The Miracle Worker (1962) ☆ 👁

(Arthur Penn)

amerikai dráma, életrajzi film

4,5

2023-01-20 14:48:04 Prüstü (4) #5

Azt hiszem kijelenhetem, hogy Anne Bancroft az egyik legtehetségesebb és karizmatikusabb színésznő, akit valaha láttam a vásznon. (Törőcsik Marival és Ingrid Thulinnal megosztva)
Az 1990-es évektől olyan színészekkel játszott együtt, mint például Nicolas Cage, Sandra Bullock, Nicole Kidman, Bridget Fonda és Jodie Foster. Vajon ők értékelték-e azt a szerencsét, hogy egy ilyen kaliberű színésznővel játszhattak egy filmben.........

2013-12-07 17:47:35 BonnyJohnny (5) #4

A véletlen úgy hozta, hogy ez lett az 5000. osztályozott filmem. És bár nem tulajdonítok túl nagy jelentőséget neki, rosszabb filmet is eltudtam volna képzelni az alkalomra.
Valóban csodálatos film. Megható, erőteljes, de nem giccses (persze, hisz Arthur Penn), a két főszereplő alakítása pedig fantasztikus.

2013-03-25 01:03:23 gomez1000 (5) #3

Csodálatos film, igazán hiteles, emberi, és letaglozó.
A Disney féle Kismadár változatot többen ismerik, pedig ez lenne elsősorban említésre méltó, hiszen ez az alapmű. A film folyamatosan fenntartja a feszültséget, nagyszerű dinamizmussal, és értékelhető szövegkörnyezettel.

2009-04-19 18:21:57 kezdetektől (?) #2

Holnap reggel 6-kor lesz az MGM-en.

2005-02-19 23:28:50 Ivan/ (5) #1

Arthur Penn talán legjobb filmje ez, a Bonnie és Clyde mellett. Fantasztikus színészi tejesitmények jellemzik a filmet, és tök megérdemelt volt ebben az évben a 2 főszereplő bearanyozódása.
Aki szereti Penn munkáságat mindenképpen nézze meg, mert megéri.