Edge of Tomorrow (2014) ☆ 👁

(Doug Liman)

amerikai-kanadai akciófilm, sci-fi

3,9

2020-05-01 19:55:35 almaspite (5) #101

Életem egyik legjobb sci-fi-je.

2019-09-28 14:31:29 saatonda (4) #100

ez a film a jó példa arra, hogy az igencsak visszataszító helyszínen játszódó, logikailag problémás időutazásos és sajnos közhelyes befejezéssel záruló történetet hogyan lehet kifejezetten szórakoztatóvá és bájossá varázsolni úgy hogy újranézve még élvezetesebb. nyilván lehetett volna még jobb, fantáziadúsabb, akármi, de ebben az évtizedben ennek is nagyon kell örülni.

2017-02-10 00:35:26 Dangar (4) #99

Nagyon "bejövõs" mozi ez itt, kérem!
Persze bõséggel adagolja a logikai beleköthetnéket, megválaszolatlan kérdéseket, elnagyolt részleteket, Parkinson-os kamerásokat meg satöbbiket...
...de olyannyira eltalált, látványos és szórakoztató darab, hogy egy percig sem jutott eszembe kukacoskodni vagy négyesnél lejjebb adni.

Még az abszolút off-place animációs stáblista és az alatta szóló, még kevésbé odaillõ zenei foghúzás ellenére sem. :D

2015-10-05 15:52:18 betti (3) #98

Korábbra érkezik vissza, ergo még a pasassal való "összeveszése" előttre. Így nem megbilincselve, katonaszökevényként küldik el a frontra (hiszen nyilván most nem fog összeveszni az ürgével- bocs, nem ugrik be a neve), hanem ahogy eredetileg is ment volna, haditudósítóként.
Az, h miért érkezik vissza korábbra: mások már jobban kilogikázták, olvass vissza :-) A lényeg, h nem csak az Alfa, hanem az Omega vére is ráfolyt, valszeg "jobban" tudja manipulálni az időt.

előzmény: GothMan (#94)

2015-09-06 13:07:54 Nordbright (4) #97

A 3-as, 4-es között lebeg valahol, attól függően, hogy az esetleges logikátlanságokra és túlzásokra mennyire megy rá az ember. Igazából nem egy új ötlet, meglévő filmekből építkezik és egyébként is divat manapság ez az időben visszamenős-újrakezdős story.
Minden esetre nem rossz az összkép és egy szórakoztató alkotás, ha nem is maradandó.
Egy olyan fim volt, ahol a poénosság, vicces jelenetek nem a rossz irányba vitték el az összképet, hanem még kellő mértékletességgel talán felfelé is húzták. Ami sajnos egytől- egyig minden akciófilmre jellemző, az ebből sem maradhatott ki: egyes jelenetekben hatalmas gépágyúkkal és rakétákkal nagy nehezen ölik le a rájuk támadó "gépeket", de a vége felé mikor már se lőszer, se exoskeleton, akkor már 1-2 kézi puskalövés is elég a megállításukra. :(
És ami valóban negatív, de szintén kötelező eleme az ilyen filmeknek a happy end befejezés. Ez nagyon nem kellett volna, nélküle hitelesebb lett volna a film. Ráadásul ebből származik a történet talán legnagyobb paradoxonja is. (Korábbra kerül vissza az időben és a robbanás is korábban történik meg, ráadásul nem is a főhős által(?) - akkor hogy? Ő már csak hírként hallja meg, hogy mi történt és, hogy elpusztult a főellenség.)

2015-06-25 11:45:01 GothMan (4) #96

Kösz, ez így már egy egész szimpatikus megoldás. :)

előzmény: flake (#95)

2015-06-24 20:56:49 flake (5) #95

Hát logika az csak ilyen időutazós van benne :) Nem csak az Omega de az Alfa vére is ráfolyt. Tulajdonképpen innentől kezdve úgy manipulálta az időt, ahogy neki tetszett. Vagy valami hasonló :) Nem most láttam már, de sanszos hogy itt van a megoldás, már ha van :)

előzmény: GothMan (#94)

2015-06-24 19:20:57 GothMan (4) #94

Oké, de miért egy nappal korábban történt a robbanás, mint ahogy "kellene"? Másrészt tudom, hogy ő egy tiszt volt, de a korábbi "ébredéseinél" mindig megbilincselt kézzel tért magához, a végén viszont úgy érkezik, mintha a lefokozása megsem történt volna. Ebben mi a logika? Már, ha van. :)

előzmény: flake (#93)

2015-06-24 14:58:10 flake (5) #93

Melyik robbanás? Ha a párizsira gondolsz, akkor de, azt mondja be. De az már egy másik idősík :) Az meg, hogy tiszt lett, sokkal egyszerűbb: eleve az volt, csak Gleeson karaktere (bocs, nem jut eszembe a neve) kicseszésből kiküldte a frontra, mint közlegényt. :)

előzmény: GothMan (#91)

2015-06-24 11:31:14 Soltyk (4) #92

Ne keress logikát benne, a film minden ilyesmit elhagy ott az álomgyári befejezés kedvéért...

előzmény: GothMan (#91)

2015-06-24 11:16:46 GothMan (4) #91

Kérdés a végével kapcsolatban:

Az oké, hogy az Omega vérének köszönhetően megint történik egy időugrás, de amikor megérkezik, a TV nem azt mondja be épp, hogy előző nap történt a robbanás? És ami még ennél is rejtélyesebb számomra: miért tisztként és nem fogolyként érkezik főhősünk a bázisra?

2015-03-23 19:16:07 Dimitryj (2) #90

Háttt, ahogy mondják ez olyan megasztáros: Amit látok látvány, amit hallok halvány.

A sztori még jó is lehetne de a sok holywood-i szer lehúzza az egészet...

2015-01-24 21:40:21 Seymour Glass (3) #89

Viszonylag korrekt sci-fi, már abból a fajtából, ami 0% science-t tartalmaz. :D
Nem vitték túlzásba a történet kibontását, igazából az egész dologról, annyit tudunk meg, amennyit nagyon muszáj, vagy még annyit se. A vége az meg a szokásos hollywoodi hitványság, a kényszerű happy end oltárán áldozzunk fel a logikát, értelmet, mindent.
Blunt meg még mindig nagyon rossz színésznő.

2014-12-28 17:02:56 ngb (4) #88

Van benne egy bő óra, nagyjából a második felébredés a támaszpontontól a kórházból történő megpattanásig, ami óriási, nekem simán 5-ös, az eleje is rendben van, de a vége... Hát... Amiatt csak 4-es.

2014-11-04 23:23:12 Leo_Stotch (5) #87

Ha jobban elkezdeném rágni magam rajta, előjönne pár hiba, logikátlanság..de nem teszem. Rég sodort így el film, öröm látni néha, hogy van a nagy költségvetésű filmekben is remény, bár picike, de ez itt most elkapott rendesen. Annyira, hogy a
vége miatt se érzem a rossz szájízt, pedig úgy lett volna igazán a tuti. .

Annyira odatették magukat az alkotók, nem feledem egy darabig.

Az is külön jó volt, hogy éppen mire kezdene unalmassá, tét nélkülivé válni ez a tök mindegy, meghalok, legfeljebb unalmas lesz megint eljutni idáig rész (tisztára mint a számítógépes játékok, mikor a mentés után mindig végig kellett szenvedni addig a pontig, amíg tudtad) akkor húzták a na meg most már nem lehet meghalni lapot!
Plusz, hogy nem tudjuk, mikor éppen hányadik alkalommal jár ott, lehet már több százszor..

Egyszóval..minden nyári blockbuster legyen legalább ilyen.

2014-10-28 21:56:06 Horváth Szabolcs (3) #86

A csaj is így vesztette el a képességét. Ezért tudta.

2014-10-07 16:31:20 elmouse (4) #85

Ja! Hát így már mindjárt más! Erre aztán lehet alapozni. :D

előzmény: project640 (#84)

2014-10-07 13:22:10 project640 (5) #84

ahogy a filmben is mondta, és Tom Cruise is, hogy ezt megérzik, ő is megérezte, hogy ez volt az utolsó alkalom ... én el tudom fogadni, ez valami olyasmi, mint amikor az ember ráérez, hogy történt valami rossz

2014-10-06 19:31:31 Dió (4) #83

Egyike a brilliáns plothole-oknak. Azóta egyébként újranéztem, és ezek meg a vége úgy idegesítenek, hogy legszívesebben levágnám kettesre, de az első fele meg ötös, szóval...

2014-10-06 18:53:33 Danesz99 (5) #82

Fölcsapta a lexikont az "időben visszaugrás képességének elvesztése vérátömlesztés után"-nál és azt mondta hogy hűha. :)

2014-10-06 17:56:59 bpeter (5) #81

Azt meg tudja mondani valaki, hogy vajon honnan tudhatta meg Rita Vrataski, hogy
már nincs az "időben visszaugrás képességének" birtokában a vérátömlesztése után? Ugyanis - a vezérszál alapján - ezt csak onnan tudhatta volna meg, ha meghal és a halála után nem ugrik vissza az időben. Ebben az esetben viszont nyilván halott lett volna, tehát nem szerepelhetett volna a filmben.

2014-10-06 17:41:25 schankox (4) #80

Nagyon jól indul, az újrakezdések is szépen vannak kivitelezve, semmi túlmagyarázás. Aztán a közepe felé hanyatlani kezd a dolog és ezt az irányt a végéig megtartja. Nagyon gyenge négyes.

2014-09-30 22:26:57 spieler (3) #79

Az anomáliákat és a bagatell hülyeségeket, továbbá az ordító kliséket és a faék egyszerûségû, közepesen xar random videojáték szintû sztorit, valamint a minõsíthetetlen végkifejletet nem számítva végülis nézhetõ.

2014-09-30 14:26:35 Rorschach (4) #78

Azért megnézném annak az arcát, aki kényszeredetten ragaszkodott a happy endhez, miközben kritikákat olvasva a filmről - mert tételezzük fel, hogy olvas, nem pedig a pénzét számolgatja - azzal találkozik, hogy az oda nem illő zárásba még az Edge of Tomorrow legnagyobb imádói is belekötnek.

2014-09-29 23:23:03 iiglo (?) #77

Attól, hogy nincs jobb, ettől ez még nem jó. Holnap senki sem fog rá emlékezni. Azon meg, hogy miért lett happy end, csak azok gondolkodna, akik sík ... naívak. Pénzért.

2014-09-28 23:14:59 Corso666 (5) #76

Majdnem lehúzott egy értékelést a végefőcím zenének berakott John Newman féle borzalom. Valaki árulja már el, hogy illett oda? :D :( :D Amúgy tényleg ötös a maga kategóriájában a film.

2014-09-28 08:53:54 Overdrive (5) #75

Egy ksi elmélkedés, hogy miért az lett a vége, ami:

Az időutazáskor csak a tudata utazik vissza mind az omegának mind Tom Cruise-nak. És mivel minden egyes halál után emlékeznek az eseményekre, akkor párhuzamos univerzumokról kell beszélnünk. Lényegében egyszerre létezik a tudata minden párhuzamos univerzumban az omegának, ha az egyikben megölik, akkor az összes többiben is meghal, vagyis megsemmisül az összes alternatív idővonal. Ezért ugrik vissza Tom Cruise korábbra mint szokott, feltehetőleg az omega reset időpontjába

Én ezt a magyarázatot tudtam kisilabizálni.

2014-09-27 23:04:28 Dió (4) #74

És igen, a soundtrack is döcög, EZT kivéve.

2014-09-27 09:57:34 Dió (4) #73

Ezzel sajnos én is egyetértek. Állati baró kezdés (pont az, amit vártam tőle a sok pozitív kritika után), míg a végére elklisésedik, sőt, teljesen feleslegesen túl is bonyolódik. Ha sima nyári blockbuster akar lenni (amit feltételezek, tekintve hogy a finálé elvarrásánál az egyszerűbb, csöpögősebb megoldást választották), akkor nem értem, miért kell ennyire túlvarrni a finálét. 1.Hogyan ugrott vissza a mindent megelőző A-pontra, csak azzal hogy összevérezte őt a dög, és egyáltalán ha visszaugrott a mindent megelőző A-pontra, hogyan vitte vissza magával az egész szituációt (hogy az Omega kaputt lett).
2.MIÉRT. (mármint miért kell ezzel elkúrni, ha egyszer abba lehetett volna hagyni az utolsó 2 perc lehagyásával teljesen máshogyan is)
És ezeket leszámítva is éreztem úgy a film alatt többször, ha most elkezdenék velősen gondolkozni az időutazósdin, nem lenne nehéz kisebb-nagyobb plothole-okba futni.
Ezt leszámítva az első fele tényleg nagyon jó, valamennyi humor is szorult bele, az idegek védelmi mechanizmusára felépített alapötlet zseniális (egészen a végéig), és még Tom Cruise se rossz (Blunt pedig megint gyönyörű).

2014-09-27 05:54:16 Simpleton Larry (3) #72

Az eleje klassz, vicces, pörgős, aztán kezdi pakolni egymásra a kliséket, míg a végén már nem is látni mást belőle. Kár.

2014-09-27 00:03:53 R2d2 (4) #71

Az év egyik, ha nem a legjobb akció/sci-fi-je.
A stáblista utolsó soraiban ott figyel Guillermo del Toro is, mint special visual consultant.
És ha már stáblista, kameracuccok Panavision UK, Kodak filmre. Egyre kevesebb produkció készül már celluloidra...ez még ilyen, méghozzá milyen!

2014-09-24 13:15:44 paradicsom (5) #70

Nagyon tetszett! Számomra ez az idei év egyik legjobb filmje a Boyhood mellett.

2014-09-12 23:04:21 tomside (4) #69

A spoiler óriási! :DDDD

előzmény: Sántha Orsolya (#68)

2014-09-12 20:53:33 Sántha Orsolya (4) #68

Ez nagyon jó volt! Még a végén szeretni fogom Tom Cruise-t :) Őszintén szólva, én is hamarabb befejeztem volna a filmet, az utolsó pár perc nélkül menne rá a zseniális, így csak négyes, de azért örültem :)

2014-09-12 03:59:37 ender1112 (4) #67

Ez egy egész jó film, Tom Cruise ellenére ;)
Csak a vége nem tetszett
a happy end cseppet sem illett a film addigi hangulatába, + az végső idő visszaugrás totálisan marhaság: visszavitte magával az Omega kinyírásának tényét is, ha jól értem.

2014-09-11 23:02:22 Rice (5) #66

Vártam ezt a filmet, de ennyit nem vártam tőle. Az utolsó pár perc miatt mozdult az egér a négyes felé, de meggondoltam magam; ez a film még ezt is elbírja. :) Minden sci-fi - akció rajongónak kötelező!

2014-09-09 19:57:17 flake (5) #65

Rita ne :D

2014-09-09 19:19:20 ChrisAdam (4) #64

Azt a kutya meg a macska. Egyáltalán nem vártam sokat ettől a filmtől és az első 10 perc után az is volt a tippem, hogy bizony ez nem lesz több, mint egy átlagos kis akciófilm. Erre beindul szépen lassan és egy rohadt jó film alakul ki belőle! Izgalmas, kellő humorral és romantikával, látványos, értelmes és lehet azért agyalni rajta. Majdnem ötöst adok neki! :)

Érdekesség, hogy mikor az a jelenet volt, hogy Cruise megy ahhoz a gáthoz, ahol az Omega van és egy sötét alagúton megy - csupa csönd a mozi, tele feszültséggel, jó kis zene... erre valaki egyszer csak óriásit horkol a hátsó sorban. Nem hiába, hajnali öt volt már, csoda hogy én is ébren tudtam maradni :)

2014-08-27 15:49:20 kobretti88 (?) #63

előzmény: kobretti88 (#60)

2014-08-17 20:52:27 tractorking (3) #62

A zeneszerző, Christophe Beck, más műfajok terén sokkal tapasztaltabb (Paperman, Jégvarázs), s mint aki először ír egy akció sci-fihez muzsikát -s nem is olyan rosszat-, azt azért biztató kezdetnek tekinthetjük.

előzmény: ipartelep (#61)

2014-08-16 22:08:45 ipartelep (5) #61

A filmzene nem tudom milyen volt. én egyszerűen észre sem vettem a film közben, hogy van filmzene is. Gondolom, nem lehetett olyan nagyon feltűnően jó, zene, mert azért az olyanokat észreveszem. Pl. a Hannibál tanár úr eszméletlenül jó zenéit.
Viszont a vége utána stáblistás zene az eléggé jó volt.

előzmény: kobretti88 (#60)

2014-08-06 23:23:10 kobretti88 (?) #60

Élvezetes blockbuster. Tom Cruise nagyon jól hozta a karakterét és kifejezetten tetszett hogy a főszereplő nem egy tipikus hősalkat volt a film elején. A látvány pazar, a filmzene oké, de semmi különleges. Emily Blunt kiváló volt, valamint a Cruise-szal való párosuk is jól működött. A fimzene elég jellegtelen lett szerintem.

Szinkron: Nincs vele komolyabb baj. bár Rosta Sándor először elég furcsa választás tűnt Brendan Gleeson akinek Csuja Imre áll a legjobban, de Rosta percek alatt megszokható. A többi párosítás jó volt.

2014-07-26 08:46:58 kocz (4) #59

Nekem is ez volt az első gondolatom a film végén, hogy ott kellett volna befejezni, hogy TC meghal, győztünk. Vége függöny. Vaaaaagy, kiderül hiába robbantotta fel az idő újra indul és igazából nem is lehet legyőzni őket.

előzmény: freakin (#14)

2014-06-27 21:28:34 maci (4) #58

Jó film volt, Emily Blunt és Cruise szerencsés páros, a humor, a tempó, a vágás, az invázió képei-szóval megmarad a hangulata.

2014-06-17 11:53:18 tomside (4) #57

Vagy nagyon erúltetettet, túlbonyolitottat.

előzmény: od.gszal (#56)

2014-06-14 16:35:57 od.gszal (4) #56

A végén TC megkapta Alfa és Omega hatalmát, is, hiszen mindkettő vére bele hatolt. Ebből kiindulva a második részből nagyon ütős filmet lehetne csinálni!

2014-06-11 20:37:55 BonnyJohnny (4) #55

Szerintem te félreértettél minket. Komolyan azért ment oda, mert elege volt. Nem akarta tovább csinálni. Csak aztán rájött, hogy nem menekülhet, nincs más választása. Ettől csak emberibb lett a karaktere.

előzmény: SoZi (#54)

2014-06-11 20:12:49 SoZi (3) #54

Hja! Ezeknél komolyabb verzió nekem sem jutott eszembe :)

2014-06-11 15:53:44 Pete (4) #53

... és hogy, hogy ment oda: motorral.

előzmény: SoZi (#50)

2014-06-11 07:28:27 BonnyJohnny (4) #52

Egyértelmű.
Ne felejtsük el, hogy nem minden idősíkot láttunk. Valójában többszáz, párezer idősíkról beszélünk. Ez a saját szempontjából éveket jelent. Minden nap kemény volt, és mindegyik halállal végződött. :P

előzmény: freakin (#51)

2014-06-10 22:43:15 freakin (3) #51

Szerintem már a töke televolt az egésszel, ezért úgy gondolta hogy mostaztán nem próbálja újra, hanem rápihen és bedob egy pofa sört :-D

2014-06-10 22:34:58 SoZi (3) #50

A kissé ellentmondásos befejezés ellenére az egész filmben csak azt a közepén lévő kocsmajelenetet nem tudom hová tenni. Azt értem, hogy utólag mi volt az értelme, de mit keresett ott TC? Hogy ment oda? És főleg minek ment oda?? Hmm? Valaki? Bueller, Bueller? ;)

2014-06-09 20:50:35 Pete (4) #49

Nagggyon jó film. Piszok jók a droid harcok, szép a szerelmi szál is, Tom Cruise zseniális, Emily Blunt is jól passzol a filmbe. Stílusos akció, thriller, sőt ahol kell, ott még háborús filmnek is jól megállja magát. A baljós, pörgős, sejtelmes hangulat hibátlan. A végével nem vagyok igazán kibékülve, de így is erős négyes. A szinkron is jó lett, Rékasi Károly szerintem mindig jó választás Tom Cruise-hoz.

2014-06-07 23:56:50 flake (5) #48

vadPINGvin is IMAX 3D-ben nézte, és ott nem volt semmiféle probléma a mozival, bár ő Angliában tekintette meg.

előzmény: SoZi (#47)

2014-06-07 23:53:23 SoZi (3) #47

A MOM 2-es termébem is. Vagy ha ez a "tejköd" filter koncepció volt, és a film része, akkor nem szóltam, de pár szín hiányzott, pl kék, fekete. Viszont volt helyette, zöld meg halványsárga jó sok, és nulla kontraszt...

előzmény: trockij (#45)

2014-06-07 22:42:55 flake (5) #46

Tökéletes nyári blockbuster! A humor, az akciók, a karakterek mind nagyon ülnek, és cseszett dinamikus. Kicsit sem sajnálom tőle az ötös osztályzatot. Cruise ténylegesen kurva jól választ szerepeket, de ezúttal az alakítására sem lehet panasz. Emily Blunt pedig... oh Emily... Szeretlek :)

2014-06-06 21:46:01 trockij (4) #45

Nézhetetlen a képminőség az IMAXban.

2014-06-06 19:54:05 Rorschach (4) #44

Szerencsének is nevezhetjük, meg józan ítélőképességnek is, a lényeg, hogy nem egy Nic Cage hál' Istennek :)

előzmény: JeszKar (#43)

2014-06-06 19:26:30 JeszKar (4) #43

Cruise-nak azért elég nagy szerencséje, hogy az esetek nagy részében elég jól válasz filmeket.

2014-06-06 19:01:23 Rorschach (4) #42

Ebbe én is a napokban gondoltam bele. Konkrétan évek óta nem volt rossz filmje, Cruise mára már garancia a tökéletes másfél-két órás szórakozásra.
Ha nem is mindenkinek, nekem speciel egész biztosan.

2014-06-06 03:08:49 tomside (4) #41

Amúgy meg elhúzhat minden divatmajom, aki Tom Cruise-ra mutogat, mert most az olyan jópofa dolog. MI4, Oblivion meg ez, Tom mind a 3-at szépen lehozta, és Jack Reachernek sem volt rossz. Azt a szamurájos filmjét kínzóeszközként címkézném fel, de szerintem ezzel együtt is Tom Cruise: Fuck yeah!

2014-06-06 01:25:44 tomside (4) #40

Nagyon rajta van a kezem az ötösön. YES!

2014-06-05 23:26:48 CaNcOe (4) #39

Pedig ennek nem szabadott volna működnie. Annyi minden szólt ellene, és mégis egy igen jó kis film lett, amit a hibák ellenére is lehet élvezni

2014-06-04 15:01:43 Robobá (?) #38

Kár is elemezni, jó kis film ez! Vicces, látványos, és elgondolkodtató.
Soha rosszabbat!

Szerintem mivel az Alfa is meghalt(előbb mint a főgenya), ezért végén a felébredéskor tapasztalt világ csak egy időhurok volt. Hiszen ha minden jól ment volna, akkor a főhős sem támadhatott volna fel. Ha lesz második rész, én várom.

2014-06-03 18:47:45 Rorschach (4) #37

Tipikusan az a film, amiben tökéletesen működnek a közhelyek - sokat dob rajtuk, hogy nem akarják világmegváltónak eladni őket.
Amúgy meg akciódús és pofás múvi, persze, de a vágás-humor-lazaság trió viszi a vállán az egészet, ezek miatt lett roppant élvezetes kis móka A holnap határa, amely valamennyire enyhíti a májusi fiaskók keltette reményvesztettséget. Még sok ilyet.

2014-06-02 11:31:40 project640 (5) #36

tetszett na, a humor nagyszerűen van adagolva, a történet eredeti, jól kigondolt, jó megvalósítás ... na és Emily Blunt :-)
lehet nem szeretni Tom Cruise-t, és számomra is meghökkentő sokszor magánélete, de színészként telitalálat ... nem is tudok nagyon rossz filmet tőle mondani

2014-06-01 21:37:35 BonnyJohnny (4) #35

Köszönöm a pontpsítást! :) De többi részét tartom.

2014-06-01 21:10:29 Olórin (4) #34

Nem manga, hanem egy YA-regény. (Van elég képregényadaptáció, ne nevezzük azt is annak, ami nem az:P)

2014-06-01 20:46:24 BonnyJohnny (4) #33

Nem eredeti ötlet. Manga alapján készült. Bár az én szememben nem lesz jobb valami csak azért, mert eredeti, se rosszabb, mert nem. Tudniillik a film minőségére az nincs hatással.

előzmény: Zoliz (#31)

2014-06-01 20:41:59 deathcode (4) #32

Az egy ordas nagy csalódás. Ez viszont a nyár scifi-je!

2014-06-01 19:47:57 Zoliz (5) #31

A héten bemutatott X-Men-en 4x bealudtam, A holnap határa viszont esélyes a legjobb hollywoodi filmre a nyáron. Eredeti filmötlet a videójátékok nightmare fokozatából kiindulva. John Romero is megirigyelné. Nem tudok mást tenni mint zseniálist adni rá. Ritkaság.

2014-06-01 18:53:16 BonnyJohnny (4) #30

Hát erről beszélünk. :)

2014-06-01 18:49:32 Olórin (4) #29

Az igaz. De hát... Hollywood:)

2014-06-01 18:48:49 BonnyJohnny (4) #28

Akkor nem kellett volna ennyite erőltetni az "itt döglünk meg mind" hangulatot

2014-06-01 18:46:06 deniro2 (5) #27

Hát nem tudom, szerintem az sem logikus, hogy látják, hogy jönnek az emberek és ahelyett, hogy megpróbálnák kinyírni őket, inkább kinyírják magukat, hogy korábban nyírhassák ki őket...:) Szerintem végső esetben ezt tették volna, de végig úgy tűnt, hogy simán lenyomják az embereket, így indokolatlannak látták ezt a lépést. Amúgy is érdekes kérdés, hogy vajon mennyi értelem szorult ebbe a fajba/organizmusba, mert erről konkrét infót nem kaptunk....

2014-06-01 18:45:21 Olórin (4) #26

Ez teljesen így van. Ugyan én is kicsit odaerőszakoltnak érzem a dolgot, de hogy idegen lenne a film egészének stílusától? Dehogy!

2014-06-01 18:33:35 BonnyJohnny (4) #25

Az alfák azért nem lettek öngyilkosok, mert az íróknak nem jutott eszükbe (vagy remélték, hogy a nézőknek nem fog). :P

előzmény: deniro2 (#23)

2014-06-01 18:32:41 deniro2 (5) #24

Ok, semmi gond nincs vele, ha ti így látjátok:)

2014-06-01 18:28:23 deniro2 (5) #23

Szerintem nincs szó össze-vissza utazgatásról az időben. Az alfák halálukkor visszahelyződnek az időben valamennyivel, hogy helyrehozhassák, amit elcsesztek. Miután a Cage-t összevérező alfa ezt megoldotta, nyilván ment a dolgára és onnantól ő magára maradt a hurokban. Az omega sem tudta, hogy mit csinál éppen, így nem is akadályozhatta közvetlenül, mert, bár tudomása volt a csatlakozásáról, nem küldhetett vissza terminátorokat az időben, mert erre nem képes. A végén meg valószínűleg azért nem nyírta ki magát az alfa, mert nem volt indokolt, hiszen az utolsó pillanatig úgy tűnt, nem vallott kudarcot és az emberek pusztultak rendben.

előzmény: Vektor (#13)

2014-06-01 18:25:00 freakin (3) #22

BonnyJohnny helytállóan kifejtette, miért filmidegen a happy end az egészen addig szépen felépített történések végére. félre ne érts, alapjáraton semmi bajom azzal, ha egy film boldogan ér véget, akkor van problémám ezzel, ha beleerőszakolják és már-már giccsbe hajlóan tálalják. ettől függetlenül jó volt, de na.

2014-06-01 18:24:05 BonnyJohnny (4) #21

Engem zavart, és láthatóan nem vagyok egyedül a véleményemmel. Mindenesetre a filmtől eltekintve, a válaszom lényege, hogy nem gondoljuk úgy, hogy "szar végtől jobb lenne a film", az öszképbe belerondító befejezéstől viszont rosszabb lesz.

2014-06-01 18:07:17 deniro2 (5) #20

Én nem érzem, hogy a vége ellentétes lenne a film koncepciójával, hiszen végül is ez egy laza, humoros, világmegmentős mozi, nem egy vérdráma...:)

2014-06-01 16:48:33 BonnyJohnny (4) #19

A film addigi stílusához nem illő, és a felépített hangulatot tönkretevő
happy enddelvan a baj.
Ennek a filmnek simán ott kellett volna véget érnie, hogy hősi halált halnak, miközben megmentik a világot.

Ha vissza veszem hármasra, az a film vége miatt lesz. Véletlenül sem a plot hole-ok és ellentmondások miatt. Mert azok nem akkorák, vagy nem olyanok, hogy megtörjék a film lendületét, vagy megbontsák a hangulatot... ellenben a film végével.

előzmény: deniro2 (#18)

2014-06-01 16:42:56 deniro2 (5) #18

Soha nem értettem, hogy miért lesz értékesebb egy film attól, hogy szar a vége...
Egyébként eszméletlen szórakoztató lett ez a film, szerintem műfajában évek óta a legjobb.

előzmény: freakin (#14)

2014-05-30 20:22:30 ipartelep (5) #17

Ja, és azt még elfelejtettem mondani, hogy szerintem érdemes megemlékezni már arról is, hogy Tom Cruise egy jó színész. A magánéletében, és a világnézetében bármilyen agymosott hülye is (scientológia), úgy látszik, ez nem akadályozza meg abban, hogy színészkedni azt tudjon. Persze, gyakorlat teszi a mestert, és azért ez nem kvantumfizika...

2014-05-30 20:10:27 ipartelep (5) #16

Én kezdettől fogva tudtam, hogy eléggé jó film lesz _a maga kategóriájában_, de az kissé meglep, hogy ilyen jó kritikákat kap. Szerintem már a film fő momentuma, ez a mindig újra, és újra, de egyre több tapasztalattal, tudással megélni ugyanazt a napot fikció biztosítja a jóságát. Hiszen ezáltal a néző egy olyan nagyon vonzó "jellemfejlődési" történetet kap, amibe bele tudja élni magát, szurkolni tud a hősnek. Az "Időtlen időkig" film fő vonzereje is ez volt, és azért ez a móka még nincs annyira elkoptatva, hogy ne legyen hatásos.
Persze ez egy akció-sci-fi, és nem "művészfilm". Megjegyzem, kíváncsi lennék egyszer egy igazi "akció-scifi-művészfilmre". ;-) Szóval "élethűséget", és logikát nem kell benne keresni. Ugye, tudjátok, hogy milyen lenne az a "harc", egy amikor valódi idegen, ellenséges civilizáció (akik sok-sok fényév távolságról jönnének ide űrhajókkal - ha egyáltalán szükségük lenne még az űrutazás eme elavult módjára -, és megtámadnák Földet? Annyi esélyünk lenn ellenük, mint egy marék gilisztának az úthenger ellen. Azt se vennénk észre, hogy "helyzet van", máris veszítettünk volna. Tehát ez lenne a realitás. Csak az a baj, hogy ilyen filmet meg nem érdemes csinálni.
Igazából egy valódi harc (nem az idegenekkel!) is sokkal... zavarosabb, átláthatatlanabb, szürkébb, esetlenebb, kiszámíthatatlanabb, átláthatatlanabb, unalmasabb... vagyis csupa olyan jellemzője van (lenne), ami miatt teljesen reális módon nem érdemes filmre vinni, mert nem felel meg a filmes szórakoztatás követelményeinek. Márpedig a játékfilmeken leginkább szórakozni szeretnénk...

Tehát maradnak a viszonylag jól megcsinált, látványos, viszonylag kevés logikai hülyeséget, bakugrást tartalmazó akciófilmak. Ez az, ami reálisan e műfajban elvárható, és ezt ez a film nagyjából teljesíti. (Nyilván, nem érdemes belemenni az időutazás, és a konkrét történet paradoxonjaiba, mert akkor azon a banánhéjon elcsúszik.) Az a nagy érdeme a filmnek, hogy ezúttal kikerüli a banánhéjt...

Az én elbeszélésem/kritikám érdekessége (fonákja) meg az, hogy még nem is láttam a filmet, csak az előzeteseket, meg persze olvastam sok kritikát róla. Ki-ki eldöntheti, hogy mennyire "láttam" jól. ;-)

2014-05-30 17:38:27 BonnyJohnny (4) #15

Hát ez meglepően jó lett. :)

2014-05-30 00:29:50 freakin (3) #14

nekem ahappy end fáj a legjobban, dehát ez Hollywoodettől, meg pár bukfenctől, gagyi plot device-tól eltekintve szórakoztatott, soha rosszabb blockbustert :)

2014-05-30 00:21:02 Vektor (3) #13

Az egész film egy óriási nagy logikai bukfenc, csak úgy szabad nézni, hogy nem gondolkodunk túl sokat az időutazós szálon, különben...

Szóval a film gerincét adó időutazással van egy komoly probléma, hogy a földönkívüliek birtokolják eredetileg, amivel gyakorlatilag istenekké válnak. Mi láttuk, hogy egy ember mire képes az időutazással, ezek után el akarják hitetni velünk, hogy van bármi esélyünk ellenük, miután visszakapják az irányítást? Az utolsó 30 percnek nincs semmi értelme, az egyik lénynek csak annyit kellett volna tennie, hogy gyorsan kinyiffantja magát, amikor Tom Cruise éppen felrobbantani készül a központot.

És ha jobban belegondolok, miért kell nekik egyáltalán a halálhoz kötniük az időutazást, ezzel sebezhetővé téve magukat, amikor simán vezérelhetné a támadást a központ, mint egy valóságos szimulációt? Amikor kisebb probléma adódik, csak vissza kellene ugrani a múltba, és javítani a taktikán. Lehet, hogy nem lenne olyan hatékony, de a nagy számok törvénye alapján előbb vagy utóbb győznének.

Na, mindegy, a forgatókönyvvel komoly problémák vannak helyenként (hogy az istenbe maradnak egy percnél tovább életben a párizsi jelentben, amikor a partraszállást vagy ezerszer végigjátszották, mire túljutottak rajta?), de el kell ismerni, hogy az "Idétlen időkig-jelenetek" jópofák, és összességében szórakoztató a film. Csak nem szabad gondolkodni rajta.

előzmény: JeszKar (#6)

2014-05-27 21:55:16 BonnyJohnny (4) #12

Jó akciófilmnek nem feltétlenül kell mélynek és összetettnek lennie. Persze a faék scriptből és sablonokból nehéz jó filmet készíteni. Ritkán sikerül.

előzmény: Gasz András (#11)

2014-05-27 21:22:10 Gasz András (4) #11

De vajon emlékezni fogunk rá a későbbiekben is és újranézzük vagy csak egy tipikus nyári blockbuster? Ahogy olvasom eléggé átlagos a forgatókönyv, a sztori. Az új X-mené pl evvel ellentétben pedig elég pörgős és csavaros. Remélem nem esik, Oblivion, Elysium szintre, hogy várjuk, várjuk aztán kipukkant a lufi sajnos.

Most biztos nem nézem meg, mert 3 hét óta moziba jártam egyfolytában, (Pénztárca off) de talán majd a következő hónapban. A trailere viszont tényleg ütősre volt vágva azzal zenével.

2014-05-27 20:14:16 Zalaba Ferenc (4) #10
2014-05-27 00:00:22 Zalaba Ferenc (4) #9

*bólogat*

Nagyon hiányzott már egy ilyen vegytiszta mozi.

előzmény: The Hungarian (#7)

2014-05-26 23:32:28 Olórin (4) #8

Tényleg meglepően jó lett. Afféle faltól-falig fun film.

2014-05-26 22:56:03 The Hungarian (4) #7

Pókember? Kókler. Godzilla? Mamlasz. X-men? Suhancok. Nálam Tom Cruise eddig a nyár szuperhőse!

2014-05-26 21:54:21 JeszKar (4) #6

El kell tekinteni egy-két logikai bukfenctől, valahogy meg kell fejteni a film végét, és akkor egész jó. Mind az akció jelenetek, mind a humor működik, ráadásul a témát is sikerül kihasználnia, úgy hogy még izgalmas is legyen.
Ja, és végre Tom Cruise is egy kicsit más karaktert játszik.

2014-05-25 13:42:49 Dió (4) #5

Ámen :-)

2014-05-24 09:59:27 BonnyJohnny (4) #4

Ja, hát én is úgy gondolom, hogy annyira lesz jó film, igen. ;)

2014-05-24 09:25:41 Dió (4) #3

És milyen jó film lett az is! :)

2014-05-24 09:22:43 BonnyJohnny (4) #2

Az első kritikák még az Oblivionnál is jók voltak...