A Fish Called Wanda (1988) ☆ 👁

A hal neve: Wanda

(Charles Crichton - John Cleese)

amerikai-angol krimi, vígjáték

3,9

2020-07-26 10:38:28 Norbert Simon (4) #13

A hal neve:Wanda egy kifejezetten jó kis szórakoztató, egyszerű krimi vígjáték. Kellőképpen angol, némely esetben emlékeztet a Monthy Python humorára és stílusára. A történet egyáltalán nem bonyolult, könnyed és szórakoztató. A karakterek is jópofák, aranyosak még ha dinkák is. Ám úgy látom abszolút vállalható. Hétvégére nem rossz kikapcsolódást nyújt a film. 4/5

2018-08-09 11:28:07 Kempesbaba (5) #12

Kimondottan jó vígjáték,néhol monty python ízzel. Aki meg igazi krimire vágyik az meg úgyse ezt fogja megnézni :)

2015-02-13 21:29:18 tomasso (2) #11

Én azért húztam a számat. Főleg a krimi vonal volt borzalmasan silány. Habár vannak ügyes húzások a filmben, vígjátékként sem jelent nagy felüdülést, néhány poén nagyon erőltetett, vagy rosszabb esetben értelmetlen. Brit hangulatú, mégis inkább amerikai jellegű vígjáték ez, jó jellemábrázolással, de valójában lényegi tartalom nélkül.

2013-06-09 01:19:25 Xuja (5) #10

Pörgős, kellően idióta karakterekkel és okos forgatókönyvvel rendelkező vígjáték, de a csúcs az, hogy szinte mindegyik helyzetkomikum betalál. Külön tetszett az önironikus szemléletmód a brit életformához.

2013-01-05 00:07:49 acidphase (5) #9

pedig már csak ezér a fejér kijárt volna egy oscar :DDDDDDD

2013-01-04 23:29:22 Jereváni Rádió (2) #8

Óriási csalódás. Sokat vártam, semmit sem kaptam, egyszer nem sikerült a számat elhúzni tőle.

2012-11-15 22:48:51 coles (4) #7

"Gyere, Wanda, ebédidő van":

2012-05-12 10:08:16 dorothygale (5) #6

Nagyon jó volt, vicces , telis tele jó kis poénnal. A szereplők mind jól játszottak , nagyon tetszett. :D

2011-08-10 00:09:21 BonnyJohnny (4) #5

Nekem Michael Palin szerencsétlen karaktere nem tetszett annyira, mint John Cleese és Jamie Lee Curtis kettőse. De természetesen ebben a filmben Kevin Kline viszi a prímet. Pedig a figurája kezdettől fogva nagyon erőltetett, szinte követeli magának a ripacskodást, de Kline-tól nem kapja meg. Fantasztikus a játéka. Kicsit meglepő az Oscar díj, de abszolút megérdemelt.
Miután beindul a story, végig pereg, és nagyszerű humorú. Mindennemű ízléstelenségtől mentes. Nagyszerű vígjáték.

2011-01-06 01:28:29 Hannibal Lecter (5) #4

Nem tudom, miért adtam ennek annak idején 3-ast. Sírva röhögős, bravúrosan eltalált fekete komédia, Otto pedig hatalmas. :D

2011-01-01 16:12:34 Bruce94 (5) #3

Remek komédiázás, igazi morbid humor. Kevin Klein zseniális, jogosan kapott Oscart. Magyarhangja Tordy Géza pedig mrá korábban is bizonyította, hogy antipatikus állatokat zseniálisan tud szinkronizálni.:) Jamie Lee Curtis egy igazi bombatnő volt akkor is, és most sem kell szégyenkeznie, Michael Palin pedig remek a dadogós szerepében. Remek szórakozás volt szilveszter estéjére.

2009-03-21 14:01:29 deniro2 (4) #2

Na igen, annak idején Oscar bácsi még nem vette magát olyan piszkosul komolyan, mint manapság...
Nagyon jó film, zseniális alakítás.

2009-03-21 13:17:50 Semprini (5) #1

Igazi klasszikus lett már ez a remekbeszabott angol krimivígjáték. A film motorja természetesen John Cleese és Kevin Kline (utóbbi Oscart kapott ezért az alakításáért), de jól teljesít benne Jamie Lee Curtis és Michael Palin is. Nem szabad elfeledkezni a briliáns, felülmúlhatatlan magyar szinkronról: Szilágyi Tibor, Tordy Géza, Kovács Nóra és Haumann Péter az eredeti színészekkel EGYENÉRTÉKŰ, zseniális hangi alakítást nyújtanak.
A csapat még egyszer összejött 9 évvel később a Fészkes fenevadak c. filmhez, az is nagyon jól sikerült.