Érzékek iskolája (1996) ☆ 👁

(Sólyom András)

magyar dráma

2,8

2021-04-30 03:40:49 Ugor (4) #4

Emlékszem, amikor megjelent vagy 30 éve a Tizenhét hattyúk... teljesen rá voltunk indulva, egy cimbora egész estés átiratot írt belőle, de azt akkor nem gondoltam, hogy ez milyen filmen. Hát ilyen. Eszementjó zenéje van az biztos! Hogy nem lett valami új Elemi ösztön? Dehogynem, csak amolyan kis magyar. Visszahoz sok mindent. Évtizedek óta elveszett nyarakat, zabolátlan cigánylányokat, a SZOT-üdülők konyhás csajait, meg takarítólányokat, Tiszaparti cigány csajokat, délsomogyiakat, olajos bőrű, jó ízű romalányok... ööö.. hát igen. Ez nem az a kor, na. Boldog csavargások, vonatokon, stoppal, és csupa kaland az élet, tűz körül táncoló lányok, szilaj csikós nyári erotika... és még volt valami underground irodalmi meg zenei körítése is.

2018-08-19 10:46:07 dittike (5) #3

A női sorstragédia tipikus példafilmjeként is említhetnénk ezt az alkotást melyben Gryllus Dorka vagányan vállalja a nőiség eszményképének igazi megnyilvánulását.

2009-06-08 06:37:37 oscarmániás (4) #2

Ahogy Jereváni rádió megírta a hattyús részek és és színes lencse óriásit rontanak az összképen és csak jóakaratból (meg azért mert 83 perces) kap hármast.Pedig jó a sztori és a színészek játéka is élvezhető (hazai viszonylatban),meg tetszik a befejezés is (mert másra számítottam)."Ez az audióvizuális élmény ideális vallatóanyag" :)

2008-11-01 18:53:32 budaik (4) #1

Szerintem nagyon jó kis alkotás...