Brat (1997) ☆ 👁

(Alekszej Balabanov)

orosz dráma, krimi

4,0

2021-11-24 15:02:10 hhgygy (4) #5

Engem a 80-as évek nihilista magyar filmjeire emlékeztetett. Egy orosz jútuber nyomán akadtam erre a filmre, aki bemutatta a film pétervári helyszíneit. Ha jól értem, ez egy orosz kultfilm, nekem olyasminek tűnt, mint a Ballagás az Edda-rajongóknak, ezeket az orosz együtteseket, zenészeket nem ismerem, nyilván, ha egy orosz megnézné a Ballagást, az se értené, mi ezen a kultikus. Meg ugye abban nincsenek bűnözők, meg gyilkosok, dögunalom :-)

2013-06-20 21:21:56 bali113 (4) #4

Kidolgozatlan karakterek, szinte elképzelés nélküli sztori, eszméletlenül hiteles realizmus. Talán így tudnám jellemezni a filmet.
Az első 1 óra nálam nagyon ült, aztán valamiért a vége számomra lapos lett. A zene passzolt a filmhez, egységet alkotva az egyes jelenetekkel. Engem a szinkron nem idegesített, de szerintem eredeti nyelven még jobb lehet, és kaphat ezáltal az ember még egy adag realizmust. Jó film, de szerintem nem nézném meg újra, se szinkronosan, se eredeti nyelven. Sajnálatos dolog, mert szerintem ez a film közel állt ahhoz, hogy egyedi, klasszikus darabbá váljon. A hiányosságait figyelembe véve, nem lett az.

2012-12-01 18:34:43 coles (3) #3

"Akkor nézd meg még egyszer!" - mondá a mama. ;-)
Egyébként osztom véleményed´, "a jóbarátok legjobb nótái" se´ fogtak meg, nem még a füstösképűek vagy a "közönségesen olcsó amerikai" panelek. Az érdekelt volna, mi történt a fronton...

2012-11-30 17:41:23 zéel (3) #2

Lehet, hogy túl nagy várakozással ültem le ehhez a filmhez, lehet, hogy a magyar szinkron idegesített...nem tudom, de nem fogott meg.

2007-08-10 00:26:27 Olórin (5) #1

Kemény és nyers film, és bár a története olyan hajszálvékony, hogy szinte észre se lehet venni, a hangulata valami eszméletlenül durván odab*sz.