Ride Along (2014) ☆ 👁

(Tim Story)

amerikai akciófilm, krimi, vígjáték

2,5

2014-07-12 17:22:21 tristram (1) #10

Ez a film tényleg nagyon közel a nézhetetlen kategóriához, iszonyúan szenvedtem míg vége nem lett.

2014-04-15 12:07:47 Jason13 (2) #9

Ez nagyon gyenge!
Ma már ritkán készülnek buddy cop mozik,de ha mégis a vászonra kerül egy,az már műfajilag inkább vígjáték,mint akció.Ezzel mondjuk nincs is baj addig,amíg egy 21 Jump Street vagy minőségileg ahhoz közelítő alkotást vetítenek a filmszínházak.
A Ride Along című fércmű is a viccesebb oldaláról próbálja megközelíteni azt a témát,mikor két egymástól eltérő faszi kényszerül társulásra a rossz fiúk ellen,kár hogy vicces poénok helyett fáradt,néhol kifejezetten erőltetett és elhúzott jelenetekkel operál.Emiatt a másfél órás játékidő alatt többször lehet unatkozni esetleg mérgelődni,mint jóízűen nevetni.
És sajnos ezen a színészi játékok sem segítenek,mivel hiába sikerült két eltérő karaktert bepakolni egymás mellé,a mindig nagyon kemény Ice Cube és az állandóan pofázó Kevin Hart nem alkotnak jó párost.Még a rapper néha próbálkozik,hogy valami humorosat kihozzon figurájából (viszont a fentebb már említett 21 Jump Strret-ben sokkal jobban hozta a hasonló karaktert),de ez a Hart gyerek valami elképesztően irritáló!Be nem áll a pofája,egyfolytában ripacskodik,emiatt egyáltalán nem lehet megkedvelni a fickót,nem hogy nevetni az idióta szófosásain.
Másra felesleges is kitérni,de azért megemlíteném,hogy a sztori ezerszer látott klisékre épül és az akciók is gyengék (nincs is sok belőlük),azonban ezek olyan tényezők,melyeken simán túltettem volna magam,ha másfél órára sikerül kikapcsolnom az agyam és tudok nevetni a két főszereplő arcon.De ugye nem így történt,így a Ride Along nem más,mint egy félresikerült,poéntalan gagyi vígjáték,mely valamilyen ismeretlen oknál fogva siker lett a tengerentúlon és pár éven belül jön is a folytatás,hurrá!Én inkább maradok a Jump Street-es srácoknál,sőt,nemsoká úgy is felbukkannak újra,hátha másodjára is sikerül friss vért pumpálniuk ebbe a kihalófélben lévő műfajba.

2014-03-21 09:17:49 Daemiaen (3) #8

Óriási szerencséje Kevin Hartnak, hogy Eddie Murphy comebackjére még várni kell, hogy Chris Tucker csak minimum 20 millió dolláros fizetség esetén vállal főszerepet, és hogy Chris Rock sosem volt az az igazi sztáralkat. Így történhet meg az, hogy a nagydumás feka hiánya általi piaci rést sikeresen be tudja tömni a sötét pörölyével. Nincs is ezzel semmi gond, mindig is bírtam a fent említett fickókat, ráadásul Hartban is megvan az, ami a célközönségének kell. Csak hát a Pofázunk és végünk egy végtelenül egyszerű, mondhatni primitív buddy movie-wannabe, ami leginkább tényleg csak azoknak nyújt kellő szórakozást, akik százszor is képesek ugyanazt a sémát minden meglepetés nélkül végignézni. Például nekem.

2014-03-20 11:12:10 BonnyJohnny (2) #7

Nem... magamtól is inkább kettesnek gondoltam, csak, mint ahogy írtam is, annál talán jobb... de belegondolva mégsem... :P

2014-03-20 10:17:29 limupei (1) #6

Nem akarok én senkit meggyőzni, valószínűleg úgyis én vagyok az anomália:)

2014-03-20 10:09:46 BonnyJohnny (2) #5

Jól van, meggyőzhető vagyok a rosszabb érdemjegyről... :D

2014-03-20 09:39:43 limupei (1) #4

Nevetni azt nem tudtam, de legalább Kevin Hart szűnni nem akaró, rajzfilm-figurához illő kárálásától megfájdult a fejem. Egy élmény.

2014-03-20 09:20:34 tomside (?) #3

Hogy miért lett akkora siker? Gondolom, mert végtelenül buta. Gondolom.

2014-03-20 09:03:58 BonnyJohnny (2) #2

Harmatgyenge Bad Boys utánérzés. De ez a film még húsz évvel ezelőtt is csak második sorba szorult volna Bay "klasszikusa" mögött. Csak azért nem kettes, mert annál azért talán jobb. De, hogy miért lett akkora siker Amerikában, azt nem értem. Kevin Haart kifejezetten borzasztó Martin Lawrence koppintás. (Kb. mint mikor a Bad Boys kettőben Martin Lawrence saját magát koppintotta rosszul.) Ice Cube meg Ice Cube...

2014-02-06 10:28:06 Gruden Gergo (4) #1

Hát ez egy nagyon kellemes csalódás volt... Először nem nagyon akartam moziban látni, mert egy átlagos vigjátéknak tituláltam, de már nem sajnálom azt a bizonyos mozira költött pénzösszeget.
Sok jó poén van benne, egyes jeleneteknél szakadt az egész mozi, Kevin Haart pedig elképesztő, hogy mennyi hülyeséget képes összehordani.
Csak ajánlani tudom :)