Maleficent (2014) ☆ 👁

(Robert Stromberg)

amerikai fantasy

3,2

2017-08-24 01:47:47 Ugor (4) #29

Na, és akkor van egy ilyen tök helyes, kedves, szerethető kis filmem megint.

2017-08-16 18:41:54 SoZi (4) #28

Rendben, mindenképp! Feljegyeztem.

előzmény: purplerain (#27)

2017-08-15 20:24:41 purplerain (4) #27

Ezt nagyon nagyon támogatnám. Ha lesz belőle valami írj rám privátot is kérlek mert elsikkad a sok film között a lényeg néha :)

előzmény: SoZi (#24)

2017-08-15 19:15:48 SoZi (4) #26

Örülök, ha érdekes volt ;)

előzmény: Mizi (#25)

2017-08-15 18:16:10 Mizi (?) #25

A szöveg tényleg nagyon érdekes volt, köszi, ez új volt nekem, a vidiket meg majd megnézem később. :)

előzmény: SoZi (#24)

2017-08-15 18:13:40 SoZi (4) #24

Én köszi. Igazából ilyesmi témákkal tervezek blogot inditani. Jó tudni, hogy akadna közönsége ;)

előzmény: purplerain (#23)

2017-08-15 11:35:01 purplerain (4) #23

Basszus de jó kis videók meg írás, köszi! :)

előzmény: SoZi (#22)

2017-08-15 09:54:32 SoZi (4) #22

Több köze van ennek a temp music fogalmához, mint a lopáshoz.
Ez egy teljesen elfogadott módja a filmkészítés ezen fázisának. Mivel kb a zene van kész utoljára, ezért a folyamat során végig ideiglenes zenéket használnak (szinte mindig más filmzenékből válogatva), sőt arra is vágnak, hiszen a zeneszerzőnek jelenetre kell írnia a zenét. Már a zene megrendelésekor is ezt az ideiglenes zenével ellátott jelenetet mutatják meg a zeneszerzőnek, hogy átadják a hangulatot. A megrendelő (rendező, producer, studió?) sokszor nem tudja elengedni a temp musicot, ezért nagyon hasonlót kér - az örök probléma megrendelő és kreatív szakember között. És nehéz tőle eltérni, hiszen ha vmi új ritmust, hangot, bármit próbálsz változtatni, jó esetben is újra kéne vágni a jelenetet az új zenére, azt pedig további jelentős bonyodalmakkal járna.

Ajánlom ezt a videót, jól körüljárják a dolgot rengeteg példával. (6:24-től)
Folytatás érdekes példákkal, pl hogy lett az Amerkai szépségből Transfromers, vagy a Dark Knight-ból Unstoppable. https://youtu.be/IEfQ_9DIItI?t=351

2017-08-15 09:02:23 purplerain (4) #21

Szerintem nem kell ennek a lopás dolognak túl nagy jelentőséget tulajdonítani. Tudomásul kell venni, hogy nincs új a nap alatt, X évtizede komponálnak, szükségszerűen néha van két egyforma dallam és kész...

2017-08-14 23:39:58 guybrush (4) #20

Azért Hornertől sem idegen az újrahasznosítás. "Lopott" ő mindenkitől, de legfőképpen önmagától.

2017-08-14 21:13:37 purplerain (4) #19

Imádom a Demóna zenéjét, úgyhogy most felkeltetted az érdeklődésem, megnézem magamnak azt a Horner zenét :)

előzmény: Mizi (#18)

2017-08-14 12:18:47 Mizi (?) #18

Tulajdonképpen költői kérdés volt. :)
Kapcsolgattam a tv-t, és aztán egyszer csak meghallottam James Horner Tania-jának dallamait, csak épp nem az Ellenség a kapuknál ment.

előzmény: purplerain (#17)

2017-08-14 05:52:15 purplerain (4) #17

Ha kifejted, megválaszolja valaki biztos :) :)

előzmény: Mizi (#16)

2017-08-13 21:09:49 Mizi (?) #16

Újabban már JNH is lopik?

2015-05-09 15:54:14 critixx (2) #15

Nagyon gyenge és halálosan unalmas film, melyben ugyanazokon a dolgokon rágódnak másfél órán keresztül.

2015-01-14 22:16:04 BladesOrsi (3) #14

(Nem idetartozik, de nem Tolkien sajat otlete a Moria elnevezes - szoval igy nezve o is "lopta". A norveg Soria Moria kastely ihlette. )

előzmény: nagy olga (#12)

2014-12-09 22:20:32 J.J.1990 (?) #13

Nekem tetszett! Mostanság tényleg nagy divatja van az újra értelmezett, hogy is mondjam mesének, de vannak olyan darabok amiket sikerül elkapni, ez is ilyen volt! Mondjuk persze akadnak hibák itt is jócskán, de szerintem nem beszélhetünk eget verőekről. Egy kellemes esti ki kapcsolódásnak pont megfelel gyerkőcökkel szerintem. ;)
Mondjuk nekem a Hófehérke újradolgozásánál ez sokkal jobb azt többet ne lássam, bocs azoktól akiknek bejön nekem nem.
Angelina Jolie pedig kifejezetten élvezhető volt ebben a szerepben.

2014-11-20 21:17:46 nagy olga (5) #12

Tetszett, de elég sok "lopást" vettem észre benne.

Pl. a Mória elnevezés elég nagy hülyeség volt, mert A GYűrűk Urában is Mória Bányáin keresztül utaztak. Az után a sárkány is eléggé hasonlított a Hobbithoz, a vége felé a leesős jelenet meg tiszta Harry Pott er.

2014-10-12 11:07:01 Jason13 (2) #11

Mostanság elég nagy divat újra előcibálni a klasszikus meséket, hogy azokból jó sok pénzből élőszereplős látványmozikat készítsenek a "kreatív" írók és rendezők. Volt itt már Hófehérke, Alice Csodaországban és most Csipkerózsika ellenlábasa is kapott egy saját alkotást.
Ezzel még nem is lenne baj, hiszen ha úgy vesszük, egy híres fő gonosz előéletét ismerhetjük meg és nem egy újabb "mentsük meg a mesevilágot" sablont lőttek el az írók. Viszont a sztori lubickol a giccsben, egyszerűen nincs egy olyan jelenet, ami ne úszna a cukorszirupban. És miután elérünk oda, hogy Jolie karaktere gonosz lesz és elkezd rosszalkodni, ez ugyanígy folytatódik tovább, tehát egy csibész cselekedetére jut kettő jó. Értem én, hogy itt nem akarták lesarkítani a figurát, de azért ennél lehetett volna sokkal jobban árnyalni is. Szerencsére azért Pitt úr felesége érti a dolgát és a játékával nagyjából kompenzálja gyengén megírt karakterét.
És akkor itt van ugye a látvány. Egyrészt vannak baromi igényes CGI effektek, például a sárkány randalírozása a várban. Azonban igencsak ócska pixel lényekkel is találkozhatunk a tündérek és a sárdobáló gnómok képében. Az előzetesekben mutatott sötétebb képi világból meg szimplán semmi nem köszön vissza a filmből, de ezen ne is lepődjünk meg, hiszen ez mégiscsak Disney-termék.
Összességében ez egy meglehetősen gyenge mesefilm, aminek ugyan nem én vagyok a célközönsége, viszont egy visszafogottabb giccs-faktorral rendelkező szkripttel, kevesebb logikai bakival és jobban megírt karakterekkel még talán én is tudtam volna élvezni valamilyen szinten.

2014-09-27 15:06:31 Mikkey (4) #10

Demóna > Alice (2010) + OZ (2013)

2014-09-27 02:28:21 Olórin (2) #9

Jolie jól játszik, Newton Howard zenéje pedig nagyon szép. Minden más kriminálisan elkapkodott, pongyola és érdektelen. A rendezés különösen, már-már fájdalmasan lapos.

2014-09-22 21:05:13 JeszKar (3) #8

Ennél a filmnél legalább érezhető, hogy akartak valami újat kihozni az alapanyagból. Vannak egész jó ötletek (pl. a csók). Valamivel összetettebb a mű, mondjuk az nem olyan nehéz, hiszen az eredetinek gyakorlatilag nem voltak karakterei. Mondjuk itt is van probléma karakterekkel (túl gyorsan változnak), de legalább vannak. Demónak itt legalább van indítéka, és nem csak az, hogy nem hívták meg az ünnepségre
Ennek ellenére a filmet mégsem tudom nagyon dicsérni, mert vannak komoly hibái. Gyakran átmegy gyerekesbe (pl. három tündér), és a CGI is meglepően gyenge. Színészileg sem egységes a színvonal, bár Jolie láthatóan élvezi a szerepét, a többi színész már kevésbé sziporkázik. Ezenkívül vannak „érdekes” dolgok a történetben.
Éppen ezért hármasnál jobbat nem nagyon tudok adni, de legalább itt próbálkoztak a készítők. Csak egy kicsit merészebb lehetne.

2014-08-20 02:34:08 ZoLeEe (3) #7

Nem kellett volna ezt azért ennyire mesésre, végülis nem csak a gyerkőcöknek készült...Ötletes és szép,de a sok infantilis jelenetgondolok itt a 3 hibbant tündérre meg a sárral dobálózós gnómokraannyira leamortizáló hatású mint kisvukkban a reppelő varjú. A vége pedig...érződött rajta hogy valami ultimate happyend lesz de hogy jótündér lesz belőle...ez még a diznismesekbelieken is túltesz.
persze megnézném egyszer szinkronosan is :D...tüsténdér,röppendér...ehhhehe

2014-07-16 16:48:14 gomez1000 (2) #6

Igen, számomra is Angelina Jolie legalább értékelhető volt, jobb, mint a Hófehér és a vadász-ban a gonosz királynőt alakító Charlize Theron.

2014-07-09 17:48:53 kulcs (5) #5

Demóna karaktere fantasztikusra sikerült. Angelina Jolie fantasztikus játéka kellett ahhoz hogy Demónat ennyire a szívembe tudjam zárni.

2014-07-07 22:33:20 gomez1000 (2) #4

Viszont tudnék még idézni több oldalnyit a hasonló primitív, bárgyú szövegekből, de inkább kihagyom. Szerettem volna szeretni, mert olyan igazi mesés hangulata volt az elején, de sajnos a kiszámitható, buta felépítése, és a logikátlan szálak benne elvették a kedvem.

2014-07-07 07:50:16 BonnyJohnny (3) #3

Megjegyzem, az idézett párbeszéd általános iskolás korú gyerekek közt folyt.

előzmény: gomez1000 (#2)

2014-07-07 02:27:49 gomez1000 (2) #2

Rettentő unalmas sablonokból épül fel, és szörnyen buta párbeszédekből.
- Hogy hívnak?
- Fülöp.
- Szervusz Fülöp.
- Hát téged hogy hívnak ?
- Aurora.
- Örvendek Aurora.
Egy általános iskolás meg tudta volna írni a forgatókönyvet. A karakterek kidolgozatlanok. Nem is tudom ki volt a célközönség, akinek ez készült. Talán a tizenéveseknek érdekes lehet. Számomra kb. egy szinten van a Legend (1985) c. fantasy-vel. Bár a látvány egész mesés, és Angelina Jolie gyönyörű szép Demóna szerepében, a sztori és a sablon szövegek rettentően untattak.

2014-06-06 00:06:10 tomcluca (4) #1

egészen érdekes élmény volt :) nagyon meg tudta velem sajnáltatni demónát (nyilván ez volt a cél), minden gonoszságával együtt. kicsit féltem, h összeegyeztethetetlen lesz az eredeti csipkerózsika sztorival, hogy gyakorlatilag nem a főgonosz a főgonosz, de ezzel a megoldással a végén (bár kicsit giccses volt, de ezt megbocsájtottam) nálam feloldotta az ellentétet. a zenéért pedig külön puszi, sokat dobott rajta. :)