Hide and Seek (2005) ☆ 👁

(John Polson)

amerikai-német dráma, horror, thriller

3,2

2018-04-02 20:18:21 NinaLys (4) #13

Nekem tetszett. A sok hasonló témájú vacak között ez szerintem egészen üdítő volt. Persze, a kritikus hangoknak is van itt-ott igazuk, de ízlések és pofonok. Nagyon tetszett benne Dakota, szerintem jól játszott, és számomra az arcjátéka is kifejező. Rettentően sokatmondó volt a tekintete, amikor először láthatjuk a kórházban az anyja halála után, mikor üveges tekintettel mered ki az ablakon.

A csavar a végén meglepett, hiába volt kiszámítható, bár picit hirtelen volt, jobban ki lehetett volna bontani, bár akkor meg nem üt ekkorát :D :)

No mindegy, láttam már sokkal rosszabb filmet is, szóval nálam bőven 4-es :) (még ha nem is DeNiro legjobb alakítása).

2014-11-12 18:46:33 zsandar filip (2) #12

Robert de Nero sajnos összevissza maszatolja....a hírnevét.

2014-01-23 05:27:32 JohnnyJohnny (3) #11

A film lezárása/csattanója lerágott csont, már a felénél rájöttem, így nem is ütött annyira. Teljesen átlagos amerikai thriller, ami viszont több is lehetett volna.

2012-05-06 04:30:53 Lasliegrand (4) #10

Sokszor elsütött poén volt ez a csavar, a rendezés is lehetett volna jobb... de őszintén szólva mégsem számítottam ezekre a fordulatokra és le is kötött a film. A "jó" kategóriát nálam bőven megüti. :)

2010-12-23 17:05:07 copeland (4) #9

Nagyon jó film. A vége meglepő volt. Mindenre gondoltam csak erre nem.

2009-01-20 20:19:02 Karin (5) #8

Szerintem mindketten jól alakítottak. Velem teljesen el tudták hitetni, hogy:
1. Régen boldogok voltak(kívülről)
2. Egy perc alatt összeomlott az egész életük.
3. Most pedig a háttérben valami nagyon nagy gáz van.

Együtt is tudtam érezni velük. Néha meg is hatottak a gesztusok, kinemmondott szavak.
Mikor először láttam, meg is ijedtem néha.

Azért azt a "nagy csavart" elkapkodták a végére. Már túl sokszor elsütött poén.

2007-12-20 14:28:16 Mikkey (4) #7

jóvan, a fekete vízzel kevertem :D sajna sok film van amit láttam de nem ugrik be a címe, csak idővel..

előzmény: Jereváni Rádió (#4)

2007-12-18 17:21:53 GothMan (4) #6

Nem.
Egyébként furcsa mód nekem tetszett ez a film. Az alapsztori mindenesetre remek, mégha nem is egyéni.

előzmény: Mikkey (#5)

2007-12-18 16:58:06 Mikkey (4) #5

ez nem az a film, ahol egy nagy "panelházba" költöznek és a plafonon mindenféle beázások jelennek meg??

2007-08-11 20:41:56 Jereváni Rádió (2) #4

Hollywoodban úgy látszik feltalálták az instant thrillert. Sablon, sablon hátán, Robert de Niro pedig élete legrosszabb alakítását nyújtja.

2006-02-04 00:21:51 Dió (3) #3

Rejtély hogy miért, de elsőre ez nekem tetszett. Így másodszorra már nem. Mint thriller nem elég thrilleres, mint horror nem elég horrorisztikus. Ígéretes irányba indul, de aztán belefullad a jelenetek semmilyenségébe. A csavar sztem a jobbik fajták közül való, bár nem tökéletes, az a filmvégi duplacsavar pedig már lehet hogy nem kellett volna. Az meg, hogy a film elején ki hozza ki a barlangból a pillangókat, és mi köze ennek bármihez is, örökre rejtély marad, eztmég az imdb-n sem tudták. Robert DeNiro...hát, itt sz@r volt. Először láttam ilyennek.

2005-04-05 00:39:16 limupei (2) #2

Egyetértek az amerikai kritikusokkal, hogy Dakota Fanning már túlnőtt az "ijedt őzike-tekintetű kislány" szerepkörön és nem kéne ilyen karaktereket alakítania. Robert de Niro-nak meg lassan egyetlen karaktert sem kéne alakítania, ha nem akarja veégképp elveszíteni régi "fényét", mert már évek óta mást sem csinál, mint saját karrierje romjain tapos.
Ez a film sem sikerült túl fényesen. A jó horrorfilm közben fél a néző, a kevésbé jól sikerültön esetleg megijed. Nos a Bújócska még ezt a szintet sem éri el (zárójelben jegyzem meg, a Kör 2 sem).

2005-03-20 17:35:27 tangerine (3) #1

Nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Csalódtam benne.