The Philosophers (2013) ☆ 👁

After the Dark

(John Huddles)

amerikai-indonéz dráma, fantasy, sci-fi, thriller

2,9

2020-02-17 10:12:31 captain_b (3) #6

Majdnem 4-est adtam, mert az első felénél nagyon kevésnek tűnt a 2.9. Ahogy előttem már többen megjegyezték, egy elég érdekes ötlet nem túl jó, de (pl. engem maga az alapszitu pont be tudott vonni annyira, hogy úgy éreztem;) nem is rossz megvalósítása.
Aztán onnantól, hogy a szőke csaj átvette az irányítást nekem is eléggé elromlott, amit szerintem üzenni akart ezzel azt nagyon didaktikusan tette, és személy szerint baromira nem is értek vele egyet, (ahogy látom itt, mások se :) ) így csak csalódottan fintorogva tudtam tudomásul venni, hogy ide fut ki.
A tanárával való viszonyt nem is említve. Valamint végig zavart mennyire véresen komolyan veszik az egészet (ahogy teátrálisan ki akart vonulni az elején, plusz a sértődések...), viszont azt remekül ellenpontozta a "steril" srác trollkodó megoldása saját magának, az kicsit visszahozta a végét. :D

2015-03-17 20:39:26 dorothygale (5) #5

Nagyon érdekes, és elgondolkodtató.

2014-11-29 20:02:08 Gruden Gergo (2) #4

Tökéletesen egyet értek veled.... Pont úgy mint a Tanár Úr is.

Az első kisérlet volt a legjobb, mig az utolsó egyenesen hülyeség volt. Úgy megválasztani a 10 embert, hogy jól szórakozzanak az 1 évig, de az nem zavar senkit, hogy az 1 év múlva simán éhenhalnak, mert sikhülye mind!

Engem személy szerint kifejezetten idegesitett az a hülye szőke pics@, illetve arról a csajról ne is beszéljünk, aki megutálta a tanárt, azért, mert másodjára nem szavazták be a bunkerbe. Hát dögöljön meg!

Sokkal többet ki lehetett volna hozni az alapötletből.
Csalódás :(

előzmény: Corso666 (#3)

2014-10-27 22:02:31 Corso666 (3) #3

Maga a film szépen megcsinált és még bármi kisülhetett volna, de!!!..hogy a film lényege a hippi lotyó ostoba megoldása legyen, rögtön lehúzta 2 ponttal az egészet. Meg még ha az ő megoldása is lenne a helyes, személy szerint rohadtul nem tudok azonosulni a versolvasós, operás boldog egy évvel. Az nekem maga a pokol lenne. :)

2014-05-09 18:43:05 flake (2) #2

Baromi idegesítő film. Az első 10-15 percben még reménykedtem, de hogy egy ilyen egészséges alapötletet ilyen bárgyú baromsággá degradáljanak... Kegyelem kettes.

2014-03-22 20:22:00 morcosmedve (4) #1

Végre egy érdekes film!
Semmi sincs benne tökéletesre csiszolva, mégis emberszabású a történet. Lelke van. Elgondolkodtat, és felkavar.