jól alakít, csak - szerencsétlenségére - az ő karakterábrázolásában nagyon elvéti a hangsúlyt a rendező. Túlságosan fel van építve ahhoz, hogy a végén aztán ennyire semekkorát szóljon.
(IMDB dafaqshit!)

2014-12-23 18:40:54 zozonagy (2) #19

nagyon gyér, D. W.-hez méltatlan

2014-12-22 02:06:46 zetor (2) #18

Marton Csokas nem volt valami nagyágyú.

2014-12-19 15:29:27 lizardking (5) #17

130 perc ide, vagy oda, egy pillanatra sem unatkoztam. Egy halál-egyszerű sztori, már sokszor látott karakterekkel. És mégis, a színészek, a zene, a képek és a (majdnem) megalkuvás nélküli brutalitás felemelik a magasba. Denzel Washington annyira zseniálisan adja elő ezt a precíz, megfontolt, profi és mindig pontos, jéghideg, betonképű igazságosztót, hogy le a kalappal. Hihetetlen ez az ember, korunk egyik meghatározó színésze, aki még egy régi vágású akció/thrillerben is olyat játszik, hogy magasztalnom kelljen. A film tempója és stílusa is ugyanolyan hidegvérű, mint Denzel karaktere, akit szép lassan megismerhetünk a mindennapjaiban és megkaphatjuk róla azt az egyszerű képet, ami mégis rendben van. Mert miért lenne az baj, ha kapunk egy régi panelekből építkező figurát (és történetet), akit (amit) aztán mégis megtöltenek élettel és stílussal, értem ezt a rossz fiúra is. Szerintem nagyon kellenek az ilyen mozik, kihalófélben van a műfaj, és talán éppen a ritkasága miatt egy kicsit felülértékelem.

Nagyon remélem, hogy mire hazaérek, a John Wicket még elkapom moziban és valami szintén "szigorú" élményben lesz részem.

2014-12-18 22:52:30 nony_15 (4) #16

Néha leült, de amikor akció volt nagyon állt a farkam! Jó nézős.

2014-12-17 17:11:58 Calavera (?) #15

a film maga olyan amilyen, semmi extra, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy ahol Denzel-papa aprítja a rosszakat, mert ő most úgy gondolja, az a film csak jó lehet!:)

2014-12-15 23:11:25 Klein András (5) #14

A lényegi sztori alapvetően triviális, ezerszer lerágott csont (bár most az újjáéledni látszó orosz-amerikai ellentét fényében érdekes látószöget kap a történet dramaturgiája is). Mindezek ellenére egy nagyon izgalmas, remekül fényképezett (vérprofi operatőri munka), nagyszerű zenével megkomponált szórakoztató kikapcsolódás. Muszáj még egyszer megemlítenem, hogy a fényképezés és a zene első osztályú, együtt rendkívül hatásos dramaturgia!
Csaknem két és fél órás, de végig fenntartja az érdeklődést, cseppet sem unalmas!

Van akinek tetszik, van aki fanyalog. Nem baj, hiszen mindenkinek más az ízlése, ez így van rendjén.
Nem fog a filmtörténeti alapművek közé sorolódni, de gondolom nem is azért készült.
Aki látni szeretne egy igazán jó krimit, annak szívből ajánlom!

2014-12-14 17:44:11 Dió (2) #13

Úgy látszik belefáradtam már Fuqua filmjeibe... az elsőnek nagy rajongója vagyok, míg utána egyre kevésbé... pedig Washington tényleg az a kategória, akinek ha egy kupac bűzölgő sz@rkupac mellett kell asszisztálnia 120 percen keresztül, még abból is kihozna valamit, de úgy lászik kivétel erősíti a szabályt, ebbe már ő is belefáradt. Az egyetlen pozitívuma a filmnek Csókás Márton, és ezzel mindent el is mondtam, mert ezt leszámítva egy rohadt unalmas, döcögős, non-szensz (most akkor miért is csinálta Washington, amit csinált?), lelketlen és fantáziátlan, iparosmunkának is gyenge, teljességgel akciók nélküli (!) akciófilmecske ez, amit ráadásul valami teljesen érthetetlen indoknál fogva több mint 130 percig herélnek. Technikailag egyest azért nem érdemelne, de mivel bizakodva végignéztem, egy ízig vérig Fuqua-Washington filmet várva, a várakozások tüzében a végeredményt nézve mást nem tudok rá adni.

2014-12-14 15:51:45 critixx (2) #12

Még mindig jobb mint Keanu Reeves, aki egy kutya miatt teszi ugyanezt.

előzmény: GabN (#9)

2014-12-14 15:23:28 Lajos The Silent (4) #11

Nekem tetszett. Nem akar sokat mutatni, kicsit nosztalgiahangulatú, az öregedő Denzellel, mégis nézhető. Szerintem minden ilyen film kiszámítható, a régi akciófilmek is ilyenek voltak.

2014-10-12 01:22:22 ChrisAdam (3) #10

Kiszámítható, sablonos, de azért néha meg is tudott lepni, de a filmnek az elsődleges pozitívuma maga Denzel Washington. Ha egy olyan filmet készítenének, amiben egy széken ül, kemény nézéssel 2 órán keresztül, akkor az már zseniális lenne.
Nem egy nagy film, de azért élveztem. Hármas.

2014-10-11 22:33:38 GabN (1) #9

Most komolyan azért, mert egy olcsó kislányt szájba vertek, elment Denzel kinyírni a fél orosz maffiát? :D Ne már, hogy erről szólt az egész fim? Kritikán aluli.

2014-10-10 23:05:31 ifj. Ó. Posszum (5) #8

Amerika Kapitány pajzs nélkül, kissé mocskosan...
Tökéletes iparosmunkát letenni az asztalra nagyon nehéz meló, viszont sokaknak sikerül. De egy tökéletes iparosmunkát megtölteni bájjal, enyhe naivitással, mítosszal, belehelyezni saját skatulyájába, hagyni, hogy visszamutasson önmagára és ezek mellett még reflektáljon is a műfajon végbe menő változásokra, na az már nem sok "stábnak" jön össze. Fuquaéknak igen. Nagyon is. Denzel Washington pedig cool.

2014-10-08 20:20:06 bruce (4) #7

Egészen vállalható kis action movie.Denzel rutinból hozza a figurát tipikusan olyan film amit már kis milliószor láthattunk semmi újat nem tud mutatni de esti kikapcsolódásnak tökéletes.

2014-10-05 11:58:32 Pete (3) #6

Giccses, elnyújtott, erőltetett, fárasztó, Denzel pedig rendesen alulmúlja önmagát... az utolsó dolog amire emlékeztet a megformált a karakter, az a visszavonult ügynök szerep. Néhol a film nem tudja eldönteni, hogy most dráma, thriller, vagy paródia akar -e lenni. Nagyon gyenge közepes, részemről legalábbis.

2014-10-04 19:54:12 erahurka (4) #5

A második fele sztori szinten annyira nem tetszett, mikor lement az ex ügynök ismerőseihez meg ilyenek, szerintem nem kellett volna. Elég lett volna hogy egyszerűen átkattant benne valami a lány hatására és kész. Jobb lett volna ha simán homály fedi ki volt mi volt, egy megjegyzésük volt a ruszkiknak arról hogy túl tiszta a múltja, ez épp elég lett volna ahhoz hogy tudjuk nem átlagember, és akkor kicsit sem lett volna B filmes ez a vonal.

2014-10-03 23:36:26 BonnyJohnny (3) #4

Nincs szívem kettest adni rá. Meg az elején még tetszett is. Furcsamód akkor kezd visszaesni a film, amikor beindul az akció. Aztán folyamatosan esik. A végére már-már paródia szerű.
Ami legjobban zavart, hogy bár oldschool akciómozinak szánták, mégis agyon van vágva, lassítva, CGI robbanás meg minden.
Kegyelemhármas, de az is csak Denzel Washington és kisebb részben Marton Csokas miatt.

2014-09-28 14:10:45 Jason13 (4) #3

Antoine Fuqua tehetséges direktor, ha megerőlteti magát, képes nagyszerű filmeket is letenni az asztalra. Mostanság azonban inkább megbízható iparosként tevékenykedik. Emiatt emlékezetes és formabontó mozikat nem kapunk tőle, viszont az egyszerű, de szórakoztató darabokat rendszeresen szállítja.
A Védelmező egy végtelenül sablonos, semmi újat nem mutató akció-thriller, ami gyorsan unalmassá és egyhangúvá vált volna egy hozzá nem értő kezei között. De Fuqua tálalásában mégis működik a dolog!
A sztori meglehetősen lassú tempóban halad előre, viszont üresjáratba sosem kapcsol a cselekmény. Egyedül a játékidő közepénél találkozhatunk időhúzó jelenetekkel és felesleges mellékszálakkal, de ezeket viszonylag gyorsan lezavarja a sztori.
Akció jelenetekből nincs sok, ez engem kicsit rosszul is érintett. Nem vártam faltól falig zúzást a filmtől, hiszen tudtam, hogy ez egy régi vágású mészárszék lesz, de azért két látványosabb jeleneten és egy robbanáson kívül lehettek volna még mozgalmasabb képsorok.
Sebaj, ezek legalább technikailag kifogástalanok és nem mellékesen brutálisak. Jó érzés volt a sok CGI-effekt helyett pörgős, csonttörő bunyókat és véres lövöldözéseket a vásznon látni.
A hozzáértő rendezés mellett a film másik ütőkártyája Denzel Washington. Szokás szerint hozza a legjobb formáját és amúgy is, ezek az akcióhős figurák nagyon jól állnak neki. A többi színész játékáról felesleges is szót ejteni, mindenki más megrekedt a középszerben, kivéve Marton Csokast. Nem egy felkapott színész a fazon, de itt sikerült neki felnőnie Washington-hoz és méltó ellenfél vált belőle.
Mindent összevetve, nem egy felejthetetlen szösszenet ez, de az agyatlan látványfilmek korában azért elég nagy szükség van ilyen régi vágású akciómozikra is.

2014-09-27 19:20:43 Xuja (?) #2

Ha átlagos, akkor miért 2-es? Jó, én úgy osztályzok, hogy közepes filmekre 2-est adok, és nálam egy 3-mas már jó filmet jelent.

2014-09-18 14:41:51 critixx (2) #1

Denzel Washington feka Charles Bronsonná változik és saját kezébe véve az igazságszolgáltatást - kb. száz hullát maga után hagyva - végez az orosz maffiával. Vicces. Egyébként átlagos film, ami fittyet hányva a moralizálgatásra, hozza a '70-es, '80-as évek "a rosszfiúk megérdemlik a kegyetlen halált" mentalitását.

Ja, és korrekció a tartalomismertetőben: nem "korábbi különleges alakulatos", hanem "korábbi különleges ügynök" (asszem FBI-os) és nem "egy kislányon", hanem egy tizenéves prostituálton.