Godzilla (2014) ☆ 👁

(Gareth Edwards)

amerikai-japán akciófilm, dráma, fantasy, kalandfilm, katasztrófafilm, sci-fi

2,7

2018-05-21 00:51:46 kiregro (?) #136

pár jó kompozíció, egy-két maradandó bár közhelyes kép. ezen kívül egészen elképesztő, egyes kritikusok mit összeömlengtek a filmről, amikor jószerével minden rossz benne, történet, karakterek, filozófia, képi világ, rendezői megközelítés, gyakorlatilag minden. érdekesség, szépség, feszültség szinte semmi.
nem is tudom, minek csinálták, mert hát egy bizonyos kor felett az hogy "nézd ott egy nagy szörny" önmagában érdektelen.
filmélményként is nagyon silány volt nekem, legfeljebb idegesített a butasága, a szükségtelen komorsága, lévén legyen valami komor hangulatú-képi világú ha mellé vagy okos, vagy izgalmas, vagy hangulatos, de hát ez egyik sem volt.

2018-01-10 23:25:16 CrazyBoy (2) #135

Annyira rossz, hogy az már jó!Azév legrosszabb filmje, és az egyik legjobb filmélménye. Nem mennék bele a sztoriba, az a készítők számára is lényegtelen volt. Ken Watanabe Dr. Ichiro Serizawa szerepében valami igazán rendkívülit és forradalmit vitt véghez. Hogyan legyél úgy az az értelmiségi karakter, akitől mindenki a probléma megoldását várja, hogy nem csinálsz mást csak tátott szájjal a távolba nézel, csodálkozol, és elmondod azokat a dolgokat motyogva amik megtörténnek, briliáns! Nem kevés idegnyugtató szerre lehetett szükség a megformáláshoz. Aaron Taylor-Johnson Ford Brody szerepében tanácstalanságban, kifejezéstelen messze nézésben megpróbálja felvenni a versenyt Watanabeval, de a japán óriás jelentősen gügyébb, még van hova fejlődni. Az egyik jelenetben mikor vágás után folynak Aaron könnyei valaki eldugta a tál felszeletelt hagymát, ezért kicsit életszerűtlen volt. Bryan Cranston a becsavarodott fanatikus tudóst játszotta, de szerencsére hamar meghalt. Juliette Binoche fakó sminkjén már az első jelenetében láttam, hogy meghal, és... meg is halt. Voltak kötelező négerek is a filmben ha jól emlékszem, meg Godzilla is. Olyan kis izék (MUTOK) is, na ők Godzillával nem szerették egymást. Az emberek vezetői úgy akarták megölni ezeket a szörnyeket, hogy halálra etetik őket, mert, hogy atomot ettek. De aztán mégse mert Watanabe mondta, hagyják a p...ába, ezek úgyis kioltják egymást, és... így is lett. Volt valami meneküljünk a szörnyek elől rész, katonai patriotizmus rész, atommal a hajón menekülés rész, de a legjobban az tetszett mikor Godzilla belehányt az egyik kis izé (MUTO) szájába, és ettől leszakadt a feje, na azon felröhögtem. Összességében, mindenkinek ajánlom.

2016-12-05 10:32:44 Mr. Bandi (2) #134

Kicsit csodálkozom, hogy többen is elejét tartják jónak, én az első negyedóra után már úgy éreztem, hogy nem biztos, hogy tovább akarom nézni, mert az a borzalmas, blőd, minden létező sablonnal teletömött családi dráma, amit ott a képembe vágtak, majdnem elvette a kedvem az egésztől. Baszki, a csávónak pont szülinapi köszöntést terveznek, nemár, az anyuka halála pillanatában még elhörgi, hogy "viseld gondját a fiunknak", úristen, rosszul vagyok az ilyenektől! De az egész film tele van ezekkel a legblődebb cukros klisékkel. Az a sok "cuki" kisgyerek, meg a kutya, atyaúristen! A csávó, mikor azt leheli, hogy "köszönöm istenem, hogy megvédhetem a hazámat", basszus, nem igaz, hogy erre még mindig vevők a tengeren túlon, vagy egyáltalán bárhol! Akkora hányingerek a párbeszédek, hogy Emmerich is összecsapná a kezét, pedig az ő filmjeiben is van hasonló bőven! A kettes osztályzat az egy-két látványos jelentnek szól, amúgy karó lenne.

2015-07-08 15:12:58 BonnyJohnny (3) #133

És ne legyen sötét, viharos idő, takarás, a lábfejek szintjén mozgó emverek mutatása... Jajj, ne már, ez a film még szörnyfilmnek se jó. :P

Amúgy Motrának is fel kell bukkannia. :D

előzmény: Leo_Stotch (#132)

2015-07-08 13:12:53 Leo_Stotch (3) #132

Mindegy kivel csap össze, csak ne csukjanak be a jelenetkor egy ajtót.

2015-07-08 10:46:10 BalaKovesi (3) #131

Viccet félretéve, ha jól tudom a készítök trilógiában gondolkodnak.

előzmény: Leo_Stotch (#129)

2015-07-08 10:46:08 BalaKovesi (3) #130

A folytatásban majd a Mechagodzillával csap össze. :D

előzmény: Leo_Stotch (#129)

2015-07-08 10:29:34 Leo_Stotch (3) #129

Moziban négyes lett, utána itthon lement hármasra. A szörny összecsapás húzás csak elsőre volt jó ötlet. Egy folytatásra azért vevő vagyok.

2015-07-08 10:17:27 BalaKovesi (3) #128

Lehet megnézem őket a jövőre érkező 5. rész előtt, amibe ha jól értesültem lesz Alicia Vikander. Hmmm... :)
Na de mostmár kezdünk átmenni OFF-ba.

2015-07-08 10:00:40 ChrisAdam (3) #127

Pont ezért mondtam, igen. Hogy azt akárhányszor meg lehet nézni. Most kedvem is lett hozzá. :)

előzmény: flake (#126)

2015-07-08 09:56:16 flake (3) #126

Bizony, azokat a filmeket érdemes megnézni :) Sőt, azokat minél többször látod annál jobbak :)

2015-07-08 09:50:26 ChrisAdam (3) #125

Mondjuk inkább arra gondoltam a feszkós jelenetek alatt, amikor pl a bombával mennek a vasúton, vagy az elején a szivárgás... meg mittomén. Nem nagy feszkó, nem arról van szó, csak úgy azért lehetett kicsit szurkolni a filmnek. Ennnyi.

Hiba kétszer megnézni az ilyen filmeket egyébként. Nem egy Alien vagy Star Wars, Indy, amiknek jó újranézni a jelenteit, mert olyan jól vannak összerakva. Inkább nézd már meg ezeket a filmeket az utolsó kivételével.

előzmény: BalaKovesi (#124)

2015-07-08 09:29:40 BalaKovesi (3) #124

Egyszernézős, jó kikapcsolódás.
Kétszer néztem meg. A film kárára ment.
A legjobban az idegesített, hogy csak húzta a szörnyek összecsapását, és ez bennem nem feszültséget váltott ki, hanem unalmat. Elsőre se téptem a hajam az izgalomtól, másodszori megtekintéskor viszont egyenesen unalmas volt. Viszont nagyon látványos.
ELSÖRE: 6/10
MÁSODSZORRA: 4/10

2015-07-08 08:45:33 ChrisAdam (3) #123

Már nem most láttam, három hete, de most eszembe jutott, láttam, hogy nem is írtam semmit.
Igazából egyáltalán nem rossz a film, sőt. Egész jó, ahogy vezeti a cselekményt, a látvány is ott van és vannak benne izgalmas, feszkós jelenetek, de azért akad benne elég sok hülyeség, Emmerich-Bay-szerű dolgok, amik által csak bennragadt a sablonos akciófilmek között. Egyszernézős, jó kikapcsolódás.

2015-03-08 20:43:46 BonnyJohnny (3) #122

Pontosan. Bár attól még akkor is ez a jobb film. Igaz, annál jobbnak lenni, az nem egy nagy érdem.

előzmény: carmine (#121)

2015-03-08 19:42:32 carmine (3) #121

Én abban látom egyébként a gyengébb pontokat, hogy Emmerich féle felvállaltan egy látványra alapuló popcorn mozi. Ez a verzió meg többnek akar látszani, mint ami.

2015-03-08 19:02:03 Ubul (3) #120

jogos :D mindig itt lyukadok ki először, mikor érdekel egy-egy vélemény az adott filmről :D

amúgy valószínű az a gond, hogy sokan mást vártak (én is)

előzmény: carmine (#117)

2015-03-08 16:34:46 Mizi (?) #119

Kizárt. :)

előzmény: TheDriver (#118)

2015-03-08 16:23:23 TheDriver (3) #118

Pedig lényegesen jobb, mint az Emmerich féle...

2015-03-08 16:06:04 carmine (3) #117

Más oldal nem is mérvadó. :D

2015-03-08 15:30:28 Ubul (3) #116

csak itt :D

előzmény: Ágó (#115)

2015-03-08 14:29:24 Ágó (3) #115

Nem gondoltam volna, hogy idővel ennek alacsonyabb lesz az átlaga, mint az Emmerich-féle verziónak...

2014-10-23 10:12:52 Jereváni Rádió (1) #114

Annyira fájdalmasan rossz film a Godzilla, hogy az hihetetlen. Nem ismerem a kultuszát, a japán Godzilla-filmeket, csupán az Emmerich-féle verziót – pedig az is egy szar film volt - , de még az is megeszi reggelire ezt a filmet. Bocsánat, konkrétan leszarom, hogy mennyire tisztelettel bántak az eredeti japán szörnyállat kultuszával, hogy milyen szépen idézték meg, „Godzilla-szűzként” nem tudom ezt értékelni, ha egyszer a film nézhetetlen.

Aaron Taylor-Johnsont és Elisabeth Olsent nem ismertem, de azonnal takarodjanak le a mozivászonról, rémesen tehetségtelenek. Bryan Cranston szerencsétlenkedik rövidke szerepében, Juliette Binoche-t, David Strathairnt meg Ken Watanabet szeretjük, mert alapvetően jó színészek, de ha egyszer nincs megírva a szerepük - sablonkarakterek, sablonmondatokkal - , akkor ezzel a helyzettel ők sem tudnak mit kezdeni. Többen megemlítették, mekkora borzalom, hogy Watanabe néz bele nyitott szájjal a semmibe, és közben mondja a bölcs megoldásokat, esküszöm a trash gagyi Megacápa vs. Óriáspolipban voltak ilyen szintű okosságok, de ott legalább röhögtem rajta, de itt viszont belepi az egész filmet valami nagy fájdalmas komorság, amit egyszerűen lehetetlen egy percig is komolyan venni, még csak röhögni sem lehet rajta.

Sztori az nincs. Nekem ne mondja senki, hogy ez a forgatókönyv hosszabb volt, mint két teleírt A/4-es oldal tizenkettes betűméretben, mert nem hiszem el. A létező összes gagyi klisét elpufogtatják az első 20-25 percben. Arról nem is beszélve, hogy az egész tele van logikátlansággal, röhejességgel, értelmetlenséggel, egyszerűen fogom a fejem tőle. Pár adalék, ami így hirtelen eszembe jutott.

1. Mi a francért mondja Ford a feleségének, hogy várja meg őt Friscoban, amikor oda tartanak a szörnyek? Miért nem mondja neki, hogy húzzanak a francba, majd találkozunk a biztonságos helyen?
2. Anyuka hogyan engedheti el a kisfiát, hogy megvárja a férj urat, amikor annak is kevés az esélye, hogy ha a városban maradnak, akkor egyáltalán túlélik? Marha logikus.
3. Ha tudják, hogy a MUTO-k radioaktív cuccal táplálkoznak, akkor a lárvát, ami igazából nem lárva, hanem báb, na mindegy, miért a nevadai atomtemetőbe viszik? Egyél kis MUTO egy kis atomhulladékot, attól nősz nagyra!
4. A kedvencem: bemennek az atomtemetőbe, ami egy hegybe vájt bunker. Mint egy börtönben, nyitogatják a kukucskálót, hogy megvan-e még az atomcucc, meg a lárva. (nem tudták melyik szobába helyezték?), majd az egyik kukucskálón észreveszik, hogy a MUTO elszabadult nincs ott. Snitt. Konkrétan a fél hegy hiányzik! A MUTO minimum 100 méter magas, most komolyan egy ekkora bazi nagy szörny kirobbant egy fél hegyet, és akkor belülről kukucskálnak, hogy bent van-e még? Egy őrzött atomtemetőben ilyet senki sem vesz észre? Ez fájt.
5. Miért csak Ford az egyetlen tűzszerész az egész hadseregben?

Legalább lenne valami ultra brutál zúzás, de nem, még az sem. Pár kivételtől eltekintve, szinte végig ilyen ködös, füstös rombolást láthatunk, alig lehet kivenni valamit, volt olyan is, hogy végre a Godzilla meg az egyik MUTO (tudom, az extrában beszámoltak mennyit dolgoztak rajta, aha, mennyit nézhették meg előtte a Cloverfieldet, no mindegy) küzdenek egy rohadt nagyot, és erre mit látunk? Becsukódik az ajtó, szevasz. Ennyi tartozik a dolgozóra, semmi, ilyen sejtetések vannak. Félelmetes, hogy még ezen a szinten is leszerepelt a film. Amikor meg az utcában egyedül álldogáló Fordra lenéz a Godzilla – a füstből kilátszik a feje – az meg mi a francról szólt? Annyi szánalmasan üres az egész, hogy az elképesztő.

Summa summarum, nem dögunalmas ez a film, egyszerűen szinte alig tekinthető filmnek, értékelhetetlen szemét, 2 óra időpazarlás.

2014-10-06 19:03:19 VMVKWA (?) #113

Katasztrofa,ha egy katasztrofafilm sem tud lekotni ot percig sem. Es annyira szornyen buta es kozhelyes,hogy mar faj.Ennyi penzbol miert nem lehet olyan filmet csinalni,ami nem vegtelenul ostoba es folyik szet a nyaltol?Gondolom hozna ugyanennyi bevetelt egy cseppet igenyesebb kiadas.Probatam kikapcsolt aggyal nezni,de igy is ertek olyan szintu ingerek,amiknek nem kellett volna.

2014-09-22 09:10:10 bruce (2) #112

Hát ez valami borzasztó volt és Emmerich verzióját szidják az legalább egy kellemes kis blockbuster film volt ami nem akarta magát komolyan venni de ez...

2014-09-20 22:29:48 CrazyBoy (2) #111

Annyira rossz, hogy az már jó!Eddig az év legrosszabb filmje, és az egyik legjobb filmélménye. Nem mennék bele a sztoriba, az a készítők számára is lényegtelen volt. Ken Watanabe Dr. Ichiro Serizawa szerepében valami igazán rendkívülit és forradalmit vitt véghez. Hogyan legyél úgy az az értelmiségi karakter, akitől mindenki a probléma megoldását várja, hogy nem csinálsz mást csak tátott szájjal a távolba nézel, csodálkozol, és elmondod azokat a dolgokat motyogva amik megtörténnek, briliáns! Nem kevés idegnyugtató szerre lehetett szükség a megformáláshoz. Aaron Taylor-Johnson Ford Brody szerepében tanácstalanságban, kifejezéstelen messze nézésben megpróbálja felvenni a versenyt Watanabeval, de a japán óriás jelentősen gügyébb, még van hova fejlődni. Az egyik jelenetben mikor vágás után folynak Aaron könnyei valaki eldugta a tál felszeletelt hagymát, ezért kicsit életszerűtlen volt. Bryan Cranston a becsavarodott fanatikus tudóst játszotta, de szerencsére hamar meghalt. Juliette Binoche fakó sminkjén már az első jelenetében láttam, hogy meghal, és... meg is halt. Voltak kötelező négerek is a filmben ha jól emlékszem, ja meg Godzilla is. Olyan kis izék (MUTOK) is, na ők Godzillával nem szerették egymást. Az emberek vezetői úgy akarták megölni ezeket a szörnyeket, hogy halálra etetik őket, mert, hogy atomot ettek. De aztán mégse mert Watanabe mondta, hagyják a p...ába, ezek úgyis kioltják egymást, és... így is lett. Volt valami meneküljünk a szörnyek elől rész, katonai patriotizmus rész, atommal a hajón menekülés rész, de a legjobban az tetszett mikor Godzilla belehányt az egyik kis izé (MUTO) szájába, és ettől leszakadt a feje, na azon felröhögtem. Összességében, mindenkinek ajánlom.

2014-09-17 17:24:42 carmine (3) #110

Vajon Edwards miért ragaszkodik ahhoz, hogy ha valami végre történik a filmjeiben azt baromi sötétben kell ábrázolni, hogy szart se láss belőle. Ugyanez volt jellemző a Monsters-re és ugyanez volt itt elég gyakran. Ott volt a vonatos jelenet vagy pont a leglátványosabbnak tűnő vége. Arról nem beszélve, hogy egy Godzilla filmben szerintem Godzilla legyen a főszereplő, ne csak olyan valaki/valami, aki a két órás film alatt max 20 percet van a vásznon és akkor is súlytalan. Kicsivel több akcióval és több világítással még jó is lehetett volna, de így egy gyenge közepes.
Egyébként szerintem pont annyira közepes alkotás, mint az Emmerich féle, csak az nem akart többnek látszani, mint ami.

2014-09-16 10:56:03 Nu4nd4 (2) #109

Pontosan úgy van ahogy tudod.

előzmény: sasi89 (#107)

2014-09-08 19:03:28 sasi89 (2) #108

Ja és ha a vadászgépek lezuhantak az EMP hatására akkor a végén a helikopternek is le kellett volna amikor felrobbant az atom, tele van idióta hibákkal ez a film.

2014-09-08 19:00:02 sasi89 (2) #107

Én eddig úgy tudtam hogy ha valamilyen elektromos eszközt EMP ér akkor az onnantól fogva kuka és nincs olyan hogy egy idő után pikk pakk újra működik.

2014-09-01 23:04:34 JohnnyJohnny (2) #106

Az elején egészen erősen nyit a film, de miután heisenberg elhalálozik onnantól kezdve egy teljesen érdektelen, sokszor ötlettelen gigantikus robbanás halmazzá válik. Számomra nagyon nagy csalódás volt...

2014-08-28 21:22:19 tomside (3) #105

Hát ez egy nagyon szép film ám!

Arról szól, hogy kurva nagy férgek orálisan ampullában tolják az atom cuccot és feltehetően vasat szarnak. Nem csodálkoznék, ha az ózonréteget ők fingták volna felénk, - csak ebben az esetben baj van az evolúciós elmélettel - kivéve, ha a férgek mondjuk űrállóak is.
Ja meg arról is szól, hogy van a filmben egy színész, aki el akarja játszani magát.
Úgy hívják, hogy Ken "Wannabee" Watanabe.

2014-08-28 13:53:41 Leo_Stotch (3) #104

Hát nincs :) Viszont lehet, hogy egy itthoni újrázás leviszi hármasra. Meglátjuk.

2014-08-28 13:51:05 BonnyJohnny (3) #103

Szerintem meg közepes, se több, se kevesebb. Igazából túl nagy különbség nincs a véleményünk között. :)

előzmény: Leo_Stotch (#102)

2014-08-28 13:48:31 Leo_Stotch (3) #102

Engem nem zavart a görcsössége, mert tudtam, már az elején, hogy egy két erőltetett könnycseppet és bánatos arcot túl kell éljek, mire egymásnak feszülnek azok, akik miatt beültem a filmre. De persze számomra sem tökéletes, messze nem..de ez egy jó film. Se több, se kevesebb.

2014-08-28 13:33:03 BonnyJohnny (3) #101

Én nem vártam, hogy drámai legyen.
Én sem várnám el. (Pacific Rim) De ez a film nagyon görcsösen az akar lenni. És marhára nem. Ezért rossz.
Izgalmat... hát... hellyel-közzel két óra alatt.
Látványt azt hiszem senki sem vitatta el.

előzmény: Leo_Stotch (#100)

2014-08-28 13:29:49 Leo_Stotch (3) #100

Én nem vártam, hogy drámai legyen..izgalmat, látványt meg kaptam. Az meg, hogy egy amerikai Godzilla mennyire tud komoly lenni..hát.

2014-08-28 10:49:16 BonnyJohnny (3) #99

Ha eltekintünk a film promóciójától (bár a lentebb általam említett csalódást pont az gerjeszti leginkább...), a filmen akkor is látszik, hogy komoly, izgalmas és drámai akar lenni... csak nem sikerül. Ezért a rossz értékelésem, amit maga Godzilla, és a tényleg jó látvány menti hármasra.

2014-08-28 10:34:28 Leo_Stotch (3) #98

Egy film sose "tehet" arról, h milyen marketinggel akarják eladni. Egy film olyan amilyen. Az, hogy előtte miket nyilatkoznak róla, hogy vágják össze az előzetest, egy dolog..lehet h az ember mást vár, de a lényegen nem változtat, szerintem.

2014-08-28 09:31:33 BonnyJohnny (3) #97

Legendához való méltatlan minőségű hozzányúlás?
Amúgy tudom, hogy többségében az eredeti széria is sablon szörnyfilmek, erős WTF faktorral (mind a történet, mind a megvalósítás szintjén). DE ez egy nagy költségvetésű, látványos, izgalmas, drámai film akart lenni. (A promóció ezt akarta elhitetni.) Három saját vállalásából egy bejött (ami ennyi pénzért alap, nem pozitívum), egy elég gyér lett, egy pedig paródia szintet kapargatja.
Ha ugyanez a történet gumijelmezek és makettek szintjén lenne, más lenne a hozzáállás.
(Véleményem megértéséhez hangsúlyoznám a hármas osztályzatomat. És még mindig túlzónak tartom a nézhetetlen értékeléseket.)

előzmény: JeszKar (#96)

2014-08-28 08:10:49 JeszKar (4) #96

Legenda rombolás? Pont, hogy ez az a film, ami tisztelettel nyúl a Godzilla filmekhez. Legenda rombolás végett ajánlom a 98-as "nem Godzilla" Godzilla filmet.

2014-08-28 07:52:57 BonnyJohnny (3) #95

Én azért kicsit túlzónak érzem az egyes osztályzatot. Bár, ha beleszámítjuk a csalódást, legenda rombolást, félrevezető kampányt... lehet, hogy tényleg megérdemli.
Amúgy, ha jól látom, pénzügyileg bőven sikeres lett, mégha az erős nyitány után masszív is volt a visszaesés.

2014-08-28 07:19:29 goromba (1) #94

Magam sem mondhattam volna szebben.

előzmény: Oscee (#92)

2014-08-27 10:27:00 Leo_Stotch (3) #93

Nálam pont sikerült a parafaktort elérni.
Egy ilyen filnél, legyen az Pacific, Transformers, vagy társaik, sose azt nézem, mik a logikátlanságok..csak magammal b@sznék ki..elrontanám a szórakozásomat. Mert pl a Prometheusnál mindenre haragudtam, mert abban sokkal sokkal több volt.
Itt egy látványos rohangálós rombolást vártam..kaptam is. Jó film volt a moziban.

2014-08-26 23:39:38 Oscee (1) #92

lol, CGI-t leszámítva igazi zs kategória :D

2014-08-26 23:03:35 ZoLeEe (3) #91

még sosem érdekeltek kevésbé az emberek mint ebben a filmben...Itt nekik csak mellékszereplőkként kéne jelen lenniük,menekülni,sikoltozva meghalni...esetleg az ő szemszögükből bemutatni a dolgokat de ki a francot érdekelnek az ilyen családi melodrámák meg egymásnak könnyezve mondogatott szerelmi klisék egy godzilla-filmben? Márpedig a film nagyrésze pont ebből áll. Több akció és Godzilla kellett volna ide,sokkal több.

2014-08-26 13:09:15 Rorschach (1) #90

Nem azt mondom, hogy ürítsék ki a nagyvárost, hanem csak azt, hogy legalább az a katona legyen észnél, aki tudja nagyon jól, mi készül. Szerintem azért evidens lenne, hogy elküldje a családját a lehető legmesszebb.

És tényleg nem zavarna ez a sok maflaság, ha lenne mondjuk látvány, dinamika és humor, csak hát egyik sincs :/
Egy mostani példával élve, A Galaxis Őrzőiben például mindhárom fenti erény megvolt, de olyan tökéletesen, hogy jottányit sem zavart a papírmasé főgonosz és faék sztori. Az szórakoztatni akart, és mivel az egész film a szövegkönyv és a karakterek közti kémia diadala, könnyedén sikerült is neki, én meg elnéztem, hogy szkafander nélkül repkednek az űrben, és öt percig tart halálra fagyni (tudom, hogy a felállás ennél azért bonyolultabb, és a jelenet maga is szájhúzogatással bár, de megmagyarázható, most nem ez a lényeg).

A Godzi ezzel szemben valami para hangulatot akart elérni, ami nyomokban felfedezhető, de ami a trailerekben maximum lángon égett, az a kész film legjobb pillanataiban is csak parázslik. Nagy kár érte.

Ettől függetlenül meg tudom érteni, hogy valakinek tetszik, csak az én elvárásaim a film szintjénél kicsikét feljebb voltak.

előzmény: JeszKar (#87)

2014-08-26 08:09:07 Simpleton Larry (2) #89

Ha Watanabe szerepe hálátlan, akkor Sally Hawkins mit mondjon? :D
Őszintén, a humor hiánya fájt nekem a legjobban. Nem baj, ha baromság egy film, csak tudja a helyén kezelni, ne akarja irtó komolyan venni magát.
És az, mikor a feleség kétségbe esve próbálja elérni a katonát a japán katasztrófát látván a tévében, majd két perccel később vidáman játszik a gyerekkel, miközben a telefon három szobával arrébb, lenémítva(!) pihen? Azt az aggodalmat, tyűha!

2014-08-26 07:51:23 BonnyJohnny (3) #88

Persze, ha nem komoly, komor filmek reklámozzák, és csinálnak belőle egy agyatlan popcorn mozit (Transformers 2, Transformers 3, Star Trek 2, Vasember 3, Thor 2), akkor megint másképp állnánk hozzá.

2014-08-26 07:49:42 JeszKar (4) #87

Most már többen is hibának említek, hogy San Frasiscoban emberek vannak, de mégis szerintetek olyan gyorsan ki lehet üríteni egy ilyen nagyvárost. Az lenne inkább a hiba, hogyha nem lennének emberek.

2014-08-26 07:46:54 BonnyJohnny (3) #86

Az '54-es eredeti is Godzilla film. Ha azt hozta volna nem sokan panaszkodnának.

előzmény: Leo_Stotch (#82)

2014-08-25 23:19:50 Rorschach (1) #85

A negyvenhatos kommentben említek párat, de ha nem lenne elég, van egy-két csúnya húzás, ami örökké kísérteni fog rémálmaimban.
Ugye az egy dolog, hogy atom robban SF-től ~2 kilométerre, amit a város meg sem érez.
Az is egy dolog, hogy hatan-nyolcan felcipelnek egy atomrakétát egy beszakadt metróalagútból.
Még az is egy dolog, hogy valamelyik okosnak van annyi esze, hogy felkiált: "óvatosan bánjatok vele, nagyon érzékeny szerkezet!", miután a mutó negyven percig rágcsálta a cuccot.
Aztán azt is elhiszem, hogy a vasúti hídon fekvő főhősnek pont bele kell világítania a dög szemébe, aki ezt érdekes mód nem veszi észre hat centiről, és nem szakítja szét abban a pillanatban.
Meg azt is elhiszem, hogy a főhős értelmi fogyatékos, és megkéri a családját, hogy még véletlenül se meneküljenek Friscóból, annak ellenére, hogy a városba érkezik három monszta, meg aztán ő maga visz oda A-bombát.
Afelett is szemet hunyok, hogy a radioaktivitás itt valami szürkés füst képében terjed húsz km/órával.
Sőt, afelett is, hogy Ken Watanabe csak és kizárólag azért van a filmben, hogy sokkos pofával sóhajtson elgondolkodtatónak szánt egysorosokat.

És akkor ezek után a legeslegszebb, hogy a hadsereg harmadszor is berepteti a vadászgépeit a szörnyek mellé legyezni, miután már nagyon jól tudják, hogy a mutók az első két alkalommal is le-EMP-zték a gépmadárkákat, tehát azok két perc alatt lezuhantak.

Csodálatos film.

előzmény: McCl@ne (#84)

2014-08-25 23:01:15 McCl@ne (3) #84

Milyen "botrányos baromságok"?

2014-08-25 22:44:32 Rorschach (1) #83

Nem Godzillával van a baj. A botrányos baromságokkal van a baj, amiket ötpercenként lenyomnának a néző torkán.

És akkor a "mindenki szarik bele" attitűdről még nem is beszéltem.

előzmény: Leo_Stotch (#82)

2014-08-25 22:40:05 Leo_Stotch (3) #82

Emberek..ez egy Godzilla film. Tudjuk már a helyén kezelni.

2014-08-25 22:15:18 Lil Martin (?) #81

a leírtaknak tükrében mégis mi mentette meg a nézhetetlentől?

előzmény: muffinman (#80)

2014-08-25 21:27:39 muffinman (2) #80

Mámmég ennyire irtóztatóan retekfos filmet! Valami elképesztő! Most fejeztem be két perce, gyorsan ki akarom magamból írni a gyűlöletet, mielőtt alábbhagy :D!
Én szeretem az értelmetlen, látványos, hatalmas szörnyes filmeket (pl.: az enyhén szólva gázos Pacific Rim), de ez a film annyira hihetetlenül kínkeserves volt, hogy még eltekerni sem tudtam,szinte snittenként fohászkodtam megbocsátásért, hogy az örök vadászmezőkön majd el tudjak valahogy számolni azzal a borzasztó két órával, amíg ez a film tartott.
Úgy gondolom, sok mindent elárul, hogy a legjobb színészi alakítást egyértelműen a gecinagy, gusztustalan, "sugárzást" zabáló (emberek, sugárzást esznek!!!) szörnyek nyújtották. A főszereplő csávó annyira kimondhatatlanul irritált, annyira nem képviselt semmit sem az idiótán kifejezéstelen, felhőkbe révedő arcon kívül, annyira ugyanazzal a gesztussal fejezte ki a gyászt, a halálfélelmet, a bosszúvágyat, a szeretetet és az aggodalmat, hogy már a film felénél arra vártam, egyik hol ekkora, hol akkora szörnyünk mikor tapossa bele a földbe, harapja ketté. Nem tudom rá azt mondani, hogy semmilyen volt, mert azzal azt állítanám, hogy volt valamilyen tulajdonsága. A film vége felé rájöttem, hogy a szörnyhalál túl enyhe büntetés lenne számára, szívesebben etettem volna meg egy zsák termesszel.
Ilyenekre meg, hogy történet, nem akarok, és nem is lehetne szót fecsérelni. Mérhetetlenül ostoba, gagyi, kínos, lenézendő, nevetséges és szánnivaló volt ez a produktumnak erős gyomorral sem nevezhető dínószar. A Pacific rim bármelyik Jaegerének egyetlen csavarja többet ér ennél a fosnál.
Uff, na eddig ért a gyűlöletem.

2014-08-25 12:39:52 peeeet (1) #79

A felíratok megváltásként jöttek a végén ...
1 perc nem volt, amikor bármelyik szereplőért izgultam volna, annyira érdektelen és jellegtelen karakterek voltak. A történet, Godzilla ide-oda, kultusz ide-oda : HÜLYESÉG. Nem is,: BAROMSÁG.
A Noé és az Amerika kapitány 2 után, reméltem , hogy végre látok valami szórakoztatót, de sajnos tévedtem, ez is legalább akkora büntetés mint az előző kettő.
A 3D jelen esetben: FOS!
A film sötét, kontraszttalan, néha 1-1 világosabb jelenet -persze esővel meg köddel - ócska megoldásokkal.
Nagyon vártam, egyáltalán nem várom a következő részt!

2014-08-22 23:35:35 Jawad.Zairi (2) #78

Az ejtőernyős jelenet miatt kettes, a többi értékelhetetlen.

2014-08-15 07:31:47 Ubul (3) #77

2018-ban itt a 2. rész

2014-07-19 06:42:17 opposition (3) #76

Ott a pont :)

2014-06-30 13:20:32 flake (3) #75

Túl magas labda :D

2014-06-30 12:59:22 BonnyJohnny (3) #74

Ja, addig az apja egy katonatársa a seggében őrizte, hogy átadhassa neki. :D

előzmény: flake (#73)

2014-06-30 12:16:03 flake (3) #73

Az órát később is megkaphatta, azt nem mondják, hogy az apja adta neki, csak hogy az övé volt, egyébként Ken Watanabe '59-es :)

2014-06-30 11:35:01 Denice (3) #72

Hatalmas csalódás....jóindulatú 3-mas. A színészek rosszak (mondjuk a karakterek is), gagyi és logikátlan történet, nevetséges megoldások.
Az alább sorolt hibákkal mind egyetértek, a legtöbbet én is észrevettem közben, és kb percenként fogtam a fejem :D
Máshol még írták, hogy
ha a japán tudós apja, aki az órát hagyta rá 1945-ben meghalt, a csávónak minimum 70-nek kéne lennie....ehhez képest kb 40... Vagy nagyapát akartak volna mondani, vagy szimplán csak nagyon hülyék :D
Ez feltűnt valakinek? :D

2014-06-01 23:07:46 Dió (4) #71

A film első fele teljesen rendben van: ügyesen építi a feszültséget (pl a hidas jelenet), nem mutat se túl sokat se túl keveset, amikor pedig rombolás van, akkor rombolás van. Aztán jönnek a repülő, járkáló, vízi Godzillák meg szörnyek... én Emmerich (ennél egyébként jóval gyengébb) Godzilláján nőttem fel, nem a japán változatokon, szóval ott nyeltem egyet, de oké, a nyári blockbuster kategóriába még belefér, meg nyilván erről szóltak a japán filmek, úgyhogy oké. Az már kevésbé, amikor a fináléban az "our hero" tévéhasábok közepette úgy dönt Mother Godzillánk, hogy megmártózik még egyszer a habokban, és hőssé avatva, szinte majdnem hogy kaján vigyorral a száján, tovaúszik. Ezt nem kellett volna.

2014-05-29 10:35:55 opposition (3) #70

Az amerikai hadsereg egy tisztje nyilatkozta, hogy fehér foszfort lőnének a szemébe, aztán megkínálnák pár bunkerromboló rakétával; az egész lemenne másfél-két óra alatt :)

Amúgy ez a film pont annyira vicces, szórakoztató és agyatlan, mint amennyire kell. Egy-két év múlva ezt fogjuk nézni a minden ünnepnap este tíztől a kerTV-ken. Nagyjából ennyit ér.

Mondjuk egy párbeszéden belül, hogy:
- ősi alfa ragadozó
És, hogy:
- radioaktív sugárzással táplálkozik
nekem nem teljesen világos, de végülis az egy fantasy, szóval belefér :)

2014-05-24 00:55:06 Olórin (4) #69

"Ja, és nem értem, mit kellett Godzillából pozitív hőst csinálni."

Ez mondjuk engem is zavart kicsit. Igaz, hogy az eredeti filmekben is ellőtték, de nem az elsőben. Ezen itt csak a fan service-t éreztem, meg a folytatásoknak való azonnali megágyazást.

2014-05-24 00:03:01 BonnyJohnny (3) #68

1. Kit érdekel az imdb pontszám?
2. A metascore csak 6.2
3. De az se szentírás

2014-05-23 23:33:35 Tenebra (2) #67

Ja, bocs, csak itt a KT jelez még ki 9,1-et imdb-re. Ott már 7,4. Még az is túlzás mondjuk... :D

Még annyit, hogy ez a film is csak azt erősíti bennem, hogy a fősodor manapság iszonyatos nagy ötlettelenségben szenved. Még a pénzszerző technikájukat sem tudják, merik kihasználni, kiaknázni, hanem van pofájuk az alkotóknak előhozakodni egy ócska konvertált 3D-s cuccal, Godzilla címen, amiben alig van Godzilla, alig van "vászonból kijövős" jelenet.

2014-05-23 23:30:23 Tenebra (2) #66

Megnéztem (nem önszántamból :D).

Ez szerintem az év legnagyobb átverése. Több szempontból is.

Először is nyilvánvaló, hogy ennél a 3D teljesen, totálisan felesleges. Holott teljesen, totálisan 3D-re kívánkozik az egész. Hiszen a Godzilla-filmek azért gagyi technikai hátterük ellenére mindig is a totális pusztításról szólta. Így adta volna magát, hogy ez is erről szóljon: Godzilla nagyokat ordít ki a vászonból, farka néha arcon csap minket, épülettörmelékek száguldanak el mellettünk stb. Ehelyett még annyi sem volt, ami a szintén kamu-3D World War Z-ben, hogy üvegszilánok repültek volna a szemembe. Semmi nem volt, nyugodtan lehetett volna 2D-ben nézni. (De nem önszántamból tettem - nálam ez a sztori egy CAMRipet sem ért volna meg alapból, nemhogy IMAX-et. :D A nők...)

Persze azért mégis reménykedik az ember. A trailer alapján. A gyerekkori élmény alapján (persze, hogy láttam az eredetit, akkor, kisgyerekként még tetszett is) gondoltam, kapok egy nagyon látványos trashfilmet, ami végig arcátlan módon erőszakpornó lesz, melyben egy felhőkarcoló magasságú talppal rendelkező monumentális szörnyeteg dönget kb. 2 órán keresztül. Ehelyett mit kaptam? Godzilla 4-5 jelenet erejéig felvillan... A többit az undorító lepkeszerű rovarlény kapta.

Na, meg a gagyi, sablonos hollywoodi sztori. Az eleje még jól indult. De gondoltam, lesz ebből egy látványos film+-os katasztrófafilm. Nem. Unalmas volt, és csakazértis erre fókuszáltak. Rém idegesítő volt, hogy Godzilla verekszik kb. 1 percet a két szörnnyel, majd jön az "akcijó", a bombahatástalanítás. Borzasztóan gagyi, elhibázott döntés volt. Ez pont az a film, mely esetében nem sírt volna a szám, ha 0 sztorit kapok. Főleg, hogy Bryan Cranston nem alázta volna magát porig.

Bár még ő volt a legjobb a sok antiszínész közül. Ken Watanabe tényleg irtó vicces: végig tátott szájjal figyel, és nagyon misztikus akar lenni, de számomra csak egy poszt-LSD-s szektás bibliaárusnak tűnt.

Godzilla maga szintén gagyi volt, mintha az egyik, Godzilla-gyereket bemutató film pufók bébijét fújták volna fel. Pedig, míg csak a pikkelyeit láttuk, a hideg kirázott tőle. De, ahogy az egész lény elém tárult a hatalmas pókhasával, hájas testével, inkább a röhögés kapott el. Nem hittem volna, hogy iylet leírok valaha, de Emmerich verziója sokkal jobban tetszett...
Ja, és nem értem, mit kellett Godzillából pozitív hőst csinálni. De az alkotók mentségére szóljon, hogy ezt az állatságot ellőtték már a klasszikus Gojira-filmek is...

Hogy valami pozitívumot is említsek: az eleje tényleg jó volt, míg csak kapizsgáltuk, mi lehet itt. Míg meg nem jelent a "molylepke", addig minden oké volt. Az a kissé Pripjatyot idéző város, és a "stalkeres", "falloutos" kutakodás is oké volt.
De még az amortizáció is látványos volt, csak nem volt benne erő, dinamika. Szerintem ez a Gareth Edwards nem tud rendezni...
Az is tetszett még, ahogy beleszőtték az eredetit. Persze ez negatív dologként csapódik most le, mivel pár amcsi el is hitte, hogy ez tényleg megtörtént... Szánalom. Mindenesetre jól vegyítették itt a történelmet és a fikciót.

Viszont ez édeskevés. Annyi ordas, amatőr hibával van tele, hogy komolyan végigröhögtem kínomban azt a 2 órát.

Emmerich filmje ehhez képest szerintem egy mestermű... :D (Pedig az is rossz.)

Imdb-n meg 9-en áll. :D

2014-05-21 03:00:35 Proxyi (1) #65

Pl a vasúti hidas szimatolás

az is jó, hogy előtte lassan lépésről lépésre, nézve hova lépnek mennek a hídon, mert ugye ha közé lépnek, akkor zuhanás, de amikor jön a szörny, akkor aztán futnak le se nézve, és varázslatos módon mindig a fél méterre levő deszkákra lépnek

de még néhány

-jön a MUTÓ, az idióta meg le nem kapcsolná a fényt a fegyveren, hanem konstans belevakuzik a szemébe, mondjuk a szörnyikénk meg valószínűleg vak, mert rá se hederít
-a Minuteman bombával lazán futkározik 6 katona, az nem gáz, hogy a bomba pár tonnát nyom, alsó hangon
-a MUTÓ fentebb említve vak lehet, de főhősünkkel mindig megáll szemezni vagy 2 percet (ezeket miért kellett?), persze még csak eszébe sem jut ízekre szedni eközben, mert biztos szerelmes
-a hídon jön a tank konvoj, erre a legelső úgy áll meg, hogy lerongyolja a korlátot, aminek végképp semmi értelme se haszna nem volt, mert fél métert nyert ezzel a manőverrel, mögötte a többi "normális" tank meg csak simán leparkol
-főhősünk mellékállásban Superman castingot vállal, annyi minden halálos katasztrófát túlélt

lehetne folytatni hosszasan, mindenesetre egy monumentális komédiának elment

előzmény: SoZi (#61)

2014-05-21 00:01:10 SoZi (3) #64

Persze! :D
Azért ami jó volt, attól leesett az állam, meg bentmaradt a levegő.
De van kihagyott ziccer bőven, amit nem is éreznénk ennyire, ha azt kaptuk volna amit a marketing ígért.

2014-05-20 21:53:32 VVega (3) #63

Azért eléggé alulról súrolja :D

2014-05-20 21:14:11 BonnyJohnny (3) #62

Milyen érdekes, hogy mindhárman más más féloldalnyi hibát felsorolunk, de azért a 3-as megvan. :D

2014-05-20 21:05:45 SoZi (3) #61

Szerintem is a második harmad a gyengusz. Ha az első harmad hangulatát hozná végig, nem lenne nagy baj. Azt el kell ismerni, hogy a szörnyfaktor valami baromi überállat zorallság a filmben, de kicsit kevés!
Az emberi szereplők és a velük kapcsolatos történések bizony nem ugorják meg az Emmerich-mozi színvonalát. Semmi parafaktor, semmi katasztrófa filmekre jellemző veszély-érzet. Súlytalan az egész, nem érzed, hogy bármiért kellene izgulni. Pedig a trailerek és nyilatkozatok nagyon nem erre lettek kihegyezve!!
De ami a legjobban zavart az az, hogy a szereplők egyszerűen hülyék. Minden 5-10 percenként elkövetnek vmi logikátlan ostobaságot. Pedig nem vagyok fogékony az ilyesmikre:
- Menekülnek a gáz elől, mikor az írók kötelezően eléjük dobnak valamit, amiben el kell botlani. Erre ahelyett, hogy felkelne az életéért és családjáért menekülő, elkerekedett szemmel nézni, hogy mi üldözi. Pedig semmi. Gázfelhő. Mi bámulnivaló van azon? Fussá'tovább!
- Tudós emberünk, aki tudta a tutit, meghal, és a fiacskáját kezdik faggatni, mit mesélt az öreg előző este, ő meg erőlködik, hogy vmi eszébejusson. Közben a pali lakása tele van ragasztgatva az elmúlt 15év kutatásaival padlótól plafonig (még az ajtófélfa fölött is volt infó!), de senki sem nézi meg.
- Tudós emberünk keresi a fiát, mikor a MUTO kiszabadul. (amúgy nagyon állat jelenet, szörnyfaktor tízezren pörög!) Tudja melyik kocsiba van zárva, de csak nézi elkerekedett szemmel a pusztítást, miközben dőlnek a daruk mindenfele.
- Ugyanez a helyzet visszafelé, srác kiszabadul a kocsiból, meglátja apját, bámulja a szörnyet, apát lenyomja az összedőlő daru. Egyiksem rohant a másikért!!
- Aztán itt van GI Joe-nk és a családja...hjaj. Felhívja anyát San Fransiscoban, megbeszélik, hogy mindenki egyben van, nem kell aggódni. Épp előtte tudta meg, hogy viszik az atomot a városba, de nem azt mondja, hogy iszonyatgyorsan hagyjátok el a várost, és találkozunk kitudjahol, hanem "Várjatok meg, nemsoká ott vagyok, sietek nagyon" WTF??? Persze annyira siet, hogy közben szolgálatba helyezi magát és elvállal pár simán életveszélyes mellékküldetést csak úgy útközben... (civilként utazott ugye, nem volt kötelező beállni melózni). Hirtelen nem fontos a család?? Ja! Anyuci, miközben a gyerekkel várja a "siető" férjét, lepasszolja a gyermeket, hogy majd egy iskolabusszal valakik biztonságos helyre viszik...
- És azt ugyanilyen részletesen lehetne ecsetelni, hogy a robbantunk/ne robbantsunk kérdés gyakorlatilag 6-7 alkalommal változna meg (a körülmények, meg a szörnyek csatája miatt, ugye) de ezen el sem gondolkodnak!
- Azt már vki leírta, hogy ajtók mögé kukucskálnak, miközbe a FÉL HEGY hiányzik az ajtók mögött.

Azért persze nem utálom a filmet, végülis tetszett, de ezek a dolgok tényleg az Emmerich-mozi ostobaságait hozzák. Pedig az én szememet könnyű kiszúrni mással. Olyannyira, hogy a lejjebb említett "Godzilla úszik, felkel, hidat lerombol, úszik tovább" dolog pl fel sem tűnt, el voltam foglalva a látvánnyal.

Azért vannak nagyon erős jelenetek is. Pl a vasúti hidas szimatolás, az ejtőernyős ugrás, a szökőár. (Itt találkozunk egy okosabb szereplővel: egy statiszta egy kislánnyal, aki a nem fut előre a többi birkával, hanem bemegy egy épületbe, hogy a tetőn találjon menedéket a szökőár elől. Najó, leszálltam a témáról.) Meg persze az összes szörnyes rész megabrutál, el kell ismerni. Csak egy kis minimális feeling és intelligancia hiányzik az egészből. Leheletnyivel is megelégedtem volna.

2014-05-20 19:48:24 VVega (3) #60

Nem az első harmad az unalmas itt, nem az vágja haza a filmélményt, hanem a felvezetést követő több mint egy órányi játékidő, ami alatt mindössze annyi történik, hogy a Cloverfield szörnye össze-vissza sétál Amerikában, egy molylepke a levegőben kíséri, a leszedált Kick/Ass pedig utánuk vonatozgat, utazgat.
A boss fight menti ugyan valamelyest a végén, de egyetlen váó momentuma sem volt számomra és hát ahogy BonnyJohnny említette, amit látunk az körülbelül az elégséges szint egy ilyen kaliberű produkciótól.

2014-05-19 13:34:19 BonnyJohnny (3) #59

Mikor Elizabeth Olsen a szemeit meresztgeti tökre hasonlít a nővéreire... mást nem nagyon tudok elmondani róla, mivel mást nem csinál. Amúgy kb. olyan hiteles anyuka, mint én lennék.
De ennél durvább Ken Watanabe, aki MINDEN jelenetében tátott szájjal és elkerekedett szemekkel bámul. Mivel erre korábban már felhívták a figyelmemet, minden jelenetnél röhögtem, hogy tényleg.
Mivel nem láttam a Braking Badet, így nem okozott különösebb fájdalmat, hogy Bryan Cranston kínlódik szarul megírt szerepében.
Aaron Taylor-Johnson meg szörnyű. Bár, igazából a Kick/Ass első része óta az, úgyhogy utólag inkább arra gondolok úgy, mint egy pozitív anomáliára.
A script sablonok egymásután rakásából áll. Ami (mint már véleményeztem párszor) szerintem önmagában nem lenne baj, hiszen a klisék azért lettek klisék, mert működnek. De jelen esetben még nem is működnek. Szemernyi dráma sem szorult a filmbe, annál több kínosan drámázni akarás. Izgalomból volt egy-kettő... a két óra alatt...
A sokak által unalmasnak tartott első harmaddal nem az a baj, hogy eseménytelen, hanem, hogy unalmas és erőtlen. Hol van ez, egy 60(!) éves japán filmhez képest... pedig 2014-ben illene lenyomni. Aztán mikor az unalomnak vége, patetikusság következik, ami már Michael Bay színvonalat idéz (igaz annyira nem). Nem beszélve a végig jelen lévő giccsről, ijedten néző kisgyerekek garmadájától a megmenekülő kutyáig.
Az effektek rendben vannak (de ez 2014-ben, 160 millióból nem pozitívum, hanem minimum). A harcok esetén osztom Rorschach lentebbi észrevételét, miszerint igencsak minimális koreográfiával rendelkeztek.
Egyetlen pozitívuma a filmnek, hogy Godzilla és a MUTO-k jól működnek, és nekem tetszett, hogy emberi nézőpontból mutatták őket és harcukat.
Tekintetbe véve, hogy ez egy Godzilla film, ez az egyetlen pozitívum talán éppen a legfontosabb. Így ezzel együtt megadom a gyenge hármast.

Viszont megint egy nagyon NAGYON csalódást eredményező trailer (Star Trek 2, Iron Man 3, Thor 2 etc...). Ezekután nem lepődnék mg, ha az Interstellar egy Adam Sandler vígjáték lenne.

2014-05-17 19:31:04 Jason13 (5) #58

Sokakkal ellentétben nekem baromira tetszett tavaly a Tűzgyűrű,ami nem volt más,mint egy bitang látványos és szórakoztató könnyed popcorn agymenés.A napokban pedig betrappolt a mozikba Godzilla,ami a fentebb említett darabhoz hasonlóan szintén nagyra nőtt szörnyetegeket tett a középpontba,viszont Gareth Edwards rendező próbált a komolyság talaján maradni,nem úgy ahogy Del Toro.
Ez úgy-ahogy sikerült is neki,hiszen ellentétben a '98-s Emmerich-zúzdával,itt a történések centrumában egy család tragédiája áll,ami végigvonul az egész játékidő alatt.A baj ott van,hogy elképesztően sablonos ez a szál,nincs is jól kibontva,az egészet pedig a karakterek kidolgozatlansága súlyosbítja.Hiába vannak itt tehetséges színészek,egyikük sem tudott mit kezdeni figurájával,kedvencem Ken Watanabe volt,aki az összes jelenetében olyan arcot vágott,mintha nem tudta volna eldönteni,hogy keveredett a forgatásra.
Ennek ellenére mégis azt tudom írni a filmről,hogy nagyszerű,ez pedig elsősorban hangulatának köszönhető.Az atmoszféra rendívül profi módon lett megteremtve,egyszerre idézi meg a régi idők klasszikus szörnyfilmjeit,de nyíltan tiszteleg az '54-s eredeti Godzilla előtt is.Ezen felül a cselekményvezetés is okozhat meglepetéseket,mivel a tempó meglehetősen lassú,ezáltal sokak unalmasnak tarthatják a filmet,de a drámai szál erőltetése ellenére a figyelmet végig lekötik a vásznon zajló események.Sőt,a sok sejtetés miatt néha a hangulat kifejezetten feszültté válik.
Aztán itt a látvány,ezt egy szóval tudnám jellemezni:tökéletes!Akciók a játékidő első felében igen ritkán fordulnak elő,de azokra panasz nem lehet és sok kreatív megoldást is tartalmaznak.Az utolsó félóra viszont már egy komplett város pusztítás,ez is szemkápráztató.De a legnagyobb látványosság maga Godzilla.Igaz,hogy kevés időt tölt a vásznon,de amikor felbukkan,ott kő kövön nem marad.Nekem személy szerint borsódzott a hátam,mikor először felfedte teljes valóját és elüvöltötte magát.Azonnal előjöttek az emlékeim,ahogy kis srác koromban a legoból épített várost műanyag Godzi bábummal pusztítottam el.
Alexandre Desplat aláfestőzenéje pedig egyaránt kiváló az akcióknál és a lassabb jeleneteknél is,élvezet hallgatni.
Mindent összevetve,számomra óriási élmény volt az új Gojira,még a félresikerült drámázást is elnéztem neki,mégpedig lehengerlő hangulata,bombasztikus látványvilága és fülbemászó zenei aláfestése miatt.Jöhet a folytatás!
A végére egy megjegyzés:
Mikor a főhős belenéz a meggyötört óriásgyík szemébe,komolyan,majdnem elejtettem egy könnycseppet.Hát igen,ilyen az,ha az emberből előtör gyermeki énje:)

2014-05-17 17:23:57 Gasz András (3) #57

Godzilla (2014) :

Jelentem nálunk is volt Pécsett a 2D-sen is Csillagok között trailer szinkronnal. Fura volt a szinkronja mondjuk, de hát ez csak trailer.

Milyen lett az új Godzilla? Hát érdekes s tényleg mert újítani. Eleve nem is teljesen szörnyfilm, olykor inkább dráma és katasztrófafilm jellege van. Persze amikor összecsap a MUTO-kkal Godzilla akkor igazi szörnyfilm orgia ezen alkotás! :)

Sőt amolyan 'szuperhősös' megmentő jellege is van Godzillának, s hogy miért majd a filmben meglátjátok! :) (akik még nem látták).

Sokkal emberközpontúbb is ez a változat. Ami nem lett volna baj, ha a sok játékidőhöz, jó forgatókönyv is párosul. A film első 40 perce tényleg nagyon el van húzva vontatott! Aaron Taylor-Johnson karaktere pedig a folyamatos kamera és jelenetváltakozások között elsikkad no meg színészi játékban is pont ő a leggyengébb, amikor neki kéne a legtöbbet nyújtani, mivel a a film középpontjába rakták ugyebár. Bryan Cranston tényleg újfent jól alakít kár, hogy keveset szerepelt.
A többiek viszont még Ken Watanabe is csak néznek, mint borjú az új kapura. (Mondjuk van is miért! :D )
Elég sok időhúzás van a későbbiekben is, logikátlanságok a katonaság tekintetében, esélytelen próbálkozások, de ez ismerős sok ilyen stílusú filmből vagy katasztrófafilmből is.

Nekem a látvánnyal nem volt bajom a legütősebb részei a filmnek! Tényleg sok a sötét és a por, ez valószínűleg munkaspórolás gyanánt volt, a legtöbb CGI monstrum filmnél használják elég sokat. Még így is sokan dolgoztak a szörnyeken, szóval érthető. (ha jól tudom a King Kong, Avatar, Gyűrűk Ura s Hobbit filmek CGI mesterei csinálták ezt is, azaz a WETA). Kevesebb volt a félelmetes jelenet mint amit a trailer sugallt, és a trailer becsapós is Godzillát illetően,, hogy hogy festi le őt. :)
Azért a film második felében rákapcsolnak a hidas résznél, vagy amikor a katonák jelzőfénnyel lőnek Godzillára, vagy amikor a főszereplő pár katonával leugrik a szinte sötét pokollá változott városba, (Tüzek, és füst miatt) a sok por, köd, felhő miatt elég félelmetes mire leérnek a szörnyek szintjére.

Humor is néha előfordult, de való igaz, nem az volt a lényeg. S ez ne is baj műfaját tekintve.
Amit ki kell emelni még az nem más mint a hangok!!! A látvány mellett a másik erős vonás! A szörnyek esetében vagy a hangtérhatás érzete esetében nagyon erős lett! Az egyébként már általam sokszor dicsért Desplat ( Fantasztikus Fox, Harry Potter 7 1-2. rész, stb) nagyon egyhangú zenét kreált! Végig csak a dum-dum dobolás megy! A végén sejlik fel csak más téma igazán. Addig csak egyhangú akció háttérzene, többet vártam tőle.

A rendezés korrekt, de a színészvezetés, a forgatókönyv és a karakterek sablonjai, és a viszonylag kevés szörnyjátékidő azért fájó!

ui :
Szinkron : Nekem se tetszett! Főleg Bryan Cranston hangja lett fura!
Ja és az is tetszett, hogy a Fukusimai erőmű katasztrófára is utaltak azért az elején!

2014-05-17 08:22:08 Ubul (3) #56

hát,ahol én néztem, ott a Maleficent, X-men, Edge of Tomorrow meg Transformers előzetes ment :D

előzmény: Gasz András (#55)

2014-05-16 22:12:12 Gasz András (3) #55

Májusban ezt és az X-ment várom. Holnap nézem is! Örülök hogy esetleg nem lett B filmes hatású vagy épp Pacific Rim-es.

Ja s állítólag ment előtte az új Csillagok között előzetes. Ami elég hangulatos lett, s jó hogy nem fedi fel a lényeget.

2014-05-16 21:37:01 McCl@ne (3) #54

Néha az emberek elég felesleges odanyomni a minőséget, nem látják akkor sem, ha kiszúrja szemüket.
Ken Watanabe és Bryan Cranston felszínesen megírt karaktereit leszámítva nem tudok mibe belekötni, fantasztikus moziélmény volt! Süt belőle az alázat és hihetetlen látványos, nem csak effektekre értem, csodálatos a látványvilág és a fényképezés!

2014-05-16 21:30:41 tristram (3) #53

Nem sok kellett volna ahhoz, hogy igazán emlékezetes, zsigeri élménnyé válhasson az új Godzilla, sajnos nem jött össze, a film a tisztes középszert hozza.
A legfontosabb hiba a forgatókönyvben van, ami kifejezetten gyenge. A karakterek nincsenek igazán kibontva, árnyalva, pedig a film igyekszik időt szánni rájuk. Így nem is igazán átélhető vagy izgalmas az emberi dráma, sokkal inkább sablonos. Remek színészek nem tudnak mit kezdeni a rossz jeleneteikkel. Ami a főszereplőt illeti (Taylor-Johnson) kifejezetten borzasztó alakítást nyújt, és ez rendkívüli módon gyengíti az egész filmet. (A magyar szinkron egyszerűen rettenetes.)
Ami viszont menti a filmet: Gareth Edwards rendezése! Nem minden aspektusában, hiszen színészvezetése átlag alatti, az emberek közötti interakciókhoz, a drámához nincs igazán érzéke. A szörnyfilmhez viszont van, a feszültséghez, érti a zsáner báját is. Tele van a film egészen artisztikus mozzanatokkal, és néhol mer merész lenni.
Pl. a szörnyek közötti összecsapások: az elsőt csak a híradóból látjuk megvágva, frappáns húzás. Ha az egész filmet nézzük, akkor is, e tekintetben egészen visszafogott, ami nagy erény, szerintem bátor húzás, nem is ez hibádzik, hanem a helyette lévő melodráma és katasztrófafilm, ami végtelenül kiszámítható jelenetekből építkezik.
Én remélem, hogy lesz második rész, és ott Edwards igazán elszabadulhat, mert az az érzésem, hogy a hatalmas költségvetés, közvetkezésképp a producerek rövid pórázra fogták.

2014-05-16 21:16:00 deathcode (3) #52

Ez a Super Size McZilla irtó tré, mintha túlfújták volna, akár egy gumimatracot. Az ellen viszont csak Clovernél nem vagányabb (abban valahogy zseniális volt az undorfaktor). A kreatúráknál csak az arctenyér klisécunami volt nagyobb. Meh. Végével legalább nem játszottak rétestésztásat...

2014-05-16 20:55:36 TomPowell (3) #51

Oké, jogos.:)

2014-05-16 20:43:42 Olórin (4) #50

Nem atomrobbanást zabálnak ugyebár, hanem sugárzást. Nem mindegy.

előzmény: TomPowell (#49)

2014-05-16 20:37:21 TomPowell (3) #49

Nem tudom, hogy mennyire befolyásolta negatívan az élményt, hogy társasággal néztem, de valahol megtudom érteni őket, hogy kifakadtak azon a nem egyszer elsütött mozgóképes trollkodáson, amit a film a nézővel művelt. Ugyanis az a kb. 10 perc szörnyzúzás, amit ténylegesen látunk, az kb. a film végén van, előtte mindig a legizgalmasabb résznél az érdektelen emberi szereplőkre vált a kamera. Én értem, hogy az emberek szemén keresztül akarták bemutatni, de ahhoz nem kellett volna a valamire való színész alapanyagot ennyire elpazarolni (élükön a pár perces jelenlétében is brillírozó Cranstonnal) és a fapofájú, jellegtelen Aaron Taylor-Johnson kalandozásait nézni. A családegyesítési koncepciót értem, csak ahhoz valamire való karakterekkel kellett volna megtölteni a sztorit, ami meg hemzseg a logikai bakiktól, nem egy látványzúzdának szolgálva apropóul.
Kedvenc logikai bakijaim:
- Atomot akarnak dobni atomot zabáló szörnyekre, csak mert az nem kiló, hanem megatonnás. Az amerikai sereg nem változik.
- Ha már a sereg. Bemennek a nukleáris lerakodó helyre, kinyitogatják sorra az ajtókat, hogy végül láthassák, hogy eltűnt egy dög a fél heggyel együtt. Utóbbi esetében érdekes, hogy a műholdak korában nem tűnt fel, és egy helikopter lassabban kerülte meg a hegyet, mint hogy a katonák végig nyitogatták volna az egész bázist.
- A kedvencem: a címszereplő egész végig úszik, majd pont a Golden Gate-híd előtt felkel, hogy azon keresztül mehessen, megsorozva pár rakétával, csakhogy utána visszabukjon a vízbe.
- A (nem szándékoltan) legviccesebb jelenet: háttérben Godzilla gyakja a szörnyet, miközben a katonaság burleszkbe illő módon cipeli az atomot.
- A vége. A fél város lerombolva, majd a felirat a híradóban: Városunk megmentője?

Közben pedig valahol mégis tetszett, mert valahogy így kell kinéznie egy Godzilla filmnek (mondjuk én Emmerich 'Zilláját is szeretem), érezni a tisztelgést és a drámai hangvételt, de persze utóbbinál látványosan kivágták az előzetesekben is szereplő hullákat, így valahol súlytalanná is téve az egész tétjét. Nem tudom, hogy hogyan álljak a filmhez, még lesz belőle egy újranézés egyedül, akkor talán másképp látom az egészet.

2014-05-16 20:03:15 Ubul (3) #48

Szvsz nem...engem is ő érdekelt legjobban.

előzmény: kobretti88 (#47)

2014-05-16 19:38:42 kobretti88 (?) #47

Engem kizárólag Bryan Cranston miatt érdekel. Így is érdemes megnézni?

2014-05-16 19:28:07 Rorschach (1) #46

Sajnos nem csatlakozhatom a filmet éltetők táborához. Annyira... érthetetlen, hogy mégis miért sikerült így ez az egész.Van egy limitált sablon mennyiség, amit egy ember képes elviselni egy filmben. Az én befogadóképességemet a Godzilla köbö fél óra alatt meghaladta. Minden percre jut egy közhelyes mondat, minden ötödikre jut egy arcpirító logikai baromság, Gareth Edwardsnál rosszabb rendező pedig a világon nincs. A kamerakezelés szimplán szokásos, de karakterekről beszélni erős túlzás, nincs olyan, akiről kettőnél több tulajdonságot fel lehetne sorolni (és ebből egyik a neme). Aztán a rendező úr eltúlzott, hatásvadász maszlagba mártja a "sztorit", amivel ugye eleve voltak fenntartásaim - radioaktivitás-evés, EMP, olyan, mintha azt hitték volna, hogy ezek varázsszavak, amikkel meg lehet venni a közönséget. Közben meg csak áltudományos maszlag, de akkora fene nagy sületlenség, hogy én többször is a kezembe temettem az arcom.

De ugye mindez kit érdekel? Az előzetesekben sugallt parahangulat és balladai sejtetés hiányzik a rendezés és az ív hiányosságai miatt, de - lévén, látványfilmről beszélünk - a harcok még simán megmenthették volna az egészet. Ja, csakhogy lomhák és nélkülöznek mindenféle koreográfiát. Egy pofon itt, egy pofon ott, de egyik monszta se sérül meg, amíg a script úgy nem kívánja. Tét nélkülinek hatott az egész. Sőt, azt éreztem, amit mások az Acélember alatt, hogy adva van két gigászi erő, meg egy nagyváros, és a készítők teljesen leszarják a fantáziát, azt hiszik, hogy ennyi elég ahhoz, hogy valami grandiózusnak hasson. Nem, sajnos nem elég, még akkor sem, ha mindez viharban játszódik. Kellett volna egy kis kreativitás.
Godzilla meg mindig vonyít (az indokoltnál jóval többször), ráadásul mindig ugyanazt az egyetlen hangot keverték a vonyítás alá, amit az előzetesekben is hallani lehetett. Amúgy az egyik snitten 50 méter magas, a másikon 130...
Amig pedig végképp nem tudtam hova tenni, az az állandó füst mindenhol. Értem én, hogy a hatáskeltés miatt száll a pernye és mindenhol füstöl valami, de ezt rengetegszer használták arra, hogy elrejtsék a CGI-beli hiányosságaikat. Radioaktivitást imitáló füstöt meg kaméleont animálni van pénz, de Godzi-részleteket nem mindig? Érdekes.
És mivel vettek rá ennyi jobb sorsra érdemes színészt erre a filmre? De tényleg, annyi tehetséget sorakoztatnak fel, amennyivel Dunát lehetne rekeszteni, csak, hogy aztán ráírhassák a nevüket a poszterre. Úgy hiszem, erre használják az "aprópénzre váltott tehetség" kifejezést.

2014-05-15 22:32:26 freakin (4) #45

az első háromnegyed(?) óra sablonos, unalmas, felesleges, na de ami utána jön, az bőven kárpótolt az addigi homlokráncolásokért. mikor godzilla először tüzet okád, azt egy hangos ezaz! kiáltással nyugtáztamegyébként többedmagammal néztem a filmet és akik eddig csak az emmerich féle "godzillát" látták, azoknak tipikusan ez a "hát igen, végülis nem volt rossz, de nem erre számítottam" szájíz maradt a mozi után, én meg vigyorogva jöttem ki a teremből.

2014-05-15 19:21:42 limupei (4) #44

Az nem is Godzilla, szóval nem csoda, hogy meglepődtél :)

2014-05-15 18:34:14 Ubul (3) #43

én csak a 98-ast láttam, szóval eléggé meglepődtem a dolgokon, kb a 98ashoz hasonló kaliberűt vártam...de ettől még meglepett

viszont az nem, ahogy sokan "mi ez a szar" felkiáltással nyugtázták , mikor feltűnt Godzilla

előzmény: Zalaba Ferenc (#42)

2014-05-15 12:27:32 Zalaba Ferenc (3) #42

Te talán igen, de sok-sok Godzilla-szűz ül(t majd) a nézőtéren - pl. jómagam, akik izgalmi állapotán egy kis további visszatartás sokat segített volna.

2014-05-15 10:23:45 limupei (4) #41

Miután az első jelenetben ellőtték, hogy valami rádióaktív környezetben bábozódik, így tudtam. Azt nem, hogy ebből ebből lesz a szerelmi szál :) Azt hittem, hogy a Föld több pontján van pete, és majd kikel sok MUTO.

előzmény: Daemiaen (#40)

2014-05-15 09:57:38 Daemiaen (4) #40

Speciel azt, hogy onnan mi jön, nem feltétlenül tudtad.

2014-05-15 09:52:22 limupei (4) #39

Végig tudtad volna, hogy mi az igazság/mi jön (mert már a film előtt tudtad, hogy mi jön), szóval én ennek sem láttam volna nagy értelmét.

előzmény: Daemiaen (#38)

2014-05-15 09:43:56 Daemiaen (4) #38

Több misztikum, több rejtély kellett volna az elején, hogy valóban eltusolós érzése legyen az embernek.

2014-05-15 09:42:16 limupei (4) #37

A moziból kijövet pontosan ezt gondoltam én is, de hamar finomítottam a véleményemet. Konkrétan arra gondolok, hogy miért adtak volna alaposabban kidolgozott karaktereket, mikor azok úgysem tudnak beleszólni a cselekménybe, csak végignézik azt. Ehelyett inkább egy kollektív drámai felhang kellett volna az emberállomány részéről azzal a felismeréssel, hogy ha nem szórakoznak az atommal, ez nem történik meg. Ehhez viszont nem kellett volna egy Binoche, Olsen, Hawkins vagy egy Cranston kaliberű színész, mert tényleg csak elpocsékolták a tehetségüket.

előzmény: Daemiaen (#36)