20,000 Days on Earth (2014) ☆ 👁

20.000 nap a Földön

(Iain Forsyth - Jane Pollard)

angol dokumentumfilm, dráma, zenés film

2016-12-31 23:06:55 zéel (5) #5

Just the opposite, régi híve vagyok Nick Cave munkásságának. (Ott voltam az első bp.-i koncertjén a PECSA-ban, aztán a varázslatos estén az Erkel Színházban...stb. stb.)
És éppen azért nem akartam megnézni (eddig) ezt a filmet, hogy nehogy csalódást okozzon. Meg nem igazán vagyok kíváncsi a műhelytitkokra, a háttér infókra sem.
De milyen jó, hogy megnéztem ezt a filmet!
Ugyanis feketén-fehéren kiderült (amit eddig csak sejtettem), hogy Nick Cave-nek a dal-írás, a koncertezés, az alkotás, az a minden, az az élete. Ahogy ő mondja: amiért érdemes élni!

2015-11-15 19:48:26 Adam Taylor (3) #4

A leírásban emlegetett kultikon státuszon és néhány számon kívül nem ismerem és nem is hallgatom Nick Cave-t, és a 20.000 nap is inkább mint film érdekelt. Kár, hogy ebből a szempontból a film nem több egy mérsékelten érdekes kísérletnél. Ugyanakkor el tudom képzelni hogy a művész úr ismerőinek sokat adjon, mert vannak még számomra is érdekes megoldásai és hazudnék ha azt mondanám hogy néhány pillanata nem kapott el még így is.

2015-02-01 19:54:59 erahurka (4) #3

Haragszom a készítőkre és Nick-re is, amiért elrontották ezt a filmet. Bár az elrontották, és a csalódás még így is 8/10-et ér.

Két bajom van a filmmel: Az első fele annyira erős, hogy a második, konkrétan a levéltárban játszódó rész egyszerűen nem képes felvenni vele a versenyt. Kicsit lelassul, és míg az eleje úgytudott dokumentum film lenni hogy közben különleges, feszes volt, ez a rész belesüppedt az átlagba, képeket vetítgettek és Nick beszlt. Nem mondom, érdekes volt meg minden, de valahogy belassította a filmet.

A másik ami nem igazán tetszett, az a vége, noha a végső lezárás eszméletlen volt a Jubilee Street-tel, komolyan felrobbant a vászon. Az a bajom, hogy volt vagy három lezárás egymás után. Megértem hogy nem tudták melyiket vágják ki, mert mind zseniális lett volna. Egyébként talán az lett a legjobb, ami tényleg a végére került.

2015-01-10 22:22:23 critixx (4) #2

Enyhén szólva nem dobtam hátast soha Barlang Miklós úr munkásságától, de ez a film jól sikerült.

2014-12-28 00:25:08 Lukrecia (5) #1

Január nyolcadikán premier előtti vetítés a Toldiban. Esemény itt.