Guardians of the Galaxy (2014) ☆ 👁

A galaxis őrzői

(James Gunn)

amerikai akciófilm, kalandfilm, sci-fi

2020-01-11 21:44:12 betti (5) #97

Bírtam, másodszorra inkább mint elsőre. Bejottek a poénok és főleg az amikor saját magát (a hosiesseget, a magasztosba / és így majdnem giccsesbe/ forduló pillanatokat) figurazza ki, mint "na jó akkor most mind állunk". Nekem szokatlanok voltak a karakterek is, bevallom ; a kazirol zenét hallgató srác, a mindent szó szerint értő nagydarab, a fa...
És vhogy jó volt a ritmusa, vitt magával, tudtam röhögni, nézni az akciojeleneteket, stb.
Ebben a kategóriában nekem eddig szinte ez jött be legjobban.

2018-04-28 19:51:58 The Cortez (4) #96

Ez a Marvel egyik legtúltoltabb filmje, mivel itt aztán tényleg fullba nyomják a poénokat, a coolságot, na meg a látványos színkavalkádot. Eleve őrült az egész koncepció: beszélő, lövöldöző, arcoskodó mosómedve, meg 1 szintén dumáló faember a főbb szerepekben – nem is csoda, hogy a közönség és a kritikusok hatalmas nagy bukást jósoltak, ami szerencsére rohadtul nem valósult meg. A mozi nem hogy nem hulladék, hanem 1 teljesen igényes, szórakoztató, egyben érzelmes blockbuster, amelyben az Avengershez hasonlóan működik a csapatdinamika.
A stúdió űroperával keverte a szuperhős zsánert, ezzel erősen kitágítva univerzumának határait. A stílust tekintve adta magát a dolog, hogy ez az elborult agymenés, majd a Star Wars-filmek előtt akar tisztelegni. Így is lett, ráadásul a sztori rengeteg hasonlóságot mutat a IV. epizóddal, az A New Hope-pal. A történet egyébként jó messzire elrugaszkodik a Földtől (kivétel a nyitójelenet), és így a Bosszúállóktól is, ezért kevésbé érződik a művön az univerzumépítgetés. Mindezek után nem nehéz kitalálni, hogy a mozi főtémája a kozmosz.
A rendezés pörgős, a látvány meg a CGI-orgia színvonalas, mint ahogy a retro betétdalok is, amelyek sok lapáttal rádobnak az eleve laza hangulatra. A karakterek viccesek és szerethetőek, ám a főellenség, akinek megint csak király a design-ja, megint csak súlytalan lett.
Sokszor nézős, minden korosztálynak ajánlható, könnyed, gyakran önironikus, nyárias feelingű alkotás a Marvel 2. csapatfilmje.

2018-02-03 19:19:29 bambusz11 (5) #95

át kellett értékelnem

2018-01-13 15:42:40 Xuja (5) #94

Látványos, ritmusos, üresjáratok nélküli űrkaland ez, amelyet elsősorban az egyedi humora és a kiváló karakterábrázolása ad el. Az egyetlen negatívum az unalomig ismert tipikus bugyuta szuperhősös főgonoszos világmegmentősdi, de itt ezt is sikerült kellő öniróniával kellemessé tenni.

2017-06-19 22:04:43 energoman (5) #93

Végig szórakoztató. Páratlan a rengeteg apró vicces jelenet, és nem is a fő szál a pozitívum, hanem ezek az apróságok.

2017-04-30 23:17:08 Tenebra (3) #92

Ez az a film, amit már akkor láttam, mikor még meg sem néztem. :D

A világ amúgy jó lenne, csak a sztori egy kicsit sem bírt sem érdekelni, sem lekötni. A humora sem nagyon jött be, max. az utalások és a 80-as évek nosztalgia.

Mint ChrisAdamnél, nálam is a 2-es felé húzott a kezem. De végülis nem volt szar, csak középszar.

2015-09-01 20:12:09 pasztellkék (5) #91

A film megtekintése után gondolkodás nélkül ráadtam egy nagyon erős 4-est. Másnap viszont az első dolgom volt feljavítani 5-ösre. Ennek több oka is van. Először is az, hogy elképesztően jól szórakoztam rajta. Szerintem a rendező ügyesen megtalálta az egyensúlyt a vicces és a kissé komolyabb jelenetek között, így szép kis harmóniát tudott létrehozni rásegítve erre igazán jó zenékkel. Maximálisan vicces, szerintem nem is bírt volna el több komolyságot, pont így volt jó. Aztán meg üresjáratok sem voltak a filmben, végig lekötött, egy percig sem unatkoztam. Szereplők is kedvelhetőek és egyetértek a rendezővel abban, hogy Chris Pratt volt a tökéletes választás erre a szerepre. (Mondjuk aki látta már a Városfejlesztési osztályban az tudja mekkora arc.)

Tehát végül is ez egy ügyesen eltalált film azoknak, akik vevők az ilyen stílusú filmekre. Persze azt nem mondom, hogy hibátlan, de kategóriájában simán 5-ös. Annak személy szerint pedig külön örülök, hogy Chris Prattnek felívelőben van a karrierje.

2015-07-30 11:16:20 ChrisAdam (3) #90

Őszintén, ugyanígy voltunk haverommal. Felénél kikapcsoltuk, eltettük máskorra, ennek ellenére én leosztályoztam hármasra. Ha akkor továbbnézem, egészen biztosan kettest adtam volna rá, mert akkor nagy valószínűséggel egyáltalán nem lett volna ínyemre ez az akcióbomba, kifejezetten irritáltak a karakterek, helyszínek, emlékszem.
Most kicsit máshogy ugrottam neki, habár nem sok kedvem volt hozzá - öcsém nyavalygott (aki szomorúságomra két hete csak Marvel-filmeket csócsál...), hogy nézzük meg, hát leültem vele. A múltkorihoz képest kellemeset csalódtam, már az első fele is bejött, éreztem a ritmusát. A legnagyobb pozitívuma, hogy bizony rohadtul nem veszi magát komolyan, kivéve a vége kicsit sok, akkorra elfogynak a jó poénok. A többi Marvelnél az a bajom, hogy mindegyik olyan cseszettül komoly, miközben meg nagyon nem tud az lenni. Itt viszont az egész egy jó kis vígjáték, semmi haláli nincs benne, nem érezni a világmegváltó pátoszt, s habár van benne egy rahedli baromság, idegesítő dolog, mégis élvezhető, így meg is kapja a stabil közepest.

Ui.: megint csak a Star Wars szereposztását véltem felfedezni. Groot Chewie, Quill Luke, Mordály Han, Goroma (vagyki) Leia, az a tetovált ember nem tudom ki. Jar Jar. :D

2015-07-21 20:51:11 BalaKovesi (4) #89

Így újra nézve felmerült bennem egy kérdés: Peter Quill miért lepődik meg azon, hogy nem Terrai?

Ennél a filmnél is az a gond, hogy a gonosznak semmi jelleme nincs, a futószallagról lett hozva. Körülbelül csak annyit tudunk, hogy gonosz, Kree fanatikus, dühös a Xandariakra, és hogy annyira-de annyira szereti a meggylekvárt, hogy még az se zavarja, hogy tele van vele az egész arca. Valamint nekem Gamora jellemfejlődése túl gyorsnak tűnt.
Viszont ennél több hibát nem véltem felfedezni. A sztori jó, a viccek ütősek, a karakterek között működik a kémia. Szerintem ebben az a legnagyszerübb, hogy nekik nem kellett semmiféle külön felvezetés, és mégis sokkal kidolgozottabb, mélyebb karakterek, mint mondjuk Thor. Igaz, látvány nélkül nem érne annyit a film, dé még úgy is meg tudna állni a lábán. A zenék is találóak, nagyon jó hangulatot adnak a filmnek. Azóta is az Awesome Mix VOL. 1-et hallgatom. Ami nagyon meglepett, hogy még így sokadik megtekintésre is izgalmas, és tartogat meglepetéseket a Galaxis Őrzői.
Például eddig rá se jöttem, hogy Peter elrablóit az édesapja bérelte fel, hogy leszállítsák neki, miután anyja meghalt.

Összességében azoknak tudom ajánlani, akik szeretik az olyan marhaságokat, amik azért mégsem üresek, de azért viccesek. A Marvel fanoknak pedig egyenesen KÖTELEZŐ! Ez a James Gunn tud valamit. Remlélem szabad kezet kap, jöjjön hát a Guardians of the Galaxy VOL. 2!

Végértékelés: 9/10

2015-04-15 16:27:11 BalaKovesi (4) #88

Hát ezen nagyot szakadtam :D

2015-01-01 20:09:49 kwzatz (5) #87

Ha a többieknek nem is esett le, én nevettem ezen a kommenten. :D

2014-12-29 22:57:39 Xuja (5) #86

De pokoli vicces és szórakoztató agymenés! Lenyűgöző színes világ, lehengerlő akciók és drámai! pillanatok is akadnak ebben a kaotikus, de mégis egységes, egyszerre bugyuta és okos masszában. Bosszúállók vs Galaxisőrzők, mekkora lenne.

2014-12-29 16:04:36 Leo_Stotch (4) #85

Azért ha ezt a világot, arcokat összehozzák, mossák a Bosszúállókkal..lesz nagy kavar. Tán a harmadik Avengers-re eljutunk oda. Bár nem tudom elképzelni, hogy tud működni filmen, kezdi már túlnőni magát ez az egész. Thanos mondjuk nagy g*cinek néz ki..kell a power ellene.

Amúgy vicces, habkönnyű, piszok látványos röpködés.

2014-12-26 23:37:12 flake (5) #84

A csapat többi tagjának is hasonló gondolatai voltak, mikor Rocket Racoon feltette ezt a kérdést ;)

Bonny: Nem tudom, de Drax szerint ízletes :)

előzmény: acidphase (#83)

2014-12-26 22:27:53 acidphase (?) #83

??? ez egy komoly kérdés akart lenni? :o

2014-12-26 22:06:25 BonnyJohnny (5) #82

A: Egy kutya alkatú emlős.
B: Népszerű kalapalapanyag.
C: Mosó Masa fajának megnevezése.
D: Szuperhős South Parkban.

2014-12-26 21:56:01 flake (5) #81

Mi az a mosómedve?

2014-12-26 21:21:42 BonnyJohnny (5) #80

Hát, tulajdonképpen ez inkább űrfantasy, erős vígjáték (azon belül is erős önirónikus) beütéssel.

előzmény: ipartelep (#79)

2014-12-26 21:12:12 ipartelep (3) #79

Meg akartam nézni a filmet, mert szeretem a sci-fit. De ismeretlen filmek előtt szokásom, hogy olvasgatok róla egy s mást. Hátha nem érdemes megnézni. És mit olvasok? Beszélő mosómedve van benne? Akkor most már nem akarom megnézni ezt a filmet.

2014-12-20 18:03:08 Marla Singer (3) #78

Egyszerhasználatos kis marhaság, néhány jobb és rosszabb poénnal.
Az eleje viszont elég durva volt egy ilyen hangulatú filmhez, nem tudtam utána egyhamar feloldódni.

2014-12-14 22:19:37 kwzatz (5) #77

Most olvasom, hogy sokan Drax karakterét nem találták viccesnek... Nem értem. :D Szerintem kb. az összes Marvel-film összes karaktere közül rajta nevettem a legtöbbet. (nekem valahogy RD Jr Vasember szövegei sehol sincsenek ennek a metaforákat/hasonlatokat/gesztusokat nem értő, mindent szó szerint értelmező, a végletekig őszinte, egyenes, pusztító űrgorrilának a mondataihoz képest :D) Szinkronosan néztem ráadásul (az ilyen popcorn-moziknál annyira nem "igényeskedek"), de abszolút semmi gondom nem volt vele, Drax hangja és a magyar szöveg is különösen tetszett.

A film humora pont azért tetszett, mert a többi Marvel-filmben is jelenlévő "típuspoénokon" (amik nem a kedvenceim) túl van benne önironikus, árnyaltabb vagy csak szimplán groteszk, morbid is szép számmal. A látvány és az akció meg magáért beszél, méltatni sem kell.

2014-12-14 21:46:31 kwzatz (5) #76

Rövid értékelés: A galaxis őrzői >>>>> Bosszúállók.

2014-12-13 13:13:22 Raul (2) #75

A mosómedve jó volt...

2014-12-05 14:42:30 schankox (3) #74

Nem értem a felhajtást a film körül. Halál zavaros az eleje, erőltetett poénok jellemzik. Persze van egy-két telitalálat, de azért jót nem érdemel, zseniálisat meg pláne.

2014-11-30 12:02:42 Simpleton Larry (4) #73

Könnyű, agyeldobós látványfilm, s ennél többet várni tőle felesleges (bár én vártam volna, mert megint elkövettem a hibát, hogy engedtem a hype-nak). Még mindig beleesek a csapdába, hogy az efféle kikapcsolódástól is várok el jó forgatókönyvet és jól megírt és kibontott karaktereket, ha már ekkora a hype körülötte. De igazából nem lehet, mert öt főhős + egy-két ellenfél esetében nem juthat erre elégséges idő. Még a Bosszúállóknál is megelőzte a filmet főhősönként legalább egy film pusztán alapozásnak. De ha már erre nem szánható elegendő játékidő, legalább a párbeszédek lehetnének olyanok, hogy ne csak a tízévesnél fiatalabbak számára legyen szórakoztató (Drax fájdalmas volt, ahányszor csak megszólalt).
Túl kevés jutott Ronanból, túl kevés a nővérekből (Gamora motivációja még épp érthető volt, de érezhető kevésbé), és még Rocket-ből is jöhetett volna kicsit több, a szomorúbb oldaláról.

2014-11-30 10:08:13 Ubul (3) #72

barátnőmmel tegnap kezdtük el nézni, de a feléig se jutottunk el...de mondjuk biztos bennünk van a hiba, vagy csak rosszkor kezdtük el, és más állapotban jobban befogadtuk volna.

Na, majd legközelebb.

u.i. (csak azért írtam, mert jó látni, hogy nem mindenkinek tetszett annyira :D )

2014-11-30 01:38:37 ChrisAdam (3) #71

Nagyon nem győzött meg. Gyenge filmecske, ami egy csomó mindenben emlékeztet a 77-es Star Warsra (szereplők, cselekmény egyes elemei). Nem tetszett a sok szines világ, az indokolatlanul sok következetlenség. A humor jó volt benne, párszor elmosolyodtam.

2014-11-30 00:33:18 Gruden Gergo (3) #70

Aki nem értette a végét, annak ajánlanám a figyelmébe
link

2014-11-30 00:31:42 Gruden Gergo (3) #69

Ahogy azt már sokan leirták elöttem:
A látvány és a zene jó, de kb ennyi. Semmi újat nem tud mutatni. IMDB osztályozás pedig csak az elején magas, aztán megindul a lejtőn...

Az utolsó Howard a kacsás jelenet valóban jó volt, de valami olyanra számitottam, amitől kedvet kapnék a következő filmhez, nem pedig arra amit kaptam....

Véleményem szerint ezt a filmet is elpocsékolták és hamar feledésbe merül a neve.

2014-11-22 09:48:48 ifj. Ó. Posszum (3) #68

Rocketnak és Grootnak önálló filmet! A zene is működik! És ennyi... Na persze a látvány, a látvány...

2014-11-17 23:31:31 sasi89 (3) #67

Totál egyszer nézős film, nem értem mi ez a nagy hype körülötte, oké a látvány helyenként elég jó meg 1-2 zeneszám de ezzel kb. ki is fújt a produkció.

2014-11-16 01:27:16 onoff (2) #66

Iróniának álcázott, buta megagiccs. 5% humor, 95% klisé. Közel nézhetetlen.

2014-11-01 21:40:22 grofjardanhazy (2) #65

A 68. percben kapcsoltam ki, számomra teljességgel érdektelen. Valamikor majd nekirugaszkodom még egyszer.

2014-10-08 20:36:39 gomez1000 (3) #64

Elég lapos sztorija van...

2014-09-18 11:49:34 hirien (4) #63

A sok-sok pozitív vélemény után nehéz bármi negatívumot írni. Én 78-80%-ot tudok a filmnek adni, szóval számomra határozott "jó" lett.
Lehet hogy ebben közrejátszik, hogy nem szeretem az ennyire giccses űrben játszódó filmeket. Sok volt a szín, a díszlet, és úgy alapból az egész környezetet zsúfoltnak éreztem... de persze ennek ilyennek kell lennie, amt meg el kell fogadni.
A karaktereket nagyon jól eltalálták, végtelenül aranyos és egyedi volt mindenki, főleg a Rocket-Groot duo. Örülök hogy voltak olyan bátrak a filmkészítők, hogy betettek egy mosómedvét meg egy fát főhősnek. A színészválasztás nem okozott csalódást. Jó volt a csapat együtt, bár azért a Bosszúállók között szerintem még érdekesebb volt az összecsiszolódás, a viszonyrendszer.
A dialógusok igen szórakoztatóra és humorosra sikeredtek. Volt, hogy film közben eszembe jutott egy pár perccel azelőtti bezsólás, és hangosan nevetnem kellett, holott akkor éppen nem volt poén. De a jóból is megárt a sok. Sajnos, ha ritkán is, de kiérződött az erőltetettség.
A főgonosz, Thanos meg Ronan nem tetszett túlságosan. Thanos már a Bosszúállók végén sem volt szimpatikus, most meg, hogy egészalakosan is láthattuk, pláne nem. Egyáltalán nem volt emberi, nem kézzelfogható az egész jelenléte, nincs normális motivációja, csak egyszerűen gonosz és ölni és pusztítani akar. Lehet, velem van a baj, de imádom az erős ellenfelet, akitől tényleg kiráz a hideg. (pl. Joker, Voldemort, Magneto, Ultron) Nekik olyan összetett személyiségük, bonyolult "mit miért csinálok"-juk van. Ezzel ellentétben Ronanról meg Thanosról semmit sem tudunk.
A hangulat következik. Imádtam. Annyira frenetikusan jók voltak a zenék, annyira nem illettek oda, de mégis! Tökéletesen bemutatták, hogyan lehet befolyásolni pusztán a zenével a néző érzéseit. Rögtön az elején, amikor Peter átvág a baromi ijesztő és kietlen tájon hogy megszerezze a gömböt, egy haláli laza szám szól. Ettől az embernek eszébe sem jut, hogy a főszereplő netán életveszélyben van.
Azért drámából is kaptunk, ha nem is sokat, de ahhoz épp eleget hogy az elejét és a végét is megkönnyezzük. Nagyon szép és szomorú volt Groot film végi jelenete, és nagyon reméltem, hogy nem így fogják lezárni a filmet. Naná hogy nem, a post-credit scene gondoskodott róla hogy mindenki a cukiságtól olvadozva hagyja el a termet.

2014-09-02 23:32:53 peterd127 (5) #62

másodjára is élveztem:)

sőt, feliratosan sokkal jobb

2014-08-28 19:57:27 yesname (5) #61

A legjobb Marvel film. Sőt... Utóbbi jó pár év legjobb sci-fi mozija számomra.
Lenyűgöző látvány, hangulatos világ, érdekes, egyedi karakterek, nagyon jó humor (sokszor az egész IMAX szakadt a nevetéstől). Érzelmek, motivációk finoman és nem az arcba nyomva premier plánban.
Nem utolsósorban: végre egy old school, vérbeli sci-fi, ami valóban az is akar lenni és nem a konfliktuson, a drámán van a hangsúly: űrhajók, űrállomások, maga a sötét, csillagos űr, idegen lények és le nem ülő, pörgő szórakoztatás.
Manapság mindent sci-finek mernek nevezni azért, mert ma még nem elérhető technológia is van benne. Az nem sci-fi, ahol a science/fiction csupán hátterét adja a történetnek és azzal el is van felejtve.
Számomra a történetvezetés sem volt kaotikus. Végig tudtam követni a történéseket, szereplőket és folyamatos, összefüggő egész volt.

"Ja... Az nem kell. Csak ez a két dolog. A lábbal csak vicceltem..." :D:D:D

2014-08-26 23:41:37 Oscee (4) #60

Sajnos 4dx-ben láttam, ami, mint kiderült, eléggé rontja a filmélményt. Ahogy a 3D is. Meg a szinkron is...

No de így is jó volt, talán egy 2D, eredeti hangos újranézést megérdemel alkalomadtán. Azért kevésbé volt vicces, mint vártam.

2014-08-26 18:39:40 Danika256 (5) #59

Nem vagyok egy nagy Marvel rajongó és szuperhősöket sem nagyon komálom, de erre a filmre elmentem, a kritikák olvasása és némi unszolás után.
Meg kell mondjam hatalmasat csalódtam, de pozitívan!
A látvány szuper, a konvertált 3D sem rossz és ami a legfontosabb a karakterek meg tudják fogni az embert egytől-egyig. Miután beindul a film, végig lehet izgulni a szereplők sorsáért.
Az utolsó csatában a végső jelenetek nagyon ott vannak!
Szerethető figurák, izgalmas sztori, élvezhető nem erőltetett humor, jól eltalált befejezés alkotja a kerek egészet.
Nagy élmény és kitűnő szórakozás volt, ezért jár az 5 pont!

Ha a Marvel így folytatja még a végén szereznek egy új rajongót! :) Várom a folytatást!

2014-08-26 07:34:22 BonnyJohnny (5) #58

Pedig ő is Marvel figura, csak nem szuperhős. :)

előzmény: Zsoca87 (#57)

2014-08-25 22:57:53 Zsoca87 (5) #57

Egy film, ami maradéktalanul eléri, amit a készítői célul tűztek ki elé. Közben nekem is megadta 95%-ban, amit vártam tőle. :)

A credits utáni jelenet meglepett. :D

2014-08-21 12:46:38 gerbence (4) #56

Oké, Loki az Avengersre egy szórakoztató ellenféllé vált, de a Thorban még számomra ő sem volt igazán jó.
És ha őt leszámítjuk, akkor mik is maradnak? Vörös koponya, az egy vicc; a Vasember filmek gonoszai mind jelentéktelenek, talán csak a Mandarin volt emlékezetes, na de ott meg ugye nem róla van szó, ha még a Pókember-filmeket is ide vesszük, még hosszabb a gáz ellenségek listája. Talán eddig csak Hulk kapott vele egyenrangú ellenfelet, de ott meg csak egy másik pankrátort kellett bedobni a ringbe.
Tartom, hogy a Marvel-filmek gyengeségei továbbra is a "gonoszok". Remélem, Thanos javít majd a statisztikán, egyelőre finoman vezetik fel.

És igen, bár én imádom nézni ezeket a várospusztulós finálékat, de kezdésnek valóban elég lett volna egy emberléptékűbb tét. Na de hát nem licitálhatják alul magukat, és az Őrzőknél ugye tök új karaktereket kellett bevezetni a piacra, muszáj volt nagyot gurítani. Csak kicsit félek, hogy az egyelőre jó irányba fejlődő Marvel-világot önmaga nagyzolása fogja maga alá temetni idővel. Bár végülis a Vasember 3 is visszavett kicsit az Avengers után.

2014-08-21 12:33:47 gerbence (4) #55

Igen, Whedon még a másik, aki eszünkbe juthat, már csak azért is, mert ez a film tulajdonképpen az Avengers újra, csak nagyobb fantáziával/szabadsággal, hiszen nem 'Földhöz ragadt'.
Még a legtöbb szereplő is behelyettesíthető:
Starlord-Vasember (egy csipetnyi Amerika kapitánnyal a végére), Groot-Hulk, Drax-Thor, Gamora-Fekete özvegy, Rocket pedig Vasember humora genyóbban, de legalábbis erős hasonlóságok vannak. A séma pedig totál ugyanaz.
Ami nem baj, mert szórakoztató volt most is, és jól állt neki, hogy minimálisan sem akart komolykodni.

2014-08-21 10:03:55 BonnyJohnny (5) #54

gerbence véleményének annyi alapja van, hogy igen, csak Lokit tudja felmutatni a széria főellenségek szintjén. Nem véletlen, hogy ő az egyetlen főellenség, aki egynél többször szerepel... számszerint háromszor az első nyolc filmben. (Ha első felbukkanásától számítjuk, akkor minden második filmben ő volt a főellenség.) Sir Ben Kingsley féle Mandarin lehetett volna még... de nem lett. Thanosnál meg van egy olyan érzésem, nagyobb lesz a füstje, mint a lángja. (Ne legyen igazam!)

2014-08-21 09:40:03 McCl@ne (4) #53

Igen, viszont úgy éreztem, hogy ezt leszámítva nagyjából a szinkront írták le, ami remélem a blu-ray-re megváltozik, különben kénytelen leszek angol felirattal nézni. Volt valami Jackson Pollock-os poén is, amiből semmi nem maradt, meg közben azért többet is észrevettem.
Plusz a végén
egyértelműen jobb az utolsó beszólás "bich"-e, mint a magyarban a "féreg", tudod, amikor Ronant kinyírják! Valahogy találóbb, egy "ribanc" elfért volna, az olyan starlordos :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#52)

2014-08-21 09:17:42 Zalaba Ferenc (4) #52

(már 2-szer láttam moziban, angolul sokkal jobb!)

Igen, nagyon jó volt angolul is, viszont Nova Prime "Prick!"-es beszólását a szinkron sokkal jobban eltalálta, mint a felirat. Történetesen a feliratba írt "Rohadék!" egyáltalán nem voltt vicces a szinkron "Köcsög!"-jével szemben. Tudom, nem a feliratot dícsérted, hanem az angol szöveget, ezt csak megjegyeztem. :)

2014-08-21 08:51:23 McCl@ne (4) #51

"A főellensg - mint mindig ezekben a filmekben - gyengécske"
Loki?
"Szerintem amúgy ezt is J.J. Abrams rendezte"
Vagy egy másik rendező, aki képes "humort, a dinamikát, a színeket, a futurisztikus lepukkantságot, na meg a lance flare-t" pakolni a filmjébe. Mert a 2. Star Trek film nem érte el pl. ezt a szintet, Abrams ide vagy oda.
"Vicces, izgalmas, látványos, dögös, könnyed, önironikus - mi kell még??!"
Normális történet egy kis mértéktartással (jól állt volna ennek a filmnek elsőre egy kicsit kisebb tét, mondjuk egy bosszúsztori galaxisrombolás helyett), a klisék elhagyása (chick-fight 2014-ben? komolyan?)... Más tényleg minden rendben volt (már 2-szer láttam moziban, angolul sokkal jobb!)

előzmény: gerbence (#49)

2014-08-21 07:38:34 BonnyJohnny (5) #50

Rendezni esetleg, de J.J. Abrams álmában sem ír ilyen humoros forgatókönyvet. Szóval a humort vegyük ki a felsorolásból. A mondat többi része pedig inkább emlékeztet Whedonra. A hosszú snittek, liftező kameramozgás, és a lance flare ízléses (nem túlzó!) használata nem jellemzőek J.J. Abramsre. Amúgy nincs bajom Abramsel. Jó kezekben van a Star Wars (bár szerintem lehetne jobban, de ez már szubjektív), ha jó forgatókönyvet tesznek a keze alá.

előzmény: gerbence (#49)

2014-08-21 05:04:46 gerbence (4) #49

Az eddig legjobb Marvel-film. Ezt a csapatot kellene összehozni Hulkkal (Starlord a sisakjával tiszta Vasember, tehát az pipa), és megszülethetne az ultimate Marvel kaland. A főellensg - mint mindig ezekben a filmekben - gyengécske, de sosem róla szólnak ezek a sztorik, csak amolyan megugrandó lécek a főhőseinknek: ebben a filmben azonban minden működik önmagában is, sőt, legitimál egy csomó olyan elemet, amit a többi filmben idegennek, az alapvetően földi univerzumról "lelógónak" éreztem (Thanos, Chi'turik, más világok, stb.).
Szerintem amúgy ezt is J.J. Abrams rendezte, csak álnéven (nézzétek a humort, a dinamikát, a színeket, a futurisztikus lepukkantságot, na meg a lance flare-t), mindenesetre számomra megszületett a megfelelő Star Wars - Indiana Jones crossover.
Vicces, izgalmas, látványos, dögös, könnyed, önironikus - mi kell még??!

2014-08-20 18:17:49 Denice (4) #48

Jó volt, jó volt, de én nem érzem azt a katarzist, mint mások...:)
A sok poénnal úgy voltam, hogy voltak ütősek, mások kicsit erőltetettek voltak. A szinkron annyira nem nyerte el a tetszésem, pl. Zoe hangját utáltam, meg ez a sok "haverozás" annyira mű... Eredeti hanggal lehet, hogy 5-öst adnék, ki tudja. A kék csaj pedig baromira irritáló volt!
Persze azért érdemes volt megnézni, de szerintem messze nem a legjobb Marvel film :)

2014-08-20 11:36:49 largo (3) #47

Saját véleményem:
amit a Bosszúállók jól meg tudott csinálni, az eltérő karakterek csapatban történő viszonyrendszere, ezalatt részben a humort, az eltalált egysorosokat értem, az ebben filmben tartalmilag benne van ugyan, de számomra olcsó és egyszerű. A cselekmény a felszín alatt nehezen követhető, 15-20 nézőre öntött fantázianév, erőviszonyok és motivációk tömkelege mind az első 15-20 percben. Ezek fölött pedig botegyszerű, gyakorta butuska, "vagizós" párbeszédek. Ha a jelenetek többségét a civilbe öltözött próbafelvételen látom, nem éreztem volna többet ebben, mint egy improvizáció, ami akár jó is lehet majd, de semmi különös. Sok az amúgy is egyszerű poén túlhúzása, pl. amikor Mordály megmagyarázza Groot milyenségét, Starlord "van egy tervem" akárhányszáz-százalékban készen jelenete, a végén mind állunk és csak állunk, stb.
Összességében a meglepőt és a váratlant hiányoltam belőle.

2014-08-20 02:09:57 slozi (3) #46

Én is amolyan majdnem-filmeknek látom a Marvel filmjeit, mert azzal együtt, hogy általában elfelejtik/nem tudják/nincs igényük normálisan megírni őket, mindig van legalább egy dolog, amit kifejezetten jól csinálnak. Elég, ha átfutom az itt fent sorakozó címeket; legtöbbször a főgonosz zavaros és/vagy sablonos motivációja (hogy az Avengersben maga Loki se tudja mit miért csinál, az tuti, de józan paraszt logika szerint a Vasember 3 Guy Pierce se hiszem, hogy komolyan gondolhatja, amit pedig tök komolyan gondol a filmben), meg az egykaptafa cselekmény simán hazavághatná ezeket a filmeket, de nem, mert ugyanakkor ott van a Vasember első részében a főhős születésének klasszikus narratívával megvalósított, baromi ügyes bemutatása, az Avengers kifogástalanul működő csapatdinamikája, a Vasember 3-nak az a váratlanul pimasz húzása, vagy a Kapitány 2 enyhén paranoid hangulata. Nekem A galaxis őrzői is ugyanezt a felemás élményt nyújtotta. Egyfelől vacaknak éreztem: nem láttam mást, mint viccesnek szánt, jófejkedő hősöket ide-oda csapódni egy már megint baromi sablonos, de a tőlem tök távol álló karakterek miatt még a szokásosnál is unalmasabb cselekményben. Aztán viszont rá kellett jönnöm, hogy basszus, ez a film akár egyetlen jelenettel képes közegbe hozni a karaktereit, és úgy lopja fél perc alatt a közelembe őket, hogy észre se veszem. Komolyan mondom, a végére bírtam Groot-ot, de még Rocket-ot is, pedig az elején még a pokol legmélyére kívántam őket. Kurva Marvel... Ha lenyűgözniük csak ritkán sikerül is, azért kétségtelen, hogy tudnak valamit.

előzmény: SoZi (#45)

2014-08-19 19:56:32 SoZi (4) #45

Óránként változik nálam 3as és 4es között, de most épp max 4-es alá lehet.

A négy főszereplő zseniális az biztos! Főleg Drax-en szakadtam, nagy anti-szinkronos vagyok, de az ő szinkronja hatalmas! (A többi nekem most sem meggyőző) Nagyon jó ez a humoros stílus, nem véresen komoly, mégis van tétje a dolgoknak. Sokszor a Karib tenger kalózai ugrott be, nagyon örültem is neki, mert az nagy kedvenc.
Hangulat és design szintén ötös!

De a Marvel filmekkel van valami... mindig van egy banánhéj. Amikor már minden fasza, csomó dolog a legapróbb igényességgel ki van dolgozva (legyen az látvány, sztori, karakterek, képek, bármi), akkor mindig, de mindig van valami, amit pofátlanul elhanyagolnak, otrombán kilóg a szépen összerakott koncepcióból és kis híján hazavágja az egészet. Ezúttal a gonoszok olyanok, mintha egy húszperces rajzfilmsorozat epizódjából húzták volna elő őket. Ronan karaktere bődületesen rossz, pedig a designja király és Lee Pace-t is bírom.
Aztán valahogy sztori fronton sem áll össze a dolog. Sokszor volt olyan érzésem, hogy valami csak azért került bele, mert "kéne ide egy ilyen is". Kipipálják, hogy ez is megvolt, oszt mehetünk tovább. Plusz az első harmadban csak kapkodtam a fejem a sok új idegen név és helyszín miatt.

Évek óta várok egy jó Star Wars pótlékra, de kicsit elkésett. 3-4-5 éve nagyon kellett volna ez a film, én is sokkal lelkesebb lettem volna (mert ezt a filmet szokni kell a beavatatlanoknak az biztos), de ezt az egy évet az ep.VII-ig már fél lábbal is...

2014-08-19 15:33:18 BonnyJohnny (5) #44

Thanos a harmadik Infiniti Stone-ra vadászik.

előzmény: Xuja (#43)

2014-08-19 15:09:54 Xuja (5) #43

Valaki leírná, hogy ez hol kapcsolódik az Avengers-hez és a többi Marvel filmhez? :)

2014-08-19 14:05:03 hogen (5) #42

Még soha nem adtam MARVEL filmre zseniált pedig képregényfan vagyok ....de mindentől eltekintve ez megérdemli....nagyon jól éreztem magam a vetítésen....PONT

2014-08-18 22:54:51 McCl@ne (4) #41

Csordultig van poénokkal a film, nem értem, hogy miről beszéltek. A Marvel messze legviccesebb szuperhősfilmje.

2014-08-18 21:14:09 henisz (3) #40

Nekem sem tetszett annyira, pont ezért amit HejjaX is írt. A poénok hiánya az nagyon hazavágta a filmet :( az eleje jól kezdődik ahogy Űrlord a gyíkszerű lényekbe énekel, de aztán ez a bohókás hangulat eltűnik... :( Látványra nagyon ott van, de a történet mellé nagyon gyenge.

2014-08-18 13:41:27 HejjaX (3) #39

Volt ott szöveg is erre a "csak az nevet rajta, aki elég intelligens" dumára, csak aztán kitöröltem inkább...

előzmény: KaeL (#37)

2014-08-18 11:50:28 goromba (5) #38

Nem, szinkronosan néztem, 3D-ben, szombaton 5-kor.

2014-08-18 10:03:03 KaeL (5) #37

Bennem is pont ez fogalmazódott meg, hogy egyszerűen nem akarok belekötni :)

előzmény: HejjaX (#20850)

2014-08-18 07:26:31 BonnyJohnny (5) #36

Ha feliratosan nézted, akkor azért. De, ha nem, akkor sem hiszem, hogy Stallone nyugdíjasklubja vinné el a nézőket, mivel elég nagy érdektelenség kíséri.

előzmény: goromba (#35)

2014-08-18 07:14:06 goromba (5) #35

Marha jó film.Karakterek, történet, látvány, minden rendben van.
Jól van, persze, lehet kritizálni, hogy nehogy már mosómedve, meg fa, meg zöld, meg lila, meg izé, de valahogy annyira összeáll az egész, hogy egyszerűen nem akarok belekötni.
Számomra teljesen egyértelműen a Marvel eddigi legjobbja.
És rohadtul nem értem, miért voltunk olyan kevesen a moziban.
Gondolom a többség inkább az Expendables 3-ra vár:)

2014-08-17 23:49:51 tomside (4) #34

Nagyon élvezetes film. Jó arányérzékkel vegyíti a hétköznapibb humort, és azt, amihez egy kicsi intelligencia is kell, hogy végül mindenki megtalálja benne a neki valót. Szerethető a banda, szerethető a sztori, szerethető a film. Sajnos azonban - habár már magam sem a legfiatalabb korosztályt képviselem - nekem nem voltak eléggé emblematikusak a retro zenék, még azzal együtt sem, hogy kb. közepesek az ismereteim ebben a zenei osztályban.

Összegezvén azt találom leginkább a filmre igaznak, hogy ez intelligensen populáris, és ez ebben a műfajban bőven elég az üdvözüléshez.

Erre csak egy eklatáns példa, a Starlord elnevezés eredete. (Féltem, hogy befordítják majd Űrúrnak...)
Ugyanis amikor legelőször találkozunk vele, meglehetősen ironikusan hat, olyan, mintha csak lejáratná ez a név a gazdáját, de ahogy a film végén - intelligensen - előkerül egy 20 éves levélből, összeáll a kép, hogy ezt a nevet nem egy nagymenő figura találta ki imidzsépítés céljából, hanem egy megtört lelkű kiskölyök így emlékszik, a nevével az anyjára, aki így szólította. És akkor - ugyancsak intelligensen - itt kerekedik ki a sztori, ezt a nevet - szinte biztosra vehetjük - az apjától kapta a fiú, aki már tisztában volt azzal, hogy a nevezettnek sajátjaihoz képest kivételes, a galaxist meghatározó tudása/ereje/hatalma lesz. Gyönyörűen kerek.

2014-08-17 23:14:38 kobretti88 (?) #33

A nyár legszórakoztatóbb blockbustere. A látvány, humor, akció tökéletes egyvelege. Vannak hibái, de annyira jól lett összerakva hogy ezek nem tudnak zavarni. A főszereplő négyes nagyon jó, akik közöl a mosómedve lopta el a show-t számomra. A film soundtrack-je is kiváló.

Szinkron: Nem zavaró, de mindenképpen látnom kell majd angolul is. A Mordály név azonban továbbra is gáz szerintem. Zoe Saldana szinkronja is megszokható volt.

2014-08-17 21:41:22 Gasz András (3) #32

Én táborba voltam, de a jövő héten meg fogom nézni szerintem. Jókat hallani róla!

2014-08-17 19:52:39 peterd127 (5) #31

HejjaX
nálunk a teremben végig mindenki szakadt a röhögéstől, még ha nem is értettek szerintem minden poént

gondolom ezt is közönség válogatja

2014-08-17 19:20:47 BonnyJohnny (5) #30

Az utolsó jelenet jól tükrözi az egész film humorát. Váratlan, odanemillő, mégis fergeteges. De csak azok számára, akik dekódolni tudják. Például akik nem ismerik azt a bizonyos italozgató illetőt, nem értik.

előzmény: VVega (#29)

2014-08-17 18:37:20 VVega (5) #29

Hasonló eset történt a végén, azon mosolyogtam egy nagyot, hogy egy csapat 7-8 éves srác is kivárta a bónusz jelenetet, aztán felháborodva mentek kifelé, hogy "arra vártunk ennyi, hogy valami madár zöld lét kortyolgasson?!"

előzmény: flake (#28)

2014-08-17 18:27:29 flake (5) #28

I am Groot :)

Amúgy, igen az ott Howard, a kacsa :) Nem mellesleg talán akkor röhögtem a legnagyobbat, amikor valaki a moziban, aki szintén megvárta a plusz jelenetet, tett egy ilyen kijelentést: Biztos az lesz a következő rész FŐGONOSZA :D

előzmény: Lil Martin (#20)

2014-08-17 16:17:57 Jason13 (4) #27

A MARVEL-recept tökéletes tálalása!
A galaxis őrzői elképesztően jó arányérzékkel gyúrja egybe a stúdióra jellemző mozzanatokat. Azonnal itt a sztori, ami szokás szerint felvonultat egy óriási erővel rendelkező tárgyat és egy nagyon gonosz főellenséget, akinek az a legfőbb vágya, hogy elpusztítsa az univerzumot. Viszont a legnagyobb erénye az a mozinak, ahogy a humort, az akciót és némi kevés drámát összekeveri. Ebből a keverékből pedig egy remekül működő agyatlan látványosság lett, ahol a főszereplő karakterek zseniálisak! Külön-külön is működőképesek lennének, de csapatba verődve még jobbak!
Viszont hiába a sok pozitívum, negatívumok is akadnak. A sztori hiába működőképes, valami kevés újdonságot már kitalálhatnának a szkript írók, hiszen ezt a felállást már rengeteg más MARVEL-mozi előtte. De a legnagyobb baj a mellékszereplők kihasználatlansága. Hiába van itt Glenn Close, Benicio Del Toro és John C. Reilly, sajnos nagyon kevés szerepet kaptak. A rossz oldalon tevékenykedő Lee Pace, Karen Gillan és Djimon Hounsou is hasonlóan jártak, mint a fentebb felsorolt színészek, annyi különbséggel, hogy az ő játékuk a temérdek smink alatt még el is veszik. Kár értük.
Azért megijedni nem kell, ezek a kisebb-nagyobb szépséghibák nem rontják el nagyon az összképet. Így hát a Galaxis őrzői egy pazar szuperhősmozi, amely igencsak magas szórakoztató-faktorral rendelkezik, köszönhetően a pörgős cselekményének, jól megírt főszereplő karaktereinek, a látványos akciójeleneteinek és a remek hangulatfokozóként működő zenei aláfestésének.
Nem lesz ebből klasszikus, de legalább csont nélkül hozza azt, amit vállal. Manapság már ennek is örülni kell.

2014-08-17 15:24:12 HejjaX (3) #26

Igen, most hirtelen az jutott eszembe második példaként, de volt ilyenből bőven :) (Glenn Close "Köcsög"-e legalább váratlanul vicces volt.)
Elfogadom, amit mondasz, bár nem értek vele egyet. Inkább irigyellek, hogy ennyire élvezted :)

2014-08-17 15:21:09 BonnyJohnny (5) #25

Hát, először is mert eredeti. Másodszor, mert a viszonylag sblonos helyzetbe helyezi ezt az egyáltalán nem sablonos reakciót, ami hangulatilag is elüt a várttól. Mielőtt kérdeznéd, a "remek, most mind a négyen állunk" is ugyanezért. De szerintem felesleges végigmenni minden idézeten. Mivel mindet megtudnám magyarázni, hogy miért vicces, de neked akkor se lenne az.

előzmény: HejjaX (#24)

2014-08-17 15:18:07 HejjaX (3) #24

Oké, ízlések és pofonok, előbbiről felesleges vitatkozni. Na de hogy a "miattatok rugdosom ezt a füvet" és hasonló szintű beszólások miért viccesek 8 év felett (no offense), azt nem tudom megérteni :)

2014-08-17 08:18:33 BonnyJohnny (5) #23

Érdekes. Én 2D feliratos vetítésen voltam, ahol viszonylag kevesen voltunk (nyilván mind a 2D, de még inkább a felirat szűri a tömeget), de azok szerintem hozzám hasonló ízlésű emberek voltak, és megnyugtatott, hogy velem együtt végig röhögték a filmet. Igaz, a barátom és én még kicsit többet is nevettünk, mert néha egymásnak is toltuk a hülye megjegyzéseket... de lényegesen kevesebbet, mint máskor, mert ez a film saját magán belül lecsapja azokat a hülye fordulatokat, amit mi hozzá szoktunk tenni. Ez a film nagyon betalált nekünk. Szerintem eddig az év legjobb filmje. Na mondjuk az is igaz, hogy ez az év eddig nem sok mindent produkált. És bár sokan szidják a képregényfilmeket, de szerintem az év öt legjobb filmjéből három képregényfilm volt.

előzmény: HejjaX (#21)

2014-08-17 05:50:47 McCl@ne (4) #22

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy ha ugyanezt a moziközönséget átülteted a 21/22 Jump Streetre, azon egyenesen elalszanak, viszont a Másnaposok akármennyit végignyerítették volna.
Ezzel együtt az imdb TOP 250-ben sincs semmi keresnivalója a filmnek, de ez egy másik történet :)

előzmény: HejjaX (#21)

2014-08-17 01:46:20 HejjaX (3) #21

Nem értem. Középszerű sztori, épphogy rendben lévő karakterek és kínos, gyerekes humor. Senki nem nevetett a teremben, kivéve egy mellettem ülő csajt, aki kétszer nyerített fel, valamint többször ásított. Oké, a zene és a látvány rendben volt, de ez édeskevés. Egyszerűen nem értem ezt az általános elélvezést a filmtől. Imdb 41. hely az all time listán? Most komolyan. Nem állítom, hogy rossz volt (na jó, a humora elég rossz volt), de amúgy semmi különös vagy eredeti. Franc se érti ezt.

2014-08-16 23:28:44 Lil Martin (5) #20

ja, hát hogy akkor most ki győzött a végén? a fa túlélte? miért volt kantáros naciban a végén a rágcsáló? hogy most akkor a zöld csaj az Űrlord apja? na, a kacsára voltam kíváncsi, de már kaptam segítséget :)

előzmény: flake (#19)

2014-08-16 18:48:16 flake (5) #19

Pontosítasz? :D

előzmény: Lil Martin (#18)

2014-08-16 17:47:18 Lil Martin (5) #18

én nem értettem a végét. megmagyarázza valaki? :( :D

2014-08-16 17:45:03 VVega (5) #17

Nyár filmje. Tökös, szórakoztató, humoros és minden képkockájára élmény ránézni, annyira gyönyörű (a látványvilág, a maszkok, Zoe Saldana segge, stb). Ami viszont a legjobb az egészben, az az öt karakter közti kémia és hogy teljesen egyenrangúak a főhősök. A stáblista utáni jelenet pedig teljesen őrült, bár valószínűleg zömében az idősebbek fogják értékelni :D

2014-08-15 21:54:55 Veres Szilárd (5) #16

pont így voltam a Tél katonájával én is. amilyen film szeretne lenni, ahhoz túl egyszerű (kiderül ugye, hogy a rossz amerikaiak is igazából gonosz nácik, fekete és fehér minden továbbra is), szórakoztató kalandmozinak viszont túl komolykodó, két szék közt a földre, zsupsz!

2014-08-15 10:27:08 lizardking (3) #15

Nyilván az is csak egy képregényfilm volt, de, akárcsak a Bosszúállóknak, A tél katonájának is jól állt, hogy kicsit komolyabban vette magát, az itt-ott megjelenő, visszafogottabb humor ellenére is. Aztán, hogy mi a visszafogottabb humor, az relatív. Az Amerika kapitányból nem rémlenek a percenkénti egysorosok. Nincs bajom a csitt-csatt-bimm-bummmal sem, de a kevesebb, néha több.

2014-08-15 07:00:46 deathcode (4) #14

Nem is izgat mennyi minden robban az égbe, a főgonosztól beszarnék-e egy zsákutca végén, ki szimpi ki nem, ha ennyire kevés mélytorok klisé van benne, azt mondom: ez jó; és ennél már nem is misztifikálnám túl, mert egy popkornmozi. Bár popkormozin szerintem nem röhögtem még ennyit és ennyire :)

2014-08-15 00:30:52 TomPowell (4) #13

Nálam abban az esetben jót tett az újranézés, plusz nem bántam, hogy az túl komolyan vette magát az egyébként is túl könnyed filmes univerzumban. A gombnyomkodás részével viszont egyet értek.

2014-08-15 00:28:42 TomPowell (4) #12

Jó-jó, szórakoztató, látványos, úgy-ahogy vicces is, de nagyobb a füstje, mint a lángja. Viszont kétségtelenül nagyon kellett már egy ilyen űrkaland.

2014-08-14 23:33:57 Zalaba Ferenc (4) #11

Ó, hogy én mennyivel jobban bírtam ezt a filmet, mint az önmagát túlontúl komolyan vevő Amerika Kapitány-folytatást, melynek aztán amúgy is az lett a vége, hogy gombokat kellett megnyomni ahhoz, hogy nagy robbanások legyenek, és ehhez egy repülő feka szolgáltatta a humoros beszólásokat.

előzmény: lizardking (#9)

2014-08-14 23:12:50 peterd127 (5) #10

Imádtam a filmet a trélerben látott egyes snittek kivágása ellenére is:)

2014-08-14 21:27:13 lizardking (3) #9

Ez nekem már túl komolytalan volt. Persze, sok drámát nem is vártam egy olyan filmtől, amiben beszélő mosómedvék meg fák vannak, de akkor is, ez nagyon 12-es karikás volt. A poénok is nagyon gyermetegek, 1-2 kivétellel. Kicsit uncsi már ez a "fő gonosz el akarja pusztítani a világot, de jönnek a jó fej hősök és megállítják-séma". Nálam ez már csak úgy működik, ha komolyabb a hangvétel. A látvány pazar, a tempó is ok, de nekem ez már nem elég. Nem rossz, csak olyan átlagos popcorn-mozi. Az Amerika kapitány - A tél katonája egy jó irány, én azt a Marvelt jobban bírom.

2014-08-14 20:38:46 flake (5) #8

Az év lecoolabb filmje :D

2014-08-12 18:33:26 Umberto (4) #7

A kérdés most is az, hogy a 3D ajánlott-e, vagy csak pénzkidobás?

2014-08-11 20:57:02 Zalaba Ferenc (4) #6

Szuper film kisebb szépséghibákkal.

2014-08-11 12:58:30 BonnyJohnny (5) #5

2014-08-11 12:54:23 Olórin (5) #4

Hát ez tényleg kurva jó volt. Üdítő élmény.

2014-08-09 20:46:18 lehel89 (3) #3

Így igaz, ezzel zárul a film. :)

előzmény: peti0290 (#2)

2014-08-05 09:01:29 peti0290 (5) #2

A minap belefutottam az egyik külföldi cikkben egy enyhe kis spoilerbe. Az (egyik) stáblistás jelenetben a Gyűjtő állítólag Howard, a kacsával iszogat. Ha ez igaz (márpedig annak tűnik), az mekkora poén már :D

2014-08-04 05:02:22 Adam Taylor (4) #1

Szorakoztato, laza es cool, bitang jó soundtrackkel de pár filmen belül mostmár valóban fáradni kezdő sematizalt forgatokonyvvel.