I Origins (2014) ☆

(Mike Cahill (VI))

amerikai dráma, sci-fi

3,7

2018-07-11 22:05:10 tomasso (4) #16

Üzenetében nem ad sokat, de a képi megvalósítás és a drámai háttér azért sokat nyom a latba. Messze nem mestermű, de megérdemeli a jó osztályzatot.

2017-01-15 15:08:00 kaamir (2) #15

Az első fele dögunalom, a második fele gigantikus bullshit. (az indiai nő az írisze alapján felismer egy gyereket az egymillióból. A "tudósnak" elég bizonyíték, hogy a kislány fél a lifttől, holott erre kb. ezer más magyarázat is lehet, mint, hogy emlékszik a korábbi halálára). Szóval nem az a baj ezzel a filmmel, hogy hülyeséget állít, amivel nem értek egyet, nem hiszek benne, hanem hogy totál hülyének néz. Mindezt ráadásul giccsesen, szépelgősen és érdektelenül.

2016-12-14 00:13:27 goli12 (1) #14

Szörnyű, áltudományos film.

2016-02-23 09:51:13 noresz02 (5) #13

A Cahill-Brit Marling páros megint jól működött szerintem
És azért tud jó lenni, mert ők ketten szerintem tényleg hisznek ezekben a világmegváló természtfeletti dolgokban és átjön a filmeken.

2015-08-24 22:29:25 Corso666 (5) #12

Jó olvasni, hogy sokan megint nem a film lényeget figyelik és ezobullshiteznek összevissza. :D :D Gregibroki rád büszke vagyok :)

2015-06-23 15:13:10 random117 (3) #11

Az alapötlet tetszett, csakugyan lehetett volna egy jó Sci-fi, de nem lett:( A férfi főszereplő sokat rontott az összképen.

2015-06-08 16:20:20 dézi (3) #10

tartalom: 2, megvalósítás: 4, így jött ki ez a közepes. kár érte, egy egész más befejezéssel nagyon jó is lehetett volna.

2015-01-20 09:58:46 gregibroki (4) #9

szerintem nem kell minden filmben megváltani a világot; ez egy remek film arra, hogy a fiatalok megnézzék az ilyen témájú, régebbi, esetleg sokkal mélyebb filmeket
a színészi alakítások nekem bejöttek, habár a csáveszt néha megcsapdostam volna egy péklapáttal az őrült nagy túdóssága miatt...egyébként rendben volt
egyébként nem biztos, hogy a reinkarnációról akart szólni a mondanivaló, hanem arról, hogy mennyire tudjuk feladni a sziklaszilárd nézeteinket annak ellenére, hogy rendkívül okosnak tartjuk magunkat és 100%-ban biztosak vagyunk az igazunkban

2015-01-15 02:37:57 Rorschach (1) #8

Cahill már másodszor blöfföl ekkorát és adja el a konyhafilozófia-bullshitet sci-fibe csomagolva.
Az origót már nem menti meg sem a zene, sem Brit Marling, sem az amúgy meg-megvillanó rendezői tehetség - ha egy film ekkora hatásvadász, időhúzó blődli, az bizony méteres karót érdemel.

És az az after-credits cliffhanger, fúj!

2015-01-11 11:19:43 ryood (2) #7

ilyen fajta elgondolkodtatást nyújt kb 256 000 ezo könyvecske, ha bemész egy alexandra könyvesboltba és álguru, spirituális mester, meg az ilyen olyan izmusok..szóval ezért nem volt érdemes megcsinálni ezt a filmet, nekem legalábbis semmi elgondolkodni valót nem adott..
ha mondjuk mélyebb élmény , és film ebben a témában, akkor stalker, vagy bresson filmek.
amúgy kár érte, mert a rendező tényleg tehetséges, ért a figyelem/fesztülség felkeltéséhez, fenntartáshoz, van atmoszférája, ezért is nem adtam rá egyest.

előzmény: GabN (#6)

2015-01-11 11:07:05 GabN (4) #6

ryood: teljesen igazad van, valóban csak a felszínt kapargatja csak, de én mégis Dióval értek egyet, nagyon jó film volt ez. Végig fenntartja a figyelmet, izgalmas és mikor vége van az biztos, hogy órákon keresztül még ezen jár az ember agya... és lehet, hogy éppen csak ennyit akar a film, hogy elgondolkodjunk ezen.
Nekem nagyon bejött.

2015-01-09 20:25:29 ryood (2) #5

nekem pont az a bajom, hogy irtó kevés, és csak a felszínt kapargatja meglehetősen hatásvadász, érzelgős módon.
tény, hogy a spiritualitásban mondhatni radikális a véleményem, de az is, hogy mára tízezrével vannak jelen az ilyen-olyan ezoterikus/transzcendens/spirituális kuruzslók, kamugyárosok, és sajnos ez a film is egy ilyen vonalat lovagol meg (és ha ez nem lenne elég, még a tudománnyal is megpróbálja összekapcsolni) nem kicsit.

2015-01-09 19:42:52 Dió (5) #4

És a zene........

2015-01-09 19:42:39 Dió (5) #3

Jó látni, hogy Cahill mennyit érett a hangulatilag 10/10-es, de minden másban középszerű első filmje óta. Nem tökéletes az I origins sem, de izgalmas, végig leköt, atmoszféra terén pedig megint egy időzített bomba az egész, ami a hangulat, képek és zene hármasának köszönhetően 10 percenként robban... (ezzel ugye az előző filmjénél sem volt gond). Nekem konkrétan fogalmam sem volt, miről fog szólni, tehát a sztori maga is meglepetés volt - hogy ha maga ez a történet valakinek sok, azt megértem, de nekem bejött.

2014-12-28 21:54:20 od.gszal (3) #2

A tulkukat, például a Dalai Láma reinkarnációját hasonló tesztek alapján választják ki évszázadok óta. Hogy az íriszük hasonló-e, azt nem tudom, most majd meg lehet vizsgálni.

2014-12-17 21:13:03 ryood (2) #1

jó kis kliséhalmaz, igazi giccsparádé. és röhejesen sekélyes.