Captain America: The Winter Soldier (2014) ☆ 👁

Amerika Kapitány: A Tél Katonája

(Anthony Russo - Joe Russo)

amerikai akciófilm, kalandfilm, krimi, sci-fi, thriller

3,5

2024-05-23 23:18:45 dorothygale (4) #67

Evans igazán jó Amerika kapitány. Pont ilyennek kell lennie. Ha létezne, pontosan ilyen lenne. A 4 pont neki szól . A film közepes. Mindenki más közepesen teljesít. 3 csillag.
Eredeti hanggal kell nézni ezeket a filmeket . Csak akkor élvezhető. Szinkronnal nem jön át az a finomság, ami a Fekete Özvegy hanglejtésében, színészi játékában van. Pedig ezek a kis részletek adják meg a velejét a shownak…

2019-11-01 23:44:00 Doc (3) #66

Nem igazán értettem, hogy miért nem lehetett egyszerűen a platformok indulását megakadályozni. Illetve a Fury halála és feltámadása is nehezen emészthető kissé - vagy nagyon hülye orvosok voltak ott, vagy be voltak avatva. A szellem a gépben pedig szimplán röhejes volt.
Ezzel együtt a sztori oké, a mondanivaló oké és a látvány szintén oké.

2018-04-26 23:37:56 The Cortez (5) #65

Az egyik legerősebb Marvel-szólófilm, és minden idők egyik legjobb folytatása. A Bourne-mozikra hajazó, sokkal földhözragadtabb, valamint sötétebb tónusú 2. felvonás akcióban, látványban, sztoriban, rendezésben, stílusban meg drámában (egyszóval: mindenben) köröket ver a jóval gyengébb, Indiana Jones-filmekre hasonlító 1. részre. Témája: politika + háttérhatalmak.
A The Winter Soldier a Marvelen belül merész, formabontó alkotásnak számít, mivel szembement mindazzal, amit az MCU és a Disney, de főleg az utóbbi képviselt. Ez már egyáltalán nem egy újabb gyerekbarát agymenés, hanem 1 durván felnőtt-centrikus produkció, aminek kurva jól áll a 16-os karika. Itt az akciók már keményebbek, a harcok agresszívabbak, a hangulat komor (amit még a poénok sem tesznek komolytalanná), a drámának súlya van, a történet – amely még az Agents of S.H.I.E.L.D. 1. évadának sztorijára is nagy hatást gyakorolt – pedig fordulatosabb, érettebb, intelligensebb. A műfajmixelés is itt a leghangsúlyosabb: az 1. epizód háborús kaland feelingjét felváltotta a politikai, paranoid kémthriller, amivel a Russo-fivérek a 70-es évek hasonló mozijait is szándékosan megidézik.
Az izgalmas, nyomozós, politikakritikus, sokszor feszült, illetve egy hosszabb jelenetben szinte már paráztatós alkotás, nem csak cselekményben, hanem látványban is odabaszós. A komplex film minden igényt kielégít, így természetesen hatalmas zúzást kapunk a fináléban. A The Winter Soldier egyébként leginkább közelharcokban erős, a csúcs akciósnitt pedig a dinamikus, autópályás balhé.
A karakterek, illetve a színészek is kiválóak. Jó húzás volt beletenni Fekete Özvegyet és Falcont, Amerika Kapitány néger haverját, akinek a design-ját nagyon eltalálták a készítők. Robert Redford szereplése meg valahogy tényleg még feljebb húzza az egész film színvonalát.
De nem lehet minden tökéletes: hiába a zseniális(nak tűnő) csavar, mivel sajnos határozottan koppintott (Star Wars III). Ezt leszámítva, még mindig ez a Marvel-moziverzum legjobban sikerült szólódarabja jól megírt, életszerű dialógusokkal, popkult- és filmes utalásokkal, na meg 1 elég erős stáblistás jelenettel.

2018-01-15 20:11:40 BonnyJohnny (4) #64

Eredeti nyelven kínosan ügyelnek rá, hogy elkerüljék a mutáns szót. :)

előzmény: terika (#63)

2018-01-15 10:30:00 terika (3) #63

Az Ultron korában (egy évvel később) a film az elején Amerika Kapitány - a magyar szinkronban legalábbis - mutánsokank hívja őket. Ők akkor eleve mutánsok, nem a jogartól lett erejük? Mert itt így van előadva, ha nem csal az emlékezetem.

előzmény: peti0290 (#48)

2017-08-10 15:25:54 TheDriver (4) #62

Az egyik legjobb Marvel, fantasztikus akciójelenetekkel, fasza sztorival és remek karakterekkel. A Kapitány ebben a részben volt a legkedvelhetőbb, Sólyom meg nagyon badass!

2014-11-08 04:29:10 gabonaaa (2) #61

megerdemeltem a 2est de csak az ezekiel poen miatt :D :D

2014-10-14 18:00:01 Leo_Stotch (4) #60

Csak az első Vasember és a Bosszúállók jobb nála..élveztem minden percét.
Hangulatból és akcióból jeles, a főellenen még dolgozhattak volna, de tán nem is a Tél katonája volt itt a lényeg.
Ami különösen bejött, az a grandiózus ám legtöbbször test test elleni, közelharc. A TDK Rises Bane cséplését juttatták eszembe.

2014-09-13 23:26:45 kobretti88 (?) #59

75 %

2014-08-12 00:25:55 Xuja (4) #58

A legjobb Marvel film eddig! Az akciók valami frenetikusak, és a dráma is működik, tényleg sötétebb, baljósabb és eredetibb, mint a stúdió többi filmje. Persze mondjuk egy TDK világától így is nagyon messze van, de talán nem is baj. Majdnem tökéletes popcornmozi.

2014-08-06 23:17:00 kobretti88 (?) #57

Jó és fordulatokban gazdag történet, pazar akciójelenetekkel és egy rendkívül feszes tempóval. A színészek jók, akik közül Robert Redford alakított a legjobban. A Marvel Studios legjobb filmje a Bosszúállók óta. A látvány elsőosztályú, a filmzene is teljesen korrekt.

2014-08-04 11:47:20 BonnyJohnny (4) #56

És gyorsan megjegyzem, hogy a kapitánynak (és a jobb érzésű nézőknek) már SHIELD terveként sem tetszett. De igen, ahogy Ninety-Four írja, ott még a bűnmegelőzés volt a terv, bűnözők ellen, a HYDRA meg világméretű tömeggyilkosságot tervezett, főleg ártatlanok és hősök ellen.

előzmény: erahurka (#54)

2014-08-04 11:43:58 Ninety-Four (5) #55

Ha jól emlékszem,
a SHIELD nem akart konkrétan húszmillió, nagyrészt ártatlan embert velük bedaráltatni. Az már a HYDRA célja volt.

előzmény: erahurka (#54)

2014-08-04 00:25:59 erahurka (3) #54

Most komolyan. Amíg a SHIELD lövi fel ezeket a megelőző repülőket addig fú milyen világmegváltó jóság, de amint kiderül hogy köze van hozzá a HYDRÁ-nak, onnantól fú de gonosz dolog el kell pusztítani? Na ne.

2014-05-14 21:13:48 deathcode (3) #53

Gőzöm nincs, ez mitől jobb az elsőnél..

2014-05-14 01:20:47 tomside (4) #52

A spoileres részre az lehet a megoldás, hogy már az első epizód is egy nagyobb koncepció felől kapta a címét: The first Avenger. Tehát A tél katonája címválasztás akkor lehet indokolt - és ehhez egyelőre minden adott -, ha a folytatás(ok)ban valahol visszatér egy nagyobb egész részeként.

2014-05-06 21:24:56 Zsoca87 (5) #51

Köröket ver minden, Avengers óta készült Marvel filmre. Nekem nagyon tetszett.
Nem ül le, nincsenek benne buta fordulatok (akad azért pár fejvakarós, de ezt le lehet szarni). Fasza film, na.

2014-04-20 22:47:40 Rorschach (4) #50

Na igen, valahogy így kéne.

Már-már azt mondom, hogy ezért megérte végigszenvedni az első részt, alig tudok belekötni.
A látvány pazar, a forgatókönyv meglepően értelmes és dinamikus (külön tetszett a USA mai krízisének magyarázata, na igaz, hogy főleg ezen aspektusában néhol elnagyolt a cucc, és a dialógokat tekintve bántóan egyszerű - bár ennyit csont nélkül elnézek egy képregényfilmnek), de a film számomra - szigorúan szubjektíven - legnagyobb erénye, hogy Sólymot el tudták adni. A poszterek és előzetesek alapján olyan röhejesnek látszott, hogy azt alig bírtam elhinni, ezzel szemben a filmben? Nem csak, hogy lazán tolerálható volt, de hozzá kötődnek a leglátványosabb képek, amiket a fasza 3D (!!!) csak még jobban kihangsúlyoz. Mind a Sólyom, mind a 3D hasznossága meglepett.
Sőt, még a Kapitánnyal sem volt gondom, aki az első részben egy unszimpatikus propagandaként tűnt fel, aki ötpercenként felböfögött valami magasztosat a demokrácia jóságáról.
Viszont, ami a legváratlanabbul ért, az a rendezés. Egyszerűen... fantasztikus. Simán kémes krimi-thrillernek indul a cucc, hogy aztán átadja a helyét egy ízig-vérig megalomán comic-blockbusternek, mindezt hiba nélkül levezényelve (jó, ha kukacoskodni akarnék, biztos belekötnék az első egynéhány akció TF-es vágásába), olyan szépen ritmizált az egész, hogy valami földöntúli öröm volt nézni. Tanítani kellene, mert gyönyörű, ezt egész egyszerűen így kell megcsinálni. Szép munka.

Az egyetlen dolog, amit nem értek, az a Winter Soldier.

Mármint... Mi a büdös bánatért tolták ennyire előtérbe az őt körülvevő rejtélyt a filmben, ha mindenki tudta a csavart, aki:
- olvasta a képregényt
- látott egynél több előzetest
- látott kettőnél több posztert?

Egyáltalán nem zavarna a jelenség, ha az előzetesen felszedett tudás nem lőtte volna el az amúgy nagynak szánt csavart; nem zavarna, ha nem fektettek volna láthatóan nagy hangsúlyt az ebből adódó katarzisra - pölö simán elkeresztelhették volna a filmet CA: Security Issues-ra, CA: A greater state of play-re, vagy mittomén, CA: Enemy withinre, vagy akár CA 2-re, bánom is én, úgysem a Tél katonáján volt a film hangsúlya.
Akárhogy is, szerintem ezzel (vagy a hibás címadással, vagy a hibás marketinggel, vagy mindkettő) csak a saját filmjük alatt vágták a fát.

De olyan nagyon azért ez nem zavar, mert veszett jól szórakoztam :)

Amúgy az utaláshalmazok és a stáblistás jelenet csak szerintem sugallják azt, hogy a Disney-nél hamarosan megint belenyúlnak a pénztárcába?

2014-04-19 21:14:59 flake (4) #49

Értem, köszi. A Fox-os dolgot azt vágtam, csak elsőre érdekes volt, mert a koncepciós rajzok alapján egyáltalán nem ilyennek képzeltem el őket :)

Ubul: Múltkor nem működött szerkesztésnél, sem pedig az [ i ] [ /i]... nem számít, nem akartam kockáztatni :)

előzmény: peti0290 (#48)

2014-04-19 20:53:23 peti0290 (4) #48

Igen, Magneto gyerekei. Higanyszál és Skarlát Boszi. Viszont ebben a sorozatban a Fox-nál lévő X-Men jogok miatt nem emlegethetik a papa nevét, sem azt, hogy ők mutánsok.

előzmény: flake (#46)

2014-04-19 20:40:48 Ubul (4) #47

bár off, meg nem kötekedésképp, de a [ SPOILER ] [ /SPOILER ] nem működik? nálam idáig mindig jó volt (persze szóközök nélkül)

előzmény: flake (#46)

2014-04-19 20:36:04 flake (4) #46

Bocs, de sajnos szerkesztésnél nekem nem működik a spoiler funkció a másikat meg elcsesztem... szóval, egy kérdés: a végén az ikrek, azok Magneto gyermekei?

2014-04-19 20:28:38 flake (4) #45

Most esett le :)

Baromi jó kis akciófilm volt ez. Én ismét nem értem a fanyalgókat. A végén a sírfelirat... Úgy röhögtem fel, mint valami hülye gyerek. Néztek is páran :)

2014-04-16 18:20:25 slipknot (4) #44

köszi :D

2014-04-16 18:10:02 Olórin (4) #43

A filmekkel egy időben játszódik, a Thor 2-höz volt egy tie-inje tavaly. Most pedig, igen, már A tél katonája utáni időszámítás van, ami azt is jelenti, hogy hirtelen sokkal érdekesebb lett az amúgy elég középszerű széria.

előzmény: slipknot (#42)

2014-04-16 17:44:27 slipknot (4) #42

Az Agents of S.H.I.E.L.D. mikor játszódik? Azt hallottam hogy a Tél katonája után közvetlenül....

2014-04-13 11:45:44 BonnyJohnny (4) #41

Szrintem Winter Soldier pont annyi teret kapott, mint amennyit kell (ellentétben a Chevrolet autókkal).. Ha több lett volna, az vagy akció vagy szentimentalizmus felé billentette volna a mérleget. (Ugyebár attol függően, hogy melyik aspektusában szerepel többet.) A cím is találó, mivel ő a katalizátora a cselekményeknek, főleg a kapitány részéről (aki ugye a főszereplő). Az már csak azért sem lenne találó cím, mivel a Hydra épphogy nem felemelkedik, hanem hatalmas gyomrost kap, és le is lepleződik. Amellett spoileres alcím lenne. :P

előzmény: Jason13 (#40)

2014-04-13 10:56:57 Jason13 (5) #40

A számomra óriási csalódást okozó Amerika Kapitány és a meglehetősen közepesre sikerült második Marvel-fázisba tartozó mozik után igazi felüdülésként ért a Tél katonája.
Mégpedig azért,mert az alapvető kliséket és sablonokat a készítők végre mellőzték (már amennyire lehetett) és volt merszük új dolgokkal előállni.Így történhetett meg az,hogy Steve Rogers második bevetése leginkább egy paranoia thrillerre hasonlít,mintsem olcsó látványorgiára kihegyezett szuperhősfilmre.Pedig maga a sztori végtelenül egyszerű,semmi újdonságot nem tartalmaz,viszont mégis működik,köszönhetően a remek tempónak,a kiválóan megteremtett feszült atmoszférának és a karaktereknek,akik végre nem unalmas 2 dimenziós figurák,hanem élettel és motivációval megtöltött személyek.Itt még egy mellékszereplőnek is fontos szerepe van,nem úgy,mint a korábbi Marvel-mozik esetében,de mégis,én annak örültem a legjobban,hogy a parasztvakítással meghintett Vasember 3. és a szimplán csak félresikerült Thor 2. után sikerült becsempészni a komorságot ebbe az univerzumba.Itt végre van súlya az akcióknak és a gonoszok általi rosszalkodás sincs úgy elviccelve,mint a már fentebb említett alkotások esetében.És ha már akciók,az első Amerika kapitánynak pont ezek voltak a hátulütői,mivel meglehetősen rövid és ötlettelen harcokat és tűzpárbajokat vonultatott fel.A készítők tanultak a hibából és viszonylag földhözragadt,de mégis látványos összecsapásokat forgattak le,melyek rendkívül dinamikusak a profi operatőri és vágási munka miatt.
Azonban a kissé sötétebb és feszültebb hangulat ellenére a humor megmaradt,nem is spóroltak belőle az alkotók,számtalan vicces beszólás található a játékidő alatt.De ezek szerencsére nem teszik komolytalanná a cselekményt,itt nincsenek úgy elpoénkodva a dolgok,mint a második fázis két másik filmjében (ugye Vasember 3.,meg Thor 2.).
Színészek terén sem érheti panasz a produkciót,nagyszerű gárdát sikerült összetrombitálni a filmhez.A megszokott szereplők maradtak,ők a szokásos formájukat hozzák (Sam Jackson cool,mint mindig,Johansson kisasszony dögös,Evans pedig jóval szimpatikusabban adja ki a gazfickók útját,mint az előzményben),de az új szereplők is megállják a helyüket,élükön Robert Redforddal,aki sokat hozzátett a minőséghez alakításával.De ez részben az íróknak is köszönhető,mert ugye a Marvel előszeretettel fogyasztotta eddig a tehetséges színművészeket,de sok esetben elpazarolták őket (Ben Kingsley például),végre ezzel a filmmel ez is megváltozott.
Negatívumokat nem nagyon tudnék említeni,talán csak azt,hogy maga a Tél katonája nem kapott elég figyelmet.Az akciójelenetekben tökéletes,de a sztori szempontjából annyira nem találtam jelentősnek,az alcím így simán lehetett volna az is, hogy A Hydra felemelkedése vagy valami hasonló .
Sebaj,összességében véve remekül szórakoztam a több,mint két órás játékidő alatt,nem lenne rossz húzás a producerek részéről,ha a jövőben a többi önálló hős mozija is elérné ezt a minőségi szintet.Mert ez bizony a Vasember óta készült legjobb Marvel-film.

2014-04-12 12:02:40 peti0290 (4) #39

Értem, köszi szépen. Én is arra gondoltam, csak nem voltam benne teljesen biztos. Gondolom miután a Tesseract kicsúszott a HYDRA/ SHIELD markából, kellett egy új nagyerejű energiaforrás. Remélem jövőre több szó fog majd erről esni :)

előzmény: freakin (#38)

2014-04-11 23:27:10 freakin (4) #38

egy csipetnyi kémfilm esszencia, egy kis aktualitás, rengeteg akció (ami néhol megidézni a Bourne filmek stílusát, mellesleg ez baromi jól áll a kapitánynak, mert őszintén megvallva, eddig képtelen voltam komolyan venni ezt a karaktert, na de most...:)) és egy kicsit komolyabb hangvétel jellemzi a winter soldiert. ami jó. más, mint eddig, de ez csak előnyére vágyik.

mikor már kezd unalmas lenni az egységes akcióvígjáték vonal, a Marvel mer újítani. és milyen jól teszi! kár, hogy a vasember 3 és a thor 2 nem volt erre képes, a megvezető trailerek ellenére. dehát jobb előbb, mint később.

az pedig Loki jogara. azt nem tudom, hogy került oda, de gondolom mivel lényegében a SHIELD-et teljesen bekebelezte a HYDRA, nem volt nehéz valakinek átszállítania egy titkos HYDRA bázisra. amúgy ha jól emlékszem Loki jogarával állították le a féreglyuk generátort az Avengersben, így pedig már nem nehéz összerakni a képet. :)

előzmény: peti0290 (#36)

2014-04-10 23:39:42 TomPowell (4) #37

Amerika Kapitány - A Tél Katonája

Nálam kevésbé szerethető, mint elődje (85%), de ez a filmben is emlegetett megváltozott világnak is köszönhető. Ez már egy komorabb, sötétebb hely, ahol a jó és a rossz céljai közti határvonalak elmosódnak, így az első rész Indiana Jones ihletésű báját fölváltották a Bourne-filmek realisztikusabb akciói és hideg konspirációi. Ugyanakkor végig feszes tempót diktál, jók a karakterek, akárcsak a kelleténél feszesebbre vágott akciók. Mondhatni a Marvel-filmek eddigi legintelligensebb darabja, amihez Robert Redford jelenléte is kellett. Viszont meglepni lényegesen kevesebbszer képes, mint azt ténylegesen tehetné, köszönhetően a neten fellelhető elméleteknek és nyílt titokként kezelt híreknek. Henry Jackman zenéjét viszont nem tudom hova tenni, a Tél Katonája zenei megjelenését tekintve sajátos, de azon kívül semmi érdemleges. Mindezek ellenére még mindig Amerika Kapitány a legjobb és legemberibb a Bosszúállók csapatából számomra (ami nem egyenlő a legszórakoztatóbbal) és a különálló filmek közül is továbbra is ő rendelkezik a legerősebbekkel.

2014-04-10 20:04:42 peti0290 (4) #36

Valaki bennfentes el tudná mondani, hogy a végén mi volt az a cucc ott Strucker-nél a HYDRA bázison? Én elsőre Loki jogarának néztem, bár azt nem tudom, hogy az hogy kerülhetne oda. Egyébként a film meglepően jó, és eddig tényleg a második etap legjobbja (bár ez igazából a Vasember 3. és a Thor: Sötét világ szégyene, semmint ennek az érdeme).

2014-04-10 15:30:32 theivan (4) #35

A Phase 2 eddigi legjobbja, habár ez nem olyan nagy szó.

2014-04-10 09:07:21 Daemiaen (2) #34

Mindenképpen jó döntés volt kissé komolyabbra venni a hangvételt, ugyanakkor kár is volt ezt feladni félúton, hogy szokás szerint egy nagy, szürke, unalmas, fölösleges romboldává degradálják az ügyes felvezetést. Ráadásul csalódásként éltem meg azt is, hogy Kapitányt teljesen mai hőssé formálták, akinek semmi mai vívmány nem okoz már gondot, így viszont sikerült ráadni a dögunalmas filmes Marvel-hősök egyenruháját.

2014-04-09 20:42:44 flake (4) #33

Nos, így sem a legnagyobb dicséret, de azért ez már bőven ad okot bizakodásra, de így is inkább azért, mert az Avengers-hez hasonlítjátok, nem pedig a rémközépszer első részhez :)

2014-04-09 20:27:48 Olórin (4) #32

"gondolom kronológiai sorrendben értitek"
Pont nem:) (Legalábbis ami engem illet. Az úgy hangzana, hogy a "Bosszúállók óta..")

előzmény: flake (#31)

2014-04-09 20:22:15 flake (4) #31

Nagyon örülök a pozitív kritikáknak, de hogy az Avengers után ez a legjobb Marvel film (gondolom kronológiai sorrendben értitek), tulajdonképpen nem nagy dicséret :) Mindenesetre tuti, moziban nézős.

2014-04-09 15:04:02 Zalaba Ferenc (3) #30

Az első fele reménykeltően friss és izgalmas, a második fele viszont tragikus. Mintha félúton stábot cseréltek volna.

2014-04-09 10:42:30 peti0290 (4) #29

Tudtommal ama bizonyos karaktereket a Marvel is használhatja. Valahogy úgy fest a dolog, hogy a Bosszúállókban nem történhet utalás arra vonatkozóan, hogy ők mutánsok, illetve hogy Magneto porontyai, míg az X-Men filmekben arról nem beszélhetnek, hogy nekik közük van a Bosszúállókhoz. Remélem sikerült jól leírnom, én legalábbis így olvastam korábban.

előzmény: JeszKar (#27)

2014-04-09 07:41:25 Ubul (4) #28

nekem az első rész a nagyon-nagyon közepes kategóriába esett, amit csak azért néztem meg másodjára is, mert barátnőm is kíváncsi volt rá, de nem egyedül, amúgy meg egy teljesen felejthető film volt számomra...ha legalább annyira jó lesz, mint amennyire írod (és amennyire a trailerben is bejött), akkor már örömmel fogok kijönni a moziból :D

előzmény: JeszKar (#27)

2014-04-08 22:35:48 JeszKar (4) #27

Köröket ver az első részre. A tél katonája nem is tisztán akciófilm, mert van benne egy nagy adag kémfilm is. Tulajdonképpen végy egy jófajta modern kémfilmet (Skyfall) és adj hozzá egy minőségi képregényfilmet (Avengers és egyik pillanatában még az X2-t is éreztem), keverj hozzá némi aktualitást, és kész is a film. Az akciók látványosak, sztori jó és fordulatos, a karakterek mélyítése is működik, bár összességében még mindig talán egy kicsit túl idealisztikus film, szerintem jó tett volna, ha
egy-két szereplő tényleg meghal, tudom nem lehet csak úgy Marvel hősöket megölni, de akkor is.
Még van két napon eldönteni, hogy milyen jegyet kapjon, de lehet, hogy majd az ötös felet fog remegni a kezem. Tényleg az Avengers után a második legjobb Marvel film.
Egyébként a 3d semmilyen, de a vége főcím tényleg látványos.

szerk: most látom, csak hogy a vége főcímben lévő jelenetben.
tulajdonképpen két X-men karaktert láthatunk, nem lesz ebből probléma?

2014-04-08 19:11:14 BonnyJohnny (4) #26

A túlzásba vitt akció pedig nagyon is káros lehet még egy akciófilmben is. Ld. Acélember.
Erre írtam lejjebb, hogy ez azért bizalomgerjesztőbb alappal rendelkezik, mint más. Én a Transformersel példálóztam, de az Acélember is lehetett volna. Ugyanis (bár ezt pont neked nem kell mondani) Whedon se nem Snyder, se nem Bay. Egy ligába venni őket, és ugyanazzal az előítélettel állni hozzájuk, szerintem túlzás. Erről vitázok ChrisAdemmel, ha ez neki, vagy másnak nem esett volna le. Ezért példálóztam elismert filmekkel lentebb.

2014-04-08 18:46:14 Olórin (4) #25

Azt én is mondtam, hogy műfajilag viszonylag változatos, mármint a szuperhőszsáneren belül. A hangvételt itt arra értem, hogy mind amolyan kedves, jópofa, viccelődő móka (talán a Hulk kivétel valamelyest, de az meg szar:)). Ebben is vannak poénok, de ez már jóval komolyabb hangvételű.

Umberto: teljesen felesleges. Bár a stáblista egész jól néz ki 3D-ben:)

2014-04-08 18:24:34 Umberto (4) #24

Érdemes 3D-ben nézni?

2014-04-08 18:12:37 BonnyJohnny (4) #23

Szerinted hányan mondták ugyanezt a Birodalom visszavág előtt?

Vagy hányan mondták ezt az Indiana Jones filmeknél? Hányan károgtak és kárognak most is Daniel Craigre, és a komor James Bond stílusra? Hányan tartották megfilmesíthetetlennek a Gyűrűk urát? Hányan temették már a westernt, vagy a szandálos filmeket? Hányan mondták, hogy DiCaprio csak egy szépfiú?

2014-04-08 18:09:00 ChrisAdam (?) #22

Az első bekezdésedet, kicserélve a címet és a rendezőt, akár visszaküldhetnénk 1979-be.

Szerintem nagyon nem :)

Előre ne temessünk egy jónak ígérkező folytatást.
Én nem temettem, csak azt mondtam, nem fogja elérni az előző szintjét és nem érdekel különösebben. Mint ahogy A tél katonáját sem temetem, csak egyszerűen nem fog meg.

Egy akciófilmnek ez nehezen felróható hátrány szerintem.
Ebben sem tudok egyet érteni. Ha bazisok akció van, akkor az már sok...

De amúgy ezen nem érdemes vitázni, mert szubjektiv :)

2014-04-08 18:07:07 BonnyJohnny (4) #21

Érveimhez hozzá tenném, hogy kevesebbre tartom a Marvel szériát, mint mondjuk Olórin. Számomra továbbra is csak két filmes a Marvel. Remélem ezzel háromra nő a szám.

2014-04-08 18:05:25 BonnyJohnny (4) #20

Karaktereken kívül a hangvételkülönbség lett volna a következő érvem. Ugyebár űropera, buddy cmovie és II. Vh-s kaland-akció. Ráadásul ez utóbbi egyazon karakternél maradva vált egy másik stílusra, akció-kémfilmre.

2014-04-08 18:02:27 BonnyJohnny (4) #19

A Bosszúállók úgy egymagában pont jó volt
Mint a Star Wars. ;)
Előre ne temessünk egy jónak ígérkező folytatást. Azért ez lényegesebben biztatóbb alapanyag, mint mondjuk a Transformers. Ahol egyébként minden rész előtt fogadkoznak, hogy "ez most sötét lesz... de tényleg".

1. sok az akció
Egy akciófilmnek ez nehezen felróható hátrány szerintem. :P

Villain fronton tényleg harmat gyenge a széria. Lokin kívül nem tudnak felmutatni senkit. Ezzel egyetértek.

2014-04-08 17:36:46 ChrisAdam (?) #18

A Vasember 3-ra csak azért emlékszem, mert azt láttam legutóbb szerintem. Nem volt nagy fináléja.
De amúgy a film szerintem a Bosszúállók után a legjobb!

2014-04-08 17:33:28 Olórin (4) #17

Tény, hogy a karakterek elég különbözőek, sőt, a filmjeik valamelyest más műfaji stílusjegyeket hordoznak, de hangvételükben eddig tényleg mind ugyanolyan volt. Ez az első, ami mer kicsit eltérni (kb. olyan, amilyennek a Vasember 3-at hirdették anno, és amilyen aztán baromira nem lett), és ha minden igaz, A galaxis őrzői lesz a következő.

Chris: szerintem pont a Vasember 3-nak van talán a legbénább fináléja.

2014-04-08 17:23:52 critixx (2) #16

Én tegnap láttam eztet, de már most nem rémlik a végső nagy csatajelenet. Volt benne valami néger, aki madárszárnyakon röpködött.

2014-04-08 17:05:59 ChrisAdam (?) #15

Bonny: Én nem mondtam egy szóval se, hogy az Új Remény után azt mondtam volna, hogy ne, ne folytassák, ez így volt tökéletes! :P Ezt most kifejezetten erre értettem, kár is idekeverni a Star Warsot. A Bosszúállók úgy egymagában pont jó volt, pont elég volt benne az akció, a robbanás, jó volt minden jó helyen. Ezt (a Bosszúállók akcióját) ne akarják felülmúlni, de mivel a második részek a mai Hollywoodban ezt csinálják, ez elkerülhetetlen. Ezért van bennem ezernyi kétely, hogy Whedon meg tudja ismételni az első rész sikerét és minőségét. Ennek ellenére remélem, hogy sikerül és én tévedek.

Elsősorban nem a szereplőkkel és karaktereik összekeverhetők, azok teljesen tisztán vannak bennem még :) 1. sok az akció, a főgonosz, amiket úgy összekeverek hogy na. Persze, józan, letisztult gondolkodással elővarázsolom gyorsan, de hogy mi minek a mije és hogy hol harcolnak, mi ellen... most így hirtelen nem sok minden jut eszembe, de a durva az inkább, hogy a bosszúállókos végső csata és a Vasember 3. fináléján kívül egyik filmnek se jut eszembe cakompakk a végső ütközete, harca. Csak úgy rémképek szálldogállnak az agyam azon tájára, amerre a kémialeckék vándorolnak minden hétfő és péntek délután.

critixx: Mit várunk az Álomgyártól? :)

2014-04-08 16:47:52 critixx (2) #14

Nagyvonalakban azonos a két sztori. Nem nagyon bújtatott, banális poszt-9/11 allegória, melyben a terrorizmus elleni, "a világ biztonságáért" folytatott harc fajul el egy fanatikus, politikailag nagyhatalmú fehérgalléros főgonosz (ott admirális, itt politikus) jóvoltából. A főgonosznak hitt, klasszikus terrorista-gonoszról kiderül, hogy valójában csak a bábja ennek a figurának, és a háttérből ő mozgatja a szálakat. Sőt, mindkét terrorista-gonosz hibernálva volt...

2014-04-08 16:47:40 BonnyJohnny (4) #13

Bárcsak a Star Warsot se folytatták volna. A Birodalom visszavágott teljesen tönkre tették a mindenből még több elvvel.

Azért nehéz összekeverni egy páncélba öltöztetett laza technokratát, egy megfelelési kényszeres kalapácsos istennel, vagy egy túl becsületes génmanipulált, de mind technikával, mind isteni erővel alulreprezentált figurával. És ez a három különböző karakter három különböző módon harcol.

A helyes úton való vívódása (jól használva), és a számára mind technikailag, mind erkölcsileg idegen jövővel való viszonya mesze érdekesebbé te(het)né, mint egy nagydumás playboyt.

2014-04-08 16:27:02 ChrisAdam (?) #12

Naa, te is észrevetted! Énnekem a trailer alapján, főleg a végén, mikor a hajó a tengerbe zuhan..... Abrams belekeveredett a csapatba?

Amúgy meg jók az akciófilmek, nekem a Bosszúállók azért tetszett, mert bazira szórakoztató, pörgős és látványos volt, de az az a film, ami után azt mondom, hogy ne, ezt már ne akarják felülmúlni (mert a 2-ben gondolom még több lesz mindenből). No meg egy idő után így összemosódnak a filmek, annyira egyfajta akciót nyomatnak (robbanás robbanás hátán). Amerika Kapitány meg alapból olyan személyiség, aki kifejezetten ablakonkidobálandó unalmas szereplő. De persze valószínű, hogy tévedek, hisz Olórin értékelése nálam is be szokott válni. Szóval nem azt mondtam, hogy nem jó a film, csak hogy számomra érdektelen (egyelőre).

2014-04-08 11:13:57 Umberto (4) #11

Érdemes 3D-ben nézni, vagy annyit nem ad hozzá az élményhez?

2014-04-07 23:26:18 Hannibal Lecter (2) #10

Nem feltétlenül kell, hogy újat adjon, de szerintem ez a Marvel-ciklus már jó ideje lélektelen szériagyártásban készül. Átgondolva a dolgokat valamennyi film osztályzatát lejjebb szállítottam a közelmúltban. Számomra túlságosan infantilisek, ostobácskák. Egy hatéves szellemi szintjét követelik meg a nagyérdemű közönségtől. (Emlékeztek, amikor a Vasember 3-ban főhősünk kollaborált egy kisfiúval? Na, az a mozzanat akarva-akaratlanul tökéletesen reflektált erre a gondolkodásmódra.) A széria csúcsproduktumaként - egyébként teljes joggal - aposztrofált Bosszúállók egy delejező látványpornó, egy igazi audiovizuális orgia, de ha az ember a "történetre" gondol, fogja a fejét. Persze az is teljesen legitim vélemény, ha valaki szerint ezek szórakoztató, gondosan összehangolt mesterművek. Nekem az elmúlt egy-két évben megváltozott kissé az ízlésem (ez is vezetett véleményem korrekciójához), és ma már az aktuális hollywoodi látványmonstrumokhoz úgy általában kevesebb türelmem és kedvem van.

2014-04-07 23:11:17 BonnyJohnny (4) #9

A Naavikkal tánc... akarom mondani az Avatar hirdetői technikai értelemben gondolták. És úgy igaz volt.

előzmény: carmine (#8)

2014-04-07 23:01:24 carmine (3) #8

Egyébként ha egy film nem akarja újra feltalálni a spanyol viaszt, az már helyből rossz?! Nekem ha csinálnak egy jó gulyáslevest ezer éves recept alapján, azt már jóízűen meg tudom enni. Ráadásul ha valami új, az sem biztos, hogy jó.
Erről a filmről legalább nem hangoztatják az alkotók úton útfélen, hogy baromi eredeti, sosem látott (ld. Avatar).

2014-04-07 22:54:18 Olórin (4) #7

Aki eleve nem szereti a szuperhősfilmeket, annak nyilván nem fog semmi újat/jót adni, mert ez is szuperhősfilm (D'oh). De azokon belül igenis üde színfolt.

2014-04-07 22:39:50 critixx (2) #6

Semmi újat nem ad, hidd el nekem. A sztori pedig olyannyira eredeti, hogy kvázi a Star Trek Into Darkness-ből nyúlták le.*

*Vagy legalábbis kvázi teljesen hasonló, nem biztos, hogy ők nyúltak, lehetett fordítva is vagy születhetett éppen párhuzamosan egymástól függetlenül két nagyon hasonló és roppant "eredeti" sztori.

2014-04-07 22:38:43 ChrisAdam (?) #5

Egészen felcsigázta itt az AE meg Olórin az érdeklődésemet a kritikákkal, aztán mondom, megnézem a trailert... nekem ekkor dőlt el az agyamban, hogy gyorsan megkeresem azt a nemakarommegnézni gombot. Egyszerűen nem tudom, mi újat adhat ez az akciófilm már 100 másik szuperhősös után....

2014-04-07 20:37:43 Olórin (4) #4

Pedig épp ez az első, ami kicsit új színt visz a Marvel-szériába. Komolyabb, érettebb, más.

2014-04-07 20:17:07 Hannibal Lecter (2) #3

Én meg semennyire nem várom, nekem a Vasember 3 megadta a végső lökést ahhoz, hogy az egész sorozatot hagyjam a fenébe.

2014-04-07 20:13:41 BonnyJohnny (4) #2

Az Avengers utáni két Marvel filmmel komoly probléma volt, hogy bár mindkettőt (darkknightosan) sötétnek reklámozták, végül mindkettő egy könnyed, már-már önparódiába hajló, mérsékelt izgalommal és intelligenciával rendelkező akcióvígjáték lett (mindkettőt egy-egy szereplője mentette a süllyedéstől).
Ha ez csak fele annyira komoly és intelligens, mint a trailer sugallja, eleve ver mindent, az Avengersen és Iron Manen kívül.
Azzal együtt nagyon várom a filmet, hogy amúgy az első részt közepesnek tartom. (Bár így is a legjobb Avengers előzménynek Stark első kalandja után.)

2014-04-07 20:02:29 Olórin (4) #1

Ez bizony a legjobb Marvel-film a Bosszúállók után.