Serbuan maut 2: Berandal (2014) ☆ 👁

(Gareth Evans (VI))

amerikai-indonéz akciófilm, krimi, thriller

4,0

2019-07-16 12:12:48 kilépett felhasználó (?) #62

The Night Comes for Us. Kicsit túl van tolva, "Látványos bunyok,kard,kések,kalapácsok,sok művér,alapsztori" viszont ezeknek megfelel és ez is Indonéz

előzmény: KicsiPeti (#61)

2019-07-16 10:23:36 KicsiPeti (4) #61

Ne már......ezt kellene folytatni,végre egy film ami megérdemelne egy harmadik részt,mindent folytatnak,ujragondolnak,,elözményt csinálnakneki,sokszor feleslegesen,egy jó tökös,bevállalós akciofilmet egy ekkora ziccert meg kihagynak. Ennek kell egy 3 rész,az biztos.

Nem tudtok ehhez hasonló jo kis bunyós filmet? Mostanában ki vagyok éhezve az ilyesmire...
Látványos bunyok,kard,kések,kalapácsok,sok művér,alapsztori....:))

2019-07-15 22:04:39 Ninety-Four (?) #60

Nem terveznek harmadikat. Evansnek volt rá ötlete, de aztán továbblépett a dolgon. (Cinemablend cikk)

előzmény: KicsiPeti (#59)

2019-07-15 21:14:06 KicsiPeti (4) #59

Ezerszer jobb mint az első rész,rég láttam ennyire jóakciofilmet,ugy kellett mint egy falat kenyér,a konyhai leszámolás.....magasságos úristen....

lesz harmadik rész???
tud róla valaki valamit?

2016-03-26 12:22:49 amic (4) #58

Kissé túl lett tolva, nálam nem volt(ak) a filmnek csúcspontja(i). Olyan érzés, mintha az összes jelenetet baromi emlékezetesre akarták volna csinálni, emiatt súlytalanná vált az egész.

Lentebb sokat beszélték a film hibáit nem kezdeném el újra de a számomra legzavaróbb dolgot csak leírnám ami végig kísérte a filmet. Mégpedig, hogy a piti utcai pornós-drogos gangnek komoly géppityu arzenálja volt, ezek után a fő maffia klánok emberei szinte csak botokkal és késekkel vonultak háborúba.

2015-11-07 09:31:41 gomez1000 (3) #57

Ha megnézzük a költségvetést, az első rész majdnem a négyszeresét hozta vissza, míg a második rész a ráfordított költségeknek alig több, mint felét. Ez is azt mutatja, hogy összességében a Berandal nem ütött akkorát, mint kellett volna. Bár kétségtelen, hogy valami maffia sztorit aláhúztak, de számomra túl sablonos, néhol unalmas, néhol pedig gyomorforgató. Arról nem is beszélve, hogy a katarzis hiányzik, ami az első részben megvolt.

2015-08-27 21:40:36 Szabó Dániel (5) #56

Kicsit 'I saw the devil' feelingje volt a sok áncenzorált brutalitással Főleg amikor a börtönben a rab szétszakította a biztiőr állkapcsát :D. Az utolsó párbaj talán a legjobb harcijelenet amit eddig vászonra vittek. Sok jelenetnél visszatekertem, hogy még egyszer megnézzem, annyira kemény volt :D

2015-05-08 09:23:44 Leo_Stotch (4) #55

Embertelen veretés volt..szerencsére nem is rövid...

2015-05-04 00:34:30 kwzatz (5) #54

Még nagyobb 5-ös, mint az első, tetszett, hogy végre azért valami történetet is próbáltak építeni köré. Látom, hogy van vita a plot gyengeségeiről, valóban vannak benne érdekes dolgok, de ebben a részben sem tudott zavarni. :)
Én ezen mosolyogtam amúgy, amikor belegondoltam:
A legrettegettebb helyi maffiózó Bangun család fejének és a családfő fiának a személyi testőre is tégla. Mekkora sikertörténet! :D

2015-03-29 17:31:35 flake (5) #53

Nekem csak most esett le, hogy Evans első filmjében a Merantau-ban Iko Uwais neve, ugyanaz volt, mint ebben a filmben az álneve: Yuda.

2015-03-23 09:04:55 Zsoca87 (3) #52

Nekem picit csalódás volt, túlságosan olyasmit vártam, mint az első rész (ahogy vadpingvin írta lejjebb: "csak változatosabb helyszínekkel, nagyobb szabású akciókkal"). Ráadásul túl hosszúnak is hatott, lehetett volna fél órával rövidebb érzésem szerint.

2014-09-04 23:20:03 Gasz András (3) #51

Már az első résznél is látszott, de itt még jobban szinte mindig, hogy nem rúgják, ütik meg az embereket, ugye a tipikus majdnem hozzád érek, de mégsem trükk, hogy ne sérüljön meg igazából senki.
Ez nagyon felidegesített egy a közelharcokra és akciókra épülő filmben.
No meg túl hosszú, de most már van valami sztori is legalább.

2014-09-03 15:26:15 Calavera (?) #50

a 4-esben a pengés csávó kezéből esik ki a penge, ezzel is mutatva hogy az elétereje elhagyta, kialudt a fénye, ergó, kampó :)

2014-09-03 15:22:56 Calavera (?) #49

előzmény: tristram (#46)

2014-09-03 15:22:40 Calavera (?) #48

az egy nem volt ennyire műanyag, mesterkélt, minden "élérehajtott"
sajnos ez a film, nagyon jól néz ki, remek kameramozgásokkal, karakterekkel, de sajnos annyira mélyen belementek a szerepbe, hogy nem tudtak kijönni. a terjesen steril, ám mégis ütött kopottnak beállított helyszínek, amiket látszik, hogy egy stúdióban építették fel, nagy gondot fordítva arra, hogy (pl az utcai jelenet) úgy tűnjön, az valóságos.
egyébként tetszett, sőt nagyon izgalmas volt, de azért a 8.2-t az IMDB nagyon sokallom, hogy bekerült a 250 legjobb film közé?túlzás!

2014-08-31 16:21:13 Xuja (5) #47

AZ első résszel ellentétben ez már ízig-vérig gengszterfilm, igaz sablonkarakterekkel és sztorival, de a kidolgozásra nem lehet panasz. Az akciók továbbra is lenyűgözőek, sőt, a megváltozott körítésnek hála jóval hatásosabbak is. És nem mellesleg: két és fél óra, és minden percnek súlya van.

2014-07-12 17:19:09 tristram (2) #46

Hiába emlegetnek sokan forradalmat, hiába a nagyon magas imdb pontszám, ez a film semmi formabontót nem tartalmaz, és tulajdonképpen az első részhez sem tesz túl sokat hozzá. Az első primitív volt és nyers, ez egyszerre volt előnye és hátránya, de legalább nem árult zsákbamacskát, a folytatás ráaggat a bugyuta és fárasztó akciófilmre egy borzasztóan kiszámítható maffiafilmes göncöt. Persze, az akció szcénák sok ötletet tartalmaznak, és nagyon hatásosak, de egy idő után baromi fárasztók is, dramaturgiailag meg semmivel sem innovatívabbak egy régi Van Damme vagy Seagal filmnél. Dicséretes, hogy mertek nagyot álmodni, hogy érezték, hogy az első rész minimál története kevés, sajnos ezzel a fifikásnak gondolt, valójában faék egyszerűségű sztorival sem sikerült meghaladni. Arról már nem is beszélve, hogy mivel ez 150 perces, az egész még sokkal idegesítőbb, még látványosabban semmitmondó. Szóval véleményem szerint nincs itt semmi látnivaló, ez a film sza-har.

2014-07-09 08:54:06 BonnyJohnny (5) #45

Pedig az tényleg szerencsétlen megoldás. :) (Ellentétben a bakikkal és szőrszálhasogatásokkal.:P)

2014-07-09 07:42:52 Ubul (4) #44

ahelyett hogy dógoznék :D

amúgy jah, ezért is írtam, hogy szőrszálhasogatások végül is, nem emiatt lenne rosszabb / jobb az értékelésem :)

még egy dolog eszembe jutott, az pedig a dupla sim-es telefon

először kiveszi a benne lévő kártyát, majd beleteszi azt, amelyiken a rendőrt / párját hívja...a vége fele, mikor a fürdőszobában ápolja a sebeit, akkor először felhívja a rendőrt, majd Eka hívja...persze erre is lehet a magyarázat, hogy időközben eszébe jutott, hogy két simes a telefon ,és beletette mindkettőt, ami mondjuk inkább felelőtlenség lenne részéről szintén :D (legalábbis úgy láttam szétszedéskor, hogy két simnek volt helye :), ha nem, akkor kicsivel nagyobb baki, de mint írtam, nem az ilyenek rontanak a filmélményen :)

amúgy nekem a pénztárcás "baki" kevésbé szúrt szemet, ha nem hívjátok fel a figyelmemet rá, lehet nem is érdekelt volna annyira :D

2014-07-09 07:38:34 BonnyJohnny (5) #43

De gyorsan reagáltál... :D
Na folytatom:
Az 1-esre az a magyarázat, amit írtál. A 2-es és a 4-es vágási hiba (a Gyűrűk ura is tele van ilyenekkel). A 3-as nekem is feltűnt... dehát film. :) Nem forgatókönyvi hiba, mint a pénztárca. Amit én is, mások is elismernek, hogy elég szerencsétlen megoldás.

2014-07-09 07:36:59 Ubul (4) #42

igen, az tiszta volt, hogy tudta, kicsoda Rama,de tartja a száját...de akkor jól sejtettem, hogy ő juttatta oda, thx...

2014-07-09 07:36:10 BonnyJohnny (5) #41

A fickó tudta, hogy rendőr. "Neki köszönhetett öt évet (a börtönben)."

2014-07-09 07:32:54 Ubul (4) #40

megnéztem újra,most eredeti nyelven (előtte 1 nappal meg az első részt, ideje volt frissíteni az emlékezetemet :D), felkúszott egy gyenge négyesre...de most kicsivel több szembetűnő bakival találkoztam, többek között a lentebb említetettekkel is, de kiegészítve néhánnyal:

1. Uco csak úgy rohangálhat a börtön konyhájában késsel? értem én hogy kiskirály a börtönben, de a legádázabb börtönben se flangál az ember késsel ... max annyit tudok elfogadni rá, hogy hát megvette az apja az őrséget is :)

2. Rama átvizsgálásakor minden ruhát levett, de az órát nem...azt épp miért nem, hisz elég sok filmben láthattunk már olyan megoldást, hogy az órába dugták a poloskát :) ... itt meg max Uco apja volt a felelőtlen :) (pedig nem ezt mutatta)

3. Érdekes volt látni a kinti börtön verekedésnél, hogy mikor megindultak az elején az emberek a késsel, mondhatni előre tartották a kezükben, nem is takargatták, de Uco emberei leszarták, csak Rama készült fel, amennyire tudott.

4. Végén, mikor Rama kinyírja a két pengés fickót, egy pengét fog a kezében, ami kiesik a végén a kezéből - mutatja is a kamera - majd hirtelen kameraváltás kicsit távolabb a hátára, és ott a penge a kezében :)

Persze ezek csak szőrszálhasogatások, de valószínűleg azért tűnt fel ennyire, mert volt idő arra, hogy az embernek feltűnjön :D, az első részben valószínűleg szintén van ennyi baki, csak ott nem ül le a cselekmény annyira, és nem is arra figyel az ember. Bár megjegyzem, én se azért néztem meg újra, mert a hibáit kerestem.

Egy dolog viszont nem tiszta

Rama, mikor a börtönben volt , és volt a beszélgetés a külsős emberekkel, ki volt a fickó aki oda ült az asztalához, aki azt mondta hogy neki köszönhet 5 évet, vagy valami hasonlót mondott, nem emlékszem már túlzottan?

2014-07-04 07:08:52 Ubul (4) #39

"(egyszerre mindig max ketten támadják meg főhősünket...),"

ez volt a másik szempont, hogy nem tudok 4est adni rá :/ sajnos nagyon sokszor látszott az egészből, hogy a háttérben csak ott állnak, és várnak (kivéve a börtönös jelenetnél, elején, de hát abból Rama jött ki rosszul végül :) )...jó,persze, biztos nehezebb lett volna az egészet 1-1 ből 1-10et csinálni, na meg látni se lehetett volna már nagyon semmit se :D de akkor meg maradtak volna az utolsó ~15 perc felállásnál, mikor a kalapcsásos csaj és a baseball ütős sráccal verekszik + utána lévő fickóval, stb...

Az első résznél is biztos voltak ilyenek, de nem emlékszem annyira szembetűnőnek. Az, hogy már Rama is nagyon át ment terminátorba, már kár is megjegyezni. Na de lehet megnézem újra ,csak normál hanggal, hátha változik a véleményem (csak bírjam ki újra a 2:30h-s játékidőt :D)

2014-07-04 07:02:17 Ubul (4) #38

" a kamera nem fordul el szégyellősen, de nem ám"

azért ezzel nem értek teljesen egyet, volt jópár jelenet, ahol elfordult a kamera :D (vagy valami vágott verziót néztem :D)

pont ezért is volt többek között még fura az egész, hogy a nagy bunyók közepette mutat mindent, de amikor lehet nem ártana még mutatnia is valamit, akkor meg elveszik. (pl csákányos jelenet, metrós kalapácsos jelenet az utolsó emberrel,stb...)

Persze ez már csak szőrszálhasogatás :) ... bár nem tudom, a korhatár besorolás mennyi - én már alapból 18at adtam volna - de azzal simán elérte volna, és hát lehet nem akarták ezt meglépni.

előzmény: Jason13 (#36)

2014-07-03 23:05:33 Rorschach (3) #37

Egy lépés előre, egy hátra. A sztori ugyan tisztességesebb, mint három éve (bár nem bírom a mob-filmeket, és szerintem az itteni sztori is ugyanolyan közhelyes, mint a többi, de legyen ez csak az én problémám), illetve a kamerakezelés is gyönyörű, meg a zeneszerzők is méltó utódai Mike Shinodának, de - és ez egy nagy de - a harcokban, úgy érzem, visszalépés történt.
Félreértés ne essék, mocskosul látványosak még mindig, s habár a tömeges eksön rákfenéje itt is kijön (egyszerre mindig max ketten támadják meg főhősünket...), nem az a baj, hanem az, hogy már teljesen elvesztette a realitását az egész. Az első részben is volt talán pár apró túlzás, de nem olyan nagy, mint itt. A késes és a kalapácsos akciók a legirreálisabbak, ami nem baj, csak azt hittem, arra mennek most is, mint a Redemptionben.
De nem, itt elvetik a sulykot, már-már az volt az érzésem, hogy itt az ultraviolence, amit Alex és jópofa barátai annyira vágytak negyven éve.

2014-07-03 19:38:51 Jason13 (5) #36

Gareth Evans 2011-ben szabadította a nézőkre a The Raid című erőszakorgiáját, ahol a történetet teljesen háttérbe szorították az elképesztően erőszakos és pörgős bunyójelenetek. Ennek ellenére (vagy pont emiatt) nagy siker lett a film, nem is kellett olyan sokáig várni a folytatásra. Már sokszor szót ejtettem a második részek aranyszabályáról, de most megint megteszem: legyen sokkal nagyobb, mint az előzmény. A Berandal követi is a "szentírást", viszont egész meglepő módon próbáltak többet letenni az asztalra a készítők. Mégpedig azért, mert elsősorban nem az akciók mennyiségére feküdtek rá, hanem a forgatókönyvre. Ebből aztán lehetett volna baj, például hogy két szék közé esik a produkció és a bunyók elsüllyednek a sablonos sztori mocsarában,de nem így lett.
Miután Rama élve kijutott az első rész mészárszékének helyt adó épületmonstrumból, eljuttatja az ott megszerzett bizonyítékokat a város legmegbízhatóbb rendőrének. A baj ott kezdődik, hogy a megvehetetlen kopó beépíti emberünket a maffiába, hogy ott folytassa munkáját téglaként. Így a kivételes harcművészeti tudással rendelkező Rama ismét a rossz fiúk gyűrűjében találja magát és ha ez még nem lenne elég, egy gengszterháború is épp ekkor veszi kezdetét, ahol hősünknek fontos szerep jut.
Igazából a történet nem találja fel újra a spanyol viaszt, egy szimpla "maffiába beépülős" sablon az egész, ennek ellenére mégis működik. Köszönhetően annak, hogy itt a karakterek nem arctalan, egymás életére törő agresszorok, hanem ügyesen felépített, érdekes figurák, akik érthető motivációkkal rendelkeznek. Így most hiába szorultak kissé háttérbe a zúzások, a cselekmény ennek ellenére nem ül le, sőt, a tempó igencsak pörgős. A feszültséget is remekül teremti meg a film a kimért, profi fényképezéssel és vágással.
És most értünk el oda, hogy az akciókról is szót ejtsek. Ez nem lesz könnyű, mivel ezekről tényleg csak szuperlatívuszokban lehet nyilatkozni. A harcok koreográfiája lélegzetelállító, a golyózáporok igazi hússzaggató mészárszékek és ehhez még sokat hozzáad a gyomorforgatóan naturalisztikus képi világ is. Ha valakit itt szitává lőnek, esetleg puszta kézzel marcangolnak szét, a kamera nem fordul el szégyellősen, de nem ám. Ehelyett megmutat nekünk mindet, ez pedig egyrészt sokkoló, másrészt az őrületes tempó miatt iszonyatos erővel pumpálja az ereinkbe az adrenalint.
Így a Berandal nem más, mint egy eposzi nagyságú gengsztersztori, egyszerű, de működőképes történettel, jól alakító színészekkel, erős atmoszférával és bombasztikus zúzásokkal. Ha nem is ez a "tökéletes akciófilm" megtestesülése, attól még ez áll a legközelebb hozzá.

2014-07-03 14:48:47 ryood (2) #35

természetesen nem.

2014-07-03 14:44:45 BonnyJohnny (5) #34

Az tényleg nem volt valami jó. De, ugye az nem a film hibája.

2014-07-03 14:36:43 ryood (2) #33

na az angol szinkron igen katasztrofalis..

előzmény: flake (#32)

2014-07-03 14:21:59 flake (5) #32

Biztos, hogy nem úgy kellet volna :) Én anno az első részből mutattam havernak jelenetet YouTube-on, és ott találkoztam az angol szinkronnal. Borzasztó volt, még a nyögéseket is "leszinkronizálták".

2014-07-03 12:22:38 Ubul (4) #31

ha az első részre 4-est adtam, erre csak hármast tudok...jó a film, nem mondom hogy gond lenne vele, kivéve amit többen is említettek, a játékidő lehetett volna kevesebb is, sokszor untam a filmet.

A jelenetek mind jól megvannak koreografálva,brutalitásban is sokkal több van benne mint az első részben (nekem mondjuk már túlzás volt, pedig nincs bajom az ilyen jellegű dolgokkal). De hiába ezek, ha az ember elunja magát a film közben...az utolsó fél óra viszont király volt, gondolkodok még a 4-esen.

na meg lehet nem angol hanggal kellett volna nézni :)

2014-07-02 21:35:49 ryood (2) #30

meg velem:) nagyon nem jött be, bár nem voltak magas elvárásaim az első rész után, de ez igazából alulmúlta azt..harmatgyengécske történet, néhol unalomba fulladván, néhol röhejesen prezentálva az erőszakpropagandát.

előzmény: yahooboi (#19)

2014-07-01 18:47:07 lizardking (4) #29

Ja, értem :) Egyébként a filmet újra fogom nézni, aztán meglátjuk.

2014-07-01 13:53:36 BonnyJohnny (5) #28

Ja, semmi. A "pfff" a mondat rámeső felére vonatkozott. Ezzel jeleztem, hogy az én körítésem kicsit spártaibb, mint gondoltam. :D

előzmény: lizardking (#27)

2014-07-01 13:22:49 lizardking (4) #27

(off)

Mi a baj a fehérorosszal (azon kívül, hogy bizonyos dolgok lehet, hogy nem tűnnek fel miatta :P ), vagy akár a vajaskenyér-tea kombóval film közben? :)

2014-07-01 13:06:25 Xuja (5) #26

IMDB 250!

2014-07-01 07:27:32 BonnyJohnny (5) #25

És ezek után sem érik az ötös? :D
Amúgy fehéroroszt film közben... pfff... és még magamat gondoltam ínyencnek a vajaskenyér-tea kombóval... :P

előzmény: lizardking (#24)

2014-06-30 23:51:55 lizardking (4) #24

Mondasz valamit... :) Jól van na, megittam pár fehéroroszt film közben :)

2014-06-30 23:36:31 Olórin (5) #23

2. Ne felejtsük el, hogy rendőr, szóval alapból ez lenne a dolga, függetlenül attól, hogy magánemberként mit akar:) Egyébként a családja is veszélyben forgott, azért is ment be a börtönbe, mert a felettese azt mondta, megvédi a szeretteit.

A poloska tényleg gáz volt - már akkor pislogtam, amikor elhelyezte, hogy ez most komoly-e.

előzmény: lizardking (#22)

2014-06-30 23:03:34 lizardking (4) #22

Semmiképpen sem a kötekedés a cél, csak mint már korábban írtam, egy 2 és fél órás filmnél, amiből kb nettó 75-90 perc a pergő akció, nagy hangsúly van a történeten, ezért ha van hiba benne, az feltűnő. Nincs kedvem másolni, pontokba szedem:

1. Ez nem is zavart különösebben, csak felmerült bennem a kérdés, ezen tényleg nem sok múlik.
2.Nem hiszem, hogy hülye kérdés, mert Ramának Bejo kellett, a főnökének meg Reza. Bár, Bangun üzleti kapcsolatban állt a japánokkal, akiknek ugye Reza dolgozott, úgyhogy ez még ok is. Ettől függetlenül Rama nem tudhatta előre, hogy Bejohoz is eljuthat, pedig őt elsősorban a testvére halála motiválta.
3. Ez is csak részletkérdés, a történet előrehaladásának szempontjából nem érdekes. Mondjuk, hogy elfogadom a magyarázatodat.
4. Ebben kivételesen egyetértettünk.
5. Ezt én néztem be, nyertél :)
6. Hm. Végül is látta, hogy Ucok mennyire ki van bukva, és megtorlást akar venni a japánokon. Igazad lehet, nem nagy rejtély.

Ok, így pár dolgot ki is húztam, ami igaz, az igaz. A lónak is négy lába van, mégsem birka :) Egyébként, mint az az osztályzatomon is látszik, a pár hiba és a hibáknak vélt dolgok ellenére is azt gondoltam, és gondolom, hogy ez egy jó film. Csak nekem kicsit hosszú. Egy rettenetes darálást vártam, ütős történettel - a kommentek, kritikák alapján - amiből a zúzás meg is volt, csak számomra nem kellő mennyiségben. De, soha rosszabbat.

2014-06-30 12:03:04 flake (5) #21

De jó, hogy leírtál mindent helyettem. Lusta dög vagyok már az ilyesmihez :D

Ami a poloskát illeti:

Annak később még volt szerepe, ami némileg feloldozza ezt az egész poloska dolgot, ugyanakkor tény, hogy ezt sokkal ügyesebben is megoldhatták volna.

2014-06-30 10:25:18 BonnyJohnny (5) #20

Egy dolgot nem számítva MINDEN általad kifogásolt dologra van értelmes válasz, ha nem a kötekedés a cél.

Hogyan gondolhatta Rama (meg a főnöke), hogy ha tolószékbe küldi egy politikus fiát, akkor majd pár hónap múlva kiszabadul a sittről?
Elvileg szabadult volna korábban, csak a politikus keresztbe tett. Gondolom úgy gondolták, hogy kivédik. De én nem vagyok meggyőződve, hogy Rama főnökét váratlanul érte a két év.

Egyáltalán miért Bangun fiának a bizalmába akart férkőzni, mikor a tesóját Bejo ölte meg, a korrupt fejes zsaru meg a japánoknak dolgozott?
Ez hülye kérdés. Oda férkőzött be, ahova volt lehetősége.

Eka honnan jött rá, hogy Rama is tégla?
Onnan, hogy ő is az volt. Felismerte ezt a "semmiből felbukkanó, beférkőző figura" álcát, és átlátott Raman... valljuk be, nem volt nehéz.

Egy méretes poloska a pénztárcában, amit csak napokkal később vesznek észre? Na, nem már. Az emberek - főleg egy maffiavezér fia - viszonylag gyakran szoktak készpénzzel foglalkozni.
Ez tényleg érdekes. Olyan nyilvánvaló baklövésnek tűnt a poloska, hogy biztos voltam benne, ebből még lesz valami izgalom, vagy lebukás. De nem. Mentségére legyen mondva, egy maffiavezér fia ritkán fizet személyesen, pláne apróval. Arra tényleg csak borravalókor nyúl. De ettől függetlenül hülyeség volt oda tenni.

Nem egészen értettem, hogy Bejo miért akarta, hogy Ucok bizonyításképpen ölje meg az egykori sittes embereit?
Bejo azt hazudta, hogy a japánok emberei. "Ajándék" volt, hogy az ellenfél embereit megölheti. Később ismerte fel a tetoválásról, hogy átverték.

Bangun honnan jött rá, hogy a fia tehet a családok közti öldöklésről.
Mert nem hülye. :P Ellenben ismeri a fiát. Kezdetől fogva tudja, hogy a fia keveri a szart, de nem gondolta volna, hogy ennyire hülye, hogy ekkora szart keverjen. De még miután rájött sem gondolta volna, hogy a fia még annál is hülyébb, és bedőlt Bejonak.

előzmény: lizardking (#15)

2014-06-29 20:03:00 yahooboi (?) #19

Akkor velem van a baj. :)

2014-06-29 14:59:21 tomside (5) #18

A kőkemény überfaszaság netovábbja.

2014-06-29 14:12:51 lizardking (4) #17

Én nem szeretek hibát találni egy filmben, nem azért nézem őket, hanem, hogy szórakozzak. Egyszerűen csak feltűntek. Egy olyan akciófilmben, ami nem veszi komolyan magát (pl. Expendables), vagy csak nem ilyen rideg hangulatú és drámai helyenként (pl. Homefront), mint a Raid 2, ott kevésbe szembeötlő, vagy csak nem annyira zavaró 1-1 buktató.

Egyébként mi az, ami felett elsiklottam?

előzmény: McCl@ne (#16)

2014-06-29 13:57:39 McCl@ne (5) #16

Nem ér senkit semmilyen támadás, de ahol nem siklottál el valami fölött, ott nekiálltál szőrszálhasogatni. Ha hibát szeretnél találni egy filmben, pontosan ez a módja, ahogy itt hozzáálltál.
A villanyoszlop és a kondenzcsík az Egri csillagokban baki volt. Itt meg minden rendben.

előzmény: lizardking (#15)

2014-06-29 13:53:00 lizardking (4) #15

Ok, a teljesség igénye nélkül:

Eka honnan jött rá, hogy Rama is tégla?
Bangun honnan jött rá, hogy a fia tehet a családok közti öldöklésről?

Most hirtelen ennyi. Mielőtt komoly támadás érne, elképzelhető, hogy elsiklottam valami felett, de biztos nem minden esetben.

előzmény: McCl@ne (#14)

2014-06-29 10:29:38 McCl@ne (5) #14

Ha már háromszor leírtad, megkérdezem: milyen bakikkal van tele a film? Hol vannak azok a komoly, élményt romboló lyukak a film forgatókönyvében, amik levontak az élményből?

előzmény: lizardking (#13)

2014-06-29 02:48:09 lizardking (4) #13

Jó volt, de a 2 és fél órás játékidő nem kellett volna. A sztori komolyabb lett, de rengeteg sebből vérzik, sok a hiba. Éppen ezért inkább elvesz a film értékéből, mert csak az idő megy vele. Ha már ennyit áldoztak a történetre, figyelhettek volna a bakikra, vagy akkor lett volna egy 30-45 perccel rövidebb. Nekem jobban bejön az első rész, mert ott pofonegyszerű a háttér, így nem is tudtak rajta mit elrontani, feszesebb tempó, több akció. Ellenben az akciójelenetek itt is valami eszméletlenül profik, nem tudom, hogy láttam-e már ennyire tökéletesen megkoreografált harcjeleneteket. A brutalitásról nem is beszélve. Ha nem lenne tele lyukakkal a forgatókönyv és kicsivel rövidebb lenne a film, simán menne az ötös. Így viszont meg kell nézzem még egyszer az első részt, mert az lehet hogy meg is érdemli.

2014-06-29 01:56:40 Lil Martin (5) #12

igen, igen, Bejo jeleneteinél főképp.

előzmény: Mikkey (#10)

2014-06-27 22:28:48 Singularity8 (4) #11

Jaaaaaa, többször is eszembe jutott közben. :)

előzmény: Mikkey (#10)

2014-06-27 22:11:02 Mikkey (4) #10

softosabb Only God Forgives útóérzés másnak is megvolt? :)

2014-06-27 19:00:23 Lil Martin (5) #9

áhá. az első filmben is ő volt a kedvencem, meg itt is nagyon jó volt. remélem a következőben ( ha lesz) is fog szerepet kapni.

előzmény: flake (#8)

2014-06-27 18:54:53 flake (5) #8

Nem jártam utána, de mivel Evans eddigi minden filmjében szerepelt, gondolom egyfajta rendezői kézjegy számára Yayan Ruhian. Egyébként is baromi jó abban a szerepben, még akkor is, ha nem szerepel túl sokat pont az ő jelenete számomra az egyik csúcspontja a filmnek. Nem hiszem, hogy kevés lett volna a képzett harcos :)

előzmény: Lil Martin (#7)

2014-06-27 18:34:52 Lil Martin (5) #7

egyébként Yayan Ruhian itteni Prakoso szerepe van valamilyen összefüggésben az előző rész Mad Dog-jával? vagy csak kevés volt a képzett harcos, és felkérték a második részben is egy abálós embert játszani?

2014-06-27 00:50:58 Lil Martin (5) #6

baszki, ezt még egyszer kétszer át kell hámoznom, annyira jó volt. ha valakinek harcjeleneteken kívül bejött, vagy akár azzal is, a New World című szintén ásziai filmet is tekintse meg, nem kimondottan ajánlom, de ribancjó. erről az alkotásról annyit, hogy ezt a gyerekeimnek én fogom ajánlani, ha lesznek annyi idősek, hogy megmutassam nekik. remélem filmtörténelem lesz. ötből nyolcas.

2014-06-22 18:53:43 flake (5) #5

Igen, valóban a forgatókönyv az, amiben a legtöbbet fejlődött Evans, de a rendezés is sokkal érettebb, kifinomultabb, és most nem csak az akció jelenetekre gondolok.

2014-06-22 18:17:07 Olórin (5) #4

Na igen, ilyen az, amikor veszik maguknak a fáradságot, és ténylegesen megírják a filmet, nem csak egymás után hányják az akciókat. Nem mintha valami világrengető sztorija lenne, de arra pont elég, hogy legyen súlya a hirignek.

2014-05-16 22:18:41 gomez1000 (3) #3

Nekem nem nyerte el a tetszésemet, 2 és fél órás játékidő túl hosszú, rengeteg dumával... Az első rész sokkal jobb, pörgősebb, és látványosabb volt.

2014-04-16 23:07:14 flake (5) #2

A hónap(!) legjobb híre!

előzmény: vadPINGvin (#1)

2014-04-16 22:54:18 vadPINGvin (5) #1

Úgy képzeltem olyan lesz mint az előző rész, csak változatosabb helyszínekkel, nagyobb szabású akciókkal, de Evans közben megtanult filmet is rendezni, nem csak akciót. Csodás kamera, tökéletes zeneválogatás, parádés díszletek, jobbnál jobb karakterek. Az akciójelenetekhez meg csak annyit, hogy John Woo fénykorában Tarantinoval karöltve talán el tudott volna képzelni valami hasonlót, de mindketten visszarettentek volna saját kegyetlenségüktől. :)

10/10 de úgy, hogy minden tizes akciófilmtől (nem volt sok) el kell venni egy-egy pontot ezek után.

ui.
Ha egyszer Chuck Norris, Hulk és egy bolygónyi Alien útját állja Rama barátunknak, úgy veri ki belőlük a sz@rt, hogy a végére biztosan megsajnáljátok az Alieneket is. :)

ui. 2
A kalapácsokról ezek után biztosan nem az Oldboy fog beugrani.