The Life of David Gale (2003) ☆ 👁

(Alan Parker)

amerikai-angol-német dráma, krimi, thriller

3,9

2018-07-26 17:42:40 csabaga (4) #24

Egy tanárt "brahiból" szexuális zaklatással vádolnak.
A bírósághoz fordul, felmentik,de ennek ellenére kidobják a munkahelyéről és máshol sem kap állást, hiszen biztosan csak azért nem tartották bűnösnek, mivel jó ügyvédje volt...

Elgondolkodtató, napjaink ügyeit ismerve, miért is nem szalad senki a bíróságra...

A filmről általában.Túl hosszú és sajnos hatásvadász epizódok is vannak benne.

Komolyan el kell hinnem, hogy a sztárriporternek nincsen pénze egy rendes kocsira és az persze pont a legrosszabbkor robban le. A gyakornok kiszáll, hogy majd telefonál. Abból miért nem lett semmi?

Továbbá nem értem, hogyan hihették, bestiális módon megölte a legjobb barátját. Indok nem kell?
Utána meg elhiszek, az a barát őt akarta bemártani az öngyilkosságával? Miért?

Sok a logikátlanság, de felhívja a figyelmet egy fontos problémára.

2017-03-21 14:05:17 SAF333 (4) #23

Lehet csak Kevin Spacey szokásos zsenije miett érzem ezt négyesnek. Hiába, elfogult vagyok a sráccal. :-)

2014-07-08 23:28:33 flake (4) #22

Winslet és Spacey alakítása zseniális. Az elbeszélés módja is remek, ám tény hogy Spacey karakterének alászállása hiába funkcionális a történet szempontjából, kicsit túlnyújtott. A zene agyonhasznált elemekből építkezik, mégis baromi hatásos, és ügyesen is van használva. Nagyon erős négyes.

2014-07-04 17:10:56 csabaga (4) #21

Ezt a középosztálybeli fehért a valóságban az életben nem végeznék ki.

2014-07-04 00:06:18 Jereváni Rádió (4) #20

A két kazetta jelentőségét már cucu leírta, én még annyit tennék hozzá, hogy van egy beszélgetés Spacey és Winslet között, ahogy Spacey említi, hogy van olyan élethelyzet, amikor már nem szorong az illető a haláltól. Persze Spacey szebben mondja ezt fel. David Gale mindent elveszített. Mindent. A feleségét, a gyerekét, a munkáját, az egész egzisztenciáját, és még a legjobb barátját is,mert tudja, hogy leukémiás. És akkor behoz egy fricskát a rendszerbe, ami ellen egész életében küzdött. Hogy a rendszer igenis hibás, hibákkal dolgozik. Ne feledjük, amikor a kormányzó sarokba szorítja a tévéfelvételnél, hogy mondjon akár egy nevet, akit valaha ártatlanul végeztek ki. Kemény film, nagyon, tény hogy a morális boncolgatás helyett a krimi szálra teszi a hangsúlyt, de még így is fajsúlyos alkotás. Erős négyes.

előzmény: orgadam (#15)

2012-10-28 21:11:27 Mindcrimewithin (5) #19

Politikai állásfoglalástól függetlenül (támogatjuk/ellenezzük a halálbüntetést) megrázó erejű, kiváló dráma. Többször láttam, mindig élmény. 10-/10

2011-04-30 01:46:39 bodani (2) #18

A capital punishmentről sokkal többet elmond egyetlen epizód az Elnök embereiből. 40 perc alatt több dráma és mondanivaló, mint ebben a félresikerült darabban. Érdemes megnézni ezt: The West Wing Season 1 Episode 14 - Take This Sabbath Day.

2009-12-27 18:05:25 Gatyamadzag (5) #17

Szerintem nagyot ütött a csattanó, engem Kate Winslet alakítása zavart, szerintem gyenge volt, a sírós részei inkább voltak zavaróak mint megindítóak és alapvetően nem látszott a szemléletmódváltása amin a film alatt átment. A vége csattanónál pedig szintén levont a film értékéből. Ettől függetlenül a remek sztori és Kevin Spacey még így is egy (számomra) zseniális összhatást értek el.

2009-11-11 12:21:28 cucu (4) #16

Az első kaziról az derül ki, hogy Gale-t csapdába csalták, mert nem tudott az egészről, vagyis ártatlan. A második kaziról viszont az, hogy benne volt az egész átverésben, vagyis egyrészt Harraway öngyilkosságában közreműködött (ami Mo-on bűncselekmény), másrészt átverte az igazságszolgáltatást, tehát nem is olyan ártatlan.

Ja, és legközelebb használd légyszi a spoiler gombot (ld "segítség a gombok használatához"). Kösz.

előzmény: orgadam (#15)

2009-11-11 10:40:23 orgadam (4) #15

Tulajdonképpen én a végére egy valamit nem tudtam feldolgozni. A film egyébként jó, a történet pedig mesteri és izgalmas. Az utolsó 15 percet abból a szempontból nem tudtam hova tenni, hogy
mi volt a két kazetta jelentőségbeli különbsége?
Mind a kettő kazetta David Gale életét mentette volna meg, így nem találtam erős csattanónak a végét. Szerintem mindkét felvétel bizonyító erejű lett volna, ha sikerül bemutatni új bizonyítékként. Látható a felvételekből, hogy David Gale nem volt jelen, így Ő biztosan nem ölte meg a nőt.

Nekem tulajdonképpen ennyi gondom volt a filmmel, hogy vártam a csattanót, amit előre beharangoztak nekem, de nem kaptam olyan nagy dolgot. Ezektől eltekintve erős alkotás, remek szereplőkkel!

2009-06-02 18:17:43 HejjaX (4) #14

nem rossz, csak sajnos kb a 15. percnél kitalálható a csattanó, annyira az arcodba dörgölik. továbbá tele van üresjáratokkal és sztem gale lecsúszása sem elég erőteljes (a tények igen, csak a megvalósítás nem), hogy idáig jusson. nincsenek benne igazán súlyos jelenetek, valahogy olyan, mintha a rendező ugyanazon a hangon mesélne végig, függetlenül attól, hogy mit mesél. (kb. mint a régi vhs pornók szinkronhangjai)

2009-04-01 08:11:05 walter gábor (4) #13

Különös dráma, krimi történetbe ágyazva. Nem sablon mentes, de ébren tartja az érdeklődést, és a film utolsó pillanatáig tartogat meglepetéseket. Kate Winslet játéka tetszett, Spacey talán lehetett volna jobb is.

2008-10-04 21:57:56 Golyo (3) #12

Ez a sztori borzalmasan egyszerű volt, sajnos. Valószínűleg többre értékelném a filmet is, ha nem a film harmadánál jövök tisztába az egész hátralevő történettel.

Winslet-et egyébként imádom, de itt inkább túljátszottnak tűnt a szerepe. Egyfolytában.

Emellett:
Ezzel a befejezéssel ócska kis bosszúvá is vált az egész mártíromság. Simán megoldhatta volna, hogy csak a fia kapja meg megfelelő pillanatban a képeslapot és a pénzt, ehelyett viszont bosszút állt az őt elhagyó 'Grace Kelly'-n is.

2008-08-25 12:31:38 Hannibal Lecter (3) #11

Az alapproblematika érdekes, sőt, akár merésznek is nevezhetnénk az amerikai igazságszolgáltatási rendszerrel kapcsolatos kritikáját, de a forgatókönyvvel mindent elszúrnak, amit el lehet. Nemcsak a bosszantó csapongás Spacey múltidézése és Winslet nyomozása között, hanem az egyes karakterek kidolgozatlansága, motiválatlansága szintén okolható azért, hogy végtére is egy közepes, néhol sablonokkal gavallérosan megfűszerezett drámát láthatunk. Spacey persze jó, de ebből ő sem tudott aranyat csinálni.

2006-11-04 09:03:17 Kovacsadam89 (5) #10

kurvajó film.nekem nagyon bejött

2005-10-21 13:26:53 Daemiaen (2) #9

Pontosan.

2005-10-21 13:05:45 Olórin (?) #8

Csak annyit tennék hozzá, hogy Kate Winslet korosztályának egyik - ha nem A - legtehetségesebb színésznője.

2005-10-21 08:51:16 limupei (?) #7

Azt nem mondtam, hogy a Titanic zseniális (mert messze nem az, sőt), de azért a színészek igenis jók voltak. Szerintem a kettő nem függ össze. Van egypár jó film, amiben szarok a színészek, és van nem olyan jó film, amiben viszont igen (pl. Schindler).
Na, de mindegy, hagyjuk...

2005-10-21 08:43:51 Daemiaen (2) #6

A zseniális Titanicban Winslet is zseniális volt.

2005-10-21 00:30:33 Dió (2) #5

Tudod mit? Az Eternal sunshine-ban tényleg jó volt, méghozzá nagyon! Ez utólag jutott eszembe. Sorry, nem akartam a lelkivilágodba tiporni, de sztem az egész Titanic az összes színészi alakításával meglehetősen átlagos.

2005-10-20 18:12:39 limupei (?) #4

Hát sikerült. És a Titanicban is jó volt!

2005-10-20 14:02:08 Dió (2) #3

Winsletet én a Titanic óta nagyon nem csípem. Bár igaz, nem is láttam túl sok filmjét, de van egy afféle előítéletem vele szemben, ha meglátom valahol, már húzom a szám. Ettől még lehetnek jó szerepei, nem akartam a rajongók lelkivilágába tiporni :)

2005-10-20 12:58:48 limupei (?) #2

"Ez kivételesen igaz Winsletre is"

Kivételesen?

2005-10-20 11:59:41 Dió (2) #1

Nagyon erős sztori, egy felforgató csattanóval, és ezzel ki is fújt minden, ami a filmben jó, mert a megvalósítás pocsék. Tele üresjáratokkal, lyukas a forgatókönyv, és teljesen feleslegesen húzzák mindezt 125 percig. Elég lenne rá 90 is. Ja és persze ott van még Kevin Spacey, aki akár egy mosóporreklámban is Oscaros alakítást nyújtana, ergo itt is nagyon jó. Ez kivételesen igaz Winsletre is.