Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann (2013) ☆ 👁

A százéves ember, aki kimászott az ablakon és eltűnt
The Hundred-Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared

(Felix Herngren)

angol-francia-orosz-spanyol-svéd dráma, kalandfilm, vígjáték

3,6

2022-11-27 17:22:12 dittike (5) #13

Az időskor még nem azt jelenti, hogy valaki el akar temetkezni és a feledés homályába veszni, ezt igazán jól példázza ez a film.

2017-03-19 16:01:39 kaamir (3) #12

Főleg fárasztó, néha vicces, párszor zseniális.

2017-01-30 10:09:52 hhgygy (5) #11

Nagyon jól szórakoztam a filmen, simán megér egy gyenge ötöst. Egyetlen apróság, nem látom az IMDB-n a goofok között:
Ha beteszel egy mobiltelefont pár órára mínusz 20 fokba akár 100%-ra feltöltve (ami eleve nem lehetett), az nem fog sem csörögni sem semmit sem csinálni, amikor kiveszed onnan. :-)

2015-12-13 02:29:45 Ugor (4) #10

Nem igazán volt vicces, inkább derűs. Olyan kis mesélgetős, marháskodós, Külön-külön semmi nem volt igazán jó benne, a színészek sem, a történetvezetés sem, a feszültség sem, a humor meg hát... olyan kis egyszerű. De volt valami egzotikus varázsa, ami megkülönböztette más filmektől. Még akkor is, ha európai, valami szokatlan báj, harmónia, életigenlés.... szóval, lenyomtam a négyest. Némi tanakodás után.

2015-09-05 10:25:54 GabN (5) #9

Én könnyesre röhögtem magamat! Ajánlom mindenkinek!

2015-06-07 21:58:00 Bubu (1) #8

A filmben mindenki gyengeelméjűnek tűnik, a történet összecsapott, átgondolatlan. Amennyire tetszett a könyv, annyira nem tetszik a film.

2015-02-15 18:36:42 kiskompi (4) #7

Szinte minden pillanatában a Forrest Gump ugrott be. Egy nagyon egyszerű ember, aki végigéli a történelem nagy pillanatait, találkozik annak nagy embereivel, és semmit nem vesz észre belőle. De szerintem másodszor is bevált a recept, csak nem akkora hatással. Aranyos, jó hangulatú, de láttam már hatásosabbat is.

2014-11-18 23:19:46 nandras (4) #6

most kicsit csalódott vagyok.
bevallom, jobbra számítottam, de azt is be kell látni, hogy a könyv nem egy, de minimum két filmre való történetet tartalmaz és azok a filmek darabonként sem igen férnének bele két órába. szerencse, hogy a könyvet már olvastam, így a történet lyukait ki tudtam tölteni, a lerövidített és erősen kihagyásos visszaemlékezés jeleneteket ki tudtam egészíteni.
a film a könyvvel együtt élvezhető igazán, így azt javaslom, aki még nem látta a filmet, mindenképpen először a könyvet olvassa el.

2014-11-02 18:18:27 ChrisAdam (3) #5

Egy hete láttam már, mégis csak most jutok el idáig, hogy írni is tudok róla. Már nem friss élmény, nem is tudok sok mindent írni róla, ebből talán az látszik, hogy a film nem egy velős, nyomot hagyó film, meg az is, hogy a megtekintés közben igencsak fáradt voltam.
De élveztem, nevettem jókat, jó ötletek vannak benne, na meg egy-két kínosan béna dolog, de megérdemli a hármast bőven.

2014-10-15 22:10:51 carmine (3) #4

Nem olvastam a könyvet, faterom ajánlására néztem meg a filmet. Igazából olyan, mintha két történetet mesélne el a film, de valahogy egyik sincs rendesen kidolgozva. Számomra egyértelműen a jelen időben játszódó részek tetszettek jobban. De megvolt a visszaemlékezéseknek is a sajátos humora. Szívesen megnézném mindkét történetet egy-egy hosszabb külön filmben, így együtt viszont nekem kicsit összecsapottnak tűnt. De ennek ellenére egy szerethető vígjáték, szerethető karakterekkel és jó humorral.

2014-08-04 18:03:17 betti (3) #3

A könyv nekem bejött, a film oké-oké, de ez a hangulat nem az a hangulat.

2014-06-07 01:38:44 nandras (4) #2

a könyvön időnként könnyezésig röhögtem, a filmet pedig nagyon várom.
(nem, nem akarom letölteni... dehogynem, amint fenn lesz vmelyik torrenten :)

2014-05-30 11:28:41 somogyireka (?) #1

(a könyv nagy gagyi..világsikeres is..ez így szokott lenni..)