The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 (2014) ☆ 👁

(Francis Lawrence)

amerikai akciófilm, kalandfilm, sci-fi

3,0

2020-03-21 16:22:00 Ehun69 (3) #28

nem kellett volna külön és kisssé hosszúra nyúlt rész csinálni...de gyengébbek kedvéért, jól felvezette a befejező részt.

2018-06-27 20:01:44 betti (3) #27

Nem nyűgözött le. Én nem érzem úgy, h "na itt végre megismerjük Kattniss-t", az események szépen oda vannak rakva ahogy a könyvben, csak halványabban, és ennyi. Össz pozitívum: az elnök és a vége vágás.

2015-11-16 18:02:13 JeszKar (4) #26

Gyorsam még megnéztem, és végül is nem olyan rossz ez. Nem sok minden tőrténik benne, de vannak hatásos pillanatai, mint HP 7/1-nek.

2015-11-15 22:44:44 Leo_Stotch (3) #25

Nem lenne rossz.. De aaannyiiira vontatott ez a picsogás! Egy 20 perces intrót összevágni belőle a part 2 elé.

2015-09-17 18:37:02 nagy olga (3) #24

Én olvastam a könyveket is (még a filmek előtt), még az előző filmek is tetszettek, de ez, haláli unalmas volt.Várom már a következőt, kíváncsi vagyok, fölül tudják-e múlni mondjuk az első részt.

2015-08-06 18:36:22 ChrisAdam (4) #23

speciel én arra tippelnék, hogy akkor most jön a nagy nyáladzás, romantika és rohadtul nem lennék kíváncsi az egészre. viszont most azért szar, mert tudom a part 2 trailereiből, hogy sajnos Peeta jól lesz.

előzmény: Livcsy (#22)

2015-08-06 18:32:48 Livcsy (?) #22

Én egyébként ott feleztem volna el, amikor Peetát visszahozzák és rátámad Katnissre Na, akkor vagy vársz egy évet, vagy elolvasod a könyvet :D

2015-06-04 10:13:56 Denice (2) #21

Unalmas, klisés, giccses, innen-onnan összelopkodott momentumokból álló "film" (meg az egész világ, sztori ahogy van)... halálra untam. Percenként jött egy "na ne már!!". Ez még az első kettőt is alulmúlta.
A legutolsót is csak azért nézem majd meg, mert most már látnom kell mi lesz ennek az izének a nagy végkifejlete..

2015-03-29 11:44:35 Corso666 (2) #20

Kiszámítható giccsparádé. Borzalom. :(

2015-03-27 18:51:23 VVega (2) #19

Kínosabb töltelék rész, mint a Hobbit 2, pedig azt ebben a tekintetben felülmúlni nem kis szó. Teljesen felesleges időpazarlás, szóval ha még nem láttad, (akkor gondolom nem vagy rajongó, tehát:) nyugodtan hagyd ki.

2015-03-21 11:19:17 Singularity8 (2) #18

Ha kiírták volna a végén, hogy " Kedves nézőink, ez a rész csak profitmaximalizálás céljából készült." , meglepődött volna bárki is?

2015-02-28 01:05:02 Aaron Boone (2) #17

Borzasztóan unalmas ez a film, alig vártam, hogy vége legyen. Jennifer Lawrence szép benne, ezen kívül nem tudok pozitívumot mondani.

2015-02-19 19:00:38 ZoLeEe (3) #16

ez a rész a könyvben se nagyon jött be,de azért tűrhetően átlagos lett pár remek jelenettel...remélhetőleg a végére tartogatják az érdekesebb dolgokat, csak nemtudom hogy az i kill snow dolog nélkül hogy szeretnék a filmvégi csattanót kivitelezni. De legalább lesz egy kis meglepetés :D Lawrence az előzőkhez képest gyenge, pár jelenetben pedig sajnos nevetségesen rossz...Ja és Dormer nagyon badass ezzel a hajjal.

2014-12-29 20:02:00 opposition (2) #15

Pár jó momentum még nem egy film. Tényleg felesleges a filmek ilyen szánalmas elhúzása tisztán bevételnövelés miatt.

2014-12-18 19:57:21 Ugor (4) #14

Ha már a két előző részhez hozzászóltam, illene ehhez is. Vallok: jobb volt, mint a két első rész. Ez a marosszéli kerek erdőben egymás elől való rohangálás nem volt igazán ínyemre, de talán mára megszűnt a Gladiátor-hatás, volt viszont helyette Rambo III. nőben, Mátrixból a Zion, vörös macska az Alienből, Star Wars és még sok egyéb képernyőn átvonuló és kalapot emelve kacsintó hatás… én meg megbékéltem a stílussal, igen, néha pityergő lányregény, nem is olyan túl szép ez a lány, de nem is csúnya, a szerelmének kémiája veszélybe sodor egy bolygót, meg hát nem is értjük, hogy tőle függ mindig a világ, de jó, igen, ilyen film ez, elfogadtam, élveztem is, vannak benne emlékezetes jelenetek, magasztos és szép percek is, és ünnepélyesen bejelentem, hogy gyermeki lélekkel várom a következő részt!

2014-12-07 20:43:29 ChrisAdam (4) #13

Újranéztem, most másokkal, moziban, magyarul. Kicsit untam néha, de tetszett. Viszont aki teheti, angolul nézze. Sokkal jobban átjön Katniss személyisége, na meg az éneke sincs lemagyarítva...

2014-12-04 16:42:14 J.J.1990 (4) #12

Számomra érdekes film volt. Mégis voltak olyan pillanatok amik felett csak úgy átsiklottam néztem, de semmi reakciót nem volt képes kiváltani belőlem. A két legjobb jelenet számomra Jennifer Lawrence-hez köthető az egyik amikor énekelni kezd a másik pedig az elnökhöz intézett szavai,ennyi volt ami megragadt bennem és tetszett! Persze az első résznek pont ez a lényege felkészíteni minket a nagy dúrra. Mondjuk a Harry Potter óta ostoba divat ez a utolsó részt felezzük meg, mert ez bejön, mert úgy se megy egybe a dolog.Engem már idegesít felesleges dolgokkal tarkítják az első felét a másodikat meg összecsapják. Lehet, hogy csak én látom így, de ezt gondolom. Mindenesetre kíváncsian várom a film befejező részét!

2014-11-27 01:04:15 ender1112 (4) #11

Még mindig nem az igazi, hiányzik belőle az átütő erő, de azért bőven nézhető. Bár én csak Jennifer Lawrence miatt szántam rá magam, bár igazság szerint ő magához képest nem túl jó most.

2014-11-24 21:07:33 ChrisAdam (4) #10

NAGYON JÓ. Majdnem ötöst nyomtam erre a részre. Nem olyan rég, kb egy hónapja néztem meg a második részt, s az habár is jóval felülmúlta az elvárásaimat, de ez még feljebb lőtt, nagyon eltalálta és elmondta, amit kellett. Eddig az egész sztori, az egész franchise olyan távolinak tűnt, s bár egyedi szereplők jellemezték, mégsem állt közel semelyik szereplő, Katniss sem, Peeta sem és most ebben a részben, habár Peeta keveset tűnt fel, mégis az a pár perc maradandóbb volt mint az előző kettőben tett szereplése, persze ez a történések miatt tűnik így. Végre a könyvet nem olvasó néző is megismerheti igazán Katnisst, ez a rész valóban csak róla szólt, az ő személyiségéről és jó volt ismerni és látni ami benne zajlik.
Nagyon jól hozza a drámát a film és a feszültséget. Szinte érzem valóban azt a forrongó hangulatot, a lázadás ízét. És csak gyűlt a feszültség, míg a végére igencsak kiáradt a feszkó, miközben sok is maradt bent. Nagyon jól volt megcsinálva a vége. Kicsit a Star Wars harmadik epizódjának párhuzamos jelenetére emlékeztetett, amikor Palpatine szónokol, Anakin pedig gonoszságába fullad bele. (wow micsoda mondat)
Nem találtam üresjáratot a filmben, bármi meglepő is. Komolyan. Minden jelentnek valamilyen szinten jelentősége volt. És ami hihetetlenül tetszett, hogy tudott egy kemény, jó kis hangulatot teremteni. A föld alatti bunkerekkel a 70-es, 80-as évek sci-ifijeit idézték meg. És ez nagy nagy pont nálam. :)
10/8.5 Talán még ötös is lesz. A legjobb éhező eddig.

2014-11-22 21:07:31 Adam Taylor (4) #9

Egyáltalán nem hiányoltam belőle az akciót - az első rész legjobb része is pont az első felvonás volt. A második résznél persze nem jobb, mert ott pont eltalálták az egyensúlyt a tartalom és a forma között, de az alakításokkal ezúttal sem volt baj, kellően sötét, kellően drámai - igen, egy kicsit seszínű így, hogy nagyrészt egy bunkerben játszódik, de őszintén szólva én nem unatkoztam.

2014-11-17 22:33:07 Leo_Stotch (3) #8

A Potternél nem volt gond, egy akkora sorozatnak kellet egy olyan dupla finálé.
Itt nem tudom, jó lesz-e, mert ez azért nem olyan grandiózus eddig se, lehetett volna egy jó kis trilógia zárás, és annyi. Itt a part 1 tuti, h nyögvenyelős lesz.
A Bosszúállóknak meg örülök, ott van kakaó, karakter, mondanivaló, konfliktus, Thanos(?)... jó lesz az.

2014-11-17 21:44:58 BonnyJohnny (2) #7

Ennyi erővel a Hobbit is indokolja. Ott is van miről beszélni (a függelék persze, nem a 100 oldalas mese), és ott a nagy előd indokolja hogy igenis mindent pakoljanak bele. Sőt lefogadom, hardcore rajongók a Hunger Games esetében is indokoltnak látnák. A baj, hogy az első részeket nem tudják kitölteni, és (ahogy te is írod) elnyújtott prológusok lesznek. Kapcsolódva a lentebbi véleményhez: csupa olyan jelenet, amit normál esetben le sem forgatnak, vagy kivágnak. Ez a Hobbitokon halmozottan jelen van, mivel ott nincs egy "beáldozott" prológus rész... ott mind az (eddig... de reméljük a harmadik nem az lesz).

előzmény: TomPowell (#6)

2014-11-17 21:25:49 TomPowell (3) #6

Ott akárhogy vesszük, nem lehetett volna úgy a cselekményt egy 3 órás filmbe sűríteni hat film után, hogy ne sérüljenek a karakterek, a történet, és emiatt ne fakadjanak ki még jobban a rajongók, továbbá még így is bőven maradtak ki dolgok. Azt nem vitatom, hogy az első rész prológus jellegét nem tudta levetni, de ez az ilyen több részre szedéseknél valahol törvényszerű, mert csak egy történet lezárásának a felét látjuk, a baj az, amikor ezzel a felvezetéssel a folytatás nem tud élni, valamint eme prológusnak az íve szemmel láthatóan nem tart sehova. Az Alkonyatnál és itt se látni, hogy ez különösebben tartana bárhová is. A Bosszúállókra viszont jómagam is kíváncsi leszek, pont azért, mert ott nincs ez a fajta megkötöttség, mint a regényadaptációknál.

2014-11-17 21:04:43 BonnyJohnny (2) #5

A Harry Potternél mi indokolta a két és fél órás elnyújtott prológust? Annál ugyanolyan indokolatlan volt, mint a Twilightnál, a Hobbitnál... és vélhetően itt is.
És remélem az Avengersnél nem ilyen lesz. Végtére is ott nincs irodalmi alapanyag, szabadon írhatnak két filmre való storyt... pláne, hogy még négy évük van rá.

előzmény: TomPowell (#4)

2014-11-17 20:52:55 TomPowell (3) #4

És vélhetően ez lesz A hobbitnál is. Eddig a Pottereken kívül teljesen indokolatlannak éreztem ezt a több részre bontást (mondjuk a prológus íz ott is meg volt), és ezt tökéletesen igazolja az újabb rész is.

2014-11-17 19:38:48 BonnyJohnny (2) #3

Ígért ez jót valaha is? A Harry Potternél ugyanez volt, csak ott a könyv kétharmadát tették bele az első részbe. Nagyjából a Twilightnál is. Azt jól széthúzták (beáldozták), hogy a finálé nagyot szoljon.

előzmény: Nordbright (#2)

2014-11-17 17:32:02 Nordbright (?) #2

Ez nem sok jót ígér.

2014-11-17 16:21:08 Zalaba Ferenc (2) #1

Fogták az utolsó rész első harmadát, és telerakták kivágott jelenetekkel, és már meg is van a "film".