Ray (2004) ☆ 👁

(Taylor Hackford)

amerikai dráma, életrajzi film, zenés film

4,0

2016-02-20 09:08:37 zéel (4) #13

Ha már a nap filmje:
Ray Charles Budapesten is koncertezett, 1971-ben az Erkel Színházban.

2016-02-20 07:26:04 Killjoy (4) #12

Pár éve Ajkán, egy kis könyvesbolt hátsó traktusában futottam bele párszáz forintért a leárazott DVD-k között a három lemezes pakkba. Valahogy addig nekem ez a film teljesen kimaradt. Ray Charles munkásságát sem nagyon ismertem, bár a film megnézése után rájöttem, hogy de, csak nem tudtam, hogy konkrétan az Ray Charles :) Nagyon jó zenék, egy nagyon jó Jamie Foxx és egy baromi jó casting szinte minden szerepre. Nem nagyon rajongok az életrajzi filmekért, és első nekifutásra inkább csak azokat próbálom be, amik olyan emberekről szólnak, akiket egy kicsit jobban ismerek (pl. az idei felhozatalból a Steve Jobs) de ez egy nagyon jó példája annak, hogy érdemes néha kicsit kilépnünk a komfortzónánkból, mert igazi gyöngyszemekre bukkanhatunk.

2012-12-20 01:44:10 kobretti88 (?) #11

Egy jó film Ray Charles életének első 30 évéről. A dalok csodálatosak. Jamie Foxx egyszerűen fantasztikusan alakítja a zenészt. Teljesen megérdemelte az Oscart. A történet is egész jó.

80 %

2012-08-31 21:57:50 dorothygale (4) #10

A zene nagyon jò, Fox jòl nyomja....jòl jàtszik, de a többi lehetne jobb is...

2011-08-11 22:55:57 Bruce94 (4) #9

Le kell szögeznem az Oscar-t nem érdemelte volna meg a film, hiszen a Millió dolláros bébi egy minden ízében mestermű, itt pedig a zseniálist egy valaki miatt kapja meg. Ez a valaki Jaimie Foxx aki élete legnagyobb alakítását mutatja be ebben a 150 percben, mintha Ray Charles-t láttam volna. A mellékszereplők is remekek, külön kiemelném Regina King alakítását. A történettel illetve a levezetéssel nincsen semmi bajom. A filmben elhangzó Charles dalok pedig egytől-egyig szenzációsak.
De, ha itt egy kevésbé remek színészt hívnak a főszerepre, akkor az egész nem ütött volna ekkorát.

2010-09-27 11:59:33 Gasz András (4) #8

Ray:

Ez teljesen Jamie Foxx filmje nélküle nem érne annyit amennyit.
Nekem még a zenéi is tetszettek Ray Charlesnak egy kettőt felismertem a Mafia c. játékból és egy régi szerencse kerekes szerű pc-s játékból. Ugyan a film második fele picit elnyújtott míg az első 25 perc meg eléggé felpörgetett és azok a fura erős piros háttérrel operáló vágások se jöttek be a filmnek volt egy íve amit az életrajz, Ray életútja segített egyben tartani. Hangulatos volt a 40-50-es évek világának bemutatása is. Az operatőr munkája se volt rossz éppen még ha nem is kiemelkedő egy ilyen típusú filmnél ez érthető is, vannak ugyanis korlátai.
Nem szoktam kedvelni az életrajzi filmeket de ez és a Nyughatatlan tetszésemre lelt.
Elájulni nem ájulunk el a filmtől magától, de a főszereplőtől és zenétől bőven hatása alá kerülhetünk.
Egy picit meglepetés volt a film számomra pozitívan.

2010-03-08 12:33:47 Tams (5) #7

Namármost, ha figyelsz az elején, akkor ki írják, hogy "készült XY életrajza, elbeszélése, stb alapján..."
Ha ez így történt, akkor mit csináljon a rendező? ölje meg, hagyja börtönben a főhőst, aki létező személy? Az nem épp korrekt dolog!
Az idegesítő momentumokkal nem lehet mit kezdeni...de szerintem illettek bele, azoktól lett Jazz-es, laza, és pörgős a film!
Nálam 5ös! :)

2008-03-23 17:29:04 sucre (4) #6

egymás után néztem meg a piafot , a nyughatatlant és ezt.Hááát, szerintem az első kettővel nem vethető össsze. Csak jamie foxx dobott valamit az egészen, meg a zene.

2008-03-13 19:35:29 Chen (5) #5

Számomra már eleve a zene zseniálissá tette. Általában nem érzem méltónak a legkedvesebb kedvenceimről készült megfilmesítéseket, legyen szó életrajzi filmről vagy könyvből készült filmről (Ópium), de most nem kellett csalódnom.

2005-03-12 23:12:45 limupei (3) #4

Az alacsony sorból származó főhős felemelkedik, aztán jönnek mindenféle akadályok, amelyeken emberünk sorra átküzdi magát és minden jóra fordul. Az életrajzi filmek 90%-ának ez a története és ezalól a Ray sem kivétel. Hiába a remek zene, hiába a remek Jamie Foxx és a szintén tehetséges mellékszereplők, ha a rendezőnek semmi ötlete nincsen. A képen néha átúszó újságcikkek és az idő múlását bemutatni hivatott fotómontázsok például kifejezetten irritálóak. Lehetett volna nagyon jó a Ray, de így csak egy korrekt Hallmark-film szintjét éri el.

2005-03-02 10:49:40 rec (5) #3

hat igen.
szerintem pl. collateral-ban nagy szar volt.
de ez zsenialis.

2005-01-24 22:23:15 azazell0 (?) #2

előzetesből

2005-01-24 22:15:28 azazell0 (?) #1

Már az előzetesben is látszik, hogy Jamie Foxx nagyon jó lesz benne!