Exodus: Gods and Kings (2014) ☆ 👁

Exodus: Istenek és királyok

(Ridley Scott)

amerikai-angol-spanyol dráma, életrajzi film, kalandfilm

2,8

2018-10-15 06:33:46 necksprain (1) #46

előzmény: dittike (#45)

2018-10-15 00:45:48 dittike (4) #45

Mózes története a Biblia egy igen különleges szelete melyben Isten csapásai és csodái egyaránt megférnek egymással ezért szerintem ezt jól bemutatja ez az alkotás az már más kérdés hogy művészibb köntösben a kevesebb több lehetett volna.

2017-04-10 15:30:15 Fatupi (3) #44

Nagyon sajnálom, hogy egy ilyen nagyszabású projektből ennyit sikerült kihozni. Gyakorlatilag a látványon kívül (ami tényleg lélegzetelállító és grandiózus), nincs értékelhető aspektusa a filmnek, nem is értem, miért vagyok ilyen vajszívű vele. Talán mert a végét egészen élveztem... Kár, hogy rendes felvezetést nem kapott.

Egy 2 és fél órás játékidőt ennél jobban is kihasználhattak volna, Mózes/Ramszesz gyerekkorát például, a testvéri viszonyukat, gyakorlatilag levegőben lógott a film eleje. A karakterek totál felszínesek lettek, jellemfejlődés, motivációk, karakterdráma nuku. A közepe felé pedig egyre érdektelenebbé és unalmasabbá vált az egész. Edgerton sem tetszett Ramszeszként, olyan bamba fapofával sikerült végigjátszania... Bale jó (bár a filmbeli Mózes egyáltalán nem volt szimpatikus), a csapások jól néznek ki, a zene is tetszett. Negatívumként még egyes mellékkarakterek kihasználatlanságát lehet felhozni, pl Mendelsohn, Weaver.
Összességében egy gyenge hármast tud felmutatni nálam.

2017-04-07 11:08:18 tomside (2) #43

Nem!
Csak bátorítottunk, hogy vállald fel a véleményed a nagy Ridley Scott munkájával kapcsolatban (is). :)

2017-04-07 10:58:54 Ugor (2) #42

A fenébe... akkor most sorra veszítem el a barátaimat... :(

2017-04-07 10:54:38 ChrisAdam (4) #41

Igen :(

2017-04-07 10:27:17 Ugor (2) #40

Azt mondod? Legyen igazad! Akkor most befolyásolható vagyok?

2017-04-07 08:50:19 tomside (2) #39

Állj ki ezért is!
Ez egy kettes! :)

2017-04-07 03:13:00 Ugor (2) #38

Hogy lehet ilyen dögségesen nem szerethető filmet csinálni? Tök érdektelen volt végig, nem volt benne szerethető senki, de még az ügy sem, pedig hát ismert és szívesen várt dolog lett volna ez, minden eszköz adott is volt, technika, monumentalitás, de ezek a hiteltelen arcok, teljesen mai stílusú vacak párbeszédek, semmihez sem köthető zavaros történet... egyszerűen lyukas volt a film, számtalan helyen. Kicsit pirulnék egy ilyen nagy témára meg egy Ridley Scottra kettest adni. Mert, hogy jövök én ehhez? Pedig...

2015-10-10 19:44:11 Killjoy (3) #37

Hát én anno ezt megnéztem, és az a számomra is döbbenetes érzésem támadt, hogy a Dreamworks-féle Egyiptom hercege sokkal élvezhetőbben és ami a hosszok összehasonlítása után majdnem hihetetlen, de részletgazdagabban adta vissza számomra Mózes történetét. Nem volt rossz, csak hosszú és unalmas.

2015-10-10 12:35:36 budaik (3) #36

A héten megnéztem egy rém unalmas korábbi nagy kiállású történelmi filmet (A római birodalom bukása), ahhoz képest ez a film jobb volt, s mivel Christian Bale-t alapvetően bírom, lekötött a játéka. Összességében tetszett, de valóban hosszabb volt, mint amit kibírtam volna...

2015-07-29 13:08:11 Mizi (3) #35

Tényleg olyan ez a film, mintha lett volna egy 4 órás változat, csak mivel az túl hosszú lett volna, így a fejesek úgy döntöttek, hogy megvágják. A grandiózus CGI effektekre nagyon sajnálták volna a pénzt, ha kimaradnak, így inkább a karakterdrámákat nyírbálták szét.
Kár érte. Az első előzetest vagy százszor megnéztük a húgommal, az annyira jól sikerült. És galád módon azzal kecsegtetett, hogy a filmben majd egy jól kidolgozott testvérviszályt látunk. De mivel végül nagyon kevés időt szántak erre, így a figurák is kissé karikatúraszerűre sikeredtek, pedig amúgy a színészek jól játszottak.
A csapások viszont tényleg nagyon jól lettek ábrázolva, még ok -okozati magyarázatot is kapunk.
Isten ábrázolása meg újszerű volt, kissé érdekes, de értettem a célzást. :)
A vége megint csak aránytalan lett, aránytalanul hosszú.
Szóval, amíg nem jön ki a 4 órás rendezői verzió, amit Ridley ígért, addig kap egy hármast.

2015-07-27 14:17:07 Leo_Stotch (3) #34

Dícséretes, hogy mert kicsit máshogy közelíteni a történethez, Egyiptom filmre vitele is grandiózus, de nem adta meg azt a pluszt, amit szerettem volna. Ha egyszer véletlen újranézem, lehet lesz ez négyes is, de nem valószínű.
A tíz csapás megvalósítása jó volt, bár épp hogy nem volt felsorolás szintű, mert attól féltem.

2015-06-23 17:42:01 ender1112 (2) #33

Lehetne, ha nem létezne a Bibliára épülve jelenleg is néhány vallás ;) Emiatt aztán valahogy szinte az összes ilyen film félrecsúszik.

előzmény: Mizi (#32)

2015-06-23 16:32:27 Mizi (3) #32

Ezt nem értem. A Biblia is egy mítosz gyűjtemény. Egész jó fantasy-k alapanyaga lehetne.

előzmény: ender1112 (#31)

2015-06-23 16:09:01 ender1112 (2) #31

Az ilyen bibliai filmekből nehéz jól kijönni: ha szó szerinti veszik a figurát, akkor túl hihetetlen, ha realistára, akkor meg nem elég hihető :)

2015-05-10 01:27:46 ChrisAdam (4) #30

Nekem pedig bejött, sőt másnap, azaz ma többször is eszembe volt a film, egyes mozzanatai és kifejezetten jó hangulattal néztem. És lehet hogy ez azért van, mert egy ismert, kedvelt sztori, de a film szempontjából sem találtam kivetnivalót, a látványon és zenén túl, Bale zsenialitásán kívül ami kifejezetten ínyemre volt, hogy megtalálták a Bibliához hű maradás és a realisztikus megjelenítés között az egyensúlyt. És plusz egy Isten személyének megalkotásához.
Erős négyes!

2015-04-19 15:56:56 purplerain (1) #29

Érdekes a tartalomismertető.

Hogy származása miatt száműzi Ramszesz Mózest. A filmből is ez jött le igazából, mégis, én azt találtam a neten, hogy amiatt volt eredetileg elüldözve, mert megölt ugye egy embert (jó itt többet, nyilván ettől is kalap szar ez a film) és ez kiderült.

Mindenesetre elég furcsa ez így :) A filmről röviden annyit, hogy nekem dögunalom volt, nagyjából semmi nem történt benne.. Azt a rahedli pénzt se igazán sikerült jól ellőni, egyedül a végén a tengeri jelenet volt fasza. Pár távoli képtől meg szobortól nem hiszem, hogy 2015-ben hasra kéne esnem főleg úgy, hogy lófasz egyéb sincs a filmben... De ami a legnagyobb vicc, hogy számomra Mózes 3 perc alatti kiűzetésének semmilyen érzelmi megalapozottsága nem volt meg.. Gyakorlatilag derült égből villámcsapásként jött...

Egyébként az első 20-30 perccel felidézte masszívan a Gladiátort :)

1) Két egymás mellett felnövő férfi, akit testvérként kezel az uralkodó
2) Nyilván nem a vér szerinti gyermekét szereti jobban az uralkodó, a másikat, aki véletlenül pont hadvezér, sokkal inkább érdemesnek tart a trónra.
3) Egy jó kis csata az elején.
4) Az uralkodó meghal és bánatára gyermeke az örökös, a másik pedig száműzött lesz (nagyjából)

Asszem ennyi :)

2015-04-16 21:23:00 fatbastard (?) #28

Ez a komment segített eldönteni,megnézzem-e.

előzmény: Klein András (#24)

2015-04-04 23:00:55 greenfog (5) #27

Mondom nem vagyok zsido!, de zseniálisan fényképezett és szerintem rendkívül alulértékelt eddigi legjobb és leglátványosabb feldolgozása a témának.

2015-03-14 00:17:43 Klein András (?) #26

:) Néha nekem is ki lehet a tököm a saját fajtám ügyeiből...

előzmény: cucu (#25)

2015-03-12 19:37:19 cucu (4) #25

Nem sikerult rajonnom, hogy passzol ez a komment az eddigi profilodba. (???)

előzmény: Klein András (#24)

2015-03-12 16:05:15 Klein András (?) #24

Egy kiadós blowjob a zsidóknak.

2015-01-28 06:20:06 BonnyJohnny (2) #23

Azért nem annyira kult szerintem. Meg talán egy kicsit "hollywoodibb" alkotás szerintem.
Bár a szandálos filmek feltámasztójaként ugyanúgy mérföldkő...
Talán...

De a Prometheus akkor sem. :P

előzmény: Mizi (#22)

2015-01-27 20:57:36 Mizi (3) #22

Mármint hol? A Gladiátor kritikailag elismert, és ugyanannyira a nagy közönség körében is népszerű filmalkotás.

2015-01-27 17:31:45 BonnyJohnny (2) #21

A Prometheus aligha van ott (hiába szereted). Sőt, még a Gladiator sem (hiába szeretem).

2015-01-27 17:20:35 ChrisAdam (4) #20

vagy mindkettőt és a Gladiátort meg a Prometheust? ;)

előzmény: purplerain (#19)

2015-01-27 15:32:05 purplerain (1) #19

A Blade Runner helyett nem Alien-t akartál írni? :)

előzmény: cucu (#14)

2014-12-22 18:26:11 Jason13 (4) #18

Ridley Scott legújabb történelmi/bibliai eposza kifejezetten érdekesre sikerült. Adva volt egy tapasztalt és tehetséges direktor, aki magas költségvetésből dolgozhatott és egy neves színészgárdát instruálhatott, azonban a végeredmény elég megosztó lett.
Kezdjük ott, hogy a cselekmény helyenként elég hiányos. Ebben a producerek is hibásak lehetnek, hiszen a rendezői változat elvileg eléri majd a 200 percet is, erre fel a mozi-verzió csak két és fél órás. Igaz, ez se épp egy rövid matiné, de még így is sikerült nagyokat ugrálni az időben és felszínesen bemutatni néhány szituációt és karaktert.

Először akkor lepődtem meg, mikor Mózes sivatagi bolyongása során összefut egy nővel. Váltanak két mondatot, a következő képsorokon pedig azt láthatjuk, ahogy összeházasodnak. De például a 10 csapást is elképesztően hamar lezavarták, pedig azokat is belehetett volna mutatni részletesebben.

Hoppá, és el ne feledkezzek a szereplőkről. Christian Bale és Joel Edgerton kiválóan helytálltak szerepeikben, élvezet volt nézni játékukat. Viszont rajtuk kívül alig akadt épkézláb figura a történetben. John Turturro és Ben Kingsley alig szerepeltek, de Sigourney Weaver Aaron Paul-al együtt alig kapott 1-2 mondatot.
Szerintem ezt is a vágóolló megszaladása eredményezte, emiatt kissé zavartan is jöttem ki a filmről.
De azért a pozitívumok valamelyest kárpótolták a hiányosságokat. A látvány például csodálatos. A díszletek és kosztümök kellően kidolgozottak és a CGI-effektekkel felturbózott képsorok is tökéletesek. Kedvencem a 10 csapás ábrázolása volt, de mellette a tengeren való átkelés és Ramszesz seregének megritkulása a hegyoldalon is tetszett.
Alberto Iglesias-nak is jár a piros pont, hiszen hangzatos zenei aláfestést komponált a filmhez.
Mindent összevetve, néhány kidolgozatlan cselekményszál és karakter kivételével nekem bejött az Exodus. Nem egy világmegváltó bibliai eposz, de ennek ellenére azért egy tartalmas és szórakoztató kalandfilm, aminek megítélésén biztos javít majd a vágatlan változat.

2014-12-14 21:10:39 Gasz András (3) #17

Én meg várom a rendezői változatot ha lesz, hogy javít vagy sem mint oly sok Scott filmnél, ha pedig nem, leviszem 2-esre az tuti! :) Ez egy megelőlegezett gyenge 3-as :)

előzmény: Gasz András (#15)

2014-12-14 20:54:15 tomside (2) #16

Ha nem a barátnőmmel néztem volna, hipp-hopp tolok egy exodust a teremből.
Viccet félretéve: A film kerülése erősen javallott.
A látványon kívül semmi pozitívuma nincs.
Scott foglalkozzon az új Prometheus-szal.
Ezt a filmet sem a 2-3 elsővonalas színész, sem a 2-3 ezer statiszta nem menti meg.
Ez a film - ha jól látom - még nagy pénzt sem hoz, ezért már végképp nem értem, mi értelme.
Ez a film egy szar. Egy SZAR.

2014-12-13 21:12:33 Gasz András (3) #15

Exodus :

Hasonló volt a Noah-hoz, sokat vártunk tőle, nagyot akart, keveset markolt a film és keveset nyújtott! Látványban viszont odapakoltak ez tény és ez tényleg látvány, nem Transformers féle szar kamerás mű hatású CGI.

Bale nem épp élete alakítását nyújtotta, de még ő volt a legjobb a filmben. A Mennyei királysághoz hasonlóan voltak kikacsintások, rabszolgaság és modern témakörök is csak épp más témakörök mint abban. (Gazdaság, kihasználás, politika stb) Egy ókori filmben . :D

Ezek a pozitívabb dolgok. A többi birkaszar hogy stílusos a legyek a film közepéhez kb. :)

A forgatókönyv olyan mintha nem tudták volna mit is akarnak egységesen megmutatni, elmondani, kapkodó, ide-oda rohangászó. Plusz hiányzik belőle a szív és a részletesebben bemutatott karakterek. Nagy színészak kapnak 1-2 percet (Sigourney Weaver, Ben Kingsley, Aaaron Paul), a többiek pl még Ramszesz is sokkal kevesebbet kap mint Mózes.
Scott beszélt egy interjú során a 4 órás Final Cut-ról és azt jobbnak tartja, hát ha javítana rajta annyit, mint a Mennyei királyságon a rendezői változat az jó is lenne, a forgatókönyv itt nem teljes! Pedig 4-en írták! :D A párbeszédek, nem tudom az eredetiben is ilyenek e, de a szinkronos változatban sokszor furák, modernek! A fordítás is lehet ludas, de akár az eredeti nyelvű párbeszédek is.

A sztorit meg már ezerszer láttuk, ezek után már szerintem senki se fog nézni Exodus sztorit moziban vagy 50 évig! :D

2014-12-13 20:39:34 cucu (4) #14

Ridley Scott nem egy Aronofsky (a Blade Runnert leszamitva megis mit tett le az asztalra?), ergo az Exodus sem egy Noah. Semmi eredeti vagy maradando nincs benne, holnap mar nem is nagyon fogok emlekezni ra (nem ugy mint a Noera, amire a mai napig). Viszont az a 2,5 ora a majdnem tok ures moziteremben abszolut kellemesen telt el, ami valszeg koszonheto annak is, hogy az eredeti sztorit imadom. Ugyhogy egy gyenge 4-est megerdemel.

Disclaimer: asszem nem vagyok mervado latvanymozik ertekeleseben, mert nekem meg a Transformers (1) is tetszett. :-)

2014-12-05 23:18:28 Leo_Stotch (3) #13

Kiderül..egy megtekintést megér majd egyszer, de Scott inkább helyrevághatná a Prometheusát egy zorall kis 2. .résszel..bár abban is kételkedek. Lehet megbolondult már az öreg. Össze vissza nyilatkozgat. Nem lesz Alien mert már unalmas, közbe mégis lesz, de máshogy. Áhh, csak idegesítem magam :)
De szerintem ez az Exodus már az elején se tűnt olyan izginek..bár csalódnék.

2014-12-05 22:32:12 BonnyJohnny (2) #12

Ez igaz, de itt az a zsákba macska, hogy úgy tűnik, hogy ez még az általad is leírt (reális) elvárásokat is alulmúlja.

előzmény: Leo_Stotch (#11)

2014-12-05 22:25:58 Leo_Stotch (3) #11

Azért ez nem volt zsákbamacska, Scott bődület drága látványfilmet forgat..mélység kizárva. Még ha úgy is indul (lásd Prometheus) akkor se lesz több a közepétől.

2014-12-05 15:06:54 Gasz András (3) #10

Nehéz, mert azért szeretek nem Transformers szintű filmre beülni moziba, de ha itt csak a látvány a lényeg akkor az eléggé fájó. Majd meglátom még, hogy elmenjek e rá. Történelmi filmeket szeretem, habár ez inkább bibliai eposz durva money shotokkal! :D

Húha már 43% a Rottenen és a imdb-n is lefele megy 7.5-nél tart... Asszem kihagyom.

Itthon is eddig csak unták...

2014-12-05 11:31:06 BonnyJohnny (2) #9

Mivel a 200 milliós money shotokra épült a film, ez pont moziban nézős, ha azok érdekelnek. De ha összetett karakterek valószerű viszonyai, vallási/filozófiai mélységek, meg mellékfigurák ötnél több mondattal... akkor nem.

előzmény: Gasz András (#8)

2014-12-05 11:21:46 Gasz András (3) #8

Akkor nem ajánlott moziban nézni?

2014-12-05 06:37:46 Ubul (2) #7

pedig ilyen színészgárdával nem ezt várná el az ember...bár gondolom ezek után már csak ők viszik a hátán a filmet

2014-12-05 01:54:16 Olórin (2) #6

Sejtettem, hogy nem ez lesz az év filmje, de még így is fájt. Konkrétan Scott legrosszabbja a GI Jane óta.

2014-12-01 16:49:21 Gasz András (3) #5

Az első kritikák nem elég biztatóak közepes filmnek tűnik, ha nem is rossznak, de túlnyújtottnak és tele van masszív CGI money shotokkal. De ezmár a trailerekből is látszódott. Először annó még vártam is, most félek picit az eredménytől.

150 perc lett végül.

2014-10-30 16:15:21 Ubul (2) #4

most 142-t ír :D

2014-10-21 09:31:42 Leo_Stotch (3) #3

Akkor megint szünettel megy, mint a Király visszatér. De csípnek ebből még tuti..170 percig.
De nálam egy film nem feltétlen ettől lesz epikus..

2014-10-21 09:19:47 Gasz András (3) #2

IMDB-n 200 percet írnak a filmre! :D Vannak cikkek is már róla! Még rövidülhet, de sok esély már nincs rá. Ha ez igaz akkor ez tényleg epikus lesz! :D

2014-07-04 23:28:12 winona (?) #1

Nagyon messze van még a bemutató...:(
Egyébként remek filmnek ígérkezik.Aztán kitudja.