House on Haunted Hill (1999) ☆ 👁

(William Malone)

amerikai horror, thriller

2,8

2023-12-16 19:45:54 slipknot (4) #12

Egy olyan listán jött velem szembe, ami a kevés, az eredetinél jobban sikerült remake-eket méltatta. Egyáltalán nem vagyok ebben biztos, de igazán rosszabbnak se mondanám. Egyik változat sem öregedett túl szerencsésen, így korának báját és hibáit is magán viseli, de William Castle filmje ezzel együtt is az '50-es évek egyik legfontosabbja, míg a remake csak egy a '90-es évek végi/2000-es évek eleji horrorok között. Ugyanakkor szerintem szerencsés, hogy a remake-et nem korábban, hanem most láttam, mert épp annyira idős, hogy az időszakra jellemző stílusjegyek nosztalgikusan hassanak rám, így tudtam igazán szeretni.

2017-01-25 20:29:03 Reaper (5) #11

Valamikor fiatalkoromban vették ki szüleim a tékából videókazin, és annyiszor néztem meg anno, hogy a szöveget is kívülről fújtam. A zene nagyon jó, és a végén kívül a mai napig élvezettel ülök le megnézni. Nekem erős 5-ös.

2016-11-21 10:59:53 Dezsmant (4) #10

Teljesen jó horrorfilm lett, egész izgalmas végig, a vége lehetett volna jobb is.

2016-10-27 22:06:30 BonnyJohnny (2) #9

Geoffrey Rush nem csak karaktere nevében, de külsőben is megidézi Vincent Price-t... viszont ebben ki is merül a dolog. Sehol az az elegancia, sehol a stílus, csak egy káromkodó pojáca... és még így is ő a film fénypontja! Néhány eltalált beszólás, és pár eltalált pillanat, amikor Rush beleteszi a tehetségét, és a rendező nem vette észre, így nem tudta csírájában sárba tiporni.
A többiek nem tudnak kitörni a script és a rendezés posványából, így a filmmel együtt sülyednek el. A filmmel ami az eredeti előnyeit mind semmibe veszi, mind hangulat és feszültségkeltés stempontjából, de még ijesztgetésben is ráver egy negyven évvel idősebb film... :P
Ugyanakkor elkövet minden olyan hibát, amit az eredeti elkerült (a természetfeletti természetével kapcsolatban). Plusz a minősíthetetlen finálé.
Gyenge kettes (az is csak Rushnaknak hála).

2013-03-28 18:46:55 Prüstü (3) #8

12-14 éves lehettem, amikor először láttam, akkor még bizony elég brutálisan hatott. Mai szemmel van benne bőven hiba, tipikus egyedül rohangálok, pedig ha együtt maradnánk valószínűleg valóban túlélnénk, az 1-2 irritáló karakterről nem is beszélve, valamint a mesterkélt, erőltetett cselszövéseket, inkább idegesítőek semmint szórakoztatóak.
Azonban pozitívum Vannacutt, szerintem is elég félelmetesre sikerült a karaktere, és van jó pár parás megoldás a filmben a Showgirl esete, Price a kamrában, valamint Vannacutt feltűnése általában hatásos. A film vége persze számítógépes effektben és giccsben is bővelkedik, ami egyenként is elég brutális traumaként hat számomra, nem hogy együtt.
Nem láttam az eredetit, de az előzetes alapján nem az a tipikus időt álló alkotás, pedig ma már talán többre értékelem a korai alkotásokat, mint a mai tucat szarokat, de ezt biztos kihagyom.
Egy jobb rendezővel, aki jobban bánik a képekkel, hangokkal, gore-ral, és forgatókönyvvel, talán igazán méltó remake lehetett volna. Mindenesetre egyszeri nézést megér, a fentebb említett pozitívumok miatt.

2011-11-11 15:29:17 mokiszin (3) #7

műfaj meghatározásként odaférne még a "vígjáték" is.

2010-04-02 19:07:01 gerbence (2) #6

Nagyon vacilláltam az 1-es és a 2-es között, végül egy-két eltalált genyó beszólás a szereplők között, Manson Sweet dreams-átirata, a jó alapötlet (persze ez egy remake-nek nem lehet erénye) és a tény miatt, hogy van még ennél is rosszabb, rákényszerítettem magam a jobbik osztályzatra. De a ki nem használt ziccerek mindig nagyon fájnak, és egy ilyen helyszínből (régi, hatalmas, zegzugos, többgenerációban átépített, alápincézett, furmányos ódon orvosi kínzóeszközökkel megpakolt, sötét titkoktól terhes ex-diliház) nem kis munka lehetett semmit nem kihozni.
Akkor inkább mégegyszer a Fűrész 2.

2008-08-29 15:29:00 k3pl3r (?) #5

ööö… spoiler-t? Szerintem nem írtam semmi spoilereset, vagy mire gondolsz?

előzmény: PG (#4)

2008-08-28 22:36:11 PG (2) #4

Azért, mert pocsék a film, még a spoiler-t illene használni.

előzmény: k3pl3r (#2)

2008-01-06 12:41:44 yuriko (?) #3

Pedig szerintem nagyon eltalálták azt a karaktert. És a film első jelenetein, azt gondolja az ember valami nagyon beteg, slasher félét fog látni sok gore-al. (meg is csillant a szemem:) De aztán jól becsapják a nézőt:(

Ja, és piszkosul bírom a Manson-os Sweet Dreams-et:)

előzmény: k3pl3r (#2)

2008-01-06 03:11:19 k3pl3r (?) #2

Jajj, ez de rossz volt. Az utolsó 20 perc tényleg félelmetesen gyenge, de a maradék sem „túl” jó. Az eredeti nekem nagyon tetszett, annak volt egy remek hangulata, de ennek semmilye sem volt. Egy ideig gondolkoztam a 2-esen, de nem érdemli meg!

@yuriko: Nekem szadista őrült sebészes dolog is teljesen értelmetlennek tűnt (még most sem értem miért kellett). De mikor az elején feltűnt, gondoltam is magamban: na ez yurikonak tuti tetszett. :-)

2007-06-10 13:53:36 yuriko (?) #1

Hát nem a legjobb remake ez. Eltűntek azok a csodálatos párbeszédek, amelyek az eredetire voltak jellemzők. Helyettük inkább a f*ck meg a b*tch kapott szerepet. Nekem nem ezektől a szavaktól lesz hatásos egy párbeszéd. A „the house lives” szindróma sem túl eredeti. Pedig a Vannacutt-os alapötlet nagyon tetszett és maga Dr. Vannacutt, a szadista, őrült sebész elég félelmetesre sikeredett. Neki köszönhetően meg lehet ijedni! Egy piszokjó filmet lehetett volna összedobni ezzel a figurával, sajnálom, hogy ez lett belőle. A film vége pocsék, igazi példa arra, hogy a CGI nem mindig tesz jót a filmiparnak. Nálam egy gyenge hármas!