22 Jump Street (2014) ☆ 👁

22 Jump Street - A túlkoros osztag

(Christopher Miller (XXXIV) - Phil Lord)

amerikai akciófilm, krimi, vígjáték

3,3

2016-06-02 06:42:59 frogman (5) #21

csíptem az egyest is, de ez túltesz rajta. ez jó dolog. sokkal viccesebb, a kedvenc a Schmidt kúrja a főnök lányát marhulás Tatumtól és a slam poetry Hill-től. meg a haluzás, amiben Hill emós, Tatum meg táncol. a belső idézetek óriásiak, és a végefőcím marha jó.

2016-05-12 13:36:50 Calavera (?) #20

klasszisokkal jobb volt mint az első, elég sokat röhögtem rajta
amikor a csomagtartóban flashelnek oriási
ez a kicsit túl a barátságon vonal egy kicsit sok már

2015-06-02 22:58:36 Sántha Orsolya (3) #19

Hihetetlen. Alig bírtam az első felét, aztán viszont szénné röhögtem magam. Ettől függetlenül nem egy filmtörténeti remek, az biztos.

2015-03-14 14:51:09 Gruden Gergo (2) #18

Úgy látom a vélemények eléggé eltárőek, de sajnos én is azt a tábort erősitem, akik szerint ez a film egy szemét :( Az első rész után már nem voltak elvárásaim, de erre mégsem számitottam...
Csupán 2-3 pillanat menti meg az 1-től, de azok nagyot ütottek.

Amikor az emeleten fúrták a lyukakat a kameráknak, és egy picit túlzásba estek, illetve amikor Jenko megtudja, hogy Schmidt a főnök lányát húzta meg.

Csupán e 2 jelenet miatt éri meg megnézni a filmet, a többi felejtős.

2014-11-24 14:29:59 Raul (2) #17

Van egy rossz hírem... úgy tudom, már dolgoznak a 23-on.

előzmény: tomasso (#16)

2014-11-24 14:20:12 tomasso (1) #16

Ha valaki 21-re lapot húz, az a 22-es csapdájába kerül. Na nem mintha az elődje akkora főnyeremény lenne, de legalább nem követi el azokat a fatális hibákat, amik nézhetetlenné teszik. Persze minek is reálisan nézni, hiszen vígjátékról van szó, de egy épkézláb sztorit azért elvárhatnánk. De nem. Egyetlen egy eredeti pillanata sincs a filmnek, iszonyú izzadtságszagú semmi, értelmetlen vergődés. Ezzel úgy tűnik a készítők is tisztában vannak, ezért riogatják még egy tucatnyi folytatással a nagyérdeműt. Remélem valóban csak tréfának szánták, és egy sem valósul meg ezekből. Jobb a csúcson abbahagyni...

2014-10-26 12:24:14 Leppard (2) #15

... szeretném választékosabb, kifinomultabb ízlésvilághoz segíteni az emberiséget:DD.

Egyébként meg nem sok tárgyalni valóm van olyan emberkékkel, akik számára ez a film (meg a Halálos iramban típusú alkotások) a filmművészet csúcsa, vagy a szórakoztatás netovábbja;
olyannal meg főképp nem, aki hirtelen felindulásból, minden egyéb körülmény figyelembe vétele nélkül, vagy pusztán csak pubertáskori csibészségéből kiindulva "butázni" kezd.

előzmény: McCl@ne (#8)

2014-10-23 22:30:11 Pedro (3) #14

Hú ez a film elég gáz lett. A szituációs poénokat elcseszték ezzel a úgy beszélek a haveromról mint ha a barátnőm lenne jelenetekkel, ami kitartott a film végéig megtüzdelve egy két jó geggel. Az önirónia viszont a film előnyére vált.

2014-10-23 20:19:23 Xuja (3) #13

No problemo:)

előzmény: JohnnyJohnny (#12)

2014-10-23 19:42:12 JohnnyJohnny (4) #12

Elnézést kérek akkor tőled Xuja, ez a figyelmetlenség nem jellemző rám, kínos. :)

előzmény: McCl@ne (#11)

2014-10-23 15:58:44 McCl@ne (4) #11

Ezt szerintem picit most benézted, olvasd el, hogy mire válaszolt! ;)

előzmény: JohnnyJohnny (#10)

2014-10-23 15:23:33 JohnnyJohnny (4) #10

Nem fordult meg a fejedben, hogy esetleg szándékosan az, és ettől lesz az átlagnál jobb? Annyi kikacsintás, kiszólás van benne, hogy én már csak emiatt se gondolom azt, hogy oly módon lenne buta a film ahogy te gondolod. A vígjáték alapból nem egy buta műfajnak indult de azzá vált. Abból... vagy úgy fogalmaznák abban a "körülményrendszerben" kell főzni, ami van.

előzmény: Xuja (#9)

2014-10-23 13:52:59 Xuja (3) #9

Mert buta.

előzmény: McCl@ne (#8)

2014-10-23 13:50:24 McCl@ne (4) #8

De ezt nem értem. Két "csapnivaló" rész után neked már nem mindegy, hogy lesz-e több?
Vagy kötelez valaki, hogy megnézd őket?
Egy halom embernek tetszik, szegény kritikusoknak is, te meg kiszúrnál velük, csak azért, mert... várjunk csak, miért is? :D

előzmény: Leppard (#7)

2014-10-23 13:20:28 Leppard (2) #7

Számomra tökéletesen egyformán csapnivaló mindkét rész - és remélem nem lesz több belőle.

2014-10-13 15:21:38 David (2) #6

Hihetetlenül gagyi, erőltetett, izzadságú sz.r. Amilyen jó volt az első rész, ez annyira ócska.

2014-10-13 12:06:20 schankox (3) #5

Néhány jó poén, sok üresjárat. A közepesnél semmiképp nem jobb. Ami egyáltalán a közepes szintre felhozza, az a vége főcím. Ha csak abból a pár percből állna a film, bőven megérdemelné a zseniálist is.

2014-10-12 11:56:14 bruce (2) #4

Vér ciki folytatás ami az amúgy sem színvonalas első részt és sikeresen alulmúlta.A legjobb poén az egész filmben a vége főcím és kb ennyi.

2014-10-11 20:53:22 Simpleton Larry (2) #3

Fáradtabb, mint az előző, és ezen nem változtat az, hogy ezt maga is belátja az önirónikus pöckölésekkel. Az első megmutatta, hogy a két szereplő tud vicces lenni, de itt most kevés volt a nevetés a forgatókönyvben (vagy improvizálásban, nem tudom). Pedig tetszene, ha csinálnának belőle egy sokfilmes franchise-t, de csak ha meg tudják tölteni ötlettel és poénokkal. Ezzel ellentétben.

2014-09-08 21:46:20 AlexdeLarge (5) #2

Én moziban végig tudtam nevetni ezt a filmet, jól éreztem magam (talán a közepe ült egy kicsit le), de ami mindenképp dícsérendő, az a finoman odaszúrása Hollywoodnak.
Értem ezalatt a film vége utáni, "következő részek tartalmából" részt. Ha egy film sikeres, ha van ihlet ha nincs azt nyomni kell kifele a közönségnek (évente legalább egy részt) csak folyjon be a pénz. +az "észrevétlen" színészcsere is tetszetős görbe tükör.

2014-08-21 22:22:38 Jason13 (5) #1

Már a 21 Jump Street se volt piskóta, de még arra is rátesz egy lapáttal a második rész, ami ezzel nálam az év legjobb vígjátékává lépett elő!
Az első rész ugye egy sorozat sajátos moziverziója volt, amely leginkább a széria fő történetszálát tartotta meg, a komolyabb nyomozós krimi stílust pedig vígjátékra váltotta, ahol egyaránt keveredtek az intelligens poénok az alpári viccekkel.
A második rész is megmarad ezen a vonalon, viszont itt már nem csak a buddy cop mozik elé állítanak görbe tükröt a készítők, hanem már saját maguk elé is. Újra felhasználják az előzmény cselekményét, akciójeleneteit és poénjait, viszont ezeken végül csavarnak egyet és mielőtt elkezdenénk mérgelődni, hogy ezt már láttuk, már a hasunkat fogjuk a nevetéstől. Külön dicséretet érdemel a stáblista, ami először azt sejteti, hogy vége a rekeszizom-tornának és távozhatunk a vetítőteremből, erre belerobban az arcunkba egy szkeccs-film, ami már nyílt paródiája annak, hogy mivé nőheti ki magát ez a széria: egy újabb hollywoodi fejőstehénné, amit addig rugdosnak a producerek, amíg az utolsó centeket is kiköhögi magából. Elképesztően zseniálisak ezek a képsorok, de nagyon remélem, hogy azért a valóságban nem ez fog történni. Mégpedig azért, mert ez a két Jump Street mozi a mostani vígjátékok közül toronymagasan kiemelkedik.
Minden megvan bennük, ami egy szórakoztató komédiához szükséges: szimpatikus karakterek, remek hangulat és fantasztikus poénok.
A főszereplőket külön ki kell emelnem, igaz ők már az első részben nagyszerűen teljesítettek. Channing Tatum és Jonah Hill most is tökéletesen kiegészítik egymást, ahogy a filmben is elmondják, megvan köztük az a bizonyos "szikra". Na, nem félreérteni:)
A mellékszereplőkkel sincs baj és ahogy már az előzményben, itt is kapunk néhány cameo-t, ezekre se lehet panasz.
Mindent összevetve, nagyszerű kis mozi ez, ami azt is bizonyítja, léteznek még jó folytatások.
Ahogy már fentebb írtam, nálam ez az év vígjátéka!