Outbreak (1995) ☆ 👁

Vírus

(Wolfgang Petersen)

amerikai dráma, katasztrófafilm, thriller

3,5

- Mondja meg a feleségemnek, hogy jól vagyok.
Donald McClintock: Miért nem vársz egy kicsit és mondod meg te magad?

PG

Donald McClintock: A tervezettnél sokkal rosszabb a helyzet, le kell dobni a bombát, MOST!

PG

Billy Ford: Csak odamész és visszajössz. Bármennyire utállak is, mert pokollá teszed az életem, de nem szeretnélek egy kóbor vírus miatt elveszíteni.
Sam Daniels: Lenne egy kérdésem.
Billy Ford: Ki vele.
Sam Daniels: Mivel tettem én bármikor is pokollá az életét, uram?
Billy Ford: Ma reggel is felkeltél, nem?

Salt: Biztosra veszem, hogy meg fogok birkózni a helyzettel, uram.
Sam Daniels: Ha bárki pánikba esik, az a többit is veszélybe sodorja.
Casey Schuler: Ő viszont életben maradási parancsot kapott. Márpedig ez olyan parancs, amit a tervek szerint követni is fog.

Billy Ford: Ezúttal a vírusnak ez az iszonyú halált okozó ereje nekünk dolgozik. Ezek a szerencsétlen emberek nem élnek elég soká ahhoz, hogy továbbfertőzzenek, úgyhogy igazad van, a kór nem terjed tovább.
Sam Daniels: Remélem.

Sam Daniels: Én nem bírom tovább ezt a huzavonát, egyszer az életben vállalj kockázatot!
Robby Keough: Mikor hozzád mentem, már megtettem.

Casey Schuler: Lehet, hogy együtt utazott a hajón az igazi vírusgazdával, vagy a telephelyen kapta meg.
Robby Keough: Ez kizárt, az egész raktárat átvizsgáltuk, minden Motaba negatív.
Sam Daniels: Teszteljétek újra.
Robby Keough: Az embereim tudják, mit csinálnak, Sam.
Sam Daniels: Rendeld ide az embereidet, teszteljenek le mindent és utána kezdjék elölről az egészet és miután letesztelték, mondd, hogy mindent teszteljenek le újra!
Casey Schuler: Isten hozott.

Sam Daniels: Pocsék ez a kávé!
Casey Schuler: Sam, miért nem próbálsz aludni egy kicsit?
Sam Daniels: Miért nem alszol te egy kicsit?
Casey Schuler: Én már aludtam júliusban.

Sam Daniels: Azt ne mondd, hogy egy kutyamenhelyen vannak.
Robby Keough: Talán azt hiszed, kikötöttem őket egy fához egy 5 kilós kajás zsákkal?
Sam Daniels: Velem is ezt tetted, amikor elhagytál.

recepciós: Van egy barátom a partiőrségnél. Semmibe sem kerül felhívnom.
Sam Daniels: Mennyire jó barátja?
recepciós: Jobb, mint a felesége szeretné.

Sam Daniels: Kétlem, hogy fényes nappal le merne lőni egy katonai helikoptert Kalifornia felett, uram.
Donald McClintock: Teljes tisztelettel közlöm, Daniels ezredes, hogy ha nem hajlandók önként követni minket Travisbe, úgy kilőjük magukat az égről.
Sam Daniels: Tábornok úr, teljes tisztelettel: Baszódjon meg, uram!